Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

poruka: 14
|
čitano: 1.990
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Par prijedloga glede pisanja na forumu...

Prvo, pozdrav cijeloj ekipi na forumu, i gostima i BUGovcima, nadam se da ce forum dobro funkcionirati, kako s tehnicke, tako i s ljudske strane.

 

Imam samo jedan prijedlog, a to je da se pripazi na pisanje na forumu - dakle trebalo bi pripaziti na pismenost, pravilnu uporabu velikih i malih slova, dijeljenje teksta u paragrafe, pravopis...

Zasto ovo pisem? Vidio sam dosta foruma koji imaju neku perspektivu ali su necitljivi, pa vjerujem da bi i obracanje paznje na ovo (po mogucnosti da se negdje istakne ;-)) pomoglo forumu da bude jos bolji.


Knight? Night?

http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_In_Darkest_Knight
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par prijedloga glede pisanja na forumu...

Zvuči dobro u teoriji, no neprovedivo je u praksi. Ljudi su šlampavi i boli ih briga. Nažalost!

16 godina
offline
RE: Par prijedloga glede pisanja na forumu...

Malo čudan prijedlog od nekoga tko sve piše bez kvačica na slovima Belji se


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par prijedloga glede pisanja na forumu...
Dado_ZG78 kaže...

Malo čudan prijedlog od nekoga tko sve piše bez kvačica na slovima Belji se


 Pa iz navike i sam pisem sve bez kvacica na nasim slovima. To su davne navike... Sto se samog prijedloga tice, u praksi nije potrebno niti je izvedivo... ali ako zazivi u praksi, proxy-ajatajatajte ga preko mene i za samo 1kn/postu imate lektoriranu izvedbu Smijeh
16 godina
protjeran
offline
Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

 

 

       ...nije problem pravilnog pisanja, nego je problem neznanje istog.


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

Dobar prijedlog, ali jako tesko izvedivo.

Gramatika mi je ok kod pisanja, ali jedino sto nikako nebih mogao ukloniti kod sebe je kvacice na slovima,

jer dnevno napisem bar ~300 redova bez ijedne kvacice.

Toliko mi je to utisnuto u mozak da kad pisem i na papir pisem bez kvacica.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

Ma izostavljanje kvacica nije problem, meni je zapravo normalno citati tekstove na internetu bez kvacica (isto navika).

Ovo s pisanjem sam vise mislio na uporabu velikih i malih slova, interpunkcije i slicno, a ako netko zezne gramatiku to

i nije problem... ako je povremeno.

Zasto? Zato sto je forum tako citljiviji nego kad se pise u maniri ˝da da......... HE HE!!!!˝


Knight? Night?

http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_In_Darkest_Knight
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

Potpuno se slažem s predloženim! Molim sve članove foruma da od sada koriste isključivo pravopisno ispravne rečenice, paze na gramatiku, interpunkciju, mudro koriste velika i mala slova, te uz to budu dozirano duhoviti, simpatični, korisni, konkretni i pristojni.

 

Hvala ;-)


Domagoj
16 godina
offline
RE: Par prijedloga glede pisanja na forumu...

U biti kvačice na slovima sam počeo pisati tek prije neke 2 godine kad sam počeo na poslu pisati korespondenciju i mailove učestalo, pa sam u nekoliko navrata dobio prigovore da zašto ne pišem kvačice. Sad sam se eto priviknuo pa pišem s kvačicama kad već imam na tipkovnici 'cro' znakove ionak Namigiva  (naravno da u doba C64 i Amige nije bilo dijaklitičkih znakova nego smo pisali svi c,z,s,dj i sl.)


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par prijedloga glede pisanja na forumu...

tU sI niŠ NE moŽeeš poMOć, SKoRO su TI Svii nEPIsmeni Na ovomo Forumu.Smijeh


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par prijedloga glede pisanja na forumu...
The_Chosen_One kaže...

tU sI niŠ NE moŽeeš poMOć, SKoRO su TI Svii nEPIsmeni Na ovomo Forumu.Smijeh


 Nerazumijem sto si sa time zelio postici?
Ovo jedino podsjeca na provokaciju.
Samim time pokazujes da si ti nepismen, a ne netko drugi.

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
offline
Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

Što se tiće ovoga s kvačicama i gramatikom,to me toliko ne smeta.....možda mi je malo veći problem čitati kad netko piše onako kako govori doma(vidio sam u par navrata da dalmatinci pišu kako govore)pa je malo teško za čitat.

Nemojte mislit odmah da ja imam nešto protiv dalmatinaca,samo želim reći da je malo teže čitat postove.

 

 

Oko za oko, četkica za zube.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2008 22:01 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...
mali.ivica87 kaže...

Što se tiće ovoga s kvačicama i gramatikom,to me toliko ne smeta.....možda mi je malo veći problem čitati kad netko piše onako kako govori doma(vidio sam u par navrata da dalmatinci pišu kako govore)pa je malo teško za čitat.

Nemojte mislit odmah da ja imam nešto protiv dalmatinaca,samo želim reći da je malo teže čitat postove.

 

 

Potpis!
Nemam ništa protiv vas , Hajduk ovo ono...ali je muka čitati takve postove.
Iako sumnjam da će itko to izpoštovat, no eto...neka se nađe.
Inače mene više smetaju "izcroatizirani" engleski izrazi tipa "fajl". WTF is that?
Kupujmo hrvatsko, pišimo hravtski! Smijeh


16 godina
neaktivan
offline
Jedan prijedlog glede pisanja na forumu...

Kupujem BUG zasto je najblolji na balkanu Namigiva, A TRUDIM SE DA pišem HRVATSKi !
& i`m sorry if i`m killing the language..

 

Pozdrav od Makedonija !Smijeh

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Sentient Hyper Optimized Data Access Network
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice