PS4 analogni audio izlaz

poruka: 3
|
čitano: 4.071
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PS4 analogni audio izlaz

Dakle imam PS4 al nemam TV pa ga spajam HDMIjem na monitor sa losim zvucnikom. A imam i Stare Genius Theater wood 5.1 zvucnike koji nemaju digitalni ulaz. PS4 ima digitalni audio izlaz:( Kako da to dvoje spojim? Koliko para ce me to doc to nesto sto mi treba i di? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS4 analogni audio izlaz

Evo da odgovorim sam sebi :D Mozda nekom pomogne.

Nije fix nego je workaround, al trenutno ce posluzit. Dakle zvucnike samo spojio na onaj 3.5 ulaz koji je na kontroleru i koj je namjenjen za slusalicu i mokrofon koja dode u pakiranju sa plejkom. Kad se zvucnici spoje treba stitsnuti PS gumb i drzat ga. Pojavi se izbornik iz kojeg treba izabrati adjust devices. Tamo pod "Output to headphones" treba izabrati all audio. Ako nekom nije jasno kaj sam napisao evo i video koji to pokazuje

 

Vdio sam da postoje i konvertori iz optickog u analogni, al mi se cini da kvaliteta toga dosta ovisi o tome kaj je ugradeno u taj mali konverter. Pa me zanima dal netko ima iskustva sa tim, di je kupio konverter koliko para i kak je zadovoljan sa kvalitetom? Nisam audiofil, ali ovo su ok zvucnici i zivciralo bi me da stalno cujem u pozadini neko sustanje i li nekaj ili da mi konveretr jednostavno odreze neke zvukove.

15 godina
offline
PS4 analogni audio izlaz

Jos jedan odgovor sam sebi :)

Neki monitori znaju izvuc audio iz HDMIa. Na primjer DELL U2414H. Ja ga uzeo i zadovoljan sam. Ponavljam nisam audiofil. Takoder sam vidio da ekipa kupuje neke splitere koji to isto rade. Ima ih na Amazonu. Ako se netko kuzi u ovo bilo bi zanimljivo da kaze koliko to utjece na zvuk jer se tu ipak radi o pretvorbi iz digtalnog u analogno pa ne znam koliko je taj hardwer (cca 200Kn) dobar za to. Nemam osjecaj koliko bi to trebalo kostati....

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice