Linkovi na forumu?!

poruka: 81
|
čitano: 15.201
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Danas su mi se pojavili neki promotivni linkovi vezani uz pojmove na temama.

Pogledao sam da žena slučajno nije nešto instalirala vezano za Firefox, u addonima i ekstenzijama nema ništa novo instalirano i dodano.

 

Može objašnjenje da li su ovo neke nove službene promjene ili imam problema sa nekim malicioznim smećem?

 

Btw, adblock je aktivan, a radi se o Firefoxu 28.0, Windows 7 sp1

 

 

http://www.xclaim.hr/index.html

 

 

Pa jel' ovo moguće i vi imate ova sranj.a?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 22:20 (boxer).
Moj PC  
23 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Linkovi na forumu?!

to je od jucer 
ja sam mislio da je sala za prvi april 

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Mislim da je Bugu cilj bombardirat nas sa reklamama. Znam da oni od toga žive ali kakva im korist kada 95% foruma ima instaliran AdBlock. Prvo ona Nike reklama, pa sada ovo.

BTW Nije da se žalim, ali meni se to ne prikazuje :D

 

Ako hoćeš blokirati te reklame, napravi kako je na slici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 22:32 (Marko :D).
 
23 0 hvala 12
12 godina
odjavljen
offline
Linkovi na forumu?!

meni se prikazuje ,a imam instaliran adblock +
samo ne tako cesto

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/velika-britanija-legalizira-ripanje-cd/206660.aspx

provjeri zadnju poruku u temi tamo mi se prikazuje  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Ok, bitno mi je da nije do mene, već sam razmišljao o ponovnom skenu kompjutera.

 

 

Kada sam već otvorio temu, ne mogu se oteti dojmu da se radi o vrlo iritantnom i nametljivom oglašavanju. {#}

 

 

@Arnold Layne

 

Da i kod mene se vidi i to čak u samoj poruci forumaša.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 22:42 (boxer).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

Izgleda da je to neka novost...

Iako mi danas toga nema...

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Nemam ništa, na mobu u Chromeu. Mob mi nije rootan pa nemam AdBlock.

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Uh, jbt, već sam pomislio da opet imam pokupio neki malware koji mi se nas*ao na sve browsere. Doduše, našao sam jedan, nevezan za ove linkove.

Da budem iskren, ne smetaju mi takvi hiperlinkovi koliko oni odurni pop-upovi koje ne možeš ugasiti...

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

Meni eto toga čuda danas nema, ali bome forum sa time izgleda jako ružno, neznam kako bolje opisati taj osjećaj, ali uglavnom jako jako bljak.

Toliko ružno da mi čak i one iritantne skoro full screen reklame ne smetaju u usporedbi s ovime!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Linkovi na forumu?!
boxer kaže...

Danas su mi se pojavili neki promotivni linkovi vezani uz pojmove na temama.

Eksperimentiramo s tim oblikom "diskretnih" reklama...

Marko :D kaže...

Mislim da je Bugu cilj bombardirat nas sa reklamama. Znam da oni od toga žive ali kakva im korist kada 95% foruma ima instaliran AdBlock. Prvo ona Nike reklama, pa sada ovo.

BTW Nije da se žalim, ali meni se to ne prikazuje :D

 

LOL - tebi je to bombardiranje? {#} Da ipak malo ne pretjeruješ?

A kako bi ti postavio poslovni model, ako želiš forum slobodan od oglasa, odnosno bilo kakvog prihoda?

boxer kaže...

Kada sam već otvorio temu, ne mogu se oteti dojmu da se radi o vrlo iritantnom i nametljivom oglašavanju. {#}

 

Mogu ti reći da sam i ja bio protiv, čak tražio da se forum izostavi, ali kako je to bilo tehnički problematično za izvesti (u trenu kada je ovo dodano), ipak se pojavilo i začudo čak mi i ne djeluje nametljivo kao što sam mislio da će biti. U svakom slučaju čini mi se da je ovo neusporedivo diskretnije od raznih bannera koji bi se mogli nakrcati na puno pozicija koje se uopće ne koriste za oglase.

Marko :D kaže...

Nemam ništa, na mobu u Chromeu. Mob mi nije rootan pa nemam AdBlock.

To ti je zatp što je mobilna verzija zastarjela i treba je doraditi i modernizirati! {#}

godo kaže...

Meni eto toga čuda danas nema, ali bome forum sa time izgleda jako ružno, neznam kako bolje opisati taj osjećaj, ali uglavnom jako jako bljak.

Toliko ružno da mi čak i one iritantne skoro full screen reklame ne smetaju u usporedbi s ovime!

Znači tvoj glas ide za bannere preko foruma i ekrana, a protiv kontekstualnog oglašavanja? Ajde dobro, bilježimo i to...

...
10 godina
offline
Re: Linkovi na forumu?!
Miro kaže...

Eksperimentiramo s tim oblikom "diskretnih" reklama...

Samo vi eksperimentirajte sve dok nema više onih očajnih Nike reklama. Osmijeh

 

 

 

Prije razgovora samnom za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika :D
16 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

Naravski da od nečega treba živjeti, ali s druge strane, nijedna prava ozbiljna kvalitetna firma (ajd recimo Amazon, Toyota, Hewlett Packard, Harman Kardon, Dok-ing) nema reklama. {#}

/* Vlastite proizvode/usluge ne računam. */

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linkovi na forumu?!

Site ima reklame, forum ima reklame, sada ste stavili i linkove, nemogu ni običnu vijest pročitati, a da me ne prebaci na neki xy stranicu. Zar nemate dovoljno od prodaje časopisa love?

12 godina
protjeran
offline
Re: Linkovi na forumu?!
TheThing kaže...

Site ima reklame, forum ima reklame, sada ste stavili i linkove, nemogu ni običnu vijest pročitati, a da me ne prebaci na neki xy stranicu. Zar nemate dovoljno od prodaje časopisa love?

koji to casopis danas zivi od prodaje?{#} cak niti ovaj dolje to neuspjeva vise{#}

playboy magazine

lp{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 1:11 (Stjepanj).
10 godina
protjeran
offline
Re: Linkovi na forumu?!

Neka onda ugase casopis, neznam sto reci..  kako se drugi snalaze, imaju fiksne reklame pa prodavaju velikim igracima pozicije reklama i mirni su, a ovdje niti casopis ne zivi od prodaje, site i stranica imaju hrpu reklama, kako je opisano kao da su pred gasenjem cijelog bughra^^

12 godina
protjeran
offline
Re: Linkovi na forumu?!
TheThing kaže...

Neka onda ugase casopis, neznam sto reci..  kako se drugi snalaze, imaju fiksne reklame pa prodavaju velikim igracima pozicije reklama i mirni su, a ovdje niti casopis ne zivi od prodaje, site i stranica imaju hrpu reklama, kako je opisano kao da su pred gasenjem cijelog bughra^^

imam addblock i moram priznati NIKAD mi nisu zasmetale nikakve reklame, neznam di ih uopce samo nalazis po sajtu...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 2:11 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linkovi na forumu?!
Marko :D kaže...

Mislim da je Bugu cilj bombardirat nas sa reklamama. Znam da oni od toga žive ali kakva im korist kada 95% foruma ima instaliran AdBlock. Prvo ona Nike reklama, pa sada ovo.

BTW Nije da se žalim, ali meni se to ne prikazuje :D

 

LOL - tebi je to bombardiranje? {#} Da ipak malo ne pretjeruješ?

A kako bi ti postavio poslovni model, ako želiš forum slobodan od oglasa, odnosno bilo kakvog prihoda?

godo kaže...

Meni eto toga čuda danas nema, ali bome forum sa time izgleda jako ružno, neznam kako bolje opisati taj osjećaj, ali uglavnom jako jako bljak.

Toliko ružno da mi čak i one iritantne skoro full screen reklame ne smetaju u usporedbi s ovime!

Znači tvoj glas ide za bannere preko foruma i ekrana, a protiv kontekstualnog oglašavanja? Ajde dobro, bilježimo i to...

Ako nema prihoda onda nema ni potrebe za poslovnim modelom! (a budući da se od foruma želi prihod - potreban je i poslovni model)

Zar ne? 

Osim za održavanje kojeg baš i nema previše. Moderatori su na dobrovoljnoj bazi. Kakve troškove forum generira na mjesečnoj bazi (ili uopće)?

Ono posla što ima može iči i pod održavanje bug.hr stranice!

 

Ona ogromna čuda koja napadaju kad im se najmanje nadaš (i baš kad moraš nešto nabrzinu pogledati) nisu stalna pojava i ne sječam ih se sa foruma nego sa bug.hr-a.

Za sada nisam u svakoj temi primijetio novi način oglašavanja, pa tako da ako nebi bilo u svakoj temi i ne u baš svakom postu onda možda i nije toliko strašno, ali ipak puno puno umanjuje "težinu" foruma!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linkovi na forumu?!
boxer kaže...

Danas su mi se pojavili neki promotivni linkovi vezani uz pojmove na temama.

...

Pa jel' ovo moguće i vi imate ova sranj.a?

Čekaj da netko napiše penis pa ti izleti ogromni dildo (možda baš na ovom mom postu:)).

14 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

I ja sam misilio da mi se nešto zavuklo na browser, pa sam detaljno provjerio sve. 

 

Dečki ipak moramo shvatiti da se od nečega i treba živjeti. 

 

Ma što se mene tiče čak mi toliko i ne smeta. 

 

A i mogli bismo pokazati znak dobre volje i tu i tamo napaštovati te reklame, jel koliko sam gledao njihove stranice, da se naplaćuju kao po kliku, pa uvedemo dan reklama i klikanja po tome.

 

A dogovoriti ćemo s redakcijom bug-a proviziju 

 

Ne moraju ovu iz xclaim znati ništa o tome . 

 

 

Samo što su malo loše napravljeni, čim se otvori reklama u full screen stalno se ponavlja, umjesto ne znam da se ugasi recimo kad završi. 

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 10:56 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linkovi na forumu?!
3slova&3simbola kaže...
boxer kaže...

Danas su mi se pojavili neki promotivni linkovi vezani uz pojmove na temama.

...

Pa jel' ovo moguće i vi imate ova sranj.a?

Čekaj da netko napiše penis pa ti izleti ogromni dildo (možda baš na ovom mom postu:)).

Vidit ćemo u tvom postu hoće li se to desiti. {#}

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Linkovi na forumu?!

- Mene najviše brine što mi Adblock plus to ne blokira. {#}

- Da sad ne istražujem, ima li načina da se to blokira nekako?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 12:05 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Linkovi na forumu?!
Valentin17 kaže...

- Mene najviše brine što mi Adblock plus to ne blokira. {#}

- Da sad ne istražujem, ima li načina da se to blokira nekako?

Što se tiče ovih zelenih linkova i adblocka. Dakle pomakneš miša na zeleni link(ne klikneš) kad se pojavi prozor prođi preko njega do njegovog gornjeg desnog ugla, tu se pojavi gumbić na kojem piše blokiraj kad se poppjavi prozor od adblocka samo stisni dodaj filter, i to je to, linkovi su i dalje zeleni ali se ne otvaraju osim ako baš klikneš na njih.
Nadam se da će vam pomoći.
Edit: nakon refresha stranice nema više ni zelenih linkova, bravo adblock {#}

http://d-u-d.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 12:22 (Dud).
14 godina
offline
Re: Linkovi na forumu?!
Miro kaže...

Znači tvoj glas ide za bannere preko foruma i ekrana, a protiv kontekstualnog oglašavanja? Ajde dobro, bilježimo i to...

Možda zato jer razne bannere sa strane ne moramo ni gledati kada čitamo tekst zbog kojeg smo i došli na forum.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Linkovi na forumu?!
Miro, ima li išta od pop-up reklama za Victoria's Secret? ;)
Stručnjak za odmaganje...
12 godina
odjavljen
offline
Linkovi na forumu?!

po meni je ovo lose za ovaj forum i za BUG jer narusava izgled i reputaciju 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

Iskoristio bih ovu priliku da predložim bitno prigodniji naziv od kontekstualnog - parazitsko oglašavanje. {#} Zato što dotičnu tehnologiju totalno nije briga za kontekst, nego se jednostavno lijepi na ključne riječi. Ako iz toga izvuku profit, prošire zarazu na još ključnih riječi.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

Ako vam toliko smetaju ti linkovi na jednoj rijeci od 200 postova (barem meni{#}),

skupljajte donacije za bug pa ih nece oglasavati tj.stavljati{#}

P.S.

ili neka netko napravi temu s listom rijeci na koje se vezu oglasi

pa cemo izbjegavati te rijeci na forumu napisati,a ne ovdje zanovijetati

TD collector
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 13:29 (Killua).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linkovi na forumu?!

Ljudi moji, vrime je da ozbiljno razmislite kakva populacija zalazi na BOL i BOL forum. Poslovni model u kojem se guraju reklame pod nos s ovakvom populacijom koja ce "iskopat" nacin da te reklame ubije ce proc najduze na dan-dva, a stvorit ce kontraefekt, da ce i diskretne reklame bit ubijene, a samim time ce i vasa zarada, umjesto veca, bit jos i manja. Dovoljno je procitat prethodne komentare i spomenit adblock koji ce ih neselektivno rijesit. 

I ovaj kontekstualni oblik reklama, u kontekstu nije nista pametno ponudia - tablete, jastuci, ovo, ono? kljucna rijec vezana za racunala, a reklama koja veze s tim nema. what next? top shop? 

Osjecaj je da ste izgubili busolu, a posto sam s Vama od 1. broja Buga-a, pa i Mreze, te ovog foruma, mislim da ste godinama prije, osim poslovnim modelom, bili pokretani i entuzijazmom prema racunalima/elektronici/programiranju, sicam se famoznih "zutih stranica" s mini projektima, na samim pocecima i po nekoliko stranica koda vezano uz pojedinu temu, i ma koliko je to danas dostupno online, jedan svoj "touch" bi i dalje mogli dat. Forum je takodjer u pocecima bia znatno kvalitetniji, pogotovo populacijom, jer sada se cini da tu ima svega, od neizivljene dice, pa do zadrtih, klanova, itd. I moram rec, cemu skrivati TU i TD? Imate hrpu trolova koji bez ikakve veze i logike pucaju svoje filmove. Dapace, uz TU i TD bi se moglo dodat 20-30 slova komentara, pa nek vec postoji argument zasto jedno ili drugo (eto, dok se pise taj kratki komentar zasto, sastrane mala reklamica)... 

Mislim da je jos jedan oblik koji je bar meni prihvatljiv, onaj PROMO clanka. Naravno, tamo je vjerojatno bolje iskljucit komentiranje po forumu (ili ne), ali ako je tema barem racunalna i dobro osmisljena, prije ce zainteresirat, barem kad se opisuje tehnologija, npr. CISS od Epsona i sl. Ili opisat nekakav SSD sustav u detalje, i za kraj ponudit mjesto (firmu) gdje se to moze kupit. Ono sto ne bi trebali sebi dopustit, je reklamiranje patika, rebatinki i desetih stvari na izvorno racunalnom forumu/site-u. 

Nemojte sta zamirit, ovo su dobronamjerne kritike... 

 

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Nemam ništa protiv ovakvog oglašavanja. Meni je ovo puno bolje od pop-up reklama (i njih se da preživjeti). Ne koristim Add-Block na BOL Forumu. Sve one koji se bune na reklame bi podsjetio na trenutnu situaciju u RH. Ako će moj klik na reklamu pomoći da BUG nastavi raditi kao i dosada, klikat ću. Koliko god se trudili normalno poslovati, jasno je da je kriza opalila i po njima. Nekako mi se čini da je to vidljivo i u zadnjem broju BUG-a (hint: papir).

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 14:57 (mario.L_hr).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Linkovi na forumu?!

Sve je to uredu, ko fol fino, ovo ono, ali evo ja ću se izjasniti.

 

Meni reklame smetaju, nerviraju me, jer smo svakodnevno bombardirani reklamama, upali radio - stalno reklame, televizijske programske šeme doslovne prekrcate reklamama, pa onda u novinama, pa u Bugu časopisu sigurno 20-30% reklama, na naslovnici BuG-a  izbrojao sam 7 reklama, na ovoj temi 4 reklame i povrh svega još nam trebaju reklame u samim postovima. 

Za mene je to čisto pretjerivanje i prosto ne mogu biti solidaran sa BUG-om u svezi ovog vida reklamiranja, vidit ću što adblock može učiniti da se makar ove iritantne u postovima uklone. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
11 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice