PS1 pitanja

poruka: 4
|
čitano: 1.120
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
PS1 pitanja

Popravio svoj PS1, jedino me zeza adapter odnosno kabel od adaptera i nemam orginal joystick, pa me zanima, da li ima još negdje u Hrvatskoj za kupiti orginal ili barem kolko tolko dobrih rabljenih dijelova, kao što je adapter i joystick. Što se tiče joysticka, može ako i postoji neka zamjena odnosno neki drugi proizvođač radi svoje joysticke koji su kompatibilni sa PS1. Također imam jedan problem sa memorijskom karticom. Spržio sam si ISS 2 na CD i igra radi, ali kada želim snimiti na memorijsku onda ne želi odnosno dođe do kraja i tako stoji, jednom sam uspio snimiti, ali sljedeci put kada sam upalio igru i htio loadati, nije bilo save, pa nezz jel do igre, memorijske ili ipak PS1 zeza. 

 

Konzola je bila jedno 5-6+ godina u ladici spremljena, nitko ju nije dirao i to, pa je mozda zbog prasine?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS1 pitanja

Ima originalnih gamepada na njuskalu ili ako bas hoces novi, PS2 gamepadi su kompatibilni sa PS1.

Neoriginalne memorijske kartice su uglavnom lose i hrpa njih mi je kroz godine krepala. Tako da nista cudno da ti nesto ne radi.

 

Ako nije faktor nostalgije preporucam emulatore kojih ima brdo i rade jako dobro.

Zadnji find mi je Mednfen odnosno Retroarch koji koristi Mednafen jezgru za PSX emulaciju.

 

Edit: Evo i tutorial koji sam napisao na tu temu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 14:31 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PS1 pitanja

Sto se tice gamepada, pitam, jer imam neki havitov gamepad i nije bas skroz kompatibilan, jer desnu gljivu mi prepoznaje kao da je XO,kocka i trokut. Također imam problema sa R2, L2 i svime. To mi ne smeta, barem u igrama koje igram trenutno. Što se tiče memorijske kartice, slot 1 radi, ali ako naredim pravi polozaj kartice, a slot 2 radi bez problema :)

 

Vidit cu nesta po pitanju gamepada, imas mozda neku preporuku? 100% kompatibilan, ako je to uopce moguce :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PS1 pitanja

imaš rabljene originalne ps1 gamepadove za 50kn na njuškalu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice