FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

poruka: 22
|
čitano: 8.925
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

FBI je našao novo tajno oružje u borbi protiv pedofila- PlayStation 3.

Kako izvještava AXcess News, detektivi FBI-a koriste Sonyeve konzole kako bi izvodili kalkulacije za provalu passworda. "Loši momci uvijek stavljaju šifre na svoje stvari, pa nam je, upravo zbog probijanja tih šifri, potrebna posebna metodologija. Obrada podataka na PlayStation 3 konzoli je izvanredna komponenta za velike hackerske napade", izjavio je specijalni agent Claude E. Davenport, koji radi za C3- Centar za Cyber krivična djela.

Po zakonu SAD-a, federalni agenti imaju puno pravo da pretraže bilo čiji računar ako imaju nalog za to. Ipak, oni ne mogu prisiliti osumljičene da im predaju svoje passworde, jer je to u suprotnosti sa Četvrtim Amandmanom.

Agentima, iz tog razloga, ostaje samo da sami probijaju šifre, što je veoma teško. Na primjer, broj kombinacija za password od 6 znamenki je 281,474,976,710,656. Dakle, skoro je nemoguće pogoditi nečiji password.

Kada se PlayStation 3 našao na tržištu, software kompanija AccesData Corp. je otkrila da je upravo ova konzola brilijantna da probijanje šifri. "Jedna osoba može obraditi samo nekoliko šifri u minuti, a ovo otkriće nam omogućava da obradimo i do milion šifri u sekundi", rekao je predstavnik kompanije, Neil Condon. "U stvari, 20 umreženih PS3 konzola može obraditi 4 miliona passworda u sekundi".

Druge konzole se tehnički takođe mogu koristiti u ovu svrhu, ali je prednost PS3 konzole je ta što omogućava korisnicima da instaliraju i Linux na nju. Ona je i mnogo jeftinija nego sistem od 8000 dolara, koji se koristio prije.

Ipak, PS3 Slim konzole nisu dobre za ovu svrhu. "Slim konzole imaju neke restrikcije, i na njima se ne može instalirati Linux", rekao je Condon.

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:25 (BannedOnThisForum).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

Zanimljiva činjenica da 20 Playstationa 3 može provaliti 4 miliona pass-ova, pa čak i da se na njega može metnuti i linux!

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:27 (BannedOnThisForum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
MatkoBB kaže...

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

Tako je dobar da je nemoguće ugraditi čip u njega tj. izmisliti takvo što!

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:31 (4ucker).
14 godina
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
4ucker kaže...
MatkoBB kaže...

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

Tako je dobar da je nemoguće ugraditi čip u njega tj. izmisliti takvo što!

Nisi shvatio... mene zanima na koliko GHz radi i koliko jezgri ima....

14 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
MatkoBB kaže...
4ucker kaže...
MatkoBB kaže...

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

Tako je dobar da je nemoguće ugraditi čip u njega tj. izmisliti takvo što!

Nisi shvatio... mene zanima na koliko GHz radi i koliko jezgri ima....

Edit: greška

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:41 (BannedOnThisForum).
16 godina
neaktivan
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

IBM-ov Cell procesor čiji je razvoj zaustavljen.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

Centralni procesor, poznatiji kao Cell je proizvod zajedničkog rada Sonyja, Toshibe i IBM-a. Sastoji se od 8 operativnih jezgara na frekvenciji od 3.2 GHz,

edit prestigo ga :D

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:41 (bistri).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
MatkoBB kaže...
4ucker kaže...
MatkoBB kaže...

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

Tako je dobar da je nemoguće ugraditi čip u njega tj. izmisliti takvo što!

Nisi shvatio... mene zanima na koliko GHz radi i koliko jezgri ima....

8 cell procesora od kojih se 6 koristi i rade na 3.2ghz 

edit:prestigo me

Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:40 (hrvatskafarkasevec).
15 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
MatkoBB kaže...

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

 Ima 7 jezgri

16 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
Hanibal kaže...
MatkoBB kaže...

Da li netko zna koje su spec. procesora koji se nalazi u PS3?

 Ima 7 jezgri

Nema, ima ih 8, dok XBOX 360 koristi običniji Xeon s 3 jezgre.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
bistri kaže...

Centralni procesor, poznatiji kao Cell je proizvod zajedničkog rada Sonyja, Toshibe i IBM-a. Sastoji se od 8 operativnih jezgara na frekvenciji od 3.2 GHz,

Radni takt mu je 4 GHz-a. U PS3 se koristi sedmerojezgreni (6 dostupno igrama + 1 za OS i specifične funkcije konzole) downclockan na 3.2 GHz-a.

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

3 sise LOL

 

šta je to naxeem?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
Hyperion kaže...

3 sise LOL

 

šta je to naxeem?

3 sise, da. Kada su dvije malo. - Ali nemoj ići off-topic, molim.

 

Inače, upravo zbog IBM-ovog otkazivanja daljnjeg rada na Cellu, Playstation 4 je pod upitnikom.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
14 godina
neaktivan
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

Malkice ste previše zalutali u offtopic

 

kakve pa sad 3 sise..

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
BannedOnThisForum kaže...

... Na primjer, broj kombinacija za password od 6 znamenki je 281,474,976,710,656. Dakle, skoro je nemoguće pogoditi nečiji password.

... 20 umreženih PS3 konzola može obraditi 4 miliona passworda u sekundi".
...

Ovo i dalje daje 814 dana za punu kombinaciju passa od 6 znakova. Ima još prostora za napredak dok to ne postane stvarno upotrebljivo :)

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila

ma  oni ce ponet ps3 kuci i igrat gta 4

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
Veliki Brat kaže...
BannedOnThisForum kaže...

... Na primjer, broj kombinacija za password od 6 znamenki je 281,474,976,710,656. Dakle, skoro je nemoguće pogoditi nečiji password.

... 20 umreženih PS3 konzola može obraditi 4 miliona passworda u sekundi".
...

Ovo i dalje daje 814 dana za punu kombinaciju passa od 6 znakova. Ima još prostora za napredak dok to ne postane stvarno upotrebljivo :)

Nisi shvatio, 4 miliona tipičnih šifr1 od 6 znamenki 20 umreženih PS3-ca obradi za 1 sekundu... itekako je upotrebljivo

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
16 godina
online
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
BannedOnThisForum kaže...
Veliki Brat kaže...
BannedOnThisForum kaže...

... Na primjer, broj kombinacija za password od 6 znamenki je 281,474,976,710,656. Dakle, skoro je nemoguće pogoditi nečiji password.

... 20 umreženih PS3 konzola može obraditi 4 miliona passworda u sekundi".
...

Ovo i dalje daje 814 dana za punu kombinaciju passa od 6 znakova. Ima još prostora za napredak dok to ne postane stvarno upotrebljivo :)

Nisi shvatio, 4 miliona tipičnih šifr1 od 6 znamenki 20 umreženih PS3-ca obradi za 1 sekundu... itekako je upotrebljivo

Aha, znači za 4 milijuna ljudi tipične šifre od 6 slova (ne 4 milijuna passova u sekundi total)?

U tom slučaju odlično, iako mi nije jasno koliko to mora biti pedofila u pitanju, pa čitava USandA ima 300 milijuna ljudi... U nekoj teoriji ih sve pretraže za 75 sekundi (znam da nije to to, ali kužiš što želim reći).

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 20:57 (Veliki Brat).
14 godina
neaktivan
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
Veliki Brat kaže...
BannedOnThisForum kaže...
Veliki Brat kaže...
BannedOnThisForum kaže...

... Na primjer, broj kombinacija za password od 6 znamenki je 281,474,976,710,656. Dakle, skoro je nemoguće pogoditi nečiji password.

... 20 umreženih PS3 konzola može obraditi 4 miliona passworda u sekundi".
...

Ovo i dalje daje 814 dana za punu kombinaciju passa od 6 znakova. Ima još prostora za napredak dok to ne postane stvarno upotrebljivo :)

Nisi shvatio, 4 miliona tipičnih šifr1 od 6 znamenki 20 umreženih PS3-ca obradi za 1 sekundu... itekako je upotrebljivo

Aha, znači za 4 milijuna ljudi tipične šifre od slova (ne 4 milijuna passova u sekundi total)?

U tom slučaju odlično, iako mi nije jasno koliko to mora biti pedofila u pitanju, pa čitava USandA ima 300 milijuna ljudi... U nekoj teoriji ih sve pretraže za 75 sekundi (znam da nije to to, ali kužiš što želim reći).

Gle, 4 milijuna kombinacija za jednu šifru u jednoj sekundi.

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
16 godina
online
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
BannedOnThisForum kaže...
Gle, 4 milijuna kombinacija za jednu šifru u jednoj sekundi.

Ali zar to nije ono što sam gore napisao? Ako obradi 4 mil. šifri u sekundi, za dobar pass od šest slova mu treba max. 814 dana (temeljem onog broja kombinacija za 6-znakovni pass). Naravno da će trajati kraće, ali to ipak više ovisi o šifri (koja može biti i veća od 6 znakova).

 

EDIT: Mičem čitav citat, jer je pregolem za ovo.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 21:02 (Veliki Brat).
15 godina
protjeran
offline
RE: FBI koristi Playstation 3 za hvatanje pedofila
Veliki Brat kaže...
BannedOnThisForum kaže...
Gle, 4 milijuna kombinacija za jednu šifru u jednoj sekundi.

Ali zar to nije ono što sam gore napisao? Ako obradi 4 mil. šifri u sekundi, za dobar pass od šest slova mu treba max. 814 dana (temeljem onog broja kombinacija za 6-znakovni pass). Naravno da će trajati kraće, ali to ipak više ovisi o šifri (koja može biti i veća od 6 znakova).

 

EDIT: Mičem čitav citat, jer je pregolem za ovo.

4mil. nije sigurno ako ja mogu 8-9 u sekundi

 

Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice