Multiacc banovi - prijedlog zaključana tema

poruka: 94
|
čitano: 17.250
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Kao što svi vidimo, ovih dana imamo oveću poplavu trolova (vjerojatno jedan te isti lik) koji radi 3-4 acca dnevno, otvara nepotrebne teme, spama i općenito radi nered. Sad po novom objavljuje osobne podatke o drugim forumašima. Ban accounta i nije od neke pomoći pošto se do novog e-maila i ip adrese dođe u roku keks (to čak nije problem ni ovim "intelektualno slabije razvijenima") pa modovi imaju puno posla bez rezultata. Pitanje je hoće biti prijave abuse službi i kako će vodstvo foruma riješiti ovaj problem.

 

Međutim, ja sam se sjetio nečeg drugog. Hardware ban. Nikakav proxy niti 10minute mail neće pomoći ako se useru okine hardware ban na temelju podataka o mrežnoj, disku i mbo. Sada, može li browser ili neka activex kontrola ili što već koju user pokreće prilikom registracije sakupiti taj neki GUID? Ima li browser/skripta dovoljno ovlasti da dozna MAC adresu, ponešto o disku i slične informacije koje bi poslužile za slaganje GUIDa? Ovim hardware banom problem trolova i multiacca bi bio zauvijek riješen - teško da će mame i tate kupovati novu MBO kad sinčić dobije ban na forumu.

 

Da čujemo mišljenje stručnjaka i admina foruma o ovoj ideji...

 

EDIT: i naravno mišljenje forumaša jel bi bila ovo dobra ideja. Po mome, ne otežava registraciju ni malo (jedan klik više) a spiječilo bi puno problema. Jedino je pitanje jel to izvedivo.

 

EDIT2: i nije tako jednostavno ko što izgleda. Niš od toga, meni se čini. Stari sistem borbe - Ignore + Prijavi. Hvala bufferu ;)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 17:29 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
62 2 hvala 25
14 godina
odjavljen
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Ja se potpuno slazem, krajnje je vrijeme da se ovom stane na kraj. Onaj F1IVO fan svaki dan radi accounte, i to po 3-4 komada, a i onaj mato ludi danas isto krenuo... Ja sam za definitivno, ako ne ovo definitivno trebamo neku vrstu zastite uvesti, ili pozivinice tijekom registracije (nemozes se registirat bez pozivnice).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
15 2 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Weky kaže...

Ja se potpuno slazem, krajnje je vrijeme da se ovom stane na kraj. Onaj F1IVO fan svaki dan radi accounte, i to po 3-4 komada, a i onaj mato ludi danas isto krenuo... Ja sam za definitivno, ako ne ovo definitivno trebamo neku vrstu zastite uvesti, ili pozivinice tijekom registracije (nemozes se registirat bez pozivnice).

Ovo sa pozivnicama nije loše ali ipak je ovo javni forum a ne Lockerz i svi ljudi imaju pravo na sudjelovanje na njemu.

14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Slažem se, Potpisujem

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 17:02 (gamer4ever).
 
0 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
gamer4ever kaže...

Slažem se, Ja bih još dodao da Tko se registrira (napravi novi account) da ne može pisati nikakve poruke i postove nakon 2 tjedna minimalno. Jel klinci naprave account i u 1. danu postaju poruke u svim temama i koje ih se ne tiču.

A što ako ti hitno treba rješenje nekog problema?

 

Nije stvar u ograničenjima, stvar je u provjerama usera. IP i email danas ništa ne znače. Kako identificirati usera i kako svaki put znati da je to on koristeći samo browser?

 

EDIT: moj prijedlog je dočekan sa velikim odobravanjem na PP Smijeh

 

Hvala Domagoju na Ignore buttonu ;)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 17:01 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Evo primjer zašto xD

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

To treba nekako iskorijenit!Te trollove!Ne znam zašto to rade i kako im se da.Izgubiti cijeli dan da bi napravio 5 accounta i da bi dobio crni karton na svima!Zašto?

Neznam kako da se otkrije trollove koji rade više accounta ali treba nekako to napravit!

Fućkaj ga!
 
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...

 

Međutim, ja sam se sjetio nečeg drugog. Hardware ban. Nikakav proxy niti 10minute mail neće pomoći ako se useru okine hardware ban na temelju podataka o mrežnoj, disku i mbo. Sada, može li browser ili neka activex kontrola ili što već koju user pokreće prilikom registracije sakupiti taj neki GUID? Ima li browser/skripta dovoljno ovlasti da dozna MAC adresu, ponešto o disku i slične informacije koje bi poslužile za slaganje GUIDa? Ovim hardware banom problem trolova i multiacca bi bio zauvijek riješen - teško da će mame i tate kupovati novu MBO kad sinčić dobije ban na forumu.

 

Da čujemo mišljenje stručnjaka i admina foruma o ovoj ideji...

 

EDIT: i naravno mišljenje forumaša jel bi bila ovo dobra ideja. Po mome, ne otežava registraciju ni malo (jedan klik više) a spiječilo bi puno problema. Jedino je pitanje jel to izvedivo.

Nemoguće. To bi bilo super jer onda bi puno problema na internetu bilo rješeno - trenutno, ne i stalno.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Weky kaže...

Ja se potpuno slazem, krajnje je vrijeme da se ovom stane na kraj. Onaj F1IVO fan svaki dan radi accounte, i to po 3-4 komada, a i onaj mato ludi danas isto krenuo... Ja sam za definitivno, ako ne ovo definitivno trebamo neku vrstu zastite uvesti, ili pozivinice tijekom registracije (nemozes se registirat bez pozivnice).

što on nije moderator??

two bad milosh dead
14 godina
protjeran
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Objasnimo:

 

| računalo + software| - |mrežna kartica| - |modem| - | ISP | -IP adresa -|internet/bug.hr|

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Buffer Overflow kaže...

Nemoguće. To bi bilo super jer onda bi puno problema na internetu bilo rješeno - trenutno, ne i stalno.

A na osnovu čega Can-you-run-it doznaju konfiguraciju? Kako to radi? Jel tu ima iskoristivih podataka?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
superJozo kaže...
Weky kaže...

Ja se potpuno slazem, krajnje je vrijeme da se ovom stane na kraj. Onaj F1IVO fan svaki dan radi accounte, i to po 3-4 komada, a i onaj mato ludi danas isto krenuo... Ja sam za definitivno, ako ne ovo definitivno trebamo neku vrstu zastite uvesti, ili pozivinice tijekom registracije (nemozes se registirat bez pozivnice).

što on nije moderator??

F1-IVO je moderatorNamigiva

Fućkaj ga!
14 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
superJozo kaže...
Weky kaže...

Ja se potpuno slazem, krajnje je vrijeme da se ovom stane na kraj. Onaj F1IVO fan svaki dan radi accounte, i to po 3-4 komada, a i onaj mato ludi danas isto krenuo... Ja sam za definitivno, ako ne ovo definitivno trebamo neku vrstu zastite uvesti, ili pozivinice tijekom registracije (nemozes se registirat bez pozivnice).

što on nije moderator??

  Ma onaj njegov fan, ili nikola lakić, što svaki dan otvara nove acc i vrjeda njega. na njega sam mislio.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
superJozo kaže...
Weky kaže...

Ja se potpuno slazem, krajnje je vrijeme da se ovom stane na kraj. Onaj F1IVOfan svaki dan radi accounte, i to po 3-4 komada, a i onaj mato ludi danas isto krenuo... Ja sam za definitivno, ako ne ovo definitivno trebamo neku vrstu zastite uvesti, ili pozivinice tijekom registracije (nemozes se registirat bez pozivnice).

što on nije moderator??

Je moderator je ali ima "fana" koji ga stalno za*ebava.

16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...

Međutim, ja sam se sjetio nečeg drugog. Hardware ban. Nikakav proxy niti 10minute mail neće pomoći ako se useru okine hardware ban na temelju podataka o mrežnoj, disku i mbo. Sada, može li browser ili neka activex kontrola ili što već koju user pokreće prilikom registracije sakupiti taj neki GUID? Ima li browser/skripta dovoljno ovlasti da dozna MAC adresu, ponešto o disku i slične informacije koje bi poslužile za slaganje GUIDa? Ovim hardware banom problem trolova i multiacca bi bio zauvijek riješen - teško da će mame i tate kupovati novu MBO kad sinčić dobije ban na forumu.

  Za sada teško, osim korišćenjem nekog nezakrpljenog sigurnosnog propusta. Kad zaživi IPv6, predviđeno je da se MAC adresa preslikava u jedan deo IP adrese, pa će biti trivijalno identifikovati određeni fizički računar (što otvara i tonu drugih pitanja o privatnosti i ljudskim pravima itd, ali, kao i uvek, "ako ne radite ništa nelegalno nemate čega da se plašite").

 

Jedan mogući mehanizam bi bio da prvih nekoliko postova svakog novog korisnika podležu moderatorskoj kontroli, to jest da se postovi ne pojavljuju na forumu dok ih moderator ne odobri. Ne znam da li to trenutna verzija našeg foruma omogućava, ali sam viđao u praksi. Naravno, ovo ne bi sprečavalo nekoga da pokušava da postuje gluposti i time zasipa moderatora, ali verujem da bi im potpuno ignorisanje brzo dosadilo jer sa takvim sistemom moderator ne mora čak ni da ih banuje (i time im prizna njihovo bedno postojanje), pošto ništa ne bi stizalo na forum.

14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...
Buffer Overflow kaže...

Nemoguće. To bi bilo super jer onda bi puno problema na internetu bilo rješeno - trenutno, ne i stalno.

A na osnovu čega Can-you-run-it doznaju konfiguraciju? Kako to radi? Jel tu ima iskoristivih podataka?

Zato jer im daš software-sku autorizaciju da to učine, odnosno instaliraš komad software-a koji onda njima šalje informacije. Legalni malware, ako hoćeš.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...
gamer4ever kaže...

Slažem se, Ja bih još dodao da Tko se registrira (napravi novi account) da ne može pisati nikakve poruke i postove nakon 2 tjedna minimalno. Jel klinci naprave account i u 1. danu postaju poruke u svim temama i koje ih se ne tiču.

A što ako ti hitno treba rješenje nekog problema?

Zato ozbiljniji forumi postave 2-3 mjesta gdje njubiji mogu pisati, dok ne skupe odredjeno 'iskustvo'.

Doduse, ovdje sve pada u vodu, jer, nemamo javno broj postova, a oni opet mogu napraviti svaki dan po 5 multija i onda pisati nakon sto im se otvore i ostali dijelovi foruma.

14 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Bolje neki DNS ban pa se moze oprostit totalka da pogleda na BUG jos..Mada mislim da si ni domagoj,ni miro ni iko drugi htio slozit s ovima jer ipak.Njima treba korisnika a modovi su tu radi trolova tak da ih briga,jedino ako naprave neko vece sranje kao sto je DDos-anje ili nesto jos gore.Ako se to ikad dogodi(nadamo se da nece) tek onda se logovi idu gledat i IP-ovi i prijavljuje se ISP-u.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Buffer Overflow kaže...

Zato jer im daš software-sku autorizaciju da to učine, odnosno instaliraš komad software-a koji onda njima šalje informacije. Legalni malware, ako hoćeš.

Tu sam mogućnost i naveo u prvom postu - neka ActiveX kontrola ili nešto slično. A recimo onaj auto-detect na stranicama nvidije, to je isti sistem?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
gamer4ever kaže...

Slažem se, Ja bih još dodao da Tko se registrira (napravi novi account) da ne može pisati nikakve poruke i postove nakon 2 tjedna minimalno. Jel klinci naprave account i u 1. danu postaju poruke u svim temama i koje ih se ne tiču.

Ovo je cista glupost, vecina novih ljudi koji se registrira na forumu to cini jer ima neki problem i trazi pomoc, a takvi nerijetko i ostanu

na forumu bar neko vrijeme, pa cak postaju i stalni clanovi. Spamera, trolova itd. je uvijek bilo i uvijek ce biti ali ipak mnogo manje nego

"normalnih" novih korisnika i ovakvim mjerama bi se vise stetilo tim "normalnim" korisnicima.

 

Sto se tice izvedivosti "hardverskog bana" ili sta vec, to nije izvedivo, bar ne bez nekog programa koji bi se vrtio na korisnikovom racunalu,

sto ne trazi ni jedan forum na svijetu, nekim skriptama i slicno to nije moguce izvesti jer su ograniceni na browser i ne mogu pristupati nicemu izvana.

Nisam se bas previse bavio s time sto se moze ActiveX-om a ali i da se moze to bi onda bilo ograniceno na korisnike koji koriste IE, sto je takoder bezveze, jelda.

 

Po meni je ovo stanje kako je sasvim dobro i cak puno bolje nego na drugim forumima. Dio posla moderatora je uklanjanje neprikladnih tema, postova i naravno

korisnika, to je jedan od razloga zasto postoje. Sada zbog par idiota ogranicavati sve ostale korisnike napravilo bi daleko vise stete nego koristi.

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 17:24 (drnde).
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog

mislim da bi najbolje rješenje bilo da ih se u potpunosti ignorira,uopće ih ne banirati niti im brisati postove,pa kad vide da im je trud uzaludan sami će odustati

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...

Tu sam mogućnost i naveo u prvom postu - neka ActiveX kontrola ili nešto slično. A recimo onaj auto-detect na stranicama nvidije, to je isti sistem?

Svaki antivirus će to detektirati kao malware.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Buffer Overflow kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Tu sam mogućnost i naveo u prvom postu - neka ActiveX kontrola ili nešto slično. A recimo onaj auto-detect na stranicama nvidije, to je isti sistem?

Svaki antivirus će to detektirati kao malware.

Ai,to je preziranje korisniku u privatnost..Nema tu kaj BUG drugima gledat sta imaju u kompu.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...

Ai,to je preziranje korisniku u privatnost..Nema tu kaj BUG drugima gledat sta imaju u kompu.

Upravo tako. Radije bi otišao s foruma nego da netko ima mogućnost da sazna i najmanju informaciju o mojem sustavu.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Buffer Overflow kaže...

Svaki antivirus će to detektirati kao malware.

Na stranici od nvidie pa malware? FF odbija suradnju dok IE pita za instalaciju kontrole, skine neš sitno, odvrti test i sve ok. Avira nije rekla ni "a". Ako nekog zanima, nvidia detect. Sve su svemu, loše, polovično rješenje koje bi dosta smetalo.

Fake_Alert kaže...

Ai,to je preziranje korisniku u privatnost..Nema tu kaj BUG drugima gledat sta imaju u kompu.

Zadiranje u privatnost bi bilo kada bi forum sam to provjeravao bez pitanja ili najave.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Možda nebi bilo loše da do kraja dana zabranite registriranje na forum

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...

Na stranici od nvidie pa malware? FF odbija suradnju dok IE pita za instalaciju kontrole, skine neš sitno, odvrti test i sve ok. Avira nije rekla ni "a". Ako nekog zanima, nvidia detect. Sve su svemu, loše, polovično rješenje koje bi dosta smetalo.

Rekao sam legalni malware. Naravno da nije malware, ali radi istu stvar kao i malware pa sam ga nazvao legalnim malwareom. Namigiva

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...
Buffer Overflow kaže...

Zato jer im daš software-sku autorizaciju da to učine, odnosno instaliraš komad software-a koji onda njima šalje informacije. Legalni malware, ako hoćeš.

Tu sam mogućnost i naveo u prvom postu - neka ActiveX kontrola ili nešto slično. A recimo onaj auto-detect na stranicama nvidije, to je isti sistem?

Kak bi se reklo skroz "Bad Idea", kakve ActiveX kontrole i jos za ovak nekaj pa na kaj bi to licilo uopce.Nevinašce

15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Evo ga jedna TROLČINA se pojavila!!!Ajde goni se u p.m sa foruma.

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 17:27 (malina22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice