Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.179.984
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)

da ja isto imam bananu konzolu(doduse takvu sam kupil) i igram najnormalnije hard nemam pa nzn dali je moguce instlirat na hard,nego dali ce bit taj update moguce skinut s pc-a i stavit npr na dvd,usb i onda ga instalirat jel trenutno nemogu sejvat igre pa da ne cekam jos par dana vise :P

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 15:16 (R4zOR229).
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
R4zOR229 kaže...

da ja isto imam bananu konzolu(doduse takvu sam kupil) i igram najnormalnije hard nemam pa nzn dali je moguce instlirat na hard,nego dali ce bit taj update moguce skinut s pc-a i stavit npr na dvd,usb i onda ga instalirat jel trenutno nemogu sejvat igre pa da ne cekam jos par dana vise :P

Možeš jedino ako imaš JTAG-anu konzolu,inače ne.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)

Na novije bananim konzolama tj ban od 12 mjeseca 2009 banom zaključava se hard za instaliranje igara na njega i samo se može koristiti za game save,ovisi o dashbordu dali se HDD može ponovno osposobiti.Bilo koji HDD se nemože koristiti za instalaciju igara,tj postoji način da se neki HDD mogu postaviti da rade na konzoli ali za to treba imati bin. od orginal drivea(bin. od 120Gb daje 120Gb na driveu od 250Gb).Update koji dolaze sa igrama se slobodno mogu instalirati na modanu konzolu.Modifikacija se radi na samom dvd driveu a za modifikaciju je potrebno isčitati DVD KEY iz drivea i spuf.ati u novi castom firmware. Kod novijih dvd drivea ( Lite-on) od polovice 7 mj 2009  to nije moguče samo softverski učiniti nego da bi se isčitao DVD KEY potrebno je i lemiti po pločici od drivea i potrebna je sonda za isčitavanje ključa.Tako da je to bolje dati nekome da to napravi na novijim konzolama nego se sam zezati s time i onda zaj... konzolu.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)

dali postoji na netu ovaj novi update za usb,da ga instliram preko usb-a il cd-a?ak da moze link :P

15 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)

evo ovako da ne otvaram novu temu..

ja bi htjeo kupit xbox360 arcade (polovni) i sad me zanima:

1.što sve trebam znat kod kupnje polovnog xboxaa?

2.prijatelj mi je rekao da igranje igrica multiplayer preko interneta (xbox live) ne radi u Hrvatskoj..jeli to istina?ako je što trebam napravit da mogu igrati online?jel se treba dodatno plaćat?

3.jel trebam kupovat originalne igrice da bi mogao igrat online?

4.jel internet (live) normalno radi prek wireless-a ili to treba dodatno podešavat?

Djela govore.Milan Banditič.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
Hrvoje.com kaže...

evo ovako da ne otvaram novu temu..

ja bi htjeo kupit xbox360 arcade (polovni) i sad me zanima:

1.što sve trebam znat kod kupnje polovnog xboxaa?

2.prijatelj mi je rekao da igranje igrica multiplayer preko interneta (xbox live) ne radi u Hrvatskoj..jeli to istina?ako je što trebam napravit da mogu igrati online?jel se treba dodatno plaćat?

3.jel trebam kupovat originalne igrice da bi mogao igrat online?

4.jel internet (live) normalno radi prek wireless-a ili to treba dodatno podešavat?

1.Nema tu previše filozofije oko kupnje polovnog boxa - glavno da nikad nije imao rrod i gledaj da je noviji JASPER,a ne stariji FALCON.

2.Radi ali se moraš registrirat na adresu u drugoj državi u kojoj je live dostupan - najčešće se ljudi iz Hrvatske regaju na UK adresu.

3.Ne trebaš,ali kad tad će te otkrit da igraš pirate pa ti savjetujem da kupuješ originale ili napraviš ovo - kako izbjeći ban.

4.Spojiš i podesiš na manualno ili automatsku detekciju.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 15:53 (Xbox360 Modder).
15 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)
znaci sve ce radit sam se trebam registrirat na neku drugu zemlju..
a ovo mozda cu i kupit nove igre..al jel se moze ono napravit da skinem igru neku s interneta i stavim neki key code koji radi?jel se moze tak?
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)
da jek trebam nes posebno placat da bi igro online?
(sry sta stavljam novu poruku,na mobu mi neda da editam)
Djela govore.Milan Banditič.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
X360 par pitanja :)

Moraš kupit gold članstvo (membership) imaš po 3,6 i 12 mjeseci.Kod nas je to skupo npr. mislim da je kod nas 600 kn dok je vani oko 240 kn za 12 mjeseci,a ak ćeš kupovat kupi preko neta kod i u roku 24 sata ti dolazi na mail.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)
aha tnx..a to isto plaćam tak da dam broj kartice ko npr za itunse i to?
mislim ak je to tak skupo i moram kupovat original igre rade cu pojacat komp..ja zelim kupit xbox jer mi je komp (grafa)slaba pa mi sve steka i nemrem ove nove igre igrat..
e sad..ako kupim piratsku igru al ju ne igram multiplayer,oce me banat?
jel mi se isplati kupovat xbox i membership ako mislim igrat sam cod4,6 i left4dead online?
ili mi se vise isplati pojacat komp?
jel zna neko točnu cijenu tog membershipa?
Ke?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
X360 par pitanja :)

Ak se regaš na live i kasnije igraš offline piratske igre u xboxu ostaju podaci da je u njemu bila piratska igra tak da možeš i na taj način dobit ban.Ak misliš igrat novije igre online dok ti ove dosade pc će ti opet postat slab,dok su igre za konzole optimizirane.Pucačine je ugodnije igrat na pc-u,al na boxu ćeš moći igrat sve bez štekanja i ja bi ti preporučio box.Plaćaš kreditnom za live na njihov račun.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
Xbox360 Modder kaže...
R4zOR229 kaže...

da ja isto imam bananu konzolu(doduse takvu sam kupil) i igram najnormalnije hard nemam pa nzn dali je moguce instlirat na hard,nego dali ce bit taj update moguce skinut s pc-a i stavit npr na dvd,usb i onda ga instalirat jel trenutno nemogu sejvat igre pa da ne cekam jos par dana vise :P

Možeš jedino ako imaš JTAG-anu konzolu,inače ne.

ajd mi ovo pojasni pls jel se to odnosilo na moje pitanje "dali cu moc instalirat s usb-a update"jer ak je ja sam normalno instaliro pa me zanima kak da provjerim dali imam jtaged konzolu

15 godina
neaktivan
offline
RE: X360 par pitanja :)
al fkt nezz sad..pojacat komp il kupit xbox..xbox mi je bolji jel tocno to sto kazes..uvjek ce radit bez stekanja a komp cu stalno morat pojacavat..ali nezz kolko mi se isplati potrosit tolko para na original igre,membership i te stvari..kolko bi sv ukupno platio za konzolu novu(ne polovnu)ove original igre(mw2,mw1,left4dead)i za taj membership 12 mj (pogledo sam na xbox stranici mislim danje oko $50 nisam ziher a na hrvatskoj stranici 400 kn)i kolko bi to sve ukupno platio?
jel bi platio vise od 2500 kn?
Ke?
14 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)

imaš na njuškalu za 2300 kn,tip prodaje nove,sa garancijom i modifikacijom,uz nju dobiješ jednu orginal igru i 1 mjesec live-a,pa isprobaj kako radi,ako se pridržavaš uputa za snimanje igara nemogu te banati s live-a,jest da postoje šanse,ali su minimalne,na xboxiso.com ćeš naći sve što te zanima...

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)

OMG cijena xbox 360 je sad kod nas 1500kn odmah ga uzimam i ako bude sreče pa dobijem još lite on ili benq drive pa da mogu instalirati LT fw pa igre preko neta

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
thejura kaže...

imaš na njuškalu za 2300 kn,tip prodaje nove,sa garancijom i modifikacijom,uz nju dobiješ jednu orginal igru i 1 mjesec live-a,pa isprobaj kako radi,ako se pridržavaš uputa za snimanje igara nemogu te banati s live-a,jest da postoje šanse,ali su minimalne,na xboxiso.com ćeš naći sve što te zanima...

sam pricekaj novi system update pa da vis kaj te nemogu banat

15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
Hrvoje.com kaže...
al fkt nezz sad..pojacat komp il kupit xbox..xbox mi je bolji jel tocno to sto kazes..uvjek ce radit bez stekanja a komp cu stalno morat pojacavat..ali nezz kolko mi se isplati potrosit tolko para na original igre,membership i te stvari..kolko bi sv ukupno platio za konzolu novu(ne polovnu)ove original igre(mw2,mw1,left4dead)i za taj membership 12 mj (pogledo sam na xbox stranici mislim danje oko $50 nisam ziher a na hrvatskoj stranici 400 kn)i kolko bi to sve ukupno platio?
jel bi platio vise od 2500 kn?

Kod nas su originalne igre za box skupe i nemoj kod nas kupovat.Uzmi si na game.co.uk ak baš hoćeš jeftine originale.Ali ak uzmeš xbox ja ti preporučam onu fintu sa xboxcroatia linka i samo pržiš igre - nije 100% sigurno ali lik nije u 4 godine dobio ban.I ovo za JTAG - to je neki hack na matičnoj od konzole uglavnom mislim da se mogu instalirat sa usb-a demo igre i tak to,nisam imo iskustva s tim.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)

da pitam još nešto u vezi xbox 360 konzole kojiu bih kupio,dakle da li se može i na koju verziju konzole prilključiti externi disk i tako preko njega igrati igrice bez upotrebe njegovog internog diska kao i da služi za multimediju,zatim na što obratiti pozornost pri kupnji polovnog xboxa

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)

mozes ali od toga diska ces moc koristit samo 16gb

15 godina
neaktivan
offline
RE: X360 par pitanja :)

onda znači ne treba kupovati disk veći od 20gb ili što i može odgovor na ono drugo pitanje(na što obratiti pozornost pri kupnji polovnog xboxa)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 14:22 (robi64).
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)

najbolje ti je kupit dva usb-a od 16gb jel imas mogucnost 16gb po svakom usb ulazu(ali i to neznam kolko je pametno jel kolko sam gledo microsoft sad izadaje svoje usbove i cito sam nes da ce sljedecim firmewireom onemogucit opet koristenje ostalih usbova izuzevs njihovih ali nisam siguran za to)a sto se tice kupnje polovnog najvaznije stvar je gledat da ti ploca jasper tj.da ti je cip falcon to su ti znaci arcade konzole i neki(samo neki neznam tocno od kojeg datuma)elite konzole,i sad si dalje gledas sta ti pase kakavu ima opermu,za modanu konzolu necu ulazit nis jel nzn dali oces modanu nemodanu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 14:49 (R4zOR229).
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
robi64 kaže...

onda znači ne treba kupovati disk veći od 20gb ili što i može odgovor na ono drugo pitanje(na što obratiti pozornost pri kupnji polovnog xboxa)

Obrati pozornost na model matične - obavezno JASPER i pogledat da nije imao rrod i kojekakve fixeve.Na njuškalu imaš lika koji prodaje nove xboxe po dosta niskoj cijeni.

EDIT : @ R4zOR229 - I falcon i jasper su chipovi.Znači treba gledat samo da je chipset Jasper.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 14:54 (Xbox360 Modder).
15 godina
neaktivan
offline
RE: X360 par pitanja :)

daj mi link od tog čovjeka ako znaš i još jedno pitanje razlika u konzolama ELIT,PRO,ARCADE dakle koje su razlike i koja verzija konzola je najisplativija za kupnju,pogotovo ako nije neka velika razlika u cijeni

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 14:59 (robi64).
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
robi64 kaže...

daj mi link od tog čovjeka ako znaš i još jedno pitanje razlika u konzolama ELIT,PRO,ARCADE dakle koje su razlike i koja verzija konzola je najisplativija za kupnju,pogotovo ako nije neka velika razlika u cijeni

Razlika je o tome što arcade nema hard,a elite ima od 120gb.Od ovog lika možeš uzet arcade sa 250gb hardom,još dobiješ i garanciju,piše ti sve tu -> Xbox360Konzole

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
neaktivan
offline
RE: X360 par pitanja :)

ok,još da pitam da li se recimo dade naknado ugraditi hdd u arcade verziju xboxa,da li se da softwerski nadograditi za igrice znaš već koje i koliko takva nadogradnja košta ako znaš igdje u zg

15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
robi64 kaže...

ok,još da pitam da li se recimo dade naknado ugraditi hdd u arcade verziju xboxa,da li se da softwerski nadograditi za igrice znaš već koje i koliko takva nadogradnja košta ako znaš igdje u zg

Pa normalno samo skineš poklopac gore i umetneš hard.Na ovom linku koji sam ti dao možeš kupit već modane konzole,a i likovi ti flashaju konzole za 100 kn.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 19:37 (Xbox360 Modder).
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)

pa sa novim updajtom ti firmewirea ti se uncrippa disk bar nekima,a kad smo kod hdd-a zanima me dali ima u hr za kupit hdd case znaci ne cjeli hdd nego samo onu kutiju za njega.

15 godina
neaktivan
offline
X360 par pitanja :)
sad niš ne kužim na onom forumu xbox croatia piše da se može dobit ban ako se spajaš iz države koja ne podržava xbox live (Hrvatska) da isto možeš dobit ban..pa šta sad jel se onda može igrat online tak da se regaš ko da si iz U.K.-a i da tak igraš il ću i onda pokupit ban?
Ke?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X360 par pitanja :)
Hrvoje.com kaže...
sad niš ne kužim na onom forumu xbox croatia piše da se može dobit ban ako se spajaš iz države koja ne podržava xbox live (Hrvatska) da isto možeš dobit ban..pa šta sad jel se onda može igrat online tak da se regaš ko da si iz U.K.-a i da tak igraš il ću i onda pokupit ban?

Nećeš dobit ban,ne boj se.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice