Play Station 2 ne reagira

poruka: 27
|
čitano: 13.350
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Play Station 2 ne reagira

Imam PS2 model SCPH-77004, star je oko 4 godine (kad sam ga kupio rečeno mi je da ja star 2 godine, ja ga imam isto toliko) ne znam koji je čip - kad se pojavi Play Station znak ispod piše Toxic.

Evo u čemu je problem:

Kad ga upalim ekran je crn i ništa se ne pokazuje, Čuje se kako vrti i čita dvd ali na ekranu nema ništa.

Posudio sam AV kabel od kolege, stavljao različite igre ali ništa.

Ne znam šta da radim, očajan sam molim vas pomozite {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Svijetli li PS2 LEDica crveno a kad je uključen zeleno? Možda je stvar u adapteru. Ako možeš posudi drugi adapter pa probaj s njim.

 

Probaj priključiti crveni i bijeli cinch na zvučnike i slušaj jel ima zvuka dok pališ PS2. Na TVu to neće raditi jel gotovo uvijek mora biti signala za sliku da bit TV pustio zvuk.

Također dok to radiš ištekaj Memory Card i gamepad.

 

Ako PS2 i dalje ne reagira moguće da je otišao koji osigurač. Sve ukupno ih ima desetak komada.

Ispravnost se da lako provjeriti instrumentom. Osigurači su označeni sa PS1, PS2, PS3, PS4 itd...

 

Ako su svi osigurači ispravni, a PS2 i dalje ne radi onda je izgorio IOP (Input/Output Processor), neisplativ popravak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Radi kad ga uključim, svijetli lampica.

Zadnji put kad sam ga upalio pokazao mi je browser, kad sam ga resetirao opet mi je bio samo crn ekran.

Lampice rade i čuje se ventilator kad ga upalim, samo što ponekad hoće pokazat sliku.

A čuje se i kad zavrti cd.

14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Da li memorijske kartice i gamepadi rade kad se konzola upali i prikaže sliku?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2013 19:54 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Evo sad sam ga ponovno upalio, unutra je bila igrica.

Pri pokretanju se pokazao znak sony entertainment i onda opet samo zacrnilo.

Probao sam bez igrice i pokazao mi je browser ali ne klasični s plavim krugom već samo bijela točka, ubacio sam memotijske kartice i joystick i otvorio browser.

Umjesto znaka mem. kartica pjavilo se nešto nalik brodu s jedrima :D

Ista stvar i kad otvorim mem. karticu, umjesto spremljenih igara pokazuje se opet znak ajmo reć broda i piše LOADING... i dalje ne reagira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2013 20:20 (siux-siux).
14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Čita kartice i gamepade, znači nije IOP..

 

Jel ti problem okačit koju sliku? Baš me zanima kako ti brodići izgledaju.

 

Prema tome što si rekao, izgleda kao problem sa grafičkom jedinicom ili VRAMom.

Mislim da bi te servis došta koštao, ali možeš probati pitati.

 

Na tvojem mjestu bi kupio isti model kojem je otišao laser za kojih 100 Kn bez ostale periferije i samo prebacio laser iz tvoje konzole.

Također možeš probat pržit u pečnici kao i sa grafičkm karticama, ali osobno što se tiće PS2 konzole nisam imao uspjeha.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2013 20:44 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Pokušavam dobit browser ali ne ide. Kad otvorim mem. karticu postavit ću sliku.

Jel može bit problem sa softverom? Nadam se da se ipak isplati popravak i da nije velik kvar :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

evo slike

 

 

Browser Browser
Bez mem. kartice Bez mem. kartice
Mem. kartice Mem. kartice
Učitavanje mem. kartice Učitavanje mem. kartice
11 godina
neaktivan
offline
Play Station 2 ne reagira

Toxic ti je nešto poput os-a ili biosa na PS2, mislim da imaš možda neki od ova dva mod chipa u PS2 DMS4 Pro ili SE Pro, na njih možeš instalirati neki od TOXIC OS-a, također možeš ih i ponovno flešati ali ovnisno koji je tvoj mod chip.

 

Inače neki malo bolji mod chip ti ima dodatne stvari na sebi pa recimo prilikom paljenja ti možeš držati određenu kombinaciju tipki na svoje PS2 kontroleri i ovisno o naredbi on će ti ju napraviti pa recimo možda si ti nešto isključio pa ti zato daje crni ekran a kada stisneš opet određenu kombinaciju ti daje sliku.

 

Trebao bi ga otvoriti i pogledati koji je mod chip u njemu pa ću ti ja dalje pomoći što i kako, ovako napamet možemo samo nagađati.

 

Možeš ti probati i čak isključiti mod chip kada ga upališ drži tipku select par sekundi pa ćeš vidjeti što će se dogoditi ili tipku start, sada govorim napamet ali na nekim mod chipovima je to radilo, također možeš probati tako da držiš reset tipku.

 

Probaj pa javi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

PS2 Slim, čip MODBO 4.0

ovakav ovakav
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2013 20:40 (siux-siux).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
siux-siux kaže...

PS2 Slim, čip MODBO 4.0

Trokut plus krug prilikom paljenja bi ti se trebao prikazati izbornik, pa tamo pogledaj da nešto nije promjenjeno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Ne mogu podesit vrijeme niti datum, pokušavam promijenit a stalno mi resetira na 0

11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
siux-siux kaže...

Ne mogu podesit vrijeme niti datum, pokušavam promijenit a stalno mi resetira na 0

Dali je baterija spremljena tj spojena na matičnu? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Da

11 godina
neaktivan
offline
Play Station 2 ne reagira
Evo kako stoje postavke u system configuration

Screen Size: 16:9

Digital Out (Optical): Off

Component Video Out: Y Cb/ Pb Cr/ Pr

Remote Control: Gameplay Function - Off

Sat sam uspio podesit

Pod VERSION:

Console SCPH-77004: Diagnosis - ON

Play Station Driver: Disc Speed - Standard
Texture Mapping - Standard
 
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
siux-siux kaže...

evo slike

 

 

Kao što je rekao Alkaline vjerojatno je problem sa grafičkom jedinicom, barem se meni tako čini. Ali isto tako ti piše da su podaci na MC oštećeni.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
Di vidim taj MC i ša je to?
15 godina
suspendiran
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Ma PS 2 ti govori da su podaci na memorijskoj kartici oštećeni. Na to mislim.

 

EDIT: Što se dogodi kada pokreneš igru bez memorijske kartice? Isto bude crn ekran? Isprobaj kako je čita (MC) neki drugi PS2. Recimo od nekog prijatelja. Samo da provjeriš je li u njoj problem ili je ne može ispravno očitati tvoj PS2.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 23:33 (Izzy).
14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Jesi ga probao paliti bez joysticka i MC-a?

 

Edit: Prestigao me Izzy.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 23:39 (blagus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Play Station 2 ne reagira

Koliko sam shvatio kada uključi konzolu bez ikakvog medija otvori mu "Browser", ali ne uvijek? A kada pokrene sa igrom unutra, onda bude crn ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
Izzy kaže...

Koliko sam shvatio kada uključi konzolu bez ikakvog medija otvori mu "Browser", ali ne uvijek? A kada pokrene sa igrom unutra, onda bude crn ekran.

Ovo sa igrom ima veze sa čipom. Jedno je povezano sa drugim, bez mu se pali normalno. Onda je neka opcija u postavkama od čipa poremećena.

14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Prema slikama koliko vidim on ima dvije memorijske kartice.

 

Na obadvije u browseru bi trebala biti crna četvrtasta ikona same kartice.

 

 

Podaci na kartici ne utječu na izgled te ikone. Tako da ako su podaci stvarno koruptirani ikona mora izgledati identično;

3d model kartice i teksture sadržani su u BIOSu, a ne samoj kartici.

 

Čudno mi je što su modeli kartice i sami sejvovi identični, odnosno isti koruptirani model se nalazi na njima.

Također onaj sjaj koji bi trebao pokazivati na označeni sejv je točkast i izgleda nepravilno.

 

Nisam siguran da li čip možda ima veze sa tim ali sumnjam. No to se može lako provjeriti.

Jednostavno se drži start tipka za onesposobljavanje čipa prilikom paljenja konzole.

 

Ako je problem i dalje pristutan PS2 je neispravan.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 14:09 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira

Otvori mi browser normalno i piše da nema diska. Kad ubacim cd i učita ga, stisnem na pokretanje cd-a i kad stisnem na ikonu i dok svijetla točka odlazi u daljinu ekran je pun sitnih točkica poredanih u redovima.
Onda pokaže da nije PS2 disk original, te da ubacim PS2 disk.
Inače mi se browser otvori prvi puta kad upalim, ponekad i drugi put kad resetiram konzolu. Dalje više nebi pokrenuo koliko god ga palio i gasio ili resetiro. Samo crn ekran.
Tako je crn ekran ako ga palim s igrom ili mem. karticom.
Jel se može kako ući u BIOS i šta postavit?
Čitao sam po stranim forumima da ga treba resetirat kombinacijom tipki ↓ X ↓↓↓ X ← X ali ni to nije upalilo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 16:08 (siux-siux).
14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Probaj držati start dok pališ konzolu da onesposobiš modchip. Mora ti pisati "modchip disabled".

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Play Station 2 ne reagira

Na početnom ekranu, gdje možeš ući u browser i postavke... Miču li ti se one točkice u pozadini, i teče li vrijeme kad uđeš u postavke?

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
blagus kaže...

Na početnom ekranu, gdje možeš ući u browser i postavke... Miču li ti se one točkice u pozadini, i teče li vrijeme kad uđeš u postavke?

Da točkice se miču, no prije nisu bila je samo jedna velika bijela točka. Vrijeme i datum isto tako nisam mogao postavit, sve je bilo na nuli no sada i to radi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 2 ne reagira
Alkaline kaže...

Probaj držati start dok pališ konzolu da onesposobiš modchip. Mora ti pisati "modchip disabled".

Dok palim konzolu i držim start nista mi ne pokazuje samo crn ekran

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice