Gran Turismo 5

poruka: 1.135
|
čitano: 288.883
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Gran Turismo 5

pa normalno da je bolje to tam napravljeno

uvijek je bilo ,al ne zamaram se ja s tim

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 15:23 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

A dobro, tak i tak je Forza 4 bolja i kompletnija igra od GT5. GT5 nije loš (daleko od toga), ali debelo je ispod kvalitete koju je sam serijal postavil s prva četiri nastavka. Prije 10 godina je prolazilo da jedna simulacija vožnje nema dobro rješen damage model - u današnje vreme - ne prolazi. Kvragu, čak je prvi Colin McRae 1998. godine imal damage kak se spada i sramotno je da jedna igra Gran Turismo 5 kalibra u današnje vrijeme nema tu stavku izvedenu kak se spada dok ostatak današnje simracing konkurencije - ima.

 

Očito si casual igrač racing igara kad ti nije bitno to. Meni je i nemrem žmiriti na takve (velike) propuste.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 15:28 (Shai Hulud).
 
0 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Gran Turismo 5

da donesli su krive odluke i kad su to skuzili bilo je kasno

pa su naknadno nesto na silu dodavali

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Jep, i to je ispalo nikud nikam.

 

Šestica MORA puno stvari ispraviti i staviti na svoje mjesto jer konkurencija jako brzo napreduje. Forza je do četvrtog nastavka uvek bila iza Gran Turisma (bile su jako dobre igre, u nekim segmentima su još uvek bolje čak i od petice, tipa taj damage), ali s četvrtim nastavkom ga je solidno prešišala. Veliki sam fan GT serijala, GT1 mi uvek bude najdraža vožnja, ali biti fanboy i žmiriti na preočite nedostatke jednostavno nemrem, pogotovo dok je igra koja je trebala biti alternativa na kraju ispala ono kaj je GT5 trebal biti.

 

Uh, a tek kolko je bolje rješen FM online i kolko je bolji community da ne pričam. Od car clubova, do organiziranih liga (u nekima i sam sudjelujem) i bug free iskustva...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 15:36 (Shai Hulud).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Gran Turismo 5

Da jedino si mogu bolju prodaju zazeljet

jer razlika je orgomna

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Ma GT ima staru bazu fanova, recimo ja budem kupil GT bez obzira bila dobra ili loša igra kad me jednostavno uvek bude zanimalo kakav je novi GT (dok izađe). Forza zaslužuje bolju prodaju, makar realno dok se pogleda 3 ili 4 mil. prodanih primjeraka za jednu ekskluzivu nije malo + vožnje od nekad bolje prolaze u Europi, a Xbox je više US orjentiran, a PS je od nekad bolje prolazil u EU (isto ko i GT serijal koj se odnekad najbolje prodaje upravo u EU), tak da i tu leži činjenica zakaj je bolje prodavan serijal. Da ne spominjemo da je GT jako snažan brend u gaming svijetu.

 

Tak i tak broj prodanih primjeraka ne znači i da je kvalitetna igra - pogledaj samo COD bljuzge.

 

Pravi fanovi racing igara trebaju odigrati oba serijala, jedina prepreka tu može biti cijena druge konzole. Npr. ja sam dok je FM4 izašla i dok sam probal demo kod frenda odma stavil u oglasnik pol PS3 kolekcije igri koje ne igram (među njima je onda bil i GT5, al sam kasnije uzel opet Academy Edition), kupil Xbox i Forzu 4 i nisam požalil u nijednom trenu. Sad sam ponosan vlasnik obje konzole i naigral sam se GT5 i FM4 kolko treba. Još sam sredil ostale bitnije Xboxove ekskluzive i to je to. Na kraju su mi konzole kvalitetom i ekskluzivama podjednake jer je 80% Sonyjevih ekskluziva ful precjenjeno - (ok, Halo serijal je bil DEBELO precjenjen do izlaska H4 koj je na kraju ispal jedna od top 3 pucačina ove generacije).

 

Enivej - next gen PS i Xbox se uzimaju dok dojde za njih prava vožnja - znači novi GT i nova Forza, ostalo me ne zanima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 17:02 (Shai Hulud).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

A što je ono kada odem tamo gdje se peru auti pod RESORE Chassis tako nešto piše za kaj to služi???

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Gran Turismo 5
Phelps kaže...

A što je ono kada odem tamo gdje se peru auti pod RESORE Chassis tako nešto piše za kaj to služi???

pise ti objasnjenje na dnu ekrana

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo 5

Znači nije za popravak auta??

15 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Ma ima na GT-u to neko više ko održavanje auta, ne popravljanje - ono nakon određenog broja kilometara mjenjanje ulja kaj mu snagu vrati, pranje auta jer se kao zmaže auto pa je lošija aerodinamika i tak to. Isto je to restoranje tak, nigde ne piše kaj radi točno, al dobro je nakon nekog vremena to puknuti (nekaj tipa je da utječe na stabilnost auta u zavojima bla bla). Al popravljanje štete baš ko štete - ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 20:31 (Shai Hulud).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Kao stari GT fan bio sam razočaran sa modelom štete na vozilima u GT5 i priznajem malo i sa grafikom(posebno publike i nekih stabala koji izgledaju doslovno kao da su izrezani od kartona)

Nisam igrao FM,ali prema svemu viđenome mislim da ima bolju grafiku i model štete.Nadam se da će u GT6 to odraditi kako spada,jer budimo realni   2013. godina je.Utrke sada moraju imati damage model.

Ovo što GT5 ima ja niti ne računam.Pogotovo mi je jadan osjećaj kad se u punoj brzini u npr. reliju zabijem u ogradu(običnu traku da budem precizniji) i ništa ne bude.To bi trebalo biti sređeno kao u Dirtu 3-izletavanje kroz ogradu ,šteta na vozilu itd.Sreća da je osjećaj vožnje odličan pa se može štošta oprostiti,ali da ima mjesta za napredak- ima dosta.

The only thing I feel when I kill is the recoil from my rifle
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gran Turismo 5

Pozdrav. Inače ne pratim ovu temu, ali mi niti pretraga po ključnoj riječi nije pomogla pa vam postavljam pitanje. Naime, kad želim s frendom igrati split screen igra mi u utrci ne prepoznaje drugi joystick, jednostavno ne reagira, dok kod izbora auta i kod tih opcija sve uredno radi, ali jednom kad započnem utrku radi samo 1. joystick. Taj 1. joystick je originalni dual shock od ps3, dok je drugi joystick neki za cca 50kn koji spajam USB-om. Zanima me da li je problem do toga da taj 2. joystick također nije originalan od ps3 ili postoji možda neka druga stvar? btw, kod pretrage po internetu često sam dobivao rezultat da kontrole za 1. i 2. joystick moraju biti identične, ali pokušao sam i nema razlike. Zna li tko u čemu je problem?

11 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Pozdrav, je li mi može netko preporučiti neki volan za GT5. Malo sam gledao pa sam vido da su logitechovi najbolji, ali i kod njih ima  više modela. Pa je li mi može netko objasniti koja je najveća razlika u njima, kvaliteta itd. Unaprijed Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 18:03 (Phelps).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo 5
80h3m1r kaže...

Pozdrav. Inače ne pratim ovu temu, ali mi niti pretraga po ključnoj riječi nije pomogla pa vam postavljam pitanje. Naime, kad želim s frendom igrati split screen igra mi u utrci ne prepoznaje drugi joystick, jednostavno ne reagira, dok kod izbora auta i kod tih opcija sve uredno radi, ali jednom kad započnem utrku radi samo 1. joystick. Taj 1. joystick je originalni dual shock od ps3, dok je drugi joystick neki za cca 50kn koji spajam USB-om. Zanima me da li je problem do toga da taj 2. joystick također nije originalan od ps3 ili postoji možda neka druga stvar? btw, kod pretrage po internetu često sam dobivao rezultat da kontrole za 1. i 2. joystick moraju biti identične, ali pokušao sam i nema razlike. Zna li tko u čemu je problem?

Sve jasno, 50kn smeće kontroler bez analognih gumbi i triggera ne funkcionira na trojki i to je to. Znam po svojem nekom pijanom Logitechu, prvo me opće iznenadilo da dela u izborniku - al onda je došlo sve na svoje. Samo oriđiđi Sony kontroleri dolaze u obzir, ostalo je kompromis.

 

Glede Logi volana - imaš G27, G25 to je vrh Logi ponude i s njima nemreš fulati jer su vrhunski modeli, imaju kvačilo i sve te điđe-miđe (navodno G27 nije tolko puno ni različit od G25 osim u nekim sitnicama tipa više gumbi, možda bolji force feedback, bolje hlađenje i slično). S G25 imam iskustva i odličan je volan, G27 nisam koristil. Onda je tu onaj koj je klasu niže Logitech Driving Force GT, to je i dalje jako dobar volan (ako nisi imal iskustva s raznim volanima, s ovim ne budeš razočaran makar je klasa niže), tu su razlike tipa da pedale nemaju kvačilo, 'lošija' kvaliteta izrade, 'lošiji' force feedback etc. Možda negde po oglasnicima se još da naleteti na Logitech Driving Force Pro (koristil)- stariji model, dobar volan (svojevremeno odličan, ali u međuvremenu je dosta novijih modela izašlo), ali ovi svi gore navedeni su bolji. Sve ovisi kakve financije imaš na raspolaganju - ako imaš pozamašniju svotu na raspolaganju - G27 bez razmišljanja. Ako imaš još pozamašniju svotu - Thrustmaster T500 (najbolji koj sam koristil) ili neki od Fanateca (ako ima po oglasnicima ili ako fakat imaš tolko para da moreš uvesti iz Njemačke).

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 13:09 (Shai Hulud).
11 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

koje sve nastavke gran turisma mogu igrati

 

 

konfiguracija:

2gb rama

AMD Radeon Graphic Processor(0x9589) 512 mb-graficka

procesor:AMD Athlon(tm) Processor LE-1620 2.41 GHz

Windows XP

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gran Turismo 5

Službeno nijedan, neslužbeno prvi i drugi.

11 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Da vas pitam, ak ja recimo uzmem gt 5 rabljeni, hoću ja moć igrat online i sve to??

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gran Turismo 5

da

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo 5
đontra kaže...

Da vas pitam, ak ja recimo uzmem gt 5 rabljeni, hoću ja moć igrat online i sve to??

da,za gt5 nema nikakvog online koda

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
14 godina
online
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gran Turismo 5

Baš mi je drago što neću morati kupiti PS4 {#}

Imam jedno pitanje u vezi ovoga.

Hoće li se ponoviti priča kao s GT5 pa će napraviti nekakav poseban volan i ovo prodavati s njim u nekakvom bundleu ili još prerano ovo pitam?

Eh šta volim ovaj režim... Sunce sija, a ja ležim...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Pozdrav.Nabavio sam si PS3 i htio bi uzeti GT5.Vidim da postoji nekoliko verzija.Standardna, prologue, academy...itd.....zanima me ako kupim npr. prologue koji kosta 20€ da li u njemu imam sva auta kao u standardu ili su to samo ekspanzije,  koje mogu kupiti samo ako imam standard edition koji kosta 39€???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Gran Turismo 5
coso9288 kaže...

Pozdrav.Nabavio sam si PS3 i htio bi uzeti GT5.Vidim da postoji nekoliko verzija.Standardna, prologue, academy...itd.....zanima me ako kupim npr. prologue koji kosta 20€ da li u njemu imam sva auta kao u standardu ili su to samo ekspanzije,  koje mogu kupiti samo ako imam standard edition koji kosta 39€???

 

Ne uzimaj prologue, to ti je bilo nesto kao demo verzija prije nego sto je izasao GT5, imas samo par auta. Samo standard ili academy.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
13 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Imam mogučnost kupiti (od poznanika) PS3 al se radi o prvim konzolama, (star oko 4 godine), htio bi igrati GT5 Academy mode al se bojim da će biti problema jer se ne kužim u ove update-ove konzola i dali su oni uopče potrebni u mom slučaju? Hvala!

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 5

Heej ja imam jedno pitanje..imam ps3 i sad kupujem jednu igricu na njoj pise ,,Platinum,, što to znači?Koja je razlika između obicne igre i platinuma??

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice