PS2 Popravak

poruka: 5
|
čitano: 4.084
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
PS2 Popravak - Ne očitava CD/DVD

Pozdrav, znam daj je PS2 star i to sve, al ovo mi za klinca, nevolim da mi brlja po PC-u cesto pa ga posaljem na PS2, no od nezz prije par dana ne zeli ocitat CD ni DVD, čitao sam po forumima da je mozda zbog lasera a negdje cak da je zbog chipa, sad ja sam snimio video pa ako tko od vas zna sto mu je, narucio bi djelove prek ebay i popravio ako sam u mogućnosti, jer u servisu su mi rekli da je laser oko 700kn i samo otvaranje i kao provjeravanje što mu je 100kn, a na ebay oko 70-120kn sto je velika razlika, e sad da li je stvarno laser prosao neznam, mozete mi vi pomoc? 

Znaci problem je taj da nece niti jedan CD/DVD ocitat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS2 Popravak - Ne očitava CD/DVD

Pošto izbacuje poruku "disc read error" skloniji sam vjerovati da je riječ o laseru (koji tip ti treba, provjeri po verziji svoje PS2 konzole, tj. broju modela). Da je čip u pitanju, javila bi se poruka da disk nije PS2 disk.

Inače, ovo pišem po sjećanju, tako da nemoj uzeti sa 100% sigurnošću, možda netko još potvrdi...

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 18:55 (KaeR).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PS2 Popravak - Ne očitava CD/DVD

Ok, hvala, Verzija PS2 je SCPH-50004.

Trazio sam vec po internetu nasao sam laser za taj PS2. 

14 godina
neaktivan
offline
PS2 Popravak

Pozdrav,imam isti model PS2,SCPH-50004 u servisu su rekli da je matična ploča otišla,da li ima netko taj model za prodati i da li se isplati?Ne znam cijene.

I usput imam i SCPH-39004 e taj više ne čita ni originalne ni kopirne igre,da li je samo laser i koliko bi koštao popravak?

Hvala

AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 12:54 (19JOSIP84).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 Popravak

FreeMCBoot spašava takve konzole (sa krepanim laserom). Ima tutorial na forumu kako to srediti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice