Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.182.971
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

gamertag je samo ime (nadimak) koji imaš na XBOX profilu

 

nema veze što je gmail... ili koristiš neki postojeći mail ili otvaraš novi kod microsofta... to neka te ne buni...

 

sve upute imaš na xbox stranici

http://support.xbox.com/en-US/billing/prepaid-codes/redeem-prepaid-codes#d7e4ae672ab745979fd34347e65e402e

 

http://support.xbox.com/en-US/browse/xbox-360

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 13:32 (dadn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Sad sam izbrisao accaunt na microsoftu i probat cu napraviti novi.

Negdje sam procitao da moram staviti adresu UK a ne Hrv...di to stavim?Kad pravim.microsoft account ili xbox live account ili je to isto?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
xboxfan01 kaže...
Sad sam izbrisao accaunt na microsoftu i probat cu napraviti novi.

Negdje sam procitao da moram staviti adresu UK a ne Hrv...di to stavim?Kad pravim.microsoft account ili xbox live account ili je to isto?

 

ma važno je regiju na XBOx-u postaviti na UK onda se stavlja i UK adresa....

 

već sam ti rekao, nije važno da li je outlook, hotmail, xbox, live, windowslive... sve su to Windows live servisi, tj microsoft računi.... 

12 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

koliko je pametna kupovina xbox 360 iz 2013 sa 1 igrom i 1 kontrolerom, prakticki nekoristen za 500kn? neznam koliko memorije ima, danas ce mi covjek doc da ga isprobam, pa da znam dal se isplati. koliko bi me dosla modifikacija da mogu igrat pirate? vidim da vec modificirane i sa brdo igara i 2 joystika jos uvjek idu za 1200kn cca

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
MEDO11 kaže...

koliko je pametna kupovina xbox 360 iz 2013 sa 1 igrom i 1 kontrolerom, prakticki nekoristen za 500kn? neznam koliko memorije ima, danas ce mi covjek doc da ga isprobam, pa da znam dal se isplati. koliko bi me dosla modifikacija da mogu igrat pirate? vidim da vec modificirane i sa brdo igara i 2 joystika jos uvjek idu za 1200kn cca

 

ovisno o modelu i modifikaciji koju želiš (LT3 modifikaciju ili modifikaciju čipom RGH), otprilike 200-500 kn... pogledaj koji datum proizvodnje odozada na naljepnici (MFR date) i koji je točan model (Arcade, Slim ili Elite) pa npr nazovi Infomark pa pitaj njih koliko bi koštalo pa ćeš vidjeti.

 

10 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

nabavil sam x360 slim sa rgh modifikacijom i za sad se snalazim nakon prelaska sa ps-a..

 

1. kolko sam skuzil, smijem se spajati s konzolom na net ali ne smijem se ulogirati u xbox live?


2. cujem da postoji posebna mreza za modificirane xboxe za online igru, xlink kai, kak se to slozi i kaj mi je sve potrebno osim neta?

 

3. trenutno imam obicne aa baterije, znaci mogu kupiti onaj paket s punjivom baterijom i kablom i to bi radilo? ili je taj joystik bas na aa baterije?

4. ako formatiram hdd, modifikacija ostaje ili se brise? da ne moram brisati jednu po jednu igru

 

ako neko zna koju dobru stranicu za igre, osim torenta, nek mi javi na pm

 

hvala, lp

Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...

nabavil sam x360 slim sa rgh modifikacijom i za sad se snalazim nakon prelaska sa ps-a..

 

1. kolko sam skuzil, smijem se spajati s konzolom na net ali ne smijem se ulogirati u xbox live?


2. cujem da postoji posebna mreza za modificirane xboxe za online igru, xlink kai, kak se to slozi i kaj mi je sve potrebno osim neta?

 

3. trenutno imam obicne aa baterije, znaci mogu kupiti onaj paket s punjivom baterijom i kablom i to bi radilo? ili je taj joystik bas na aa baterije?

4. ako formatiram hdd, modifikacija ostaje ili se brise? da ne moram brisati jednu po jednu igru

 

ako neko zna koju dobru stranicu za igre, osim torenta, nek mi javi na pm

 

hvala, lp

 

1. da. 

 

2. za igranje online trebašFSD ili Aurora, te otvoriti portove u routeru, igra se preko System Link-a a ovdje imašupute za Auroru kako se podešava

 

3. možeš koristiti punjive baterije no one kineske sa USB kablom brzo odu (nakon par mjeseci više ne drže dugo)... bolje je kupiti AA punjive baterije, te kad ne igraš skini baterije sa upravljača

 

4. modifikacija ostaje

 

sve slabije se objavljuju igre ali pogledaj na xbox360iso, xyzmods, 4players org (oni znaju biti spori kod requesta ali postaju i stare stvari)

 

naravno, ako nisi, ne zaboravi nadograditi sistemski Dashboard ovisno o matičnoj ploči u XBOX-u, zadnja verzija je 17502 (upute)

uz dashboard moraš nadograditi i Dashlaunch jer on blokira prijavu na live i druge stvari na XBOX-u a u njemu podesiš da automatski pokrene FSD ili Auroru kod paljenja XBOX-a

na RGH modifikaciji možeš pokretati i emulatore te stare XBOX1 igrice (prva generacija XBOX-a) samo moraš za njih instalirati Compatibility files

sa Aurora da bi ti skidao covere za igre registriraj se na http://xboxunity.net

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 21:19 (dadn).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
imaiden322 kaže...

nabavil sam x360 slim sa rgh modifikacijom i za sad se snalazim nakon prelaska sa ps-a..

 

1. kolko sam skuzil, smijem se spajati s konzolom na net ali ne smijem se ulogirati u xbox live?


2. cujem da postoji posebna mreza za modificirane xboxe za online igru, xlink kai, kak se to slozi i kaj mi je sve potrebno osim neta?

 

3. trenutno imam obicne aa baterije, znaci mogu kupiti onaj paket s punjivom baterijom i kablom i to bi radilo? ili je taj joystik bas na aa baterije?

4. ako formatiram hdd, modifikacija ostaje ili se brise? da ne moram brisati jednu po jednu igru

 

ako neko zna koju dobru stranicu za igre, osim torenta, nek mi javi na pm

 

hvala, lp

 

1. da. 

 

2. za igranje online trebašFSD ili Aurora, te otvoriti portove u routeru, igra se preko System Link-a a ovdje imašupute za Auroru kako se podešava

 

3. možeš koristiti punjive baterije no one kineske sa USB kablom brzo odu (nakon par mjeseci više ne drže dugo)... bolje je kupiti AA punjive baterije, te kad ne igraš skini baterije sa upravljača

 

4. modifikacija ostaje

 

sve slabije se objavljuju igre ali pogledaj na xbox360iso, xyzmods, 4players org (oni znaju biti spori kod requesta ali postaju i stare stvari)

 

naravno, ako nisi, ne zaboravi nadograditi sistemski Dashboard ovisno o matičnoj ploči u XBOX-u, zadnja verzija je 17502 (upute)

uz dashboard moraš nadograditi i Dashlaunch jer on blokira prijavu na live i druge stvari na XBOX-u a u njemu podesiš da automatski pokrene FSD ili Auroru kod paljenja XBOX-a

na RGH modifikaciji možeš pokretati i emulatore te stare XBOX1 igrice (prva generacija XBOX-a) samo moraš za njih instalirati Compatibility files

sa Aurora da bi ti skidao covere za igre registriraj se na http://xboxunity.net

ovakvo je stanje, imam

 

freestyle 3 (automatski se pokrece kod paljenja xboxa)

dashboard 3.0 rev58
aurora
freestyle plugin
ftp dll
nxe2god
XeXMenu 1.1

 

a model i datum proizvodnje su

 

slim 1439, 18.10.2011.


trebam updejtati?


 

Iron Maiden
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...

freestyle 3 (automatski se pokrece kod paljenja xboxa)

dashboard 3.0 rev58

trebam updejtati?


 

 to nije sistemski dash već verzija FSD-a.. no i za njega moraš staviti noviju tj fixiranu ako želiš covere skidati (dao sam ti link) samo stavi novu verziju umjesto stare.. e sad ja bih ti ipak preporučio da koristiš Auroru, jednostavno ne znam da li je fixirano i igranje preko system link jer jqe360.com više ne radi pa se ne možeš registrirati na njemu a ja FSD nisam koristio otkad je jqe360 prestao raditi pa sam prešao na Auroru 

 

s obzirom a je to prastara verzija FSD-a, onda valjda ti je i sistemski dashboard star

 

sistemski dash pogledaj u settingsu (XBOX tipka, velika okrugla X pa settings - system settings - console settings - sstem info), piše 2.0.1xxxx.0, znači ako je zadnji onda piše 2.0.17502.0

ili još bolje i jednostavnije skini Simple NAND Flasher i on ti sve iščita što treba (stavi xex fajlu na USB i pokreni ga preko FSD ili XEXmenu). spremit će ti i CPU key koji ti treba za izradu nadogradnje

 

ako je Corona 4G ploča onda moraš obratiti pažnju kod nadogradnje jer se mora dodatno podesiti kod izrade nadogradnje za USB (imaš na linku u postu prije upute) a možeš pogledati i ovdje,

ako misliš koristiti DVD igre, morašisključiti provjeru FCRT.bin

kad napraviš nadogradnju Dashboarda moraš nadograditi Avatare i Kinect

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 16:02 (dadn).
10 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

na papirima u kutiji pise da je xbox imal 4GB prije ugradnje HDD-a, datum proizvodnje i napajanje potvrđuju da se radi Coroni. 

 

Razmisljam dal da nadogradim ili ne, ne mislim igrati jos jedno vrijeme online jer imam dosta igara..

 

koje su prednosti ako nadogradim sistemski dashboard i koristim Auroru? (vec je instalirana ali mislim da nije zadnja verzija) 

 

Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...

na papirima u kutiji pise da je xbox imal 4GB prije ugradnje HDD-a, datum proizvodnje i napajanje potvrđuju da se radi Coroni. 

 

Razmisljam dal da nadogradim ili ne, ne mislim igrati jos jedno vrijeme online jer imam dosta igara..

 

koje su prednosti ako nadogradim sistemski dashboard i koristim Auroru? (vec je instalirana ali mislim da nije zadnja verzija) 

 

 

sve ovisi koji je dashboard.. ako je neki stariji neće ti novije igre htjeti pokrenuti... znači onda je corona 4g kod tebe.. ma aurora (i FSD) su samo skinovi da lakše koristiš modificiranu konzolu jer nemaš pristup na live (za skidanje covera i TU). aurora podržava i trainere, tj. trainere koji su izrađeni za auroru možeš pokretati kad pokreneš igru (na FSD trainer se prvo mora pokretati sam pa onda igra)

7 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Pozdrav!


Kupila bi klincu xbox 360 rabljeni sa kinect-om. Sad me zanima da li na svaku verziju xbox 360 može spojiti kinect? Ne planiramo igrati on line igre tako da bi uzela modificiranu. Zanima me ako je banirana da li ja mogu igrati i spremati igrice ako igram singelplayer? Hvala!


I naravno svaki dobronamjerni savjet je dobrodošao. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Melisa26a kaže...

Pozdrav!


Kupila bi klincu xbox 360 rabljeni sa kinect-om. Sad me zanima da li na svaku verziju xbox 360 može spojiti kinect? Ne planiramo igrati on line igre tako da bi uzela modificiranu. Zanima me ako je banirana da li ja mogu igrati i spremati igrice ako igram singelplayer? Hvala!


I naravno svaki dobronamjerni savjet je dobrodošao. 

 

ovisno o modelima eventualno samo treba dodatni kabel (odnosno adapter) za kinekt... ako sve kupuješ u kompletu rabljeno onda ne bi trebalo biti problema. ako kupuješ kinekt posebno, ovisno o verziji XBOX-a provjeri koje kablove ima no u većini slučajeva ne bi trebalo biti problema s time. i obavezno XBOX i kinekt moraju biti zajedno nadograđeni na istu verziju softwera jer neće raditi ako nemaju istu verziju softvera

 

banirane konzole izbjegavaj.

7 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Hvala na informaciji!

 

Ma mislim ja izbjegavati banirane konzole ali bojim se da mi netko ne podvali pošto nisam baš nešto stručna u tome. Da li ja ikako mogu provjeriti da li je konzola banirana? 

 

Hvala!

 

Mislim da ću mu uzeti slim model sa kinectik kamerom u kompletu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

konzolu obavezno upaliti prije kupovine i barem neku igru pokrenuti da se vidi kako radi.. ako je banirana pokazat će poruku da je banirana

ovo sa provjerom isto nije loše da se čuju kako rade ventilatori. provjeri i upravljač da li radi kako treba, naročito ako je bežični. orginalni nisu baš jeftini a kinezi jeftikaneri baš i nisu nešto od kvalitete kod puno igranja.

 

samo da dodam: ne podržavaju sve igre Kinect, igre koje podržavaju imaju označeno Kinect u naslovu...

 

 

od dodatnih savjeta: nije loše da konzola već ima hard disk ili da se može staviti hard disk u nju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2016 20:33 (dadn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Imam hdd od 1 TB i sada bi ga napunio igrama zaX360

X360 je RGH,kojim programom i kako staviti igre na taj hdd,da bi ih mogao pokretati sa istog hdd-a na X360.

Thanks unaprijed

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Beelzeboss kaže...

Imam hdd od 1 TB i sada bi ga napunio igrama zaX360

X360 je RGH,kojim programom i kako staviti igre na taj hdd,da bi ih mogao pokretati sa istog hdd-a na X360.

Thanks unaprijed

moja preporuka je da ugradiš (ubaciš) hard disk u XBOX i formatiraš ga sa XBOX-om... ako misliš da priključuješ HDD preko USB-a da imaš to ti ne bih preporučio. možeš i na taj način ali USB je malo prespor za neke zahtjevne igre plus toga hard u tom slučaju mora biti FAT32 formatiran pa onda imaš ograničenja u duljini imena fajli i njihovoj veličini... znači, nabavi 2,5" disk i ubaci ga u XBOX te ga formatiraj. to je najbolje riješenje...

 

kod ISO ripova

kako god hoćeš, kao da radiš sa kompjuterom npr... možeš preko FTP-a, samo moraš pokreniti xexmenu, FSD (Freestyle Dashboard) ili Auroru da bi FTP plugin na XBOX-u bio aktivan ili najbolje, staviš na USB disk i onda samo sa file managerom na FSD ili Aurori kopiraš na hard disk, npr u Games folder... to nije ništa posebno određeno gdje kopiraš, u samom FSD ili Aurori podesiš koji folder da skenira za igre i automatski ti igre izlista... FSD i Auroru ti preporučavam jer možeš skidati omote i TU za igre (već sam u prijašnjim postovima objašnjavao u vezi FSD i Aurore... 

 

kod GOD formata ili XBLA, DLC, TU:

oni se moraju kopirati u određenu lokaciju na hard disku pod /Content/0000000000000000/ folder... ako to nisi siguran kako ide onda postoji alat koji se zove "360 Content Manager" koji ti preko FTP uploadira te fajle automatski na XBOX točno tamo gdje treba

 

kod igara za stari Xbox (prvu generaciju koju neki nazivaju Xbox1) potrebno je prvo instalirati compatibility fajle za Xbox1 a onda samo igre kopiraš kao i prvo što sam naveo za ISO...

 

napomena:

kod igara sa više diskova može biti više načina... kod nekih je dovoljno rip svakog diska staviti u folder (DVD1, DVD2) i ta dva foldera se stave u folder koji nosi ime igre npr. no većinom u zadnje vrijeme drugi disk sadrži content fajle koje se prebacuju na disk kao na primjeru 2, a iSO rip prvog diska normalno staviš na hard i pokrećeš igru sa njega... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2016 13:59 (dadn).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imam problem s xboxom

nakon formatiranja hdd-a, stavil sam auroru 0.5 release package, dashlaunch 3.16 i XeXMenu 2.1

u dashlaunchu sam postavil pod paths da se pri bootanju ucita aurora.xex, ali kad konzolu iskljucim i opet ukljucim boota se xboxov dashboard umjesto aurore pa svaki put moram ulaziti u file manager i pokretati auroru

zanima me jos dal ima smisla updejtati konzolu? radi se o coroni 4g, ima neki stariji dash..koje su prednosti osim mogucnosti pokretanja novijih igara?

Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...
imam problem s xboxom

nakon formatiranja hdd-a, stavil sam auroru 0.5 release package, dashlaunch 3.16 i XeXMenu 2.1

u dashlaunchu sam postavil pod paths da se pri bootanju ucita aurora.xex, ali kad konzolu iskljucim i opet ukljucim boota se xboxov dashboard umjesto aurore pa svaki put moram ulaziti u file manager i pokretati auroru

zanima me jos dal ima smisla updejtati konzolu? radi se o coroni 4g, ima neki stariji dash..koje su prednosti osim mogucnosti pokretanja novijih igara?

 

nisi snimio postavke kad si namjestio sve u Dashlaunchu... možeš to u Dashlaunchu (pritisneš RB i onda mislim X da snimi, budeš vidio, ne držim u glavi)

a možeš i sam editirati launch.ini fajlu sa hdd-a

 

pa u tome je i stvar da možeš pokrenuti novije igre. jer ako ih probaš pokrenuti tražit će te da nadogradiš, a sa novim verzijama došle su podrške za vanjske 2TB diskove i još neke stvari u settingsu

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
znam, idem sa rb do onog menija hdd, flash itd i kliknem x na hdd da se spremi...ali zgleda da se ne spremi kad opet upalim xbox
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...
znam, idem sa rb do onog menija hdd, flash itd i kliknem x na hdd da se spremi...ali zgleda da se ne spremi kad opet upalim xbox

 

evo moj launch.ini 

https://www.mediafire.com/?491rugagf813338

 

 

[Paths]

Default = Hdd:\Aurora\Aurora.xex

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
stavil sam tvoj launch.ini ali ne radi
slucajno sam obrisal dva fajla u flash mapi tam di se nalazi original dash i sad kad upalim xbox, boota se ali prije nego se dash stigne ucitati slika se smrzne i na xboxu svijetli crveno..postoji kakav recovery mode ili?
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
.
Iron Maiden
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
evo
Iron Maiden
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
evo
Iron Maiden
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
evo
Iron Maiden
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
evo
Iron Maiden
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
na mobu sam pa ne mogu zbrisati postove :/
Iron Maiden
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...
stavil sam tvoj launch.ini ali ne radi
slucajno sam obrisal dva fajla u flash mapi tam di se nalazi original dash i sad kad upalim xbox, boota se ali prije nego se dash stigne ucitati slika se smrzne i na xboxu svijetli crveno..postoji kakav recovery mode ili?

 

nikad nisam imao taj problem, eh kad ideš kopati tko zna što... launch.ini za Dashlaunch ide na root hard diska

 

ukratko: moraš prefleširati (nadograditi) Xbox...

ako nemaš CPU key i dump NAND-a (softwera) moraš butati u Xell reloaded... kod paljenja pritisni Eject na Xboxu

 

cijeli proces imaš ovdje

http://www.realmodscene.com/index.php?/topic/2375-how-to-fix-non-booting-console-after-dashlaunch-update/

 

 

za nadogradnju na zadnju verziju imaš ovdje

http://www.homebrew-connection.org/xebuild-gui-2-098-17502-kernel-support-added/

 

zadnji Dashlaunch (verzija dashlauncha mora odgovarati verzija Dashboarda, odnosno starija verzija dashlaunca neće raditi sa novijim Dashboardom. verzija dashlauncha 3.17 je za dashboard 17502)

http://www.homebrew-connection.org/dashlaunch-3-17-17502-kernel-support-added/

 

upute kako dump NAND-a nadograditi sa xeBuild GUI imaš ovdje http://forum.homebrew-connection.org/index.php?topic=144.0

pazi samo na verziju matične ploče, ako imaš Coronu 4G mora se posebno opcije namjestiti (i to je opisano)

 

nakon nadogradnje dashboarda ne zaboravi nadograditi i Avatare

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 13:20 (dadn).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Igre moraju biti na prijenosnom hdd-u,tako bi ih pokretao x360 sa tog hdd-a.

Nije za mene,za kolegine klince.

Kako da napravim mape na tom prijenosnom ili ima neki program koji to odradi automatski.

Thanks

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice