Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša

poruka: 7
|
čitano: 3.887
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša

Predložio bi da se omogući ocjenjivanje sadržaja na BOL-u od strane registriranih korisnika (forumaša). Ocjenjivanje može biti brojčano (nešto kao što postoji za linkane video uratke ili mobitele) ili putem palaca (palac gore ili dolje). Na ovaj način bi se potaklo na podizanje kvalitete (pojedinih članaka) a i korisnici (registrirani i neregistrirani) bi imali uvid u to što korisnici misle o istom. Uvid bi bio trenutan bez potrebe za čitanjem cijele hrpe postova.

Stručnjak za odmaganje...
 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša

Dobra sugestija ali ruku na srce danas vise nije bitna kvaliteta clanka nego samo da se nesto objavi. 

A dokaz tome je masa stranih clanaka koji su na brzinu (cesto i dosta lose) prevedeni i objavljeni, no brainer journalism. 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša

Dobra ideja kolega.

Smatram da bi pomoglo kad bi autori vecinom bavili objavljivanjem clanaka iz materije koja im je poblize poznata. Cast svim ovim strucnijima, ili sretnijima.

 

Jer inace bolju informaciju nadjemo od upucenih forumasa(koji to prate iz hobija) u komentarima. ;)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša
mario.L_hr kaže...

Predložio bi da se omogući ocjenjivanje sadržaja na BOL-u od strane registriranih korisnika (forumaša). Ocjenjivanje može biti brojčano (nešto kao što postoji za linkane video uratke ili mobitele) ili putem palaca (palac gore ili dolje). Na ovaj način bi se potaklo na podizanje kvalitete (pojedinih članaka) a i korisnici (registrirani i neregistrirani) bi imali uvid u to što korisnici misle o istom. Uvid bi bio trenutan bez potrebe za čitanjem cijele hrpe postova.

 Sad ćeš dobiti crveni jer to nije po volji centralnog komiteta 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša

zamisao jest izvrsna no kako spriječiti zlonamjerne u iživljavanju? uvijek sam za ocjenjivanje no uz argument (pozitivan ili negativan) tako da mi se ni ovaj sustav pg/pd ne dopada baš, jer ne obvezuje na argumentiranje 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša
Ajar kaže...

zamisao jest izvrsna no kako spriječiti zlonamjerne u iživljavanju? uvijek sam za ocjenjivanje no uz argument (pozitivan ili negativan) tako da mi se ni ovaj sustav pg/pd ne dopada baš, jer ne obvezuje na argumentiranje 

Odgojnim mjerama tj kartonima. Možda uz uvjet da je za ocjenjivanje članka obavezno napisati post. Bez posta se ocjena ne računa.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ocjenjivanje čalanaka od strane forumaša
Ajar kaže...

zamisao jest izvrsna no kako spriječiti zlonamjerne u iživljavanju? uvijek sam za ocjenjivanje no uz argument (pozitivan ili negativan) tako da mi se ni ovaj sustav pg/pd ne dopada baš, jer ne obvezuje na argumentiranje 

 Argumentiranje mora sadržavati citate iz stručnih članaka ili djela priznatih od strane BUG ministarstva za priznata djela i ne smije se temeljiti na anekdotama i iskustvima postera.

 

Bitno je da se članak ocijeni brzo i otprilike, a ne stručno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice