PS3 - Pitanja i odgovori

poruka: 6.165
|
čitano: 2.197.015
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor, TUTORIAL: Filmovi s titlovima na ps3-u
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
aquaevivae kaže...

Naravno da FULLHD, ne samo zbog PS3...neće ni on vjećno, a TV ostaje i dalje!

OK, hvala, zanimalo me jer kao čitam po googlu da će se slika kao upscaleati i biti manji fps na fullhd rezi jer je nativna reza 720p... Pa sam mislio možda da uzmem hd ready da bude 'prirodnije' ps-u (ionako nemam nit jedan fullhd program na tvu i neću ga imati tako skoro).

15 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

Tak svejedno prije ce ti krepat tv nego nasi predu na HD a kameli full HD.

Xfire: slickman25 Steam: ryou229
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...

Tak svejedno prije ce ti krepat tv nego nasi predu na HD a kameli full HD.

Zaozbiljno ima li kakvih naznaka ili vijesti da će prijeći u skorijoj budućnosti?

12 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Historix kaže...
R4zOR229 kaže...

Tak svejedno prije ce ti krepat tv nego nasi predu na HD a kameli full HD.

Zaozbiljno ima li kakvih naznaka ili vijesti da će prijeći u skorijoj budućnosti?

Sumnjam. Ne znam tko uopće kod nas više gleda TV osim penzića kojima je svejedno jel 240p ili Full HD.

 

Ja se nadam nekakvom price cutu do ljeta za ps3. Koliko sam upoznat nije se dogodio nakon izlaska četvorke, a to mi je nekako logičan slijed događaja. Ispravite me ako ga je već bilo u zadnje vrijeme.

15 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

Meni je upaljen cijeli dan, makar vecinu vremenu sluzi ko background noise da nebi bio u tisini cijeli dan :)

Xfire: slickman25 Steam: ryou229
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Pa to mislim, za to ti ne treba 1080p :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Pa,dobro gledat ce i filmove ponekad,naravno da ce uzeti full hd,tu uopce nema rasprave...

totus mundus agit histrionem
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

Ak kupuje novi nebu nis gledo jer ps3 ne podrzava MKV a sumnjam da ima blueray filmova.

Xfire: slickman25 Steam: ryou229
16 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

A ak kupuje sad TV sigurno ne bu kupil HDready...koji će mu to k, prokleti poluproizvod, kad full HD nije drastično skuplji, PS3 radi normalno i na Full HD i sve se lijepo vidi i niš ne šteka, a i da imaš problema prebaciš na 720p i opet dobro.

 

A opet može gledat filmove prek HDD-a, USB-a, spojit PC na TV i za sve je bolja FULL HD reza...tak da ne znam ćemu uopće rasprava oko toga!?

 

 

A vi si stavite HD promo na TV-u pa gledajte ful hd {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 1:23 (aquaevivae).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

ja kad sam nabavio ps3 morao sam se rijesiti starog monitora koji je imao samo vga ulaz, tako da sam si uzeo 24 incha samsungov TV/Monitor FullHD nekih 1600 kn kostao,  sad mi je na jednom monitoru tv, komp i ps3.. uglavnom zadovoljan

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Pozdrav svima,

Novi sam clan ovog foruma, valjda sam pogodio temu da postavim sljedeca dva pitanja, ako nisam nemojte mi zamjeriti.

Prvo pitanje je, znam da su neki radili pecenje maticnih ploca laptopa i racunana u rernama ali mene interesuje je li iko probao peci plocu PS3 u rerni i koji je proces. Uglavnom kad upalim PS3 samo zapisti i ugasi se, slican zvuk kao kad u racunar stavite pokvarenu plocicu rama samo ovdje se zvuk javlja jednom a ne tri puta.
Drugo pitanje je, imam ponudu da kupim drugu konzolu pa da u kranjem slucaju od dvije sastavim jednu da valja. Problem je kod ove druge sto se konzola ugasi kada igrica proba da uradi autosave, bilo koja igrica da se stavi, na autosave konzola se gasi. Jel moguce da je u pitanju samo hdd ili je problem malo veci? Da je ne kupujem ako je smece kao i ova moja.

Ako iko ista zna dobro bi mi dosao svaki vid pomoci.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
portorico kaže...

Pozdrav svima,

Novi sam clan ovog foruma, valjda sam pogodio temu da postavim sljedeca dva pitanja, ako nisam nemojte mi zamjeriti.

Prvo pitanje je, znam da su neki radili pecenje maticnih ploca laptopa i racunana u rernama ali mene interesuje je li iko probao peci plocu PS3 u rerni i koji je proces. Uglavnom kad upalim PS3 samo zapisti i ugasi se, slican zvuk kao kad u racunar stavite pokvarenu plocicu rama samo ovdje se zvuk javlja jednom a ne tri puta.
Drugo pitanje je, imam ponudu da kupim drugu konzolu pa da u kranjem slucaju od dvije sastavim jednu da valja. Problem je kod ove druge sto se konzola ugasi kada igrica proba da uradi autosave, bilo koja igrica da se stavi, na autosave konzola se gasi. Jel moguce da je u pitanju samo hdd ili je problem malo veci? Da je ne kupujem ako je smece kao i ova moja.

Ako iko ista zna dobro bi mi dosao svaki vid pomoci.

Nikad osobno nisam pekao ps3 nego sam reflow radio sa ic.Ali je moj frend radio mu 3 h i to je to.Koliko vidim reflow traje najvise do mj dana tako da tu ne ulazi trud.Sad trebas pogledat koje svijetlo svijetli jeli yold.Ako je fat ne kupuj jel ce i to bit yold u skorije vrijeme.Ovo jos nisam cuo probaj factory reset na njoj.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 3:18 (Mezethys).
11 godina
protjeran
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Pitanje je u vezi igre gran turismo 6 od duplex-a ... na verziji 1.0 mi radi igra dok ne dođem do drugog kupa gdje nakon što prođem ciljem zablokira ps3 totalno i moram ga gasit prisilno...sad sam probo dič na 1.04 verziju i više mi neče uči u igru uopče...jel zna neko šta mi je činiti ? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Zašto mi gta 4 lagga na super slimu od 12gb? igra je instalirana na tu flash memoriju od 12gb, ali vrti se na 25fps-a mozda. dvd nije oštećen. dok mi recimo gran turismo 5 ili crysis 3 rade bez problema.

Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
PS3 - Pitanja i odgovori
Jel moze neka pouzdana stranica za kupiti igrice za ps3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Boixus Nois PS kaže...
Jel moze neka pouzdana stranica za kupiti igrice za ps3

http://www.ebay.com/sch/mariio128/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

10 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Budući da nisam neki orisnik PS3 ali ipak sam dobio zadatak da nekako pobiljšam jednu stvar.

Nakon cjelodnevnog čitanja foruma, neke stvari su mi jasnije.

Prvo sam pokušao pohvatati teminologiju i sve kratice s kojima komunicirate i evo pokušati ću postaviti prihvatljiva pitanja.

 

Radi se o PS3 od 12GB što znači s fleš memorijom, koji ima garanciju i na njemu nije ništa radjeno.

Problem je memorija i nadogradnja novog hard diska.

 

  1. Budući da posjedujem jedan stari 40GB vanjsiki Usb disk, pitanje je može li problem nedovoljne memorije te može li usb disk zamijeniti ugradnju novog disk u sam PS3? Radi se o igranju GtaV te trenutno ima samo 600MB slobodne te se ne može nadograditi PES  ( s neta ) jer nema dovoljno prostora.
  2. Kada jesnog dana nabavimo disk mali (2.5) te ga ugradimo, u tom slučaju jel PS3 koristi samo disk ili koristi 12GB flleš memorije. Odnosno što se kasnije zbiva s tih 12GB?
  3. Jeli prilikom prvog uključivanja PS3 s novim diskom svi podaci koji su zapisani u onih 12GB automatski prekopiraju na novi disk ili je potrebno spašavanje podataka.

Hvala na odgovorima

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 15:24 (Kibiczer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Makar je 100x rečeno..budem još jednom :)

 

1.

 

Ne može, imaš SuperSlim, a to znači da imaš OFW viši od 3.55, možeš vanjski disk koristit ko storage za sve i svašta, ali niš više! Nemreš gore inst igre uglavnom!

 

2.

 

Koristi samo HDD, 12Gb flash memorija ode na odmor!

 

3.

 

Mislim da se ne kopiraju, ja sam ugrađival 120Gb disk u SS samo kaj sam ja ručno formatral prije PS3 pa ti ne znam jel se bi podaci prekopirali, ali mislim da ne bi, jer me je tražil USB stick da si napravim BACKUP kad sam ubacio HDD.

 

Stavi USB FAT32 u PS3, iskopiraj SAVE od igre na USB, i ugradi HDD, kad ugradiš HDD PS3 napravi svoje, i onda lijepo staviš USB, vratiš SAVE natrag u PS3 i imaš sve....naravno instaliraš ponovno igru!

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

Poštovanje, napravio sam profil samo da vas tražim pomoć oko sljedećeg, haha.

Kupio bih PS3 pa trebam savjete. Može li mi što pomoći prijenosni HDD od terabajta? Čuo sam da se može koristiti za igre ako npr. imam PS s malim HDD-om.

Kako se uopće skidaju i igraju piratske igre? Preko torrenta? Molio bih malo detaljnije objašnjenje ovoga...

Koji model kupiti? Najradije bih što jeftinije prošao ako mi pomaže ovo s prijenosnim HDD-om. Btw, da uzmem novi (ponavljam, što jeftinije) ili da se kockam preko njuškala?

 

Može li ići na bilo koji tv? I što trebam kako bih igrao preko laptopa? 

Hvala puno!

 

{#}

 

P.S. Nisam u toku već sigurno 6-7 godina, prije sam bio strastveni gejmer, pregazilo me vrijeme. Malo sam se zaželio svega pa eto. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 23:49 (sef.ka).
16 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
sef.ka kaže...

Poštovanje, napravio sam profil samo da vas tražim pomoć oko sljedećeg, haha.

Kupio bih PS3 pa trebam savjete. Može li mi što pomoći prijenosni HDD od terabajta? Čuo sam da se može koristiti za igre ako npr. imam PS s malim HDD-om.

Kako se uopće skidaju i igraju piratske igre? Preko torrenta? Molio bih malo detaljnije objašnjenje ovoga...

Koji model kupiti? Najradije bih što jeftinije prošao ako mi pomaže ovo s prijenosnim HDD-om. Btw, da uzmem novi (ponavljam, što jeftinije) ili da se kockam preko njuškala?

 

Može li ići na bilo koji tv? I što trebam kako bih igrao preko laptopa? 

Hvala puno!

 

{#}

 

P.S. Nisam u toku već sigurno 6-7 godina, prije sam bio strastveni gejmer, pregazilo me vrijeme. Malo sam se zaželio svega pa eto. 

Vanjski HDD ti nista ne znaci na normalnom PS3, na jailbreakanom vjerojatno da.

 

Ovdje ti je opisano sto i kako.

SuperSlim imaju veci firmware (pise na postu iznad tvog).

Znaci trebati ce ti Slim ili Fat (preporucujem Slim, ali ne znam da li se gdje vise prodaju). Pa prema tome si primoran na oglasnike i riskiranje.

 

Moze ici na bilo koji TV. Ali preporucujem onaj koji ima HDMI.

Za laptop ne znam, vjerojatno bi trebao imati HDMI input na njemu.

Posto te vec pregazilo vrijeme, bolje niti ne pocinjati opet, ostati ce ti sve u lijepsem sjecanju {#}

 

Salu na stranu.

Po meni ti je najbolje sada uzeti PS3 (svejedno da li novi ili oglasnik) ovisno o novcima.

Ekipa sada rasprodaje svoje kolekcije igara i PS3-ce, jer prelaze na PS4, pa ti se niti ne isplati zezati s piratskima.

Novim igrama padne cijena par mjeseci nakon izlaska na pola, mozes ih dalje mijenjati/prodavati.

 

Vjerojatno vise nemas puno vremena za igre kao prije, pa ces ih duze igrati.

Imas zaostatak od prakticki kad se pojavio PS3, pa imas sta za igrati, vjerojatno dok ne izade PS5.

Pricam o 20-50 must play naslova. Po naslovu minimalno 10h da ga rijesis (ali to sam uzeo najmanje, obicno ce ti trebati 3-10 puta vise).

Podijeli s vremenom koje imas za igre uz ostale obaveze.

Uglavnom to je moje misljenje.

Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

bravo Chaky!

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 14:04 (HDesignz).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Pitanje... zašto mi igricu tipa god of war3 pokrece na full rezi 1920x1080 a GTA V mi pokrece na 1366x 768 @ 60p.. zna bit i na par drugih igrica...
Ovo je tv http://www.europatrade.hr/detalji_proizvoda.5597c6a5de904629b9d638627bec434a.ue32f5300-smart-led-tv-samsung.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Goddish kaže...

Pitanje... zašto mi igricu tipa god of war3 pokrece na full rezi 1920x1080 a GTA V mi pokrece na 1366x 768 @ 60p.. zna bit i na par drugih igrica...
Ovo je tv http://www.europatrade.hr/detalji_proizvoda.5597c6a5de904629b9d638627bec434a.ue32f5300-smart-led-tv-samsung.aspx

zato kaj su neke igre fullhd ,a neke nisu

10 godina
protjeran
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

koliko zauzima gow3 preko PSN,playstation plusa ako je to iasta stvar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Arnold Layne kaže...
Goddish kaže...

Pitanje... zašto mi igricu tipa god of war3 pokrece na full rezi 1920x1080 a GTA V mi pokrece na 1366x 768 @ 60p.. zna bit i na par drugih igrica...
Ovo je tv http://www.europatrade.hr/detalji_proizvoda.5597c6a5de904629b9d638627bec434a.ue32f5300-smart-led-tv-samsung.aspx

zato kaj su neke igre fullhd ,a neke nisu

Želiš reci da GTA V koja je navodno najocekivanija igra godine i u koju su olozeni tolki milijuni, nije u full hdu?

12 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Goddish kaže...
Arnold Layne kaže...
Goddish kaže...

Pitanje... zašto mi igricu tipa god of war3 pokrece na full rezi 1920x1080 a GTA V mi pokrece na 1366x 768 @ 60p.. zna bit i na par drugih igrica...
Ovo je tv http://www.europatrade.hr/detalji_proizvoda.5597c6a5de904629b9d638627bec434a.ue32f5300-smart-led-tv-samsung.aspx

zato kaj su neke igre fullhd ,a neke nisu

Želiš reci da GTA V koja je navodno najocekivanija igra godine i u koju su olozeni tolki milijuni, nije u full hdu?

da kao i velika vecina igara na xbox360 i PS3 

mogu oni ulozit sve kaj imaju i nemaju ,a kaj im to znaci kad je konzola preslaba

btw. GOW 3 je u 1280x1080 rezoluciji  

11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Može li se povećat kvaliteta videa više od 240p na youtubu na ps3 browseru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Historix kaže...

Može li se povećat kvaliteta videa više od 240p na youtubu na ps3 browseru?

nisam siguran jer nemam konzolu vise ,ali preporucam ti da si skines youtube aplikaciju sa US psn store-a

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Arnold Layne kaže...
Historix kaže...

Može li se povećat kvaliteta videa više od 240p na youtubu na ps3 browseru?

nisam siguran jer nemam konzolu vise ,ali preporucam ti da si skines youtube aplikaciju sa US psn store-a

 

Jel onda moram radit novi racuna na US da bi skinuo tu aplikaciju ili se može na trenutnom promijeniti?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor, TUTORIAL: Filmovi s titlovima na ps3-u
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice