Korisničke grupe

poruka: 12
|
čitano: 3.352
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Korisničke grupe

Dakle bilo bi odlično da korisnici mogu pristupiti pojedinim

grupama, koje bi naravno mogli kreirati samo Admini/Modovi određenih

podforuma.

 

Tipa Hardwareske grupe, evo primjerice obavezno AMD, Intel, AMD-ATi, nVidia, Gigabyte, MSI, ASUS, ASRock, Corsair, Kingmax, Apacer, Seasonic, LC Power i slično.

 

I čemu bi to zapravo bilo dobro.

 

Recimo, imam problem sa Gigabyte pločom EP41 serija za socket 775.

 

Odem u pretragu po grupa i odabirem redom:

1. odabir: Gigabyte

2. odabir: Intel

 

Tada dobijem listu korisnika, i mogu provjeriti tko šta ima pod moj PC,

i ako netko ima slične komponente ili čak iste, mogu upitati za pomoć.

 

Isto tako za nešto drugo, tipa Kingston memoriju itd...

 

Naravno, bilo bi super da se može odabrati do 5 kategorija u pretraživanju, primjerice ovako:

CPU: Intel

MBO: MSI

RAM: Apacer

GPU: nVidia

PSU: CoolerMaster

 

I dobijem listu korisnika sa takvim konfiguracijama,

te ako nađem pravog, zatražim pomoć.

 

Uvako je užasno sporo klikati na svakog korisnika "Moj PC", i osobito kad se pojavi BUG "Učitavanje".

 

Eto toliko...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Moj PC  
24 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Korisničke grupe

Ideja mi se sviđa, ali ona direktno ovisi o onome što korisnicima piše pod Moj PC (koliko sam ja shvatio), a onda dolazi do problema:

 

em neki korisnici (mnogo njih) uopce nemaju ispunjen Moj PC a em neznam kako bi forum mogao prepoznati što tamo piše posto je Moj PC zapravo prazno textualno polje u kojem mozes pisat sta kod zelis (pa bilo je i fora kod pojednih korisnika kod kojih stalno pise Učitava se...). Jedino da admini/modovi to malo izmjene te da za svaki komad hardwera dobijes jedno polje za unos.

 

Eto malo sam ga iskomplicirao, ali, ideja mi se sviđa     {#}

BFBC2: Drugar
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 18:20 (CRT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Korisničke grupe

Svejedno, rado bih pomogao u realizaciji...

 

Mogu baciti koncept na "papir" (virtualni fkorz)..

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
moderator
offline
Re: Korisničke grupe
Don Kihoty kaže...

Dakle bilo bi odlično da korisnici mogu pristupiti pojedinim

grupama, koje bi naravno mogli kreirati samo Admini/Modovi određenih

podforuma.

 

Tipa Hardwareske grupe, evo primjerice obavezno AMD, Intel, AMD-ATi, nVidia, Gigabyte, MSI, ASUS, ASRock, Corsair, Kingmax, Apacer, Seasonic, LC Power i slično.

 

I čemu bi to zapravo bilo dobro.

 

Recimo, imam problem sa Gigabyte pločom EP41 serija za socket 775.

 

Već imamo 88 podforuma, a ti predlažeš novih 13, a tek si krenuo s nabrajanjem... Nije da ne bi bilo loše imati i takve podforume, ali bilo bi jako puno preklapanja i istih tema na različitim mjestima...

 

Eventualno se može takve teme kreirati unutar podforuma (recimo pod procesorima: Intel, AMD, VIA itd) pa da se sva pitanja grupiraju samo unutar tih tema. No i to bio vremenom bio kaos - isti naziv teme otežava tražilicama posao i opet bi se na 50-oj stranici ponavaljaoproblem s 30-e koji je zaboravljen)...

 

Drugim riječima - nisam za otvaranje novih grupa!

...
16 godina
offline
Korisničke grupe

Mislim da nisi skužio (osim ak ja nisam skužio {#}), al Don Kihoty nije mislio na nove podforume nego na korisničke grupe u koju se korisnik svrstava ovisno o hardveru koji ima/o kojem zna, tematici koju prati itd...

 

Primjerice, Don Kihoty je smješten u hardversku ASROCK grupu, jer puno zna o Asrock pločama i prati njihov razvoj... Takvo nešto?

 

Jesi li na to mislio?

 

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Korisničke grupe
Danny_HR kaže...

Mislim da nisi skužio (osim ak ja nisam skužio {#}), al Don Kihoty nije mislio na nove podforume nego na korisničke grupe u koju se korisnik svrstava ovisno o hardveru koji ima/o kojem zna, tematici koju prati itd...

 

Primjerice, Don Kihoty je smješten u hardversku ASROCK grupu, jer puno zna o Asrock pločama i prati njihov razvoj... Takvo nešto?

 

Jesi li na to mislio?

 

Da, nisam ja to tako shvatio... I kako bi se to razvrstavanje izvelo i što bi se na kraju s tim dobilo?!?

...
15 godina
offline
Korisničke grupe

možda bi jednostavna solucija bio posebni pretraživač MojPC polja u bazi.

 

Utipkaš asus, a tražilica izbaci sve korisnike koji imaju asus nešto u MojPC

 

Puno primitivnije i IMO lakše za implementaciju

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Korisničke grupe
Miro kaže...

Da, nisam ja to tako shvatio... I kako bi se to razvrstavanje izvelo i što bi se na kraju s tim dobilo?!?

E to je već pitanje za Kihotija. :)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Korisničke grupe

Dobra ideja, samo mi je realizacija na klimavim nogama, jer recimo ako se netko deklaira kao intel user, jer automatski to znaći da je taj isti kompetentan za rješavanje problema vezanih uz intel, je frišku figu, gdje i kako se može znat tko je u biti stručnjak a tko "pametnjaković" ? Ono možda da se dodjele ocjene od strane korinsika tipa kao što ima freelance, te recimo da svatko tko zbilja dobije koristan odgovor može ocjeniti tog drugog , ali opet vidim moguću zloupotrebu tih rateinga , teško da će netko moć pratit dal je netko zbilja dao toćan odgovor na postavljeno pitanje. 

 

Sve je to u teoriji ljepo, ali mislim da realizacije neće bit, moje je mišljenje da stvar dok radi ne treba dirat, tako i ovaj forum.  

I'm from Hollywood
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Korisničke grupe
A da tražilici dodate opciju pretraživanja forumasevih "moj pc"-eva? Dosta bi olaksalo neke stvari... ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Korisničke grupe
woodgamesfx kaže...

Dobra ideja, samo mi je realizacija na klimavim nogama, jer recimo ako se netko deklaira kao intel user, jer automatski to znaći da je taj isti kompetentan za rješavanje problema vezanih uz intel, je frišku figu, gdje i kako se može znat tko je u biti stručnjak a tko "pametnjaković" ? Ono možda da se dodjele ocjene od strane korinsika tipa kao što ima freelance, te recimo da svatko tko zbilja dobije koristan odgovor može ocjeniti tog drugog , ali opet vidim moguću zloupotrebu tih rateinga , teško da će netko moć pratit dal je netko zbilja dao toćan odgovor na postavljeno pitanje.

 

Sve je to u teoriji ljepo, ali mislim da realizacije neće bit, moje je mišljenje da stvar dok radi ne treba dirat, tako i ovaj forum.

  pa znaš tko je otprilike koliko kompetentan za rjesavanje problema po zvjezdicama, ne treba ti još jedan rejting...

 

po meni treba izmjeniti Moj PC (vidi moj gornji post) te kako je netko rekao uvesti tražilicu.

If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won. - Linus Torvalds
16 godina
offline
Re: Korisničke grupe
CRT kaže...

  pa znaš tko je otprilike koliko kompetentan za rjesavanje problema po zvjezdicama, ne treba ti još jedan rejting...

 

Zvjezdice mogu indicirati da netko nešto zna, a opet, nemora biti slučaj, tak da je to dosta klimavo. Sorry za {#}{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice