PS2 DRE(Disk Read Error)

poruka: 5
|
čitano: 4.326
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PS2 DRE(Disk Read Error)

Bok! Jučer je moj PS2 radio normalno i u njemu je stalno piratska GTA San Andreas . Povremeno ju izvadim da ju očistim. Ali danas uključim plejku i onda Browser ili System Configuration. Idem na Browser dok u njemu Disc read error. Jel mi plejka krepala (laser) ili je samo privremeni problem? Što se desilo? Može li se to jednostavno popraviti? Spremna sam na zamjenu lasera, ako možda zatreba. Molim pomoć jer je moj tata ljut dok mu to rečem. Mislim da plejka ne vrti disk jer se prije dok se uključivala znao čuti klik od lasera, sad ga nema. Usput, na Njuškalu sam našla konzolu Body Fit. Je li to dobra (ja sam curica pa samo da me zabavi kad mi je dosadno)?

Linus T. is only man who will marry a stripper or whore.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 13:23 (Flexan22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 DRE(Disk Read Error)

Nemoj bacati novce na laser. Kolega Izzy sa foruma je napisao tutorial za igranje igara sa USB Sticka/Hard diska. San Andreas radi bez problema.
DRE je cesta greska kod PS2. Laseri im umiru nenormalno. Dobra stvar je sto mozda jos cita CD  pa mozes instalirati softver na karticu.

 

BodyFit? Nikad cuo... Njuskalo samo pokazuje Orbitrek sprave. No kupnju nekakve opskurne konzole ne bi preporucio.

 

Edit: Izgleda da je nekakav famiclone. Bolje sa Nestopia emulatorom odigrati NES igre nego kupiti to "99999999999999 in 1" njesra.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 14:44 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS2 DRE(Disk Read Error)
Alkaline kaže...

Nemoj bacati novce na laser. Kolega Izzy sa foruma je napisao tutorial za igranje igara sa USB Sticka/Hard diska. San Andreas radi bez problema.
DRE je cesta greska kod PS2. Laseri im umiru nenormalno. Dobra stvar je sto mozda jos cita CD  pa mozes instalirati softver na karticu.

 

BodyFit? Nikad cuo... Njuskalo samo pokazuje Orbitrek sprave. No kupnju nekakve opskurne konzole ne bi preporucio.

 

Edit: Izgleda da je nekakav famiclone. Bolje sa Nestopia emulatorom odigrati NES igre nego kupiti to "99999999999999 in 1" njesra.

 Na Njuškalu sam našla dosta jeftinih lasera za PHAT PS2 konzole. Mi preporučaš takve lasere? Budem danas još probala NFS Most Wanted, ako i dalje DRE onda novi laser ili HDD sa igricama. A BodyFit je DJEČJA IGRA SA SPORTSKIM IGRICAMA.

Linus T. is only man who will marry a stripper or whore.
14 godina
offline
PS2 DRE(Disk Read Error)

Citiram sebe iz jednog drugog posta:

Postoje 3 modela lasera za fat konzole: KHS-400B, KHS-400C i HD7. Morat ćeš pogledati koji trenutno imaš.Ako imaš KHS-400B ili KHS-400C uzimaš KHS-400C jer paše na nove i stare fatove. Ako imaš HD7 uzimaš isključivo HD7.

 

Imaj na umu da ekipa sa njuskala vjerojatno uzima lasere sa ebaya ili dealextremea gdje su stvari znatno jeftinije.

Ako ti treba odma plati marzu, a ako mozes cekati mjesec dana naruci sa interneta.

 

I jos jedna stvar. Novi laseri dolaze sa grumenom lema koji moras odlemiti da bi laser proradio. Ako toga nema netko ti je uvalio stari laser.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 1:11 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS2 DRE(Disk Read Error)
Alkaline kaže...

Citiram sebe iz jednog drugog posta:

Postoje 3 modela lasera za fat konzole: KHS-400B, KHS-400C i HD7. Morat ćeš pogledati koji trenutno imaš.Ako imaš KHS-400B ili KHS-400C uzimaš KHS-400C jer paše na nove i stare fatove. Ako imaš HD7 uzimaš isključivo HD7.

 

Imaj na umu da ekipa sa njuskala vjerojatno uzima lasere sa ebaya ili dealextremea gdje su stvari znatno jeftinije.

Ako ti treba odma plati marzu, a ako mozes cekati mjesec dana naruci sa interneta.

 

I jos jedna stvar. Novi laseri dolaze sa grumenom lema koji moras odlemiti da bi laser proradio. Ako toga nema netko ti je uvalio stari laser.

 Hvala! PS2 mi radi!!!  Glupo je to što se na Zatamnjenom zaslonu pokaže Disk read error i ti ne znaš što se desilo. PS3 javi bar (koliko ja znam) grešku na plavom zaslonu A error occurred during the start operation i onda KOD GREŠKE. Toga na PS2 NEMA! Pa ne znaš jel do DVD-A / CD-A ili do lasera.

Linus T. is only man who will marry a stripper or whore.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice