Ograničenja za neregistrirane zaključana tema

poruka: 14
|
čitano: 1.714
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ograničenja za neregistrirane

zašto se ne postave neka ograničenja za neregistrirane?

 

da kao što je i kog mnogih drugih foruma, ne mogu pregledavat nečiji profil, poruke nekog autora itd... a i da mi sami, kad stavljamo neki link ili nešto slično, da odredimo da to mogu vidjeti samo registrirani korisnici

 

a u slučaju da se to uvede (u što sumnjam; ovo je samo prijedlog), treba proći neko vrijeme da bi novoregistrirani korisnik mogao pristupiti tom sadržaju, npr 2-3 ili više tjedana. jer ukoliko vidi da tu ima nešto što mu treba, on se na brzinu registrira i dobije ono što želi, a ovako bi morao malo čekati

Bubamara na steroidima. # # # http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ograničenja za neregistrirane

Moje je misljenje da to nije dobra ideja upravo zbog toga sto bi netko samo da dode do odredjene informacije morao raditi registraciju a to u dosta slucajeva odbija ljude. Bolje svima ponuditi da pregledavaju forum bez ikakvih ogranicenja jer ce i sami tada vidjeti da je ovo vrlo kvalitetan forum a onda se na kraju krajeva i sami odluciti na registraciju i postati dio zajednice.

Ivo. Govori ti Big Brother. To nije dovoljno dobar razlog.
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane

@ukay1000

Potpuno se slažem, a glede ovog da nakon registracije mora proći period, također se ne slažem jer to može odbiti još više korisnika, reakcija tipa "Pa šta je ovo, ne mogu ništa vidit neregistriran, registriram se i još trebam čekat, ma ko j*e ovo, idem na neki normalan forum". Ovo sam ja često izgovorio (zapravo varijacije na temu) kada se moram registrirati prije nego npr. uopće mogu vidjeti išta na forumu, kako onda znam jel forum valja išta, a kad se registriram, još dobijem polovične mogućnosti... Mislim da je ono u pogledu ograničavanja dnevnog broja postova za početnike sasvim dosta u svrhu zaštite foruma od korisnika koji su došli samo da spammaju (naravno ne kažem da oni koji ga dosegnu jesu takvi korisnici).

Ne mislim pljuvati po ideji, može i dobro ispasti ako ne budu velika ograničenja i ako ista budu suptilna, ali mislim da to jednostavno nije dobra opcija. To je moje mišljenje, nemoj se naljutiti :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
ukay1000 kaže...

Moje je misljenje da to nije dobra ideja upravo zbog toga sto bi netko samo da dode do odredjene informacije morao raditi registraciju a to u dosta slucajeva odbija ljude. Bolje svima ponuditi da pregledavaju forum bez ikakvih ogranicenja jer ce i sami tada vidjeti da je ovo vrlo kvalitetan forum a onda se na kraju krajeva i sami odluciti na registraciju i postati dio zajednice.

Da, i ja nekad sam, kad me upute na neki drugi forum, odbijam registraciju - ako se trazi, jer mi nece puno koristiti. Radije trazim dalje po netu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
jurluk kaže...

zašto se ne postave neka ograničenja za neregistrirane?

 

da kao što je i kog mnogih drugih foruma, ne mogu pregledavat nečiji profil, poruke nekog autora itd... a i da mi sami, kad stavljamo neki link ili nešto slično, da odredimo da to mogu vidjeti samo registrirani korisnici

 

a u slučaju da se to uvede (u što sumnjam; ovo je samo prijedlog), treba proći neko vrijeme da bi novoregistrirani korisnik mogao pristupiti tom sadržaju, npr 2-3 ili više tjedana. jer ukoliko vidi da tu ima nešto što mu treba, on se na brzinu registrira i dobije ono što želi, a ovako bi morao malo čekati

Zamisli ovu situaciju: Imaš problem s kompom i umjesto da odmah dobiješ rješenje ili pitaš nekog stručnijeg (preko PM-a) na forumu ti moraš čekati 3 tjedna. Pa gdje tu ima smisla?

 

Činjenica je da je ovo forum u kojem se raspravlja o različitim iskustvima, savjetima i problemima o tehnologiji. Tu nema smisla zabranjivati edukativne tekstove i uskraćivati ljudima pomoć. Da se radi o nekoj društvenoj mreži ili forumu namijenjenom isključivo druženju onda je to ok, jer bi svatko mogao uletiti i naći mnogo informacija o nekoj osobi ili osobama.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 2:38 (Paolo2612).
15 godina
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
Paolo2612 kaže...
Zamisli ovu situaciju: Imaš problem s kompom i umjesto da odmah dobiješ rješenje ili pitaš nekog stručnijeg (preko PM-a) na forumu ti moraš čekati 3 tjedna. Pa gdje tu ima smisla?

 

Činjenica je da je ovo forum u kojem se raspravlja o različitim iskustvima, savjetima i problemima o tehnologiji. Tu nema smisla zabranjivati edukativne tekstove i uskraćivati ljudima pomoć. Da se radi o nekoj društvenoj mreži ili forumu namijenjenom isključivo druženju onda je to ok, jer bi svatko mogao uletiti i naći mnogo informacija o nekoj osobi ili osobama.

pa nisam mislio na tako ekstremno blokiranje sadržaja. mislio sam samo na profil i pregledavanje poruka iz nečijeg profila. i eventualno ograničenje na neke linkove i slike, a to određuje onaj koji to stavlja. o njemu ovisi hoće li to biti javno, ili samo za registrirane

Neodlučan

Bubamara na steroidima. # # # http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
jurluk kaže...

pa nisam mislio na tako ekstremno blokiranje sadržaja. mislio sam samo na profil i pregledavanje poruka iz nečijeg profila. i eventualno ograničenje na neke linkove i slike, a to određuje onaj koji to stavlja. o njemu ovisi hoće li to biti javno, ili samo za registrirane

Neodlučan

Pa već imaš opcije u profilu da li ćeš prikazati svoje podatke ( i koje hoćeš). A što se tiče pregleda poruka - ne vidim što je tu tako strašno da bi se trebao zabraniti uvid u to.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
jurluk kaže...
Paolo2612 kaže...
Zamisli ovu situaciju: Imaš problem s kompom i umjesto da odmah dobiješ rješenje ili pitaš nekog stručnijeg (preko PM-a) na forumu ti moraš čekati 3 tjedna. Pa gdje tu ima smisla?

 

Činjenica je da je ovo forum u kojem se raspravlja o različitim iskustvima, savjetima i problemima o tehnologiji. Tu nema smisla zabranjivati edukativne tekstove i uskraćivati ljudima pomoć. Da se radi o nekoj društvenoj mreži ili forumu namijenjenom isključivo druženju onda je to ok, jer bi svatko mogao uletiti i naći mnogo informacija o nekoj osobi ili osobama.

pa nisam mislio na tako ekstremno blokiranje sadržaja. mislio sam samo na profil i pregledavanje poruka iz nečijeg profila. i eventualno ograničenje na neke linkove i slike, a to određuje onaj koji to stavlja. o njemu ovisi hoće li to biti javno, ili samo za registrirane

Neodlučan

Pa i slike hardware-a ili nekih modificiranja po cooleru itd. mogu pomoći.

 

Na ovom forumu ništa nebi trebalo biti tajna osim nekih sitnica poput pravog imena,adrese,lokacije.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
jurluk kaže...

pa nisam mislio na tako ekstremno blokiranje sadržaja. mislio sam samo na profil i pregledavanje poruka iz nečijeg profila. i eventualno ograničenje na neke linkove i slike, a to određuje onaj koji to stavlja. o njemu ovisi hoće li to biti javno, ili samo za registrirane

Neodlučan

Cemu svrha toga?

15 godina
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane

ma mislio sam, ako i drugi forumi imaju neka ograničenja, zašto i bug ne bi imao? ali čini se da to nije ništa drugo nego loša ideja... Sramim se

Bubamara na steroidima. # # # http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane

Ma dobro, kad se ljudi udruze moze se vidjeti zasto je nesto dobro/lose, a ipak na kraju izadjemo pametniji svi :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 3:24 (Proz0r).
16 godina
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
jurluk kaže...

zašto se ne postave neka ograničenja za neregistrirane?

Pa, mislim da određena ograničenja već postoje - ne možeš glasati u anketama, postati vlastite postove (na nekim forumima možeš postati kao 'gost'... Možda ima i još toga, ali ne bih znao; na svakom računalu s kojeg pristupam sam jedini korisnik BOL-a, pa sam uvijek registriran i nemam pojma kako to izgleda kada netko nije :/

Pazi, gledam te!
16 godina
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
Mislim da bi takva promjena bila jako loša za forum, jer kako je netko gore napomenuo, to bi samo odbijalo ljude sa foruma, a ne privlačilo ih...

Ajde reci, kako si došao na tu ideju? Koji su motivi? Šta bi time postigao?

Čisto da shvatim.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničenja za neregistrirane
Danny_HR kaže...
Mislim da bi takva promjena bila jako loša za forum, jer kako je netko gore napomenuo, to bi samo odbijalo ljude sa foruma, a ne privlačilo ih...

Ajde reci, kako si došao na tu ideju? Koji su motivi? Šta bi time postigao?

Čisto da shvatim.

slazem se...ja se nebi registrirao na ovaj forum da nisam vidio sta ima na njemu..niti cu se inajedan registrirat koji ima ta ogranicenja...

Tuning is not a crime
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice