Mislite da je ovo prevara?

poruka: 38
|
čitano: 10.506
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mislite da je ovo prevara?

Naime,naso sam jedan oglas za xbox360:

 

"Xbox je očuvan
Star 4 mjeseca
60Gb Hard disk
2 wireless controlera
Modificiran (čita piratske igre)
Uz njega dolazi još 20 igara (5 original) sve u odličnom stanju.

-Šaljem pouzećem iz Slav. Broda
-Odgovaram samo na poruke, jer nemogu se uvijek javit.
-Cijena je takva jer mi novci hitno trebaju, a konzola mi netreba više, jer sam si nabavio PlayStation 3.

za 1150kn"

 

Ja sam ga pitao koja je ploca,rekao je da nezna,pitao sam par slika,poslao mi je neke jako male slike,di se ne vidi nis.

Jos smo se dogovorili da mi dodje za 1050kn sa mojom postarinom.Covjek bi mi sutra trebao poslati paket.

 

Neznam,nikada nisam kupovao nesto skupo preko oglasnika i nezelim biti zrtva prevare.A ova cijena mi se cini previse jeftina(xbox ima i garanciju).

Sto vi mislite,jel ovo prevara?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mislite da je ovo prevara?

osiguraj se nekako, reci mu nek ti skenira osobnu(makar moze dati sliku bilokoga), ili nek ti dade kucni broj pa ga nazoves na taj broj da potvrdis jeli on ili tak neke finte, a najbolje je otici tamo i osobno preuzeti.

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

ja sam iz pule,brod mi nije nimalo blizu.

Cisto sumjnam da bi mi dao pravi kucni i pravu osobnu u slucaju da je prevarant.

Sta vi mislite o cijeni?

15 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

Reci nek ti da kućni i odmah ga nazovi i pitaj ga neke detalje oko dogovora,npr. njegov nick na njuškalu jer može dati frendov broj i njemu reći nešto,ali neće detalje :D

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?
core2man kaže...

ja sam iz pule,brod mi nije nimalo blizu.

Cisto sumjnam da bi mi dao pravi kucni i pravu osobnu u slucaju da je prevarant.

Sta vi mislite o cijeni?

cijena je mala :D

pa zato nek ti da kucni pa ga nazoves i onda nek se javi, pa budes znal na koga je telefon i adresu.

neznam, smisli nesto.

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
13 godina
protjeran
offline
Mislite da je ovo prevara?

nek napise na papir npr tvoje ime,i stavi papir kod xboxa i snimi video zapis o tome i kako malo igra i to je to :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

Ne budem nis od toga napravio,iako hvalaa na savjetima.

kad dodje postar,otvorit cu prvo paketpogledat dali je sve unutra,pa platit,ako ne cu vratiti paket...

inace realna cijena za to bi bila oko 1500kn zar ne?Mozda jke covjeku zbilja sila pa mu trebaju pare...ja se nadam...

15 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

Ne možeš otvoriti i pogledati :D

barem kolko sam ja upućen u to

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
13 godina
protjeran
offline
Mislite da je ovo prevara?

Znas li ime i prezime doticnog?

Ja sam iz Sl.Broda,manje-vise znam sve prevarante,a Brod je mali grad!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

Ivan Kus

Sad ga zvao,pitao ga kucni,i kaze da zivi kod roditelja ugl. nisam dobio broj.I potvrdio mi je da nije prevara.

Muka mi pricat sa tim tipom nis ga ne razumijem lol:D

I kad dodje postar nekako cu to otvirt prije nego sto platim!

13 godina
offline
Mislite da je ovo prevara?

Cuj ne da broj... samo se ti nadaj da nije prevara :)

You better run, you better take cover!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

pazi se

 

bilo ti je u novinama kak je neki lik doslovno platio ciglu 2000kn (kao mobitel a u paketu bila cigla)

tuzio ga na policiji za prevaru i policija ga čopila (jer je plačanje bilo puzečem pa su imali adresu i sve ali lik nikad nije dobi opare nazad

Sil
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?
core2man kaže...

 

I kad dodje postar nekako cu to otvirt prije nego sto platim!

  Ne možeš otvoriti paket dok ne platiš otkupninu i ne preuzmeš ga, a niti će ti poštar tako što dozvoliti, jer će onda on iz svog džepa morati platiti paket ili riskirati da dobije otkaz, ukoliko paket bude otvoren, a ti ga ne platiš i ne preuzmeš. Možeš samo odbiti preuzeti neotvoren paket i tada ga poštar vraća u poštu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 18:24 (klimama).
15 godina
odjavljen
offline
Mislite da je ovo prevara?

U jednoj temi je rečeno da možeš otići u poštu po paket i zatražiti da se paket otvori pri čemu se organizira nešto poput komisije od dvoje - troje ljudi koji pregledaju sadržaj i naprave zapisnik što je bilo u paketu. Mislim da je tema bila o prevari u kojoj je lik poslao stariji iPhone od onog koji je bio u oglasu, pa potraži.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

  Komisija u pošti će ga otvoriti samo ako vaganjem utvrdi da masa nije ista onoj navedenoj na paketu prilikom slanja, ili ako se izvana vidi da je paket oštećen.

13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

pa hebemu zar ne postoji neki nacin za pogledati sta je u paketi prije nego sto se plati??

To znaci da te covjek moze 100% zajebat.

14 godina
offline
Mislite da je ovo prevara?

jedina  sigurna opcija po meni je zamoli Godfahtera da ode do tog lika i vidi šta prodaje ako je u redu pošalješ Godfahteru lovu i on to kupi i pošalje tebi naravno uz malu nagradu njemu jer će izgubiti cjeli dan na tome.

 

offtopic:već danima razmišljam da otvorim temu tipa pomoć forumašima iz drugih gradova tema bi služila recimo ja sam iz Virovitice i kupujem nešto u Zagrebu preko njuškala i sl. što je veliki rizik e sad ako bi bilo zainteresirani da odu pogledati dali je to u redu šta se prodaje ako je, ja njemu šaljen lovu on kupuje to za mene i šalje mi poštom  naravno uz svoju proviziju "nema đabe  ni kod stare babe" pa ako ima isto mišljenika nek se javi ili  otvore temu 

evo ako kome treba pomoć od virovitice do slatine tu sam javite se 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 19:01 (CANABIS).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Mislite da je ovo prevara?

da nije konzola banana sa Live-a?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

i da je?nema veze ne mislim igrat online

13 godina
protjeran
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?
core2man kaže...

Ivan Kus

Sad ga zvao,pitao ga kucni,i kaze da zivi kod roditelja ugl. nisam dobio broj.I potvrdio mi je da nije prevara.

Muka mi pricat sa tim tipom nis ga ne razumijem lol:D

I kad dodje postar nekako cu to otvirt prije nego sto platim

 

Laze ti ime.Sada sam se malo raspitao o toj jeftinoci i znam koji je to tip,ali nije pod tim imenom,necu ga imenovati.

U biti cjena je zaista takve ali konzola je pokvarena!

Eto pa ti odluci!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?
krayzie kaže...

da nije konzola banana sa Live-a?

vjerojatno i je...modificiran je pa se lik malo zaigro sa piratskim igricama pa se sad tog želi riješiti (pretpostavljam)

''Znam da ništa ne znam.''
15 godina
protjeran
offline
Mislite da je ovo prevara?

U svakom slucaju ja to nebi uzeo...liku ne znas ni pravo ime i prezime, adresu. U biti ti o njemu ne znas nista. Kupujes doslovno macka u vreci. Nikad ne bi kupio komad hardwarea a da ga prije ne isprobam...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 19:07 (krayzie).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

Samo da ti nešto velim,ja i frend smo skupa uzelu valjda jedno 7-8 grafičkih 2-3 HDD-a i isto tolko proca(to smo prodavali i kupovali drugo),morađ se jedino nadati da je taj čovjek pošten,a i kad sam prodaješ moraš biti pošten.Samo se nadaj da je čovjek pošten.

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
13 godina
protjeran
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?
CANABIS kaže...

jedina  sigurna opcija po meni je zamoli Godfahtera da ode do tog lika i vidi šta prodaje ako je u redu pošalješ Godfahteru lovu i on to kupi i pošalje tebi naravno uz malu nagradu njemu jer će izgubiti cjeli dan na tome.

 

offtopic:već danima razmišljam da otvorim temu tipa pomoć forumašima iz drugih gradova tema bi služila recimo ja sam iz Virovitice i kupujem nešto u Zagrebu preko njuškala i sl. što je veliki rizik e sad ako bi bilo zainteresirani da odu pogledati dali je to u redu šta se prodaje ako je, ja njemu šaljen lovu on kupuje to za mene i šalje mi poštom  naravno uz svoju proviziju "nema đabe  ni kod stare babe" pa ako ima isto mišljenika nek se javi ili  otvore temu 

evo ako kome treba pomoć od virovitice do slatine tu sam javite se 

Nije losa ideja,ali racunaj da i ovdje ima prevaranata!

ilija2010lukic kaže...
krayzie kaže...

da nije konzola banana sa Live-a?

vjerojatno i je...modificiran je pa se lik malo zaigro sa piratskim igricama pa se sad tog želi riješiti (pretpostavljam)

Ma tip je Romskog porijekla(da ne upotrebljavam popularni naziv) i ima ponekada stvarno dobrih stvari,ali ako je rijec o xboxu koji je htijeo po istoj cjeni prodati mome frendu,koji drzi igraonicu,onda je xbox,stvarno pod garancijom,ali usljed pada,ostecen i cudno zuji!Serviser je odbio popravak pod garancijom jer je konzola pala!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
13 godina
neaktivan
offline
Mislite da je ovo prevara?
Reci mu da ides prema njegovom gradu pa jel mozes doci kod njega po Xbox...Bas me zanima sta ce reci...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 19:15 (nasaposta).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?
nasaposta kaže...
Reci mu da ides prema njegvom gradu pa jel mozes doci kod njega po Xbox...Bas me zanima sta ce reci...

Odlicna ideja! Bas me zanima sta ce rec...il reci da imas frenda od tamo pa da ce on doc po to osobno...

13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

sad kad mi je ovdje vecina rekla da je najvijerojatnije neka muljaža,mislim da cu odustati...

 

A to za slanje postom znam...uvijek te neko moze zahebati....makar i ja prodajem neke komponente(bez garancije) i ljudi isto tako mogu misliti da cu ih zahebati...

 

13 godina
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

Ma tip je Romskog porijekla(da ne upotrebljavam popularni naziv) i ima ponekada stvarno dobrih stvari,ali ako je rijec o xboxu koji je htijeo po istoj cjeni prodati mome frendu,koji drzi igraonicu,onda je xbox,stvarno pod garancijom,ali usljed pada,ostecen i cudno zuji!Serviser je odbio popravak pod garancijom jer je konzola pala!

HVALA!Sad mu saljem poruku da odustajem od kupnje.:)

16 godina
protjeran
offline
Mislite da je ovo prevara?

ma jok !

kad ti dođe poštar na vrata samo mu reci ; "meni paket" ?? , "nisam ja ništa naručio" i lijepo neka mu vrati to smeće. {#}

 

edit;

 

a sad vidjeh da nisi još naručio. {#}

 

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 19:20 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mislite da je ovo prevara?

U vecini slucajeva nije prijevara...i ja cesto uzimam putem oglasa...doduse..samo original zapakirano...ili osobno pogledam robu...ali kod tebe je preeeevise sumnjivih detalja. Ljudi su danas ocajni i prevarili bi i vlastitog oca da dodju do love...ODUSTANI...

Naici ce opet nesto povoljno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice