PS2 popravak u 2013?

poruka: 16
|
čitano: 15.156
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?

Dakle mislim da je otisao laser jer ps2 slim ne zeli citati cd/dvd-e... zanima me koliko bi otprilike kostalo danas popravljanje ps2 ak je laser u pitanju? THX

sarle
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 18:32 (getyourown00).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Ma ne treba ti danas laser. Igre možeš pokretati preko USB diska ili LAN-a sa kompjutera.

Imaštutorial kako to sve podesiti.

 

Ako i dalje trebaš laser da se jeftino naći na ebayu. S tim da ga sam moraš zamjeniti.

Ne isplati se ići u servise i dati 300+ Kn za zamjenu lasera (koje ionako nabave kod kineza).

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 18:37 (Alkaline).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PS2 popravak u 2013?

a nis ak ce popravak kostat vise od 400 kn onda sigurno necu dat da ga tamo poprave.. radije cu probat to s FreeMcboot-om. thx :D

sarle
11 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?

pozdrav

 

meni nezeli vrtit cd...kad ga stisnem na odredeno mjesto onda sve radi..tako da moram stavit neki tezi predmet na njega da bi radio..u cemu moze bit problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Slim ili fat?

 

Slim ima dva prekidača koja prate stanje poklopca, a oba moraju biti pritisnuta da bi sustav vrtio medij. Možda je jedan od njih neispravan pa se treba jače stisnuti da prihvati.

Jedan se nalazi s lijeve gornje strane optičke jedinice (mali utor gdje ide izbočina na poklopcu), a drugi kod prekidača za paljenje.

 

Ako je otišao onaj kod prekidača možeš uzeti komad izolirke pa ga samo zalijepiti da je stalno stisnut ili naručiti zamjenski sklop koji košta oko 10 Kn na e-bayu.

 

Meni se na mom znalo događati da prestane vrtiti usred igre kao da sam otvorio poklopac. Kad sam skužio u čem je stvar samo sam zalemio ta dva kontakta i sad radi bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 20:55 (Alkaline).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Isti problem je moj PS2 imao prije 4-5 godina i otac mi ga je bio rastavio i riješio to. Isto bi kada bih stavio ruku na poklopac ili nešto teže ponovno počeo vrtiti CD/DVD. Vjerojatno je onda "senzor" u pitanju koji gleda je li dobro zatvoren poklopac

Mislim da čak nije nešto posebno ni morao raditi, nego ga je očistio i ponovno sastavio i radilo je (radi i dalje), ali se zapravo ne sjećam što je točno napravio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?

pozdrav svima.dali mi neko moze objasniti kako instalirati taj FCMbot na memorisku,,inace imam scph 70004 slim nije chipovan i moze samo orginal igre da ucita..jel mogu na njega to uraditi .preko memoriske ? i moze li mi neko pomoc..hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Ne. Instalacija se može obaviti jedino na konzoli koja može pokrenuti nelicencirani softver. Bilo da je čipirana ili već ima FMCB.

FMCB se mora instalirati. Kopiranje s jedne kartice na drugu ne radi.

 

Morat ćeš naći nekoga tko ima čipiranu konzolu da ti instalira FMCB.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 6:20 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?
evo ovako imam fat ps2 i otisao mi je laser a gledam na ebayu da kupim zamjenski ali samo pronalazim za slim a moj je fat jel to sada isto ili ne moze ici taj laser na fat
THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Ne, laser za slim ne ide na fat konzolu. Također fat laseri su 50% skuplji jer su kompliciranije izrade.

 

Postoje 3 modela lasera za fat konzole: KHS-400B, KHS-400C i HD7. Morat ćeš pogledati koji trenutno imaš.

Ako imaš KHS-400B ili KHS-400C uzimaš KHS-400C jer paše na nove i stare fatove. Ako imaš HD7 uzimaš isključivo HD7.

 

No ja bi ti preporučio ono što sam i čovjeku koji je otvorio temu. Instaliraj FreeMcBoot i OpenPS2Loader te igraj igre sa USB Sticka ili USB HDD-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 9:07 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?

Ej ljudi,dakle, izvadio sam svoj ps2 nakon 5-6 mjeseci,i porbavam stare igre (kopirke) i svaku koju probam pise unable to read disc. Prije su sve dobro radile a sad nista. Mozete nekako pomoci, neki savjet,hvala unaprijed  ( Ps 2 je čipiran ) .  

edo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Stavi malo alkohola na štapić za uši i počisti laser te probaj onda.

Probaj CD i DVD igre te DVD film. Također probaj i koju originalnu igru (makar i demo).

 

Uglavnom, može biti laser, čip ili sami mediji. Zato probaj sve što sam napisao.

Ja sam imao kolekciju od jedno 50 backup igara za PS1 koja je stajala jako dugo i CD mediji su degradirali.

Ni jedna jedina ne radi na PS1 više. Tako da nebi bilo na odmet i snimiti igru na novi medij pa probati onda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?

Može pomoć,neće da mi sada vrti cd nikako baš,a otvori mi na tvu ono s opcijama da naređujem ništa drugo.

THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS2 popravak u 2013?

Jel zamjenjen laser ili nije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS2 popravak u 2013?

ma tocnije sam taj ps2 dobio i taj kvar samo malo zavrti i nece dalje , a koliko znam nije nista popravljano ili mijenjano na njemu

THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PS2 popravak u 2013?
Ovako ,ps2 je u pitanju ,normalno radi kad ubacim pes igram i sve,druge igrice ubacim ucita i sve al nece da radi tj kao da dzojstici ne rade ,u cemu je problem
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice