PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.763.711
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ma ne patim nesto posebno za grafikom, samo me zanima dal se igre vrte okej na toj prvoj verziji konzole? 

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ako imas neki normalan tv, mislim da je apsolutno svejedno,igre jednako rade i izgledaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
U cemu se osjeti razlika,meni igre rade identicno na pro i obicnom....

 Kako koja igra. Kod nekih je dobitak u stabilnosti i broju frameova očigledan. A sad, je li to nekome uopće bitan faktor, to je drugi par rukava. Ali razlike definitivno postoje.

 

Na kraju dana ne možeš fulati ni s jednim. Rekao bih da ako se kupuje konzola čisto da se odigraju neki stariji naslovi tipa Uncharted i TLOU onda je obična verzija ok. Ali ako se planira odigrati i God of War, Spiderman, Red Dead, s vremenom Cyberpunk ili nešto treće, definitivno nije loše razmisliti o nabavci PRO modela.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Horizon, GOW, Spidey radi sasvim korektno na običnom PS4. Ako pucas na SP igre i to na ekskluzive (dakle nekih 10ak igara) onda preporučam obični. Odigraj što imaš, prodaj i čekaj PS5.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Neznam valjda sam ja nezahtjevan ali sve igre su radile na obicnom bez greske....

Osim fallouta,ali on ne radi kako treba ni na pro ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
Neznam valjda sam ja nezahtjevan ali sve igre su radile na obicnom bez greske....

Osim fallouta,ali on ne radi kako treba ni na pro ;)

 Pa gotovo svaka nova igra radi u većoj rezoluciji na Pro. Ili bolji i stabilniji fps u najmanju ruku.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
PlayStation 4

Ne pratim bas u zadnje vrijeme, ali zar nije rezolucija ps4 1080p, bez obzira na model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...

Ne pratim bas u zadnje vrijeme, ali zar nije rezolucija ps4 1080p, bez obzira na model?

 Ne. Dosta novih igara na PS4 Pro radi u 1440p ili checkerboard 4k.  A ako je ista rezolucija, onda je u većini slučajeva stabiliniji i bolji fps na Pro konzoli.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
PlayStation 4

Vjerovatno s tim igrama starijim i nisam mogao primjetiti razliku, a onda sam prodao ps, pa vise ni neznam sto je s novim igrama.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...

Ne pratim bas u zadnje vrijeme, ali zar nije rezolucija ps4 1080p, bez obzira na model?

 

Ako staviš na 1080p output onda je.

 

Steep je i dalje neigriv na "4k" rezi na Pro konzoli :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
sk0ls kaže...

Ma ne patim nesto posebno za grafikom, samo me zanima dal se igre vrte okej na toj prvoj verziji konzole? 

 

Pro verzija je bacanje love, barem sa danasnjim danom kad je konzola pri kraju zivotnog vijeka. Mozda i nije do te razlike od 700tinjak kn.

 

Al evo ti subjektivno misljenje zasto ja nisam uzeo pro. Pod jedan nemam 4k tv i nemam ga namjeru pored dva 1080p smart tv-a od u kuci od 120+ cm tako brzo ni kupovati. Sto znaci automatski "necu" moci izvuci maksimum iz konzole. 

 

Ta fluidnost i bolji frame rate je jednostavno zanemariv. Uncharted 4 koji je graficki jedna od zahtjevnijih igrica za konzolu mislim da sam tokom igranja 2x primjetio blagi frame drop. A x puta sam se zaustavio usred storya i zvao curu da dode ovo vidjet sa upitom jel mozes vjerovat da je ovo igrica.( Imam slim verziju )

 

Da razlike ima vjerujem da ima, ali vjerujem isto tako da je vecini ljudi apsolutno nezamjetna i "nepotrebna". Igram kod frenda na pro i ne primjecujem nista bolje/brze golim okom. A kad sam gledao usporedbe na yt sa par igara onak to kaj cu ja na svojoj slim verziji na nebu vidjeti trag oblaka, a ti cijeli oblak me tak boli ona stvar. Koja nije vrijedna investiranja 100€ i jos i vise ako zelis uz 4k tv izvuci maksimum iz konzole. Sto znaci da ti za sve to treba cca 6k kn, a jos treba i kupovat igrice. Okej sve sto valja od starijih se da naci za male pare, ali i tu ti odlazi jos dodatnih 1000kn kroz period igranja.

 

I sad cemu da u tom unchartedu ne primjetim ni 2 frame dropa tokom cijelog storya ? Zbog tog oblaka na nebu ? Nezamjetnih golim okom grafickih detalja. + Uzmi u obzir koliko ces igrati, ja plejku igram 2 dana zaredom i onda ju ne palim po mjesec dana.

 

Jos za kraj odigrao sam shadow of tomb rider nakon toga nisam 3 tjedna palio plejku, krenuo sam last of us prosao cca 40% storya stao i konzola nije bila paljena skoro 2 mj. I sad zamisli da sam za sve to dao pare malo vise navedene. Ne hvala, kazem za kraj razmisli si mozda prvo koliko ti planiras provodit vremena na konzoli i da li je to vrijedno bacanja ekstra para koje mozes ulozit u nesto bitnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 9:12 (bloodborne).
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
x360gamer kaže...
Jedina VISA koju imam je od tekuceg deviznog. Ne znam dali mogu platiti s njim, posto su gore devize, a placam kao u kunama?

 

Moj savjet ti je - probaj. APP. Ako ne prođe kupi bonove i mirna bosna. Ja se uopće više ne patim s tim karticama na store-u. Odmah uzmem bon i gotovo. 

 

Što se tiče kupovine PS vs PS Pro, mišljenja sam da netko tko planira kupiti PS5 bolje uzme standardni PS. Razlika između standardne verzije i Pro-a je zanemariva, odnosno, nije velika u većini igara. A razlika u cijeni je znatna. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Igriv je itekako.Ja ga igram konstantno i nikakva usporavanja nisam primjetio niti trzuckanja.
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Igriv je itekako.Ja ga igram konstantno i nikakva usporavanja nisam primjetio niti trzuckanja.

 

Na 4k radi na 30FPSa max sa konstantnim dropovima ispod, a na 1080p radi na 60FPSa. Sportska igra na 30FPSa i manje je neigriva.

Probaj prebaciti output konzole na 1080p pa onda igraj. Nakon toga mi reci da je ono na 4k prihvatljivo i da ne vidiš razliku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 10:17 (Bitanga).
8 godina
offline
PlayStation 4

Moj tv je ionako jedva gurao i 1080p, tako da sam bez obzira na konzole uvijek igrao na istom tv, i sa istim outputom.....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...

Moj tv je ionako jedva gurao i 1080p, tako da sam bez obzira na konzole uvijek igrao na istom tv, i sa istim outputom.....

 

 

 

Dok te 4k razmazi onda je 1080p loš, ali mislim na pravi 4k (npr UI elementi u menijima) ne na ove checkerboard gluparije u 30 FPSa.

Logično bi bilo da igra ima opciju outputa pa nek si čovjek bira, a ne da moraš output od konzole mijenjati radi jedne igre koja nije napravljena kako spada.

 

Steep je jedna od rijetkih igara zbog koje mi je žao što imam Pro :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ti se uhvatio toga Steepa ko pijan plota....

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ne motaj.Minimalno na mjesečnoj bazi izdaju update a nekad i češće.Trenutno samLv.55 u igri i jedino kad je zaštekalo je bilo kad se ubacivaju drugi igrači u igru jer igra tako ionako konstantno mora bit spojena na net.Nemožeš očekivat 60fps u tako ogromnome planinskome masivu.Ovo šta je sada je sasvim odlično.Inače nebi igrao tu igru i pokupovao sve DLC-ove osim X-games.
Al ja mislim da je tu najmanji problem ta igra kod tebe nego tvoj ego PC master rase.Ti se žališ na svaku igru koja nije po tvom standardu.
14 godina
offline
PlayStation 4

Rekao bi da ako imate 4k tv obavezno na pro ici, ako nemate onda na obican, nema tu prevelike razlike u fps.. imao sam obican na tv od 140cm i dosta lose izgleda 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
PlayStation 4

Ako ima nekog da voli GT sport. Evo mog novog kanala di cu stavljat utrke. Pa ako je neko voljan pogledat, slobodno. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCOp0n9of8oHNTXvsJ-xF-6g

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Ne motaj.Minimalno na mjesečnoj bazi izdaju update a nekad i češće.Trenutno samLv.55 u igri i jedino kad je zaštekalo je bilo kad se ubacivaju drugi igrači u igru jer igra tako ionako konstantno mora bit spojena na net.Nemožeš očekivat 60fps u tako ogromnome planinskome masivu.Ovo šta je sada je sasvim odlično.Inače nebi igrao tu igru i pokupovao sve DLC-ove osim X-games.
Al ja mislim da je tu najmanji problem ta igra kod tebe nego tvoj ego PC master rase.Ti se žališ na svaku igru koja nije po tvom standardu.

 

Jesi uopće pročitao sa razumjevanjem što sam rekao? Da, žalim se na svaku igru koja lošije radi na 4k ekranu (30FPSa) nego na 1080p (60FPSa) bez opcije za odabir. 

Steep je jedna od rijetkih takvih. Tko ima bolji primjer neka navede, da ne bude da sam se primio Steepa ko pijan plota. Čisto da ljudi budu upoznati jer nije očito samo po sebi ako nisi prije igrao na 1080p TVu, a ja jesam pa znam o čemu pričam.

Sportske igre moraju biti superfluidne, a 30FPSa je preveliki vizualni lag za takvu brzu sportsku igru.

Ali ako je tebi super, čestitam. Izdavači vole nezahtjevnu publiku.

 

BTW, ja imam Steep i na PS4 i na PCu sa svim DLCovima. Pogodi gdje igram?

 

I nemoj mi molim te objašnjavati moj ego. :-) I tvoj je poprilično jak jer se uvijek kačiš nešto.

Inače uopće ne svršavam na grafiku, trenutno igram Dead Cells na malom Switchu. Radi savršeno. Ni ne znam na koliko FPSa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 13:56 (Bitanga).
12 godina
offline
PlayStation 4

ovako nisam palio plejku par mjeseci i evo danas malo da bih odigrao sa frendovima i nemrem ni u parti ni fifu niti utrke nis s njima i na kraju mi GT izbaci da mi je NAT 3 jel zna neko kako to mogu popraviti da mi se vrati stari NAT 2? probao sam nekakvo port forward kaj sam nasao na internetu i nema bas neke sreće(ili sam krivo napravio)..:(

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Dobro je.Znamo da si primarno PC igrač.Pametnome dosta.Meni je i ovako igra super na falš 4k rezi i uopće ne trzucka kako si ti napisao.No cijena toga je 30fps i meni ne smeta.Vidio sam puno gore igre koje su trzuckale na 30fps-a i fejk 4k.A Steep nije među njima.I nemože se uopće očekivat punokrvnih 4k/60fps na konzoli staroj 6 god. koja košta i više nego duplo manje od PC grafičke gdje je mogućih 4k/60fps.Znam da si ti već više puta imao smješne primjedbe na grafiku i ostale mehanike,igara za konzole naspram svevišnjeg PC-a,tako da mi se neda više s tobom mlatit praznu slamu.Ne traže svi iglu u plastu sjena.
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ljudi digli ste cijelu frku oko PS4 vs PS4 pro,

a ja sam samo postavio pitanje dali je 1000kn oke cijena za obican ps4 

XBL - skols1555
 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Dobro je.Znamo da si primarno PC igrač.Pametnome dosta.Meni je i ovako igra super na falš 4k rezi i uopće ne trzucka kako si ti napisao.No cijena toga je 30fps i meni ne smeta.Vidio sam puno gore igre koje su trzuckale na 30fps-a i fejk 4k.A Steep nije među njima.I nemože se uopće očekivat punokrvnih 4k/60fps na konzoli staroj 6 god. koja košta i više nego duplo manje od PC grafičke gdje je mogućih 4k/60fps.Znam da si ti već više puta imao smješne primjedbe na grafiku i ostale mehanike,igara za konzole naspram svevišnjeg PC-a,tako da mi se neda više s tobom mlatit praznu slamu.Ne traže svi iglu u plastu sjena.

 

Fulaš kompletno poantu. Ja ne želim "4k"@60 na Steepu. Nemam ni na PCu 4k@60 native jer je igra poprilično neoptimirana i nema nijedne opcije s kojom bih mogao na mom hardveru dobiti 4k@60.

Ja želim 1080p@60 na PS4 Pro, nešto što dobiješ čim uštekaš 1080p TV u PS4 Pro. Želim opciju! Da ne moram u postavkama PS4 Pro mijenjati globalni output dok igram Steep i poslije vraćati nazad.

 

Čisto me boli briga ako ti igraš na 30 FPSa, ja ne budem ;-) Ja platim da igram kao čovjek. A ti me slobodno vrijeđaj zbog toga i sprdaj.

Štoviše, ne mogu vjerovati da igraš na 30FPSa, a 60FPSa ti je nadohvat ruke s par klikova u opcijama konzole.

 

A ovo o tome kako si zadovoljan igrom i kako ne može bolje na tom hardveru objesi mačku o rep. Pogledaj BF1, BFV i slične igre koje bez problema rade u "4k"@60FPSa, a pritom izgledaju čak i ljepše.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 16:03 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
sk0ls kaže...

Ljudi digli ste cijelu frku oko PS4 vs PS4 pro,

a ja sam samo postavio pitanje dali je 1000kn oke cijena za obican ps4 

 

Ako je ispravan i neće crknuti za tjedan dana cijena je naravno OK. Kakvo je to pitanje uopće :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
sk0ls kaže...

Ljudi digli ste cijelu frku oko PS4 vs PS4 pro,

a ja sam samo postavio pitanje dali je 1000kn oke cijena za obican ps4 

 Tih 1000kn i je razlog iz kojeg nisam ni vidio smisao sugestije za kupnju proa. Koji neka me kolege isprave al ne vjerujem da se moze naci rabljeni ispod 2k kn. U svakom slucaju za tebe nepotrebno bacanje dodatnih 1k + kn

13 godina
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...
sk0ls kaže...

Ljudi digli ste cijelu frku oko PS4 vs PS4 pro,

a ja sam samo postavio pitanje dali je 1000kn oke cijena za obican ps4 

 Tih 1000kn i je razlog iz kojeg nisam ni vidio smisao sugestije za kupnju proa. Koji neka me kolege isprave al ne vjerujem da se moze naci rabljeni ispod 2k kn. U svakom slucaju za tebe nepotrebno bacanje dodatnih 1k + kn

 Ako hoćeš biti glavni u selu kupi PRO.

Lijepše izgleda.

A za sve ostalo tu je Mas.. mislim obična plejka.

6 godina
offline
PlayStation 4

Napokon završio God Of War. Lijepo igračko iskustvo i ujedno prvi GOW kojeg sam prešao. 

 

Plusevi: 

 

priča

borba

grafička prezentacija

 

Minusi:

 

dizajn interijera (ne sviđa mi se onaj mramor) i cijelog svijeta mi je meh; nije ostavio dojam na mene kao HZD ili posljedni Uncharted, 

tu i tamo koji bug 

 

Sve u svemu, preporuka za one koji nisu odigrali. Sada ću još malo čistiti svijet i početi igrati Spidermana. HZD mi i dalje ostaje najbolja igra trenutne generacije konzola. 

 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
bloodborne kaže...
sk0ls kaže...

Ljudi digli ste cijelu frku oko PS4 vs PS4 pro,

a ja sam samo postavio pitanje dali je 1000kn oke cijena za obican ps4 

 Tih 1000kn i je razlog iz kojeg nisam ni vidio smisao sugestije za kupnju proa. Koji neka me kolege isprave al ne vjerujem da se moze naci rabljeni ispod 2k kn. U svakom slucaju za tebe nepotrebno bacanje dodatnih 1k + kn

 Ako hoćeš biti glavni u selu kupi PRO.

Lijepše izgleda.

A za sve ostalo tu je Mas.. mislim obična plejka.

 Jel ovo 6 TD bilo od vlasnika PRO ili šala nije uspjela?

 

P.S. ako je od vlasnika PRO konzole idem svoju odma prodati. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 16:47 (hummer0).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice