Hvala button! Zašto? zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 2.883
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hvala button! Zašto?

Nisam siguran kako se ovdje zovu, ali mislim da znate na što mislim (slažem se, ne slažem se, HVALA). Naime, čisto me informativno zanimalo čemu HVALA button. Mislim jasno mi je, ali zar ne bi bilo jednostavnije i bolje da je "slažem se" button zapravo "Thumbs up" button (čime bi bio i slažem se i ZAHVALJUJEM, štoviše i dobar post i nasmijalo me što si napisao i što već ne), a "ne slažem se" "Thumbs down" (ne slažem se, bježi s foruma, grrr, ružan si...).

 

Svaki put prevrnem očima jer mi djeluje nepotrebno, i zato sam htio tražiti objašnjenje da mi bude jasnije ^^

Osobno sam se dosta dugo nadao da će se maknuti i situacija simplificirati :)

 

Dijelim "palac gore" ako mi pomognete, hehe :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
2 8 hvala 0
16 godina
offline
Hvala button! Zašto?

Svrha gumba (ili buttona) HVALA je ta kada netko postavi neko pitanje i dobije odgovor na to, da se ne spama s postovima tipa: "Hvala ti puno", "Zahvaljujem" i sl. i da se prepozna pravi odgovor od krivog (no tu služe i Thumb Up i Down).

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Hvala button! Zašto?

kako god...samo nemojte mi maknuti taj gumb Viče Mršti se!!! Belji se

01010100 01001001 01001111
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hvala button! Zašto?
crystal6 kaže...

Svrha gumba (ili buttona) HVALA je ta kada netko postavi neko pitanje i dobije odgovor na to, da se ne spama s postovima tipa: "Hvala ti puno", "Zahvaljujem" i sl. i da se prepozna pravi odgovor od krivog (no tu služe i Thumb Up i Down).

Da, ali zar "palac gore" nije indikator za istu stvar?! Imam osjećaj da je HVALA sasvim nepotreban, jer jedna pozivivna reakcija već postoji. To je isto kao da uvedu 4. gumb koji bi se zvao "NISI MI POMOGAO". Čemu druga negativna reakcija?! :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 17:05 (Adisuki).
15 godina
neaktivan
offline
Hvala button! Zašto?

Tipka "hvala" se nalazi u kategorijama u kojima se većinom postavljaju pitanja...npr. bric i nespavalice nemaju "hvala"

 

btw. htjeli ste maknut "betu" a sad opet želite promjene Neodlučan

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 17:08 (sk8 4 life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hvala button! Zašto?

pa dobro, nemorate mu bas sad spustat TD....covjek samo pita...jest da nebi volili da se ukine (kao ni ja)...al...

01010100 01001001 01001111
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hvala button! Zašto?

Hvala bi trebao utjecati na zvjezdice (koliko sam shvatio... ali također utjeće staž, aktivnost...)  a palici gore/dolje su samo da se maknu komentari tipa "potpisujem", "slažem se", "LOL koji glupi post"...

Everywhere I see the pixel peepers
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Hvala button! Zašto?

Misterija TU, TD i Hvala tipkica nikad neće biti razjašnjena. A možda i hoće.

 

Thumbs up daš nekome kad se slažeš sa njegovom izjavom (npr, ja kažem da ti pitaš bedastoće jer ti sve piše u "Službenim obavjestima i pravilima", sad netko tko misli isto će stisnuti TU) a ti ćeš vjerojatno stisnuti Thumbs down jer se ne slažeš sa mojom izjavom da pišeš/pitaš bedastoće.

 

Hvala ćeš stisnuti kad ti nečiji post pomogne, poput rješenje nekog problema, neki jako koristan link i/ili program ili neka slična korisna informacija koja će ti pomoći u daljenjem radu. Mogao bi meni stisnuti "Hvala" jer sam ti ovako lijepo u kratkim crtama objasnio čemu služe te tipkice.

 

A i ne moraš.

 

P.S. Thumbs up su stavljeni primarno radi onih ludih postova - citat od pola kilometra i ispod citata - "Slažem se sa tobom". Lakše je stisnuti TU.

 

P.P.S. Thumbs up/down NE utječu na rank (zvjezdice) autora (dakle onaj sa 90 i neš sitno TDova neće ostat bez zvjezdice) a "Hvala" utječe na rank. U pozitivnom smislu.

Svi Mac useri, brzo se logirat sa guest accountom! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
Moj PC  
12 0 hvala 3
14 godina
offline
Hvala button! Zašto?

Koliko sam ja skužio, gumb "hvala" služi i za napredovanje sa zvjezdicama, što vam više netko zahvali pritiskom na "hvala" - uspinjete se na zvjezdanoj ljestvici. Ispravite me ako sam u krivu...

 

No gumb "hvala" služi prije svega da se nekome zahvališ, netko te prosvjetli, pomogne ti sa odgovorom - tada je puno primjerenije stisnuti "hvala" nego "slažem se".

They took our jobs!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hvala button! Zašto?
Sum_of_all_fears kaže...

Misterija TU, TD i Hvala tipkica nikad neće biti razjašnjena. A možda i hoće.

 

Thumbs up daš nekome kad se slažeš sa njegovom izjavom (npr, ja kažem da ti pitaš bedastoće jer ti sve piše u "Službenim obavjestima i pravilima", sad netko tko misli isto će stisnuti TU) a ti ćeš vjerojatno stisnuti Thumbs down jer se ne slažeš sa mojom izjavom da pišeš/pitaš bedastoće.

 

Hvala ćeš stisnuti kad ti nečiji post pomogne, poput rješenje nekog problema, neki jako koristan link i/ili program ili neka slična korisna informacija koja će ti pomoći u daljenjem radu. Mogao bi meni stisnuti "Hvala" jer sam ti ovako lijepo u kratkim crtama objasnio čemu služe te tipkice.

 

A i ne moraš.

 

P.S. Thumbs up su stavljeni primarno radi onih ludih postova - citat od pola kilometra i ispod citata - "Slažem se sa tobom". Lakše je stisnuti TU.

 

P.P.S. Thumbs up/down NE utječu na rank (zvjezdice) autora (dakle onaj sa 90 i neš sitno TDova neće ostat bez zvjezdice) a "Hvala" utječe na rank. U pozitivnom smislu.

Aha, znači samo HVALA diže rang, dok TU i TD stoje reda radi. Kužim ja cijelu logiku iza buttona, međutim nekako mi je HVALA == TU, i kao takvo djelovalo suvišno. S obzirom na bodovanje već mi je jasnije, ali ipak, zar se nije mogla napraviti neka jednadžba koja će iz dobijenih TU i TD računati napredovanje (ne bi se smanjivalo s više TD, ali bi utjecalo na stopu rasta)?! Štoviše ne mora se odnos njihov u stalnom vremenu, nego se proračuna da je određen broj TU - TD u nekom vremenu jednak 1 HVALA POINT (ipak nije baš da apsolutno svatko klika na te gumbe). Dobro, sad kompliciram, hehe, ali bi htio čuti službeno mišljenje o tome ^^

 

Mislim ok je, ova trenutna i je jednostavniji slučaj, mada nije baš najbolji pokazatelj nekog napredovanja :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 17:31 (Adisuki).
14 godina
protjeran
offline
Hvala button! Zašto?

Ni jedan od tih slažem se, ne slažem se, nema baš neku svrhu. Svi se mi s nečim slažemo ili ne slažemo s obzirom na osobno iskustvo i znanje.

Hvala je ok. Pomogneš nekom, čovjek ti se zahvali javno bez pisanja posta.

 

Ali ovo drugo je bezveze. Bolje bi bilo da ima broj postova.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Hvala button! Zašto?

Hvala je ultra mega maxi hiper verzija thumbs up-a.

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Hvala button! Zašto?

Evo sve je vec receno...

 

Ali LOLCHINA! Kad sam desno u stupcu "aktivne teme" vidio ovu temu, pomislio sam da se radi o Formuli 1  :))

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Hvala button! Zašto?

haha ja mislio da ti Jenson Button pomogo u necem (kladionica)

prodajem pozivnice za partis
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 18:00 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hvala button! Zašto?

Ja mislio ovo tema o Jenson ButtonuSmijeh

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hvala button! Zašto?

aha...evo ni ovu se temu nije poštedilo offtopica ...SmijehBelji se

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Hvala button! Zašto?

Ovo je tema koju smo već apsolvirali, a i samo od sebe se degradirala u spam - LOCK

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice