Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

poruka: 20
|
čitano: 2.693
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Heto, svaka čast na pokretanju foruma. Sviđa mi se što ste (logično) odabrali koncept foruma u funkciji logistike za časopise i site, nasuprot otvaranja još jednog generičkog foruma za raspravljanje o hardveru, softveru, ovom-onom (zapravo se iskreno nadam da ga nikada i nećete toliko proširiti jer bi nam time pobrali dobar dio članova koji se još nisu dovoljno navukli na npr. overclocking grafičkih kartica metodom egzotične masaže kondenzatora). Da ne trkeljam previše, sve mi se ovo sviđa i sve super i sve to jelte (napokon ću imati priliku javno komentirati meni najdražu, a toliko zapostavljenu rubriku "Osbni stav") ...

 

Slijedi nekoliko prijedloga, šturo pisanih pa pls nemojte jezgrovitost shvatiti kao nekakve naredbe ili bahate izjave jerbo mi to nipošto nije namjera.

 

  • Developerima:
    • ne odgađati potpunu integraciju foruma sa site-om (od direktnog linka za komentiranje vijesti na forumu, do dizajna) jer se tako ista nikada neće ni dogoditi (pravi se našao javiti :) )
    • dodati mogućnost brzog odgovora (quick reply) - povećava dinamiku razgovora i uvelike podiža zadovoljstvo sudionika rasprave (nas su korisnici dugo vremena tlačili za to i fakat se pokazalo kao odlična funkcija.
    • dodati mogućnost pregleda poruke (post preview) - iznenađujuće je koliko ljudi koristi tu funkciju i time poprilično smanjujete količinu brzopleto i/ili nepravilno pisanih poruka
    • pobogu ne šaljite mailom zaporke !!! Ne želim da mi zaporka prolazi kroz 3 ne-ssl-ana smtp-a koje konstantno logira barem 50 ljudi (ovo nije paranoja, nego realnost hrvatskih ISP-eva.)
  • Adminima i moderatorima: 
    • odaberite si avatar i držite ga se - nakon nekog vremena čitatelji će skužiti na koji način komunicirate i prilikom čitanja vaših poruka će znati što ste htjeli reći jer će podsvjesno avatar asocirati s vašim načinom pisanja, tako da će biti manje nesporazuma ukoliko neku poruku napišete pregrubim ili preblagim tonom
    • napišite potpun, lako razumljiv i opširan pravilnik ponašanja na forumu, jer se u protivnome nećete imati na što pozvati kada sankcionirate nekog člana, pe će forum s vremenom postati septička jama (poput useneta). Osnovna pravila koja ste već napisali vam neće biti dovoljna.
    • očekujte barem 10k članova u prvih mjesec-dva. To je barem 500 novih poruka dnevno. Imate li kapacitete za moderiranje tolike količine poruka? Hitno sastavite adekvatnu ekipu moderatora.
    • pripazite na svoje ponašanje i ponašanje kolega/ica iz redakcije. na forumu ste u poziciji političara (vlade?), a ne čovjeka, tako da je bitno u kakve se rasprave na koji način upuštate. ne smijete si dozvoliti ponašanje kakvo imate kao korisnici nekog foruma
    • remember: kako sijete, tako ćete i žeti. ukoliko sada provodite represiju, rezultat će se vidjeti tek nakon 2-3 mjeseca, ukoliko ste preblagi, za 2-3 mjeseca ćete patiit zbog toga. itd.

 

Heto, mojih 27 lipa. Preko vode do slobode drugovi!

 

--
horza [ono ispred konpjuktora]
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 0:42 (horza).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Evo dobrog kandidata za moderatora :)


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
Svaka čast - to se zove konstruktivan post!
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

:smajlic koji plješće:

 

btw, meni jako jako jako nedostaje funkcija "go to last unread post"...ili ju ne mogu naći, pa ako je tako molim vas uputite me kako da ju pronađemSramim se

 

 thnx


You lock the door
And throw away the key
Theres someone in my head but its not me.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Lijepa lista savjeta i prijedloga Horza, dobar dio ce se svakako uvaziti! BTW vidim da i ovdje ostajes vjeran svojem avataru =)


Work is for people who suck at video games.
16 godina
moderator
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Avatar = /emo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Svaka čast horza!

Thread je za 5!

Bilo bi također lijepo kad bi modovi bili malo stroži.

U smislu kad se negdje pojavi neki post koji veze nema sa temom odmah brisat,kod napada ili vrijeđanja odmah opomena ili close i slično.

Bug su velike novine i tako će i ovaj forum bit velik.

A nema ništa goreg od ogromnog foruma bez kontrole i reda.

To se postiže samo strogoćom i stegom modova i admina.


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
horza kaže...

pe će forum s vremenom postati septička jama (poput useneta) 

Veselim  se  potencijalnom  flame  waru  zbog  ove  izjave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 19:23 (rospaya).
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Eto ja bih isto htio pohvaliti vas svaka čast.Čekao sam da se nekakav ovaka forum otvori.Gg

 

Biit cu aktivan ;) :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

- također potpisujem potrebu za opcijom post preview

- opcija multy-quote bi dobro došla a i umanjila bi broj duplih postova tzv "monologa"

- bilo bi lijepo omogućiti postanje slika u obliku thumb previewa a ne samo kao linkove jer nekima stvano nije do otvaranja slika na slijepo

- online status korisnika rakođer dobro dođe

- status zauzeća inbox-a

 

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 21:36 (Wolverine_pce).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Sve pohvale ideji ovog foruma koji je tehnicki vrlo kvalitetno napravljen, a i ima puno potencijala da se razvije u ogroman community. Kako  to da se niste prije sjetili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
Wolverine_pce kaže...

- također potpisujem potrebu za opcijom post preview

- opcija multy-quote bi dobro došla a i umanjila bi broj duplih postova tzv "monologa"

 Ovo bi zaista bilo veoma korisno.
16 godina
moderator
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
Methane kaže...
Wolverine_pce kaže...

- također potpisujem potrebu za opcijom post preview

To je već dodano, pogledaj u traku od editora...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

"- bilo bi lijepo omogućiti postanje slika u obliku thumb previewa a ne samo kao linkove jer nekima stvano nije do otvaranja slika na slijepo"

 

Ovo je odlicna idea, ako se ikako moze realizirati. Znaci bez obzira da li netko posta link, da se na forumu pokaze samo thumbnail slicica, time se forum ne bi pretvorio u sarenilo, a i ako zelim pogledati sliku, imam preview. Isto tako, ako ikad u buducnosti bude omoguceno postanje slika, na ovaj nacin bi sliku bilo moguce vidjeti u malom previewu, bez potrebe da se cijela slika loada, ako mi nije zanimljiva...

 

Yes, No.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 6:57 (Vedran).
16 godina
moderator
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
Vedran kaže...

"- bilo bi lijepo omogućiti postanje slika u obliku thumb previewa a ne samo kao linkove jer nekima stvano nije do otvaranja slika na slijepo"

 

Ovo je odlicna idea, ako se ikako moze realizirati. Znaci bez obzira da li netko posta link, da se na forumu pokaze samo thumbnail slicica, time se forum ne bi pretvorio u sarenilo, a i ako zelim pogledati sliku, imam preview. Isto tako, ako ikad u buducnosti bude omoguceno postanje slika, na ovaj nacin bi sliku bilo moguce vidjeti u malom previewu, bez potrebe da se cijela slika loada, ako mi nije zanimljiva...

 

Bit će i to jednom! Strpljenja, strpljenja...

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
Domagoj kaže...
Vedran kaže...

"- bilo bi lijepo omogućiti postanje slika u obliku thumb previewa a ne samo kao linkove jer nekima stvano nije do otvaranja slika na slijepo"

 

Ovo je odlicna idea, ako se ikako moze realizirati. Znaci bez obzira da li netko posta link, da se na forumu pokaze samo thumbnail slicica, time se forum ne bi pretvorio u sarenilo, a i ako zelim pogledati sliku, imam preview. Isto tako, ako ikad u buducnosti bude omoguceno postanje slika, na ovaj nacin bi sliku bilo moguce vidjeti u malom previewu, bez potrebe da se cijela slika loada, ako mi nije zanimljiva...

 

Bit će i to jednom! Strpljenja, strpljenja...

 
Zapravo sam htio reci da bi (po meni) najzgodnija opcija bilo kad bi se thumbnailovi uvijek prikazivali, bez obzira kako korisnik posta sliku (preko linka ili je ubacio sliku)...
Keep good work!
16 godina
neaktivan
offline
Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta

Evo, trenutno više nemam nikakvih problema s korištenjem Vašeg foruma...

 

Jedan prijedlog/pitanje:

Dakle, kad se na forumu klikne na "Bug Online" link, on se otvara u novom tabu/prozoru.

Sad, čini mi se da nebi bilo loše da se isto događa kad na BOL-u se klikne na komentare vijesti!

Znaci, kad se klikne na link "komentari" da ga otvori u novom tabu/prozoru!

Da ili ne? (ovo sam mora stavit da nebi ispalo da nisam nista pita!! Smijeh)

 

Pozdrav!


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA69GM-S2H(F4) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
AmosSam kaže...

 

Jedan prijedlog/pitanje:

Dakle, kad se na forumu klikne na "Bug Online" link, on se otvara u novom tabu/prozoru.

Sad, čini mi se da nebi bilo loše da se isto događa kad na BOL-u se klikne na komentare vijesti!

Znaci, kad se klikne na link "komentari" da ga otvori u novom tabu/prozoru!

Da ili ne? (ovo sam mora stavit da nebi ispalo da nisam nista pita!! Smijeh)

 


Svi se vanjski linkovi na forumu otvaraju u novom prozoru (barem bi trebali :)), pa tako i BOL.
Sto ste BOL-a tiče, tamo to nije slučaj, no klikni srednjim gumbom (kotačićem) pa će se otvoriti.

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
Mislim, znam to.... Iznenađen (ipak koristim firefox od njegove verzije 1.0...)

Samo sam komentira da moze nebi bilo lose i na BOL-u to stavit, ako se moze/hoce....

Eto, samo to...


Pozdrav


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA69GM-S2H(F4) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
16 godina
moderator
offline
RE: Pohvala, nešto dobronamjernih savjeta
AmosSam kaže...
Mislim, znam to.... Iznenađen (ipak koristim firefox od njegove verzije 1.0...)

Samo sam komentira da moze nebi bilo lose i na BOL-u to stavit, ako se moze/hoce....


Kad bude novi BOL onda će se svi vanjski otvarati u novom prozoru, s time da forum više neće biti vanjski. Ovaj stari kad je već sve te godine izdržao, izdržat će još malo... :))

Domagoj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice