PS3 tv problem :/

poruka: 8
|
čitano: 18.385
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PS3 LCD problem :/

Pozz ekipa!

Ozivio sam svoj PS3 od YOLD-a prije tjedan dana pomocu pecnice (radi izvrsno btw).Imam tv veliki s katodnom cijevi ili vec kako se zove,uglavnom nema hdmi,pa sam ga spajao preko AV MUTLI OUT-a na cinceve na tv-u drzeci tipku start kakvih 10 sekundi dok nakon sekunde tv pronasao sliku.

 Danas posudim ga frendu i on me zove da pleyka neradi,vratim je doma,spojim na svoj tv...radi...
On naime ima LCD i spajao sam ga preko hdmi-a, pokusavajuci na isti nacin drzeci tipku 10 sekundi,no na njegovom tv-u 0 bodova...pa sam probao na isti kabal odnosno na isti nacin kao na svom tv-u...takoder nista.
zasto na njegovom tvu nema slike?
No,nije do moje pleyke jer imam dvije,obe sam probao.Kod mene rade normalno,ali kod njega nema slike,da slucajno nebude da je njegov tv los,probali smo isto na manji lcd kod njegovog susjeda..ali nista.

 

Dali je itko imao slican slucaj? 


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS3 tv problem :/

nitko nezna? :/ 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS3 tv problem :/

U mene ovo radi... Ako ne radi ovako, ne znam.

http://www.semperthree.com/resetVideo.html

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 LCD problem :/

Dakle ovako; "popravio" si jedan od svoja dva PS-3 uređaja, oba rade na CRT TV-u dok na LCD-ovima "nema slike" niti putem komponentnog izlaza (chincevi) niti putem HDMI sučelja?

Jesi po spajanju uređaja na LCD-TV na daljincu TV-a odabrao odgovarajući AV-ulaz?, uobičajena tipka za izbor ulaza na daljincu TV-a ima oznaku "AV-in".

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 tv problem :/
PLASMAorLCD kaže...

U mene ovo radi... Ako ne radi ovako, ne znam.

http://www.semperthree.com/resetVideo.html

 

probao sam jedan dio,a drugi nisam,pokusat cu ovo s vise puta :)

 

Hardwhelper!!! kaže...

Dakle ovako; "popravio" si jedan od svoja dva PS-3 uređaja, oba rade na CRT TV-u dok na LCD-ovima "nema slike" niti putem komponentnog izlaza (chincevi) niti putem HDMI sučelja?

Jesi po spajanju uređaja na LCD-TV na daljincu TV-a odabrao odgovarajući AV-ulaz?, uobičajena tipka za izbor ulaza na daljincu TV-a ima oznaku "AV-in".

 

u to sam 101% siguran...nisam toliki noob da neznam prebaciti na pravi ulaz 

11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 LCD problem :/

Nakon "popravka" jednog od svojih PS-3 sve postavke (tako i video izlaza)  tim su postupkom resetirane!

  • Uputa kaže: ukoliko nakon uključenja uređaja nema "slike" niti nakon 30-tak sekundi ugasite uređaj, zatim pritisnite i držite tipku za uključenje "Power" uređaja najmanje 5 sekuni nakon toga postavke video izlaza automatski će biti postavljene na standardnu rezoluciju! Isto ne kaže da uređaj tim postupkom automatski postavlja regiju, video izlaz, rezoluciju i format slike, dakle potrebno je manualno podesiti postavke video izlaza.
  1. Uključi PS-3 u svoj CRT-TV na kojem "vidiš" sliku i u setup-u odaberi: display setup>select the type of connecteor on your TV>iz izbornika odaberi Composite/S-video>potvrdi i spremi postavke.
  2. U setup-u uređaja odaberi "Date and Time Settings" podesi datum, vrijeme i  vremensku zonu
  3. Nakon toga trebao bi i na LCD TV-u dobiti sliku preko kompozitnog izlaza i istog ili Scart ulaza na TV-u, dakle spoji PS-3 i TV s oba kabela i kompozitnim i HDMI ali na daljincu TV-a za AV-in odaberi kompozitni ulaz.
  4. Ostaje ti podesiti HDMI postavke: odaberi display setup>select the type of connecteor on your TV>iz izbornika odaberi HDMI>odaberi regiju (deselektiraj NTSC), selektiraj rezolucije koje LCD-TV podržava, odaberi format slike 16:9, potvrdi i spremi postavke.
  5. Ugasi oba uređaja i odspoji kompozitni kabel (uređaji spojeni samo HDMI kabelom), uključi uređaje i ukoliko TV automatski ne prebaci na HDMI ulaz ručno daljincem izvrši odabir.  
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 19:29 (Hardwhelper!!!).
6 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 tv problem :/
Moj ps3 ne daje sliku na tv, ni na hdmi ni na av, sta se desava????
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PS3 tv problem :/
Icko01 kaže...
Moj ps3 ne daje sliku na tv, ni na hdmi ni na av, sta se desava????

 Probaj resetirat TV postavke ( kod uključenja pritisnut gumb za uključenje i pustit ga tek nakon drugog zvuka).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice