Online - Offline

poruka: 31
|
čitano: 5.154
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Online - Offline

Ako se moze ubaciti pored svakog korisnika da stoji jeli trenutno na forumu ili ne.

 

There is no pain or anger that I am not
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 3:30 (DOPE).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Online - Offline

Da..   to bi bio dobar dodatak. Čisto za slanje PM-a i očekivanje odgovora ili komentara. 

(možda čak kontrolu kolega kada ZAISTA idu spavati Belji se)

16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Također se slazem sa ovime jako korisna informacija :) da se vidi ko je online ko nije svakako bi bilo poželjno na forumu.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Podržavam ovaj prijedlog to bi bilo stvarno korisno

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Ovo triba uvest svakako

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Koeficijent 1.10 da će ovo proradit do večeras.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline
ja bi bio isto za tu funkciju.
Stvarno nije loša ideja.
Mada bi važnije bilo poradit na forumu i kulturi nekih usera nego nekim uljepšanjima.
Svejedno ZA
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Na šta konkretno misliš meni se čini da moderatori rade svoj posao možda i pretjerano pa dijele te kartone ko ludi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Zašto?

Ja neman još nijedan. Cool

Tak i treba.Jedini način izgleda da se neki nauče kulturi i pameti.

Upozorenja dolaze dovoljno.Ak se i dalje nastavi naravno da dolazi karton.

Bolje nego Bann


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Online - Offline
Status online/offline svakako bi trebalo uvesti
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

TAkođer podržavam ovaj prijedlog.


...code your life...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

isto sam za. to dobro dođe


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

podržavam ako bi uveli ajax na forum pa da se nove privatne poruke pojavljuju bez potrebe za refreshom, ako ne prilično bespotrebno

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline

trebalo bi staviti i još neke stavri ne samo Online - Offline lampicu

16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline

To bi bilo super. Samo da jedan od moderatora ovo vidi i da to napravi, tako da znam ko je online, a tko nije.


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline
The_Chosen_One kaže...

To bi bilo super. Samo da jedan od moderatora ovo vidi i da to napravi, tako da znam ko je online, a tko nije.


moderatori nemaju takve ovlasti, to je nešto za webmastere foruma, i nije toliko jednostavno kao promjena neke postavke ili instalacija nekog dodatka

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 21:55 (itf4n).
16 godina
offline
Online - Offline

ovo nije dobra ideja. 100 posto će bit nekih likova koji će zbog toga 24 sata stajati uz računalo, online ;) pa kad počnu ginut uz računalo od gladi i nespavanja ko kinezi sa maratonskim World of Warcraft sesijama Smijeh

 

(p) & (c) Dario - 2008
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 22:41 (Dario).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline
Dario kaže...

ovo nije dobra ideja. 100 posto će bit nekih likova koji će zbog toga 24 sata stajati uz računalo, online ;) pa kad počnu ginut uz računalo od gladi i nespavanja ko kinezi sa maratonskim World of Warcraft sesijama Smijeh

 

 
samo zato da im piše online ili ?
16 godina
offline
RE: Online - Offline
Na drugim forumima ljudi imaju podjelu reputacije. Imaju djeljenje zahvalnica na svaki koristan post, pa se opet ne desavaju spam gluposti sa takvim stvarima.. a mi ne mozemo imati obicnu lampu ?

U ostalom, forum treba da ima i listu nick-ova koji su trenutno na forumu tako da i to treba uvesti i ne vidim razloga zasto ne.

I da, zasto mora ginuti da bude lampica zelena, samo ostavi komp konektovan i ide spavati.. ako mu je vec to prioritet ;)


Ma da.. nije lako izvodljivo, treba se podesit par sitnica ali zasto oni ovo ignorisu..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline
itf4n kaže...

podržavam ako bi uveli ajax na forum pa da se nove privatne poruke pojavljuju bez potrebe za refreshom, ako ne prilično bespotrebno

 Za to bi trebalo uvesti tajmere što bi izrazito i nepotrebno opteretilo sustav.

Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
moderator
offline
RE: Online - Offline
DOPE kaže...

U ostalom, forum treba da ima i listu nick-ova koji su trenutno na forumu tako da i to treba uvesti i ne vidim razloga zasto ne.

 Koja je svrha toga? Zašto onda odmah ne ugraditi i Instant Messenger? :)
16 godina
offline
RE: Online - Offline

Ako cekam od nekoga poruku, neki djavo nesto, ja ne vidim opcije da vidim jeli ta osoba na forumu. Znaci moram provesti citavo vrijeme online.

Ili uvesti online-offline pored svakog korisnika ili listu korisnika koji su trenutno na forumu.. to je moje misljenje a predpostavljam i vecine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 1:05 (DOPE).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline
DOPE kaže...

Ako cekam od nekoga poruku, neki djavo nesto, ja ne vidim opcije da vidim jeli ta osoba na forumu. Znaci moram provesti citavo vrijeme online.

Ili uvesti online-offline pored svakog korisnika ili listu korisnika koji su trenutno na forumu.. to je moje misljenje a predpostavljam i vecine.

 pogledaj u autori, tamo imaš listu zadnje prijavljenih, pa prema tome zaključi jeli netko online ili ne
16 godina
neaktivan
offline
Online - Offline

Ma Status Online/Offline SVAKAKO je potreban ja ne razumijem zašto bugovci misle da je to nepotrebno? Koji su vam razlozi da to ne stavite daj neka mi neko agrumentira i konkretno odgovori od "glavešina".


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Online - Offline

Svakako korisna funkcija. Podržavam ideju.


Zao, ružan, naoružan
16 godina
moderator
offline
Online - Offline

Da i ja kažem ponešto na ovu temu... Ovo ne znači da hoćemo ili nećemo uvoditi ovu opciju, već samo par natuknica o tome.

 

  1. Nema sigurnog načina da znaš jel netko online ili nije. To je na webu uvijek nekakva procjena. Uobičajeno je kod web-aplikacija da se nakon 20 minuta neaktivnosti smatra da je čovjek otišao, što u ovom konkretnom slučaju znači da 20 minuta nakon što čovjek ode, još uvijek bi mu pisalo da je online, što je beskorisno. (Okej, može se smanjit minutaža, no to nam ne bi odgovaralo radi nekih drugih stvari koje se također oslanjaju na session...) Isto tako, netko može imati otvoren browser i automatsko osvježavanje, tako da izgleda da je online, ali ne prati aktivno forum, ne čita poruke i ne odgovara na njih, pa koja korist što piše da je online. Ili čovjek jednostavno naiđe na forum da bi nešto potražio, bez namjere da se u tom trenutku automatski uključi u rasprave, opet će biti označen kao online... (Alternativno, dalo bi se srediti da se Ajaxom update status pa da funkcionalnost bude u rangu instant messengera, no u takvo ubijanje servera sigurno nećemo ići.)
  2. Super je kad se sve odvija na jednom serveru, no kad u igru uđe farma servera, stvar nije ni približno tako jednostavna. Za sada nemamo farmu servera (samo su dva, jedan web, drugi baza), no to jest u dugoročnom planu, tako da rješenje mora raditi i sada i kasnije, što znatno komplicira stvari.
  3. Ima ljudi (ne govorim apstraktno, već konkretno, samo ih neću imenovati) koji ne žele da se vidi jesu li online ili ne. Već i ovo s javnom informacijom o zadnjoj prijavi je škakljivo.

 

Kao što rekoh, sve ovo ne znači da hoćemo ili nećemo uvesti opciju - za sada je sigurno samo da ima drugih stvari koje trenutno smatramo prioritetnijima.


Domagoj
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline

Domagoj, zar vam nije bolje nadogradit server na neki Xeon quad ili dva takva + hrpe RAM-a nego ići na farmu?:)


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
moderator
offline
RE: Online - Offline
naxeem kaže...

Domagoj, zar vam nije bolje nadogradit server na neki Xeon quad ili dva takva + hrpe RAM-a nego ići na farmu?:)


To nije u mojoj domeni, za to se brine poseban specijaliziran tim sistemaša, no farma ima jednu veliku prednost - redundantnost...

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Online - Offline

Redudantnost dobiješ i kad složiš diskove u RAID 6 :)

Al vama je Iskon host :D Nisu baš agilni i ažurni hehe.

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 17:37 (naxeem).
16 godina
protjeran
offline
RE: Online - Offline
Bumo nesto slozili, koliki ti je budzet...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice