Ubija me citiranje na forumu

poruka: 21
|
čitano: 5.392
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ubija me citiranje na forumu

Klasična situacija: Vidim post koji želim citirati. Stisnem "Citiraj". Napišem svoj tekst ispod. Probam postati. "Bug forum je otkrio nedopušteni kod bla bla". Kakav nedopušteni kod? Ako je ikakav kod dodan, onda ga je dodao forum???

Drugi problem, želim citirati i odgovarati na dio po dio posta. Jedini način na koji to znam je da citiram post i onda kopiram dio po dio jer ne mogu shvatiti kako bi mogao unutar citata izbrisati pozadinu (brisanje stila/promjena stila ne radi ništa).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Dojo kaže...

Klasična situacija: Vidim post koji želim citirati. Stisnem "Citiraj". Napišem svoj tekst ispod. Probam postati. "Bug forum je otkrio nedopušteni kod bla bla". Kakav nedopušteni kod? Ako je ikakav kod dodan, onda ga je dodao forum???

Drugi problem, želim citirati i odgovarati na dio po dio posta. Jedini način na koji to znam je da citiram post i onda kopiram dio po dio jer ne mogu shvatiti kako bi mogao unutar citata izbrisati pozadinu (brisanje stila/promjena stila ne radi ništa).

Koji browser koristiš?

Chrome nije potpuno na ti s editorom koji forum koristi.

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
12 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Dojo kaže...

Klasična situacija: Vidim post koji želim citirati. Stisnem "Citiraj". Napišem svoj tekst ispod. Probam postati. "Bug forum je otkrio nedopušteni kod bla bla". Kakav nedopušteni kod? Ako je ikakav kod dodan, onda ga je dodao forum???

Drugi problem, želim citirati i odgovarati na dio po dio posta. Jedini način na koji to znam je da citiram post i onda kopiram dio po dio jer ne mogu shvatiti kako bi mogao unutar citata izbrisati pozadinu (brisanje stila/promjena stila ne radi ništa).

  Ako ti se to javlja, odi ono na desno šta piše isključi onaj neki kod, no predhodno kopiraj tekst pa ga samo zalijepi.

16 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Dojo kaže...

Klasična situacija: Vidim post koji želim citirati. Stisnem "Citiraj". Napišem svoj tekst ispod. Probam postati. "Bug forum je otkrio nedopušteni kod bla bla". Kakav nedopušteni kod? Ako je ikakav kod dodan, onda ga je dodao forum???

Nedopušteni kod se meni obično javlja kad kopiram neki tekst s neke druge stranice i nekad kad prčkam po stilovima unutar citata.

Recimo baš kad unutar citata probaš promijeniti stil u "Bez stila" javi mi se nekad ovakva greška:

 

Dojo kaže...

Drugi problem, želim citirati i odgovarati na dio po dio posta. Jedini način na koji to znam je da citiram post i onda kopiram dio po dio jer ne mogu shvatiti kako bi mogao unutar citata izbrisati pozadinu (brisanje stila/promjena stila ne radi ništa).

Ako misliš na ovakvo citiranje onda ja preferiram ovu metodu:

  1. Prvo kopiraj cijeli početni citat.
  2. Onda izbriši u citatu dio teksta koji ti ne treba (poželjno je koristiti backspace a ne delete). I onda naravno na njega odgovori.
  3. Kad odgovoriš na taj dio opali par puta enter (novi red) i onda ponovno zalijepi kompletni citat ali tako da ispod njega ostane još bar jedan prazan red. Inače ne možeš poslije nastaviti pisati.
  4. Opet izbriši u citatu dio koji ti ne treba i odgovori.

 

I sad ponavljaj 3. i 4. za svaki dio citata na koji želiš posebno odgovoriti. Bar to tako ja radim jer mi se čini nekako najbezbolnije i radi uvijek bez problema.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 15:52 (ZC_Someone).
15 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Danny_HR kaže...
Dojo kaže...

Klasična situacija: Vidim post koji želim citirati. Stisnem "Citiraj". Napišem svoj tekst ispod. Probam postati. "Bug forum je otkrio nedopušteni kod bla bla". Kakav nedopušteni kod? Ako je ikakav kod dodan, onda ga je dodao forum???

Drugi problem, želim citirati i odgovarati na dio po dio posta. Jedini način na koji to znam je da citiram post i onda kopiram dio po dio jer ne mogu shvatiti kako bi mogao unutar citata izbrisati pozadinu (brisanje stila/promjena stila ne radi ništa).

Koji browser koristiš?

Chrome nije potpuno na ti s editorom koji forum koristi.

 

 

Je, Chrome koristim.

15 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
ZC_Someone kaže...
Dojo kaže...

Klasična situacija: Vidim post koji želim citirati. Stisnem "Citiraj". Napišem svoj tekst ispod. Probam postati. "Bug forum je otkrio nedopušteni kod bla bla". Kakav nedopušteni kod? Ako je ikakav kod dodan, onda ga je dodao forum???

Nedopušteni kod se meni obično javlja kad kopiram neki tekst s neke druge stranice i nekad kad prčkam po stilovima unutar citata.

Recimo baš kad unutar citata probaš promijeniti stil u "Bez stila" javi mi se nekad ovakva greška:

 

 

Dojo kaže...

Drugi problem, želim citirati i odgovarati na dio po dio posta. Jedini način na koji to znam je da citiram post i onda kopiram dio po dio jer ne mogu shvatiti kako bi mogao unutar citata izbrisati pozadinu (brisanje stila/promjena stila ne radi ništa).

Ako misliš na ovakvo citiranje onda ja preferiram ovu metodu:

  1. Prvo kopiraj cijeli početni citat.
  2. Onda izbriši u citatu dio teksta koji ti ne treba (poželjno je koristiti backspace a ne delete). I onda naravno na njega odgovori.
  3. Kad odgovoriš na taj dio opali par puta enter (novi red) i onda ponovno zalijepi kompletni citat ali tako da ispod njega ostane još bar jedan prazan red. Inače ne možeš poslije nastaviti pisati.
  4. Opet izbriši u citatu dio koji ti ne treba i odgovori.

 

I sad ponavljaj 3. i 4. za svaki dio citata na koji želiš posebno odgovoriti. Bar to tako ja radim jer mi se čini nekako najbezbolnije i radi uvijek bez problema.

 

 

 

Tu metodu koristim i ja, ali mi ne izgleda previše praktično, odnosno, nadao sam se da postoji nešto pametnije (npr. da u citiranom tekstu stisnem Enter i novi red ima defaultno formatiranje).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 16:02 (Dojo).
16 godina
offline
Ubija me citiranje na forumu

Kako maknut žute navodnike iz citata?

 

npr. citiram nekog ko je već nekog citirao i da post stvarno ne bude glomazan želim ugnježdene citate ukloniti. Ali nikako ne mogu obrisati te proklete navodnike.

koristim Operu ako to išta znači....

I'm Afraid of Americans
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ubija me citiranje na forumu

Rascjepkano citiranje jednog posta jest problematično no lako se nauči.

Na VBulletinu i nekim drugim komercijalnim matricama je to zgodnije riješeno no ovaj forum je koliko znam novorođenče, još raste pa će se s vremenom i pojedine pogreške ispraviti.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Dojo kaže...

Je, Chrome koristim.

 noob007

 

Jel vako ?

Nema to veze s Operom. Evo na ovom sam uspio dok na jednom drugom pobrišem tri žute ali jedna ostane. Ne znam zašto no to mi ne smeta.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 11:25 (Budokai).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Dojo kaže...

Tu metodu koristim i ja, ali mi ne izgleda previše praktično, odnosno, nadao sam se da postoji nešto pametnije (npr. da u citiranom tekstu stisnem Enter i novi red ima defaultno formatiranje).

 

 Evo uspio sam i ove višestruke žute oz nake pobrisati.

Nakon što poplaviš dijelove tekstova-citata koje želiš brisati, stisneš Delete a malo agresivnije prebaciš prvi red (dio teksta koji želiš da ostane od usera kojeg želiš quotati) iznad žute oznake koja ostane i sve nestane kao rukom odnešeno. :D

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 11:32 (Budokai).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Kako citat smjeste u onaj sivi pravokutnik sa posebnim fontom?

Onda, kad si nesto objavio sa necijim citatom,pa se poslije sjetis editirat i ubacit jos jedan citat sa prethodne stranice na isti post...kako? Jest to c/p,ali kako dobit da citat bude bas citat,onako nakosen i na sivoj podlozi?

Osobno me jako nervira kad ljudi ne krate citate. Zar je tesko poplavit 8-9 recenica i kliknu backspace?
Nego citiraju 9 recenica i napisu: Hvala,radi.
16 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu

 

Jel vako ?

Nema to veze s Operom. Evo na ovom sam uspio dok na jednom drugom pobrišem tri žute ali jedna ostane. Ne znam zašto no to mi ne smeta.

 

Da na to sam mislio.Evo i meni sad uspjelo. misli da se treba obrisati ime autora citata pa onda ode i žuti navodnik...nisam siguran

 

edit: sad vidim da je otišlo i ime koje sam želio zadržat {#}

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 14:13 (noob007).
14 godina
offline
Ubija me citiranje na forumu

Evo vam mali video tutoriali vezani uz citiranje:

 

Skraćivanje citata:

 

Višestruko citiranje sa više stranica:

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
1 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
hvala na trudu, ali to nije bila poenta..... problem su žuti navodnici
 
noob007 kaže...

 

 

 

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 19:30 (noob007).
14 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu

Pa pogledaj pažljivo prvi video. Upravo u njemu sam izbrisao čitav citat unutar citata, uključujući žute navodnike.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Ubija me citiranje na forumu

Kako ovo napraviti da ovako izgleda u specifičnom kvadratu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ubija me citiranje na forumu

Otvori gdje ti pise stilovi i klikni na kôd !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
DamageHigh kaže...

Pa pogledaj pažljivo prvi video. Upravo u njemu sam izbrisao čitav citat unutar citata, uključujući žute navodnike.

Svejedno, to nije idealno rjesenje za vecinu.....  jednostavno, editor ne valja, mobilna bug verzija je realno u "Alpha stanju" i jedva cekam dan kada ce srediti navedeno i ostale stvari....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Haf932 kaže...

Otvori gdje ti pise stilovi i klikni na kôd !

Sada da isprobam.  Hvala na pomoći.

 

Sada kad već švrljam, da probam ostalo iz izbornika.

 

spoiler

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Ubija me citiranje na forumu

Bilo bi dobro da se može označiti tekst i onda isti taj tekst citirati. Vidio sam to negdje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ubija me citiranje na forumu
Rekao je Domagoj da je prijedlog na razmatranju. Bit ce vjerojatno.
www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice