Kome vjerovati na ovome forumu?

poruka: 167
|
čitano: 38.251
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Nedavno sam nabasao na temu kako korisnik nemože startati windowse, zatim je slijedio odgovor, flashaj BIOS, ovaj kaže neznam, pa neki treći objašnjava kako se to radi, a ništa od tog nije bilo potrebno, a i svi ćemo se složiti, flashanje BIOS-a je opasno.

 

Zato predlažem da se uvede neki sustav ili bodovanja(npr. kad brojač na tipki "Korisnik kojem se vjeruje", pređe, npr. 50), tad on dobija neku titulu, Provjeren forumaš, bla-bla, ili nešto slično.

 

Ako ne može tako, onda nek modovi odrede one kojima se može vjerovati i daju te titule. Ta svi se znamo po nicku/avataru i ja osobno ovdje čitam postove od 20-30 ljudi za koje smatram da doprinose kvaliteti foruma. Ostale letimično pročitam uz veliku zadršku što pišu.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
132 2 hvala 27
16 godina
neaktivan
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Bome, ideja nije toliko loša...

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

odlična ideja.. slažem se(recimo da svaki clan nekome mozda davat određenu reputaciju a koja moze bit u plusu i u minusu ali se mora navest razlog)

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

...a "Korisnik kojem se vjeruje" bi valjda trebao imati areolu iznad glave, odnosno avatara...Belji se

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 14:04 (Jurra).
Moj PC  
30 0 hvala 7
14 godina
protjeran
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Da odlićno da svaiki korisnik ima rating i komentare ljudi kojiima je pomogao dobra ideja.

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Smooth Operator kaže...

. Ta svi se znamo po nicku/avataru i ja osobno ovdje čitam postove od 20-30 ljudi za koje smatram da doprinose kvaliteti foruma. Ostale letimično pročitam uz veliku zadršku što pišu.

Ali onda postoji problem sto nove korisnike nece nitko citati...

I'm going woo woo
15 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Potpis za autora teme

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 14:06 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?

da ima ljudi koji te straše sa kvarom računala,a vjerovatno zbog neke sitnice ne radi dobro,pa kompliciraju i još te više zbune,ali bogami ima i jedan dio koji daje pametne savjete

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
tnakir kaže...
Smooth Operator kaže...

. Ta svi se znamo po nicku/avataru i ja osobno ovdje čitam postove od 20-30 ljudi za koje smatram da doprinose kvaliteti foruma. Ostale letimično pročitam uz veliku zadršku što pišu.

Ali onda postoji problem sto nove korisnike nece nitko citati...

nene, vidi sad recimo ti imas neki problem i ja ti pomognem i ti ga rijesis i ti mi das pozitivnu reputaciju ili vec nes slicno i onda ja tako to sakupljam i meni ce ljudi vise vjerovat.. Citas ti svaciji post ali cijenis vise od nekog ko ima veci rep

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
16 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Pa kako su izabrali Danny-a i ostale forumase za sadasnje moderatore, onda ne vidim zasto bi bilo tesko predlozit ostale za pojedine grane IT-a i ostalog...

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Smooth Operator kaže...

 

Zato predlažem da se uvede neki sustav ili bodovanja(npr. kad brojač na tipki "Korisnik kojem se vjeruje", pređe, npr. 50), tad on dobija neku titulu, Provjeren forumaš, bla-bla, ili nešto slično.

 

Hvala ti za ovo!

 

Vec duze vrijeme se mislim da otvorim temu, ali ne znam kako se izraziti, znaci dati prijedlog na koji bi sve to funkcioniralo, ali ti si smislio pravu stvar.

Bas sto si rekao, dosta ljudi pise neke gluposti, i noobovi koji i neznaju probaju svasta i onda jos vise sj*bu stvar.

 

Podrzavam prjedlog u svakom pogledu.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
MarioVk kaže...

recimo da svaki clan nekome moze davat određenu reputaciju a koja moze bit u plusu i u minusu ali se mora navest razlog

Ovo nije toliko dobra ideja jer netko može čisto iz neslaganja ili inata nekom spuštat rating ukoliko si napravi nekoliko profila (kakvih slučajeva zna biti). Kad bi korisnici sami mogli jedni drugima određivat rating izbio bi kaos bojim se.

 

Neka rating određuju moderatori i/ili nekakva automatika (kao što se dobivaju i one zvijezdice npr.).

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
MarioVk kaže...

nene, vidi sad recimo ti imas neki problem i ja ti pomognem i ti ga rijesis i ti mi das pozitivnu reputaciju ili vec nes slicno i onda ja tako to sakupljam i meni ce ljudi vise vjerovat.. Citas ti svaciji post ali cijenis vise od nekog ko ima veci rep

OK ovo je već bolje - bez mogućnosti negativnog ratinga..   manje prostora za manipulaciju i zloupotrebu Namigiva

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Glupa ideja, fakat! Ima ljudi koji nece biti medju tim odabranim a u nekim stvarima su sto put pametniji od odabrani. 90% ljudi na ovo forumu zna objasnit nekom njegov problem. Zato smatram da je ovo nepotrebno.
16 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Ma ovo sa zvjezdicama mi je skroz lose rijeseno, jer mozda 10-15 ljudi ima 3 zvjezdice a 500-1000 ljudi ima 2 zvjezdice, skroz nelogicno.

Ali to nije tema.

 

 

Nevjerujem da bi bilo puno takvih slucajeva da netko nekome smanjuje "reputaciju".

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
goodye kaže...

Nevjerujem da bi bilo puno takvih slucajeva da netko nekome smanjuje "reputaciju".

Meni bi prvome bili smanjili nedavno reputaciju jer sam govorio istinu a okomili su se na mene da lažem (za one proklete Fermije u ZG-u - na kraju sam čak moral fotke napraviti). Ajde sad da se tako na nekoga (iz čistog neslaganja, nevjerovanja ili razlike u mišljenju - a da on ne mora nužno biti u krivu) okomi ekipa i da mu rating zabiju u zemlju a on ni kriv ni dužan.. Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
goodye kaže...

Ma ovo sa zvjezdicama mi je skroz lose rijeseno, jer mozda 10-15 ljudi ima 3 zvjezdice a 500-1000 ljudi ima 2 zvjezdice, skroz nelogicno.

Ali to nije tema.

 

 

Nevjerujem da bi bilo puno takvih slucajeva da netko nekome smanjuje "reputaciju".

bilo bi definitivno.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
neaktivan
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Polako, polako... Nisam mislio na davanje + i -, nego jednostavno da u profilu imamo tipku na koju drugi korisnik može dati "trust". Ako se skupi npr. 50+, onda na forumu, ispod avatara može pisati "Korisnik kojem se vjeruje" ili slično... Jedan korisnik može dati samo jedan "trust" jednom korisniku, a potreban broj "trust"-ova određuje BUG tim.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Nije loša ideja, moglo bi biti nešto od toga, ali pola ljudi na ovom forumu ne zna stisnuti hvala kad mu pomogneš, tako da ne znam bi li s ovim bilo puno drugačije. Bilo bi bolje da je automatizirano, ali kako to napravit? A da modovi idu okolo i slažu reputaciju članovima, mislim da bi na to gubili previše vremena.

Moj PC  
16 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Jurra kaže...

...a "Korisnik kojem se vjeruje" bi valjda trebao imati areolu iznad glave, odnosno avatara...Belji se

Smijeh..sve si rekao..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
seneka kaže...
Jurra kaže...

...a "Korisnik kojem se vjeruje" bi valjda trebao imati areolu iznad glave, odnosno avatara...Belji se

Smijeh..sve si rekao..

On je rekao da bi trebao imati auru iznad glave. Ali je brzo izguglao pa uredio post.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

A šta sa novim korisnicima foruma koji su se tek nedavno regali? Kako s njima?

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Najbolje nikome ne vjerovati, a stalno postavljati pitanja - i tako prikupljati postove (uh zaboravih, ne vide se) Cool

 

Ekipa kojoj se vjeruje stanuje u najmračnijim predjelima ovog foruma...

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Zvjezdice su trebale biti tomu namijenjene u startu (pretpostavljam). Međutim kako je Domagoj jednom rekao teško je da bi to pratilo baš znanje.

 

Ono što bi bilo dobro je da se na neki način naznači kome i šta vjerovati i pratiti riješenje u određenim sekcijama. Netko je tudum za hardver al zna o softveru i slično.

 

Teško za provesti ali ne i nemoguće.

 

Apsolutno podržavam ideju.

 

Experts Exchange ima zanimljiv koncept npr.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
 
20 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Danny_HR kaže...

Zvjezdice su trebale biti tomu namijenjene u startu (pretpostavljam). Međutim kako je Domagoj jednom rekao teško je da bi to pratilo baš znanje.

 

Ono što bi bilo dobro je da se na neki način naznači kome i šta vjerovati i pratiti riješenje u određenim sekcijama. Netko je tudum za hardver al zna o softveru i slično.

Potpuno se slažem s tim pretpostavkama.

No još treba dodati i htjenje za pomoći - jer neće baš svatko reći sve kaj zna, a svejedno piše (ne računam šale, kojih mora biti)...

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Danny_HR kaže...

Zvjezdice su trebale biti tomu namijenjene u startu (pretpostavljam). Međutim kako je Domagoj jednom rekao teško je da bi to pratilo baš znanje.

 

Ono što bi bilo dobro je da se na neki način naznači kome i šta vjerovati i pratiti riješenje u određenim sekcijama. Netko je tudum za hardver al zna o softveru i slično.

 

Teško za provesti ali ne i nemoguće.

 

Apsolutno podržavam ideju.

 

Experts Exchange ima zanimljiv koncept npr.

ajde pliz neka netko kaze kakav oni imaju koncept?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Smooth Operator kaže...

On je rekao da bi trebao imati auru iznad glave. Ali je brzo izguglao pa uredio post.

...imaš pravo, totalno sam se spetljao, jer trebao sam napisati aureola...areola je krug oko ženskih bradavica...Smijeh

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 15:41 (Jurra).
16 godina
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

Kada bi se takvo sto napravilo ja bi jamacno bio zasupnut pozitivnim komentarima sa svih strana...

 

...to bi jamacno djelovalo na moju psihu pa bi se mozda umislio i probahatio

 

 

...zato je mozda bolje ovako, da se ne pokvarim

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kome vjerovati na ovome forumu?

To jedino da se uvede neko vijece, pa da nesto znaci.

Imamo primjer da jedni te isti jednima te istima udaraju TU ili na hvala i to bez ikakvog smisla i veze.

S druge strane tu je i problem multi-a. Znam da nemaju nikakvog smisla (i da ih ima puno ovdje), ali postoje ljudi kojima takva paznja (zvjezdice ili sto vec) jako puno znaci.

E sada da je forum savrsen i svi posteni i odgovorni, to bi bio drugi par opanaka.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kome vjerovati na ovome forumu?
Mrgud Veliki kaže...

To jedino da se uvede neko vijece, pa da nesto znaci.

Prvo u vijeće forumaša, pa u forumsku penziju, a onda će Domagaj izbaciti Registar forumaša i bit će nereda Belji se

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice