Promjene na forumu zaključana tema

poruka: 20
|
čitano: 3.248
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Promjene na forumu

Primijetio sam neke nove podforume, npr. podforum "Filmovi,  TV serije, glazba..." je dobra ideja, jer ljudi o tim stvarima raspravljaju svagdje, a bolje da se to negdje spremi nego da prožima sve ostalo.

Nego, predložio bih neke promjene u dijelu "Digitalije". Taj dio je podijeljen na podforume za različite klase digitalnih uređaja, a nema podforuma "Ostalo" kao npr. za hardver, softver i Internet, a izostavljene su neke klase uređaja...

Ručna računala (PDA / palmtop / UMPC / Internet tablet) bi odvojio od laptopa i stavio kao podforum unutar "Digitalija", otvorio bi podforum "e-readeri" ili barem podforum "Ostalo" unutar "Digitalija" (znam da nas ima malo koje to zanima, ali nas ipak ima Osmijeh), a radi smanjivanja broja podforuma (jer ipak ne želimo da dođe do eksplozije), mogli bi se ujediniti pofdorumi o fotoaparatima i videokamerama (to su dvije slične teme koje zanimaju sličnu vrstu ljudi) kao što su ujedinjeni podforumi za audio i video playere.

Nadam se da će ovo neko odgovoran pročitati i razmisliti o ovim prijedlozima, inače sam uzalud pisao... Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu

Ovo su mi korisni komentari...

 

Ne znam da li si uočio - ugašen je podforum "gadgeti", jer uopće nije bilo interesa za njega. A unutar njega je bila tema - e-books koja je zamrla nakon nekog vremena....

 

Samo zbog te jedne teme (ok, pojavila se u međuvmrenu još jedna) čini mi se suvišnim otvarati nove podforume, ali ako se stvari promijen - možemo to opet razmotriti.

 

Za ideju da ručna računala dobiju svoj podforum zalagao se i Domagoj, ali sam nekako skeptična - misliš da ima ekipe koja bi voljela o tome pisati?

 

Inače razmišljam i o još nekim potencijalnim promjenama:

 

- otvaranju grupe MULTIMEDIJA (u koju bi onda premjestili podforume o audiju i videu iz softvera i digitalija)

- otvaranju podforuma "slaganje konfiguracija - odabir komponenti" (da se rastereti podforum "stolna računala" i jasno defnira prostor za sve koje muče problemi oko odabira komonenti za novi PC

16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene na forumu
Miro kaže...

Ne znam da li si uočio - ugašen je podforum "gadgeti", jer uopće nije bilo interesa za njega. A unutar njega je bila tema - e-books koja je zamrla nakon nekog vremena....

 
Nisam uočio dok nisi sad rekao jer je duga lista podforuma (ja ionako obično browsam po listi aktivnih tema, ne po listi podforuma). A podforum gadgeti je meni bio jedan od najzanimljivijih, ja sam ljubitelj gadgeta svih vrsta, a u tom threadu o e-readerima sam ja sudjelovao (ako nisi vidio) i vjerujem da je bio koristan svim sudionicima (uključujući mene). Dakle mislim da je bilo greška zatvoriti taj podforum, i mislim da je broj postova općenito pogrešan kriterij za otvaranje i zatvaranje podforuma. Mislim da podjelu treba bazirati na logičko / semantičkoj podjeli, dakle da forum bude jasno i jednostavno podijeljen tako da je očigledno gdje svaka tema pripada, i da svaka tema o kojoj bilo tko želi razgovarati ima svoje mjesto. A ako neki podforum ima malo prometa, nikom šteta, glavno da ima IMALO prometa, ionako nikad neće svi podforumi imati jednako prometa.


Miro kaže...

Samo zbog te jedne teme (ok, pojavila se u međuvmrenu još jedna) čini mi se suvišnim otvarati nove podforume, ali ako se stvari promijen - možemo to opet razmotriti.


Na ovo sam u biti gori odgovorio.


Miro kaže...

Za ideju da ručna računala dobiju svoj podforum zalagao se i Domagoj, ali sam nekako skeptična - misliš da ima ekipe koja bi voljela o tome pisati?


Skeptična si ? LOL ! Bradata žena sa punkerskom frizurom je skeptična ! Osmijeh
Znam da ima ekipe zainteresirane za ručna računala, ja sam jedan od njih (makar još nisam nabavio jedno, ali planiram), i znam jednog ko ima osobno, i vidio sam po newsima da ima zainteresiranih.
A po logičko / semantičkim kriterijima nema smisla stavljati ručna računala (PDA / palmtop / UMPC / Internet tablet) sa laptopima jer su to dvi sasvim različite stvari za sasvim različite namjene. Laptopi (sa svim potrebnim dodacima) su prenosivi samo u smislu da ih možeš prenijeti sa jednog stola na drugi ili iz jedne zgrade u drugu (neke manje se može koristiti i u autobusu ili avionu), dok su uređaji iz ovih ostalih navedenih klasa istinski prenosivi jer ih možeš nositi i koristiti bilo gdje (na krevetu, u naslonjaču, u prirodi, u hodu, u kafiću, na WC-u Osmijeh, naopako obješen sa stropa Osmijeh itd.). A namjene su im sasvim različite jer laptop je uglavnom zamjena za desktop namijenjena radu  van kuće (rijetko igrama jer za takve treba iskeširati masu love), a ovi ostali uređaji (ovisno o klasi) uglavnom služe samo za mail, web i još par sitnica.

Miro kaže...

Inače razmišljam i o još nekim potencijalnim promjenama:

 

- otvaranju grupe MULTIMEDIJA (u koju bi onda premjestili podforume o audiju i videu iz softvera i digitalija)

- otvaranju podforuma "slaganje konfiguracija - odabir komponenti" (da se rastereti podforum "stolna računala" i jasno defnira prostor za sve koje muče problemi oko odabira komonenti za novi PC

 
Valjda si htio reći razmišljamO ? Ili si ti sam odgovoran za to ? Neodlučan
Ovo prvo nije baš potrebno IMHO, te teme su lijepo smještene gdje jesu. Osim toga audio / video playeri i editori za desktop računala nemaju baš puno veze sa prijenosnim digitalnim uređajima namijenjenima playanju audia i videa. U multimediju bi mogli spadati i kućni uređaji za multimediju, ali zvučnici su sasvim lijepo smješteni pod periferijom, TV-ima odi nije mjesto, ali možda bi DVD-playere trebalo negdje staviti, ne znam.
Ovo drugo je odlična ideja, s obzirom na poplavu tema "Konfiguracija za XXXX kn" bilo bi odlično izdvojiti te teme, da ostali mogu komotnije razgovarati o ostalim hardverskim temama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 20:24 (Enkidu).
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu
Enkidu kaže...

A po logičko / semantičkim kriterijima nema smisla stavljati ručna računala (PDA / palmtop / UMPC / Internet tablet) sa laptopima jer su to dvi sasvim različite stvari za sasvim

 
Kada si se već uhvatio moje brade, reci prvo - jesi li ti Klingonac ili Mandril? OsmijehOsmijehOsmijeh (sorry na off topicu, ali morao sam :)


Enkidu kaže...

A po logičko / semantičkim kriterijima nema smisla stavljati ručna računala (PDA / palmtop / UMPC / Internet tablet) sa laptopima jer su to dvi sasvim različite stvari za sasvim različite namjene. Laptopi (sa svim potrebnim dodacima) su prenosivi samo u smislu da ih možeš prenijeti sa jednog stola na drugi ili iz jedne zgrade u drugu (neke manje se može koristiti i u autobusu ili avionu), dok su uređaji iz ovih ostalih navedenih klasa istinski prenosivi jer ih možeš nositi i koristiti bilo gdje (na krevetu, u naslonjaču, u prirodi, u hodu, u kafiću, na WC-u Osmijeh, naopako obješen sa stropa Osmijeh itd.). A namjene su im sasvim različite jer laptop je uglavnom zamjena za desktop namijenjena radu  van kuće (rijetko igrama jer za takve treba iskeširati masu love), a ovi ostali uređaji (ovisno o klasi) uglavnom služe samo za mail, web i još par sitnica.

Ima istine u ovome što kažeš... Meni se čini da ručna računala polako odumiru, ali opet još uvijek su tu... Ne znam doista koliko će biti interesa, možemo probati. No, čini mi se da taj podforum može "sjesti" i u hardver i u digitalije. Ti si za digitalije?

Enkidu kaže...
Valjda si htio reći razmišljamO ? Ili si ti sam odgovoran za to ? Neodlučan
 Pa ja sam više-manje za sve odgovoran, a trenutno o ovome samo ti i ja "razmišljamo" :)

O multimediji se već vodila rasprava - pogledaj ovdje, bilo je dosta intersa...

Ostalo smo razriješili...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 20:40 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
Promjene na forumu

e Miro i ostala ekipa svaka čast na novom podforumu serije, filmovi...

 

Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene na forumu

He he, čini se da je neko naučio moj stil citiranja (uz par greškica Osmijeh)...

 

Miro kaže...
Enkidu kaže...

A po logičko / semantičkim kriterijima nema smisla stavljati ručna računala (PDA / palmtop / UMPC / Internet tablet) sa laptopima jer su to dvi sasvim različite stvari za sasvim

 
Kada si se već uhvatio moje brade, reci prvo - jesi li ti Klingonac ili Mandril? OsmijehOsmijehOsmijeh (sorry na off topicu, ali morao sam :)

Ne kužim baš kakve veze ima to pitanje sa gornjom rečenicom i zašto je riječ "dvi" boldana - zar je odi zabranjena ikavica i dalmatinski dijalekt (god damn Purgers ! Osmijeh) ?
A što se tiče Klingonaca i mandrila (he he, dobra baza ! Osmijeh), Worf je na slici u crvenom kožnom odijelu srednjovjekovnog stila jer je to iz epizode di svi u holodeku glume likove iz Robina Hooda (kojeg glumi Picard, naravno), a Worf je Will Scarlet.
Nisam neki trekkie (ali ih znam par), ali ta slika mi je prekomična (kombinacija opakog i opasnog Worfa i komične crvene srednjovjekovne odjeće), pa sam je stavio za avatara (inače najčešće koristim power armor kacigu iz Fallouta 2 kao avatar, ali triba malo promjene tu i tamo). Besides, real life photo bi bio još više zastrašujući od Worfa Osmijeh (visok sam 208).


Miro kaže...
Ima istine u ovome što kažeš... Meni se čini da ručna računala polako odumiru, ali opet još uvijek su tu...
 
Khm... Čudi me da to kažeš. Ne znam koliko ti pratiš situaciju, ali ja bih rekao da eksplodiravaju a ne odumiru... Recimo MID, UMPC i Internet tablet su relativno novokomponirani nazivi / koncepti / klase digitalnih uređaja, a novih modela iz raznih klasa stalno ima koliko hoćeš. Zahvaljujući razvoju i pojeftinjenju tehnologije može se sve više različitih funkcija ukomponira u jedan uređaj (recimo PDA / mobitel / fotoaparat / GPS device / audio-video player...).


Miro kaže...
Ne znam doista koliko će biti interesa, možemo probati. No, čini mi se da taj podforum može "sjesti" i u hardver i u digitalije. Ti si za digitalije?

Yup.


Miro kaže...
 Pa ja sam više-manje za sve odgovoran
 

Aha, znači ti si don donova ?
U brale, onda se ne smim tebi zamjerit, ili ću naći konjsku glavu u krevetu... Osmijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 22:00 (Enkidu).
16 godina
neaktivan
offline
Promjene na forumu

Onda Miro oće li biti šta od podforuma "Ostalo" pod "Digitalije" ? Inače će biti missplaceanih threadova ? I šta misliš kako bi bilo preimenovati "Digitalije" u "Digitalni uređaji", ovo prvo mi pomalo smiješno zvuči ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2008 13:40 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene na forumu

Mene neodoljivo podsjeća na genitalije... mislim da bi bilo bolje nešto drugo. :D


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
Promjene na forumu

Nevjerovatno, ja sam isto to mislio, ali nisam htio reći da ne ispadnem perverznjak... Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu
Enkidu kaže...

Nevjerovatno, ja sam isto to mislio, ali nisam htio reći da ne ispadnem perverznjak... Osmijeh

 Naravno, našla se dva perverznjaka i u svemu vide nešto - opsceno! Belji se
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu

Enkidu - otvoren je podforum RUČNA RAČUNALA. Sumnjam da će baš nešto biti posjećeb, ali eto - tražilo se, ostvarilo se!

 

"Ostalo" unutar već šarolikog društva (od mobitela, preko televizora, do ručnih računala) mi djeluje suvišno. Koji bi to teme zavšile u tom podforumu? Daj mi link na neku od tema (u bilo kojem od ostalih podforuma) koju bi trebalo prebaciti u taj novi podforum?

 

 

16 godina
offline
Promjene na forumu

Ako pod ručnim računalima podrazumijevamo PPC (PDA), odnosno uređaje bazirane na WM platformi sa ekranom osijtljivim na dodir sa i bez GSM čipa, onada bi trebalo prebaciti i ovo, Sony Ericsson X1 XPERIA barem ja tako mislim, ako griješim slobodno me ispravite, dapače...

 

 

... a sada neznam dali i ovo spada pod podforum ručna računala Android u akciji pošto neznam kako će se isprofilirati kao PPC ili Smartphone.


hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu

Pa sad, malo bi to bilo nategnuto - to su ipak Smartphoni. Istina, imaju sve osobine ručnih računala, pa bi mogli i tamo završiti, no meni djeluje logičnije do ostanu gdje jesu - ili dobiju svoj podforum (što je sigurno pretjerivanje).

16 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu
 Ne može! Prvo je među komentarima, to se ne dira (vezano je za vijesti na BOL-u), a drugo je prijenosno računalo...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene na forumu
Miro kaže...
 Naravno, našla se dva perverznjaka i u svemu vide nešto - opsceno! Belji se
 
Ili je perverznjak onaj koji je podforum o digitalnim uređajima nazvao "Digitalije" podsvjesno misleći na genitalije... Belji se


Miro kaže...

Enkidu - otvoren je podforum RUČNA RAČUNALA. Sumnjam da će baš nešto biti posjećeb, ali eto - tražilo se, ostvarilo se!

 
Fino.


Miro kaže...

"Ostalo" unutar već šarolikog društva (od mobitela, preko televizora, do ručnih računala) mi djeluje suvišno. Koji bi to teme zavšile u tom podforumu? Daj mi link na neku od tema (u bilo kojem od ostalih podforuma) koju bi trebalo prebaciti u taj novi podforum?

 
Pa ne da mi se sad pretraživat cili forum, ali znam za barem dva threada koji sigurno ne spadaju nigdje drugo - 1 i 2. To su dva threada o e-readerima, koji su stavljeni pod "Ostale hardverske teme", a tamo ne spadaju jer je taj podforum za kompjutere i kompjuterske komponente, a ne samostalne prijenosne uređaje.
To bi spadalo pod "Digitalije", ali tu nema nijedne odgovarajuće kategorije. Netko bi mogao pomisliti da to spada pod ručna računala, ali to su sasvim različite stvari. Ručno računalo obično ima LCD display i izvršava raznorazne funkcije, a dosta modela ima i mini QWERTY tastaturu, dok je e-reader namijenjen čitanju, a za ugodno čitanje mora imati e-paper display umjesto LCD-a, a sa e-paper displayem je zasad praktično nemoguće raditi bilo šta drugo osim čitanja zbog sporog refresha (~1s).
Ima tu još vrsta uređaja koji po logici stvari spadaju u "Digitalije", a nemaju svoje kategorije, kao npr. USB memorije (to valjda zanima dosta ljudi ?), diktafoni, možda čak i digitalni satovi ? Šta ja znam, budi kreativan ! Osmijeh
E, evo sam naša jedan thread o USB memorijama u podforumu o kompjuterskim memorijama, gdje je jedini takav thread i gdje mu nije baš mjesto. OK, priznajem da je i to vrsta memorije, ali je svrha sasvim različita - jedno uštekaš na matičnu za stalno korištenje, drugo je prijenosna memorija za transfer fileova.
Također, pari mi da TV-i baš i ne spadaju u "Digitalije". Mislim, sve ostale kategorije tu su male prenosive spravice.
Mislim, radi kako hoćeš, ali ja mislim da je podforum "Ostalo" potreban.


Miro kaže...

Pa sad, malo bi to bilo nategnuto - to su ipak Smartphoni. Istina, imaju sve osobine ručnih računala, pa bi mogli i tamo završiti, no meni djeluje logičnije do ostanu gdje jesu

 
I meni. Teško je razlikovat smartphone od ručnog računala, ali negdje mora biti granica između mobitela i ručnog računala.


Miro kaže...
 Ne može! Prvo je među komentarima, to se ne dira (vezano je za vijesti na BOL-u), a drugo je prijenosno računalo...
 

Jeste da Eee PC po izgledu pari kao tipični laptop, ali po veličini, hardveru i svrsi bih rekao da ima više zajedničkog sa ručnim računalima nego laptopima. Koji laptop možeš držati na dlanu (barem teoretski) ?
Ako ćemo po službenoj klasifikaciji, on je subnotebook, dakle dvije klase ispod laptopa i jednu iznad ručnih računala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2008 21:50 (Enkidu).
16 godina
offline
Promjene na forumu

eo i ja malo da "solim pamet" :D

 

u svakom forumu "memorija,prijenosna racunala,procesor..." da ima podforum " Sta da kupim " il nesto slicno tog karaktera...

da se kod mobitela naprave podforumu "programi za mobitele" "igre za mobitele"

forum igre da se podeli na zanrove "FPS,RPG..."

sto vise i preciznije da se "razclane"   kategorije....sto preciznije ;)


K'eni pa te vat' ;)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Promjene na forumu

Već imaš podforum za igre za mobitele (unutar dijela za igre).

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Promjene na forumu
BugSU kaže...

 

forum igre da se podeli na zanrove "FPS,RPG..."

sto vise i preciznije da se "razclane"   kategorije....sto preciznije ;)


 Ovo je stvar o kojoj interno raspravljamo od početka...

Svjesni smo da bi igre bile puno preglednije da se razvrstaju po kategorijama, ali je velik problem što žanrova ima jako puno ako se želi biti precizan (a to bi doista ubilo u pojam sve koji prate sadašnji podforum).

I ono najgore - kod nekih igara nije tako lako odrediti u koji žanr spadaju i stalno bi tu bilo prijepora (prebacivali bi jedni drugima zašto je ta i ta igra u tom, a ne u nekom drugom žanru).


12 godina
odjavljen
offline
Promjene na forumu

Da ne otvaram novu temu sa istim nazivom...

 

Pohvale bugovcima na otvaranju novih kategorija u oglasniku i uvođenju novih pravila oko oglasnika. Sada je stvarno sve na svom mjestu,preglednije,bolje i uređenije.

 

To se traži! {#}

 

 

 

 

 

Još samo malo da se poradi na brzini foruma i sve 5. {#}

SK crew
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 20:04 (Pranja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice