PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

poruka: 10
|
čitano: 6.291
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

? Da li je moguće i kako ?

Darko
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

M??? Memory kartice?

Bez modifikacije nikako. Trebaš Free mcboot i OPL da možeš koristiti virutalne memory kartice koje mogu biti na USB-u ili na mreži. Ali onda i igre moraju biti na USB-u/mreži, ne možeš pokrenuti igru s DVD-a i imati VMC na USB-u.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjes
blagus kaže...

M??? Memory kartice?

Bez modifikacije nikako. Trebaš Free mcboot i OPL da možeš koristiti virutalne memory kartice koje mogu biti na USB-u ili na mreži. Ali onda i igre moraju biti na USB-u/mreži, ne možeš pokrenuti igru s DVD-a i imati VMC na USB-u.

Je li dobro pokretati igre sa USB ? To bi mi vise i odgovaralo, sa obzirom da skidam i rezem igre, jer u mom gradu nema nigdje kupiti ps2 igre. Sta je tvoj prijedlog ?

Darko
15 godina
offline
Re: PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjes

Evo pogledaj ovo i slobodno pitaj ako što nije jasno, a ja se nadam da ću moći pomoći. Jedino što nisam pokušao iskoristiti USB stick kao MC.

14 godina
offline
PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

Pa ne može štetiti samo je problem što je malo sporije od DVD-a jer se radi o USB 1.1.

 

Uglavnom, sve radi OK, i pokretanje s USB-a i VMC. Samo što ne možeš prebaciti podatke s prave MC na virtualnu.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

Koliko sam skontao, meni ce se i igra sejvati na usb ? I da li se moze taj software instalirati bez momorijske kartice ? Tipa da narezem na CD ?

Darko
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjes

Na koji softver točno misliš?

14 godina
offline
PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

Možeš i opl staviti na cd, ima negdje tutorial na netu, a moguće je i da nađeš već gotov iso za v0.9

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjesto m

Vako decki hvala na savjetima, sada cu poceti da radim sa ovim FMC softverom i vidjeti da li radi. Znaci trebam usb 1.1 ? Gdje cu to naci, da li se to jos proizvodi, znam da su sada 2.0 i 3.0 usb ako se ne varam ?

Darko
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS2: Da li se moze koristiti obicni usb umjes

Ne treba imati striktno uređaj koji podržava USB 1.1 (stick ili vanjski disk). Raditi će uredno sa novim uređajima (koji podržavaju USB 2.0 i 3.0) samo što će se sve odvijati pri nižoj brzini nego što bi da PS 2 podržava npr. USB 2.0.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice