PS3 - Pitanja i odgovori

poruka: 6.165
|
čitano: 2.197.094
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor, TUTORIAL: Filmovi s titlovima na ps3-u
12 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
dart_tom kaže...
Luka Ivanković kaže...

ne pokušavaj sam za sada ništa,svi na netu bez fleshera su trenutno fake i samo će zbrikat konzolu

prati samo poznate i pouzdane stranice gdje ce se prvo objaviti ako nešto postoji(ps3hax,psxscene,ps3hacks)

za downgrejd imaš na njuškalu,pošto si iz našica vidio sam da  ima jedan na njušci iz osijeka koji to radi za 250kn i po mom je to ok cijena,naravno ako se može downgrejdat konzola ti(cech2xxx)

 sad trazio po njuskalu pa nisam naso nikoga iz osijeka (vidio sam da cijena downgrade-a bude i 600kn{#})

 na mojoj konzoli pise CECHC04 (kupljena odmah po dolasku u Hrvatsku)

Potpis
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Luka Ivanković kaže...
dart_tom kaže...
Luka Ivanković kaže...

ne pokušavaj sam za sada ništa,svi na netu bez fleshera su trenutno fake i samo će zbrikat konzolu

prati samo poznate i pouzdane stranice gdje ce se prvo objaviti ako nešto postoji(ps3hax,psxscene,ps3hacks)

za downgrejd imaš na njuškalu,pošto si iz našica vidio sam da  ima jedan na njušci iz osijeka koji to radi za 250kn i po mom je to ok cijena,naravno ako se može downgrejdat konzola ti(cech2xxx)

 sad trazio po njuskalu pa nisam naso nikoga iz osijeka (vidio sam da cijena downgrade-a bude i 600kn{#})

 na mojoj konzoli pise CECHC04 (kupljena odmah po dolasku u Hrvatsku)

evo ti oglas sa njuške

mada s tim modelom bi moglo biti problema,evo ti link sa svim koji se mogu downgredat

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 11:25 (dart_tom).
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Jel ima ko kakva iskustva sa wm servisom tj. jel  netko odnio ps3 tam na downgrade?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Moze pitanje ako kupim taj PS3 modificiran kako da stavim igre na njegov hard i da li ga mogu spojit s monitorom koji ima hdmi , i da znam da nemogu igrat MP jel ? a da li se mogu normalno spajiti na net ?

Soccer <3
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 13:56 (GTR bs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

imaš na zadnje dvije tri stranice moje postove gdje ti je sve objašnjeno, ali baš sve što bi trebao znati o ps3 konzoli , igranju, modificiranju,

i kao što je netko napisao drži se stranice ps3hax.net, tamo je sve provjereno

 

 

 

Možeš igrat sve igre i sa internox i  sa externog,

 

na hdmi možeš spojit što god hočeš što ima hdmi priključak, plazma, lcd , monitor.

 

možeš igrat online mp,

 

downgrade samo flasherom za sve koji imaju ofw iznad 3.55,

 

i dajte nemojte biti toliko lijeni i stalno spamati temu glupim pitanjima,

pročitajte koju stranicu, nečete izgubit pet minuta života zbog toga a vjerojatno čete nači odgovor

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 16:37 (Wontay).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Gledaj ja sam totalni noob u tome nista nerazumijem procitao sam,a ta konzola koju kupjem vec je modificirana znaci netreba vise nista instalirati sry ali ne razumijem se u to {#}

Soccer <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Dvojba:

modificirati konzolu (sa downgradeom)(350kn)

playstation plus (≈350kn)

 

 

 

Hvala!

1 zuto
9 zeleno
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Luka Ivanković kaže...

Dvojba:

modificirati konzolu (sa downgradeom)(350kn)

playstation plus (≈350kn)

 

 

 

Hvala!

zeleno,bez razmisljanja ;)

Potpis
14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 19:22 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

SVE ŠTO TREBATE ZNATI O ps3 JAILBREAKU

 

 

 

 

XMB - početni izbornik kada upalite vaš PS3

FW ili OFW- originalan Sony firmware

CFW - izmjenjeni firmware

 

 

1. INSTALACIJA CFW   -   (JAILBREAK)

Trebaju vam OFW Sony i CFW kmeaw firmware , provjerite (originalnost) datoteka

 

Ispravne datoteke imaju ovaj hash
OFW 3.55 Sony md5: ca595ad9f3af8f1491d9c9b6921a8c61
CFW 3.55 kmeaw md5: 2be5e87a22bf1e7f48e98fcabd38977b


POČETAK:

-Na usb sticku napravite folder PS3
-Uđite u taj folder i napravite folder UPDATE
- U folder UPDATE stavite originalni Sony firmware FW 3.55 koji se zove: PS3UPDAT.PUP

To izgleda ovako: I:\PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP

-Upalite PS3,ubacite stick, idite na : settings>system update>update via storage media
Prihvatite licencu i odaberete da se PS3 ugasi nakon update-a. Pokrenite update,
To če potrajati do oko 5 minuta, zatim če se konzola ugasit.
Nakon što se PS3 ugasi, izvadite stick, upalite PS3 i vidite da li je sve prošlo u redu.
Trebali bi imati originalni Sony PS3 firmware!!!


Ovaj cijeli postupak ponovite samo sada sa sticka izbrišite PS3UPDAT.PUP koji je originalan Sony firmware i na njegovo mjesto stavite kmeaw firmware koji ima isti naziv PS3UPDAT.PUP (nemojte ih pobrkati).

To izgleda ovako I:\PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP

-Upalite PS3,ubacite stick, idite na : settings>system update>update via storage media
Prihvatite licencu i odaberete da se PS3 ugasi nakon update-a. Pokrenite update,
To če potrajati do oko 5 minuta, zatim če se konzola ugasit.
Nakon što se PS3 ugasi, izvadite stick, upalite PS3 i vidite da li je sve prošlo u redu.

Ako je sve prošlo uredu imate jailbreakanu kmeaw PS3 konzolu


Aplikacije i programe na PS3 instalirate tako da ih stavite na usb stik, stik stavite u PS3,

odete na opciju Install Packpages i tamo če vam se prikazat sazdržaj stika,

odaberete ono što želite i instalirate, instalirane aplikacije se pojavljuju u stupcu game u XMB-u,

 Odmah če vam trebat Multiman i BlackBox
 • Skinite FTP server Blackbox, stavite na usb stik i instalirajte na PS3,

 • Skinite Multiman manager, zadnju verziju i instalirajte na PS3

• Ugasite i ponovno pokrenete PS3




2. PREBACIVANJE IGRI:

 

1.      Skinite i instalirajte na PC program WinSCP

 

2.      Skinite i instalirajte na PS3 program BlackBox

 

3.      Na PS3 pokrenite BlackBox, na ekranu če vam se ispisat IP adresa od PS3

 

4.      Na PC pokrenite WinSCP

 

 upišite IP adresu koju vam je izbacio BlackBox  protokol odaberete FTP, user i password ostavite prazno,

dva puta lupite enter i povezali ste direktno PC i PS3 i dobili potpunu kontrolu na tvrdom disku konzole

i spremni ste za prebacivanje igri, copy paste i gotovo.

Igre stavljate u mapu PS3/hdd0/games

 WLAN – igra od 20 gb se prebacuje nekoliko sati
LAN - igra od 20 gb se prebacuje od 5 do 15 minuta


3. POKRETANJE IGRI

Nakon što ste prebacili igre koje ste željeli:

Trebate imat originalan cd bilo koje igre u PS3


1. Odite na manager koji koristite, ja imam Multiman

2. Znači, uđete u menager, odaberete igru koju želite i stisnete x,


3. Sada vas je izbacilo u XMB

Idite na plavu ikonu diska, (onu s kojom inače pokrečete igre),  pokrenite igru

Ako dobijete crni ekran nakon pokretanja igre, vjerojatno nemate dobar  eboot file, stavite originalni ili fix, vidite rješenje za pojedinu igru,

Ako trebate fix za igru skinete ga, stavite na stik i zamjenite datoteke s onima iz igre tako da

Idete  u Multiman, zatim stisnite select i start istodobno, sada se nalazite u file manageru, odaberite stavku PS3 root i navigirajte do vaših datoteka

 

Eboot se u igri uvijek nalazi u mapi usrdir, uzmimo za primjer igru Uncharted koja se nalazi na PS3,

PS3\HDD0\GAMES\UNCHARTED\PS3_GAME\USRDIR\EBOOT.BIN 


Param se u igri nalazi u mapi ps3_game, uzmimo za primjer igru Uncharted koja se nalazi na PS3

PS3\HDD0\GAMES\ime igre npr. bcus98123\PS3_GAME\PARAM.SFO 

 

 

 

 

 

 

4.  IGRANJE MULTIPLAYER ONLINE

 Skinite i instalirajte Kmeaw PSN / Spoofer v4.31 Enabler i Disabler - PSN na 3.55 CFW

Napomena:

Ovo je čisto spajanje sa pravim consoleID, pa je možda moguče dobiti ban ako on postoji

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 19:38 (Wontay).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

pozdrav, imam jedno pitanje

upravo sam jailbreako PS3 4.25 CFW ali me sad zanima hoce na toj verziji radit obicni multiman game manager ili ima neki posebni za tu verziju?

hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Otkud ti na 4.25 kad su najbolji izbor 3.55 i 4.30?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Wontay kaže...

Otkud ti na 4.25 kad su najbolji izbor 3.55 i 4.30?

vjerovatno rogero

samo čekam opet za par postova pitanja kako da stavim igre na ps3 i kako jeilbrekat{#}

usput nešto se šuška o nekom custumu bez flešera,ali za sada još ništa sigurno i potvrdjeno

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

vidio sam da se mogu povezati steam i psn, imam li od toga ikakve koristi ako nemam portal 2?

 

 

Hvala

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Bok svima! nedavno sam kupio ps3 slim 320 gb koji je na verziji 4.25. molim vas mozete li mi dati link za jailbreak te ili vise verzije al da nije fejk i da nema nikakvih surveya ili rar passworda i da, naravno radi. nemojte me molim vas grdit novi sam u ovome i samo zelim jailbreakat ps3 ;). Hvala.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

ako recimo danas kupim PS plus, i dobijem resident evil recimo, dali mi ta igra ostaje i poslije i tako.

Koliko sam skuzio mjesecno budu 2 besplatne igre i mozes odabrati jednu, dali ti ona ostaje zauvijek?

 

 

Puno hvala!

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
tony008 kaže...

Bok svima! nedavno sam kupio ps3 slim 320 gb koji je na verziji 4.25. molim vas mozete li mi dati link za jailbreak te ili vise verzije al da nije fejk i da nema nikakvih surveya ili rar passworda i da, naravno radi. nemojte me molim vas grdit novi sam u ovome i samo zelim jailbreakat ps3 ;). Hvala.

pročitaj zadnjih 10 stranica, naći ćeš sve potrebne informacije!

DM
14 godina
online
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Luka Ivanković kaže...

ako recimo danas kupim PS plus, i dobijem resident evil recimo, dali mi ta igra ostaje i poslije i tako.

Koliko sam skuzio mjesecno budu 2 besplatne igre i mozes odabrati jednu, dali ti ona ostaje zauvijek?

 

 

Puno hvala!

 

Ostaje ti sve dok placas pretplatu. I nema izbora jedne izmedju dvije nego mozes skinuti sve. Kvaka je jedino sto micu igre kad dodju nove pa treba skinuti na vrijeme.
Jakovp thumbdown subscriber
12 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Ezio kaže...
Luka Ivanković kaže...

ako recimo danas kupim PS plus, i dobijem resident evil recimo, dali mi ta igra ostaje i poslije i tako.

Koliko sam skuzio mjesecno budu 2 besplatne igre i mozes odabrati jednu, dali ti ona ostaje zauvijek?

 

 

Puno hvala!

 

Ostaje ti sve dok placas pretplatu. I nema izbora jedne izmedju dvije nego mozes skinuti sve. Kvaka je jedino sto micu igre kad dodju nove pa treba skinuti na vrijeme.

zato skidaj sve :D 
pa ti ostane pod download games i mozes ih skinut poslje kad god hoces

isto tak ja sad mogu ponovo skinut red dead ako hocu 

http://revohd.com
14 godina
online
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Arnold Layne kaže...
Ezio kaže...
Luka Ivanković kaže...

ako recimo danas kupim PS plus, i dobijem resident evil recimo, dali mi ta igra ostaje i poslije i tako.

Koliko sam skuzio mjesecno budu 2 besplatne igre i mozes odabrati jednu, dali ti ona ostaje zauvijek?

 

 

Puno hvala!

 

Ostaje ti sve dok placas pretplatu. I nema izbora jedne izmedju dvije nego mozes skinuti sve. Kvaka je jedino sto micu igre kad dodju nove pa treba skinuti na vrijeme.

zato skidaj sve :D 
pa ti ostane pod download games i mozes ih skinut poslje kad god hoces

isto tak ja sad mogu ponovo skinut red dead ako hocu 

 

Da, bas sam to sad procitao. Jednom kad skines igru mozes ju skidati i kasnije iako je vise nema u ponudi.
Jakovp thumbdown subscriber
12 godina
odjavljen
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

to je vrhunska ponuda nije mi jasno kak im se isplati :D

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

nekontam sad jel multiman radi na tom il ne

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 22:05 (Nizio).
11 godina
protjeran
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
David87 kaže...
tony008 kaže...

Bok svima! nedavno sam kupio ps3 slim 320 gb koji je na verziji 4.25. molim vas mozete li mi dati link za jailbreak te ili vise verzije al da nije fejk i da nema nikakvih surveya ili rar passworda i da, naravno radi. nemojte me molim vas grdit novi sam u ovome i samo zelim jailbreakat ps3 ;). Hvala.

pročitaj zadnjih 10 stranica, naći ćeš sve potrebne informacije!

kolko sam ja sad shvatio jedini nacin da jailbreakam ovu avoju4.25 verziju je da downgraeam na 3.55 verziju. jesam u pravu ili se moze sa ovim 4.30 jailbreakom (rogero) jailbreakat 4.25? molim poomoc!

14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Koliko je meni poznato u zadnje dvije godine izdane su jedino dvije sigurne verzije cfw-a, 3.55 kmeaw i 4.30 koje su radile bez problema,i koje su preporučene za nadogradnju

zar 4.25 nije bila nešto sa true blu stikovima? Otkud ti 4.25?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Wontay kaže...

Koliko je meni poznato u zadnje dvije godine izdane su jedino dvije sigurne verzije cfw-a, 3.55 kmeaw i 4.30 koje su radile bez problema,i koje su preporučene za nadogradnju

zar 4.25 nije bila nešto sa true blu stikovima? Otkud ti 4.25?

4.25 je prvi cfw od rogera. to je zapravo 4.21 samo spoofan na 4.25

neka

najbolji cfw je 4.21 rebug i rogero 4.30 v.104 onda

4.21 v.1.09

14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Sa spoofom več da,   meni je najbolji 3.55 , radi 95 posto svih igri, čekam samo black ops 2 pa ču vidjet oču morat na 4.30, ili če ga riješit i za 3.55

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

pozdrav svima. Novi sam ovdje i imam samo jedno pitanje !

Imao sam 3.55 cfw  i grao puno igara do na žalost neki dan. Išao sam skinut 4.21 cfw (ne znam šta mi je došlo) i skinem 4.21 ali bio je fake. Originalni update fw. Sad imam 4.21 fw i zanima me slijedeće: Znam da je za sad jedino mogući downgrade putem e3 flashera, ali zanima me ako bi zamijenio interni hdd (80gb) i stavio novi, recimo 320gb da li će mi ostati taj 4.21 fw koji sam update napravio ili će mi se vratiti fw na onaj koji sam imao kad sam kupio PS3 ?

vidio sam na you tube neke natpise da se 4.21 može spustiti i putem softwarea a ne samo e3 flashera

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Dali ps3 OS sprema na HDD ili na neku internu memoriju?

 

Hvala

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Čini se da su svi hakeri pobjegli sa specijalnih stranica pa se sad furaju na youtube       {#}...

 

Šala, da si malo, ali malo čitao na netu, stranice vezane za ps3 znao bi da je 90 posto sadržaja sa youtuba fake

 

Da je tako , svi misamo kupovali i mijenjali hardove, ovako daju 400 kn za flasher da naprave downgrade

 

Inače kad skidaš tako važne stvari provjeriš hash nekim hash checkom da vidiš je li datoteka originalna, to ti je ono MD5 i SHA1

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

To i mene zanima. Downgrade sa e3 flasherom je pre skup. Meni treba sa 4.21 fw na 3.55 fw da mogu onda cfw. Pa je možda jeftinije kupit veći hdd i zamijenit ga. Ili će mi ostat 4.21 fw {#}

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor, TUTORIAL: Filmovi s titlovima na ps3-u
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice