CD-key za igre, kako to funkcionira?

poruka: 27
|
čitano: 10.639
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

Zanima me, na koji način to šljaka. Npr dobijem taj CD-key, i šta onda?


S druge strane, zanima me, dal mogu deinstalirat i ponovo instalirat igru po vlastitoj potrebi, dakle kao i s pomoću CD-a. Ili je moguće samo jedanput iskoristit taj CD-key? Hvala.

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

tocno funkcioniranje nezz al reinstalirat mos slobodno

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

Prilikom instalacije upišeš ključ koji imaš i to je to.

Isto tako, normalno obrišeš igru/program i samo opet kod instalacije te traži ključ i upišeš koji već imaš i to je to. Možeš više puta upisivati ključ ako npr. obrišeš program pa ga opet ideš instalirati.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?

pod CD key se vecinom misli na mrezu komponentu (multiplayer) jer je sp funkcionalan i bez org keya. prilikom pristupa nekoj od igara na internetu, provjeri se da li je tvoj key originalan. ako je, ok, nastavljas se igrati, ako nije, imas dvije opcije: 1.) naci krekane servere ili 2.) kupit org key. takoder za neke DLCe treba org ako ih ne skrekaju.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 18:13 (Bass).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
Bass kaže...

pod CD key se vecinom misli na mrezu komponentu (multiplayer) jer je sp funkcionalan i bez org keya. prilikom pristupa nekoj od igara na internetu, provjeri se da li je tvoj key originalan. ako je, ok, nastavljas se igrati, ako nije, imas dvije opcije: 1.) naci krekane servere ili 2.) kupit org key. takoder za neke DLCe treba org ako ih ne skrekaju.

da, objasnjeje u najuzem smislu :)

13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

https://base-host.com.hr/22-ruse

Što znači ovo STEAM?

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
Bass kaže...

pod CD key se vecinom misli na mrezu komponentu (multiplayer) jer je sp funkcionalan i bez org keya. prilikom pristupa nekoj od igara na internetu, provjeri se da li je tvoj key originalan. ako je, ok, nastavljas se igrati, ako nije, imas dvije opcije: 1.) naci krekane servere ili 2.) kupit org key. takoder za neke DLCe treba org ako ih ne skrekaju.

Jedan dečko mi je reko da svejedno igru moram nabavit od negdje, dakle taj CD-key kao ne šljaka ili? Mislim jel mogu ja instalirat igru preko toga, i jel to igrivo, inače sam više ljubitelj SPlayera, nisam baš neki strastveni MPlayer.

AMD Phenom II x 6 1090T
16 godina
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
GoodAngel kaže...

https://base-host.com.hr/22-ruse

Što znači ovo STEAM?

steam

to je inaće dućan za kupovanje igara (ali samo u digitalnom obliku, znaći, možeš skinut, ali ne dobiješ kutiju). Na neki način je i "gamerska društvena mreža". Uglavnom, na tom base-hostu kupiš tu igru i pomoću kljuća koji dobiješ, možeš na steamu aktivirati igru. Aktivirati igru na steamu znači da ju pridružiš sebi na account i na kojem god računalu da se nalaziš, možeš instalirati steam aplikaciju i pomoću nje skineš igru i igraš. Skidati ju možeš koliko god puta želiš. Heh, nema inspiraciju o ovo doba :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 1:40 (denix).
16 godina
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
GoodAngel kaže...

Jedan dečko mi je reko da svejedno igru moram nabavit od negdje, dakle taj CD-key kao ne šljaka ili? Mislim jel mogu ja instalirat igru preko toga, i jel to igrivo, inače sam više ljubitelj SPlayera, nisam baš neki strastveni MPlayer.

  Kad na nekom sajtu kupiš samo key, ne dobijaš disk sa igrom, dakle moraš negde naći backup da bi je instalirao (obično na istim mestima gde se nalazi i piraterija). Ako piše "Steam", onda ti je posao olakšan jer dobijaš ključ koji priznaje legalni digitalni servis i igru možeš skinuti od njih.

 

Što se reinstalacija tiče, zavisi od konkretne igre i nema veze da li si kupio serial na Base Hostu (ili sličnom mestu) ili si kupio fizički disk.

PowerColor and AMD Upgrade Challenge: http://www.hardwareheaven.com/competitions/amd_challenge/ivanv.php
13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

ako ti nije do mp neg samo os sp key ti uopce nije ni potreban

 
1 3 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?
A jel mogu kupit orginal igru sa ključem i instalirat ju doma, u stani i vikendici?
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
Monopol kaže...
A jel mogu kupit orginal igru sa ključem i instalirat ju doma, u stani i vikendici?

mozes ali naravno nemos igrat u isto vrjeme sa 2 compa s istim key-em

13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?
To sam i mislio hvala!
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
neznam_ime kaže...

ako ti nije do mp neg samo os sp key ti uopce nije ni potreban

Znači ne isplati mi ga se ni kupovat, već bi moro originalnu igru kupit, onako preko cd-a? Ili misliš, da ga mogu instalirat nekako i bez tog cd-keya s nečim što mi oni daju pošto vide da sam im uplatio pare za igricu?

AMD Phenom II x 6 1090T
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 16:46 (GoodAngel).
16 godina
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
GoodAngel kaže...
neznam_ime kaže...

ako ti nije do mp neg samo os sp key ti uopce nije ni potreban

Znači ne isplati mi ga se ni kupovat, već bi moro originalnu igru kupit, onako preko cd-a? Ili misliš, da ga mogu instalirat nekako i bez tog cd-keya s nečim što mi oni daju pošto vide da sam im uplatio pare za igricu?

Ma lik trkelja gluposti. Kada kupiš taj key, aktiviraš ga prek Steama, downloadaš igru, pokreneš i možeš igrat sve i SP i MP.

I'm just sayin'
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 16:55 (Dodinho).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
GoodAngel kaže...
neznam_ime kaže...

ako ti nije do mp neg samo os sp key ti uopce nije ni potreban

Znači ne isplati mi ga se ni kupovat, već bi moro originalnu igru kupit, onako preko cd-a? Ili misliš, da ga mogu instalirat nekako i bez tog cd-keya s nečim što mi oni daju pošto vide da sam im uplatio pare za igricu?

gle kupnjom orginalne igre dobivas i cd key, i legalno nemos dobit nista besplatno, jedino ako nes igrat mp nadi piratsku igru drugog nacina nema

16 godina
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?

Kupnja CD-key je gotovo ista stvar poput kupnje DVD izdanja igre. Samo na ovaj način sam moraš skinuti igru preko nekog Download Managera, a da kupiš DVD izdanje igru bi instalirao preko tog DVD-a. Kada kupiš CD-key kupio si original igru.

I'm just sayin'
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
Dodinho kaže...

Kupnja CD-key je gotovo ista stvar poput kupnje DVD izdanja igre. Samo na ovaj način sam moraš skinuti igru preko nekog Download Managera, a da kupiš DVD izdanje igru bi instalirao preko tog DVD-a. Kada kupiš CD-key kupio si original igru.

Da, al ne sviđa mi se to kad moram tražit okolo gdje ću skinut igru, po meni taj cd-key je trebo odmah ponudit i opciju gdje ću skinut igru, a ne samo da mi daju cd-key i onda da se ja j.... okolo dok je uspijem skinut na svoj komp. Cijena je jeftinija, al ne pruža mi to neku utjehu kad postoji šansa da imam cd-key a na kraju ne uspijem skinut igru i onda sam praktički na početku. Ko da je nisam ni kupio, ne znam mislim da ću se nastavit držat ove normalne kupnje, preko dvd-a odnosno cd-a.

AMD Phenom II x 6 1090T
15 godina
protjeran
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
GoodAngel kaže...
Dodinho kaže...

Kupnja CD-key je gotovo ista stvar poput kupnje DVD izdanja igre. Samo na ovaj način sam moraš skinuti igru preko nekog Download Managera, a da kupiš DVD izdanje igru bi instalirao preko tog DVD-a. Kada kupiš CD-key kupio si original igru.

Da, al ne sviđa mi se to kad moram tražit okolo gdje ću skinut igru, po meni taj cd-key je trebo odmah ponudit i opciju gdje ću skinut igru, a ne samo da mi daju cd-key i onda da se ja j.... okolo dok je uspijem skinut na svoj komp. Cijena je jeftinija, al ne pruža mi to neku utjehu kad postoji šansa da imam cd-key a na kraju ne uspijem skinut igru i onda sam praktički na početku. Ko da je nisam ni kupio, ne znam mislim da ću se nastavit držat ove normalne kupnje, preko dvd-a odnosno cd-a.

Lol ne postoji šansa da nemaš odakle skinuti igru. Skineš ju preko torrenta i uneseš svoj ključ... I sve funkcionira...

http://dizanje-ratia.info
14 godina
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
Moraš biti biser da ne uspiješ igru skinuti, stvarno.
No more can they keep us in, listen damnit, we will win.
14 godina
protjeran
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

Koliko kompliciranih odgovora na tako jednostavno pitanje i još dodatno zbunjujete čovjeka. Jednostavno, kupiš cd key, odeš na neku torrent stranicu i lijepo skineš istu tu igru za koju si kupio cd key, instaliraš igru koja će te sama prilikom instalacije tražit da upišeš cd key i ti tada upišeš cd key koji si kupio i amen. Sva mudrost. Igru ćeš uvijek naći na netu, nemaj briga oko toga. Nedavno sam kupio cd key za Assassins Creed Brotherhood, skinuo clone dvd (to ti je čista kopija igre bez cra*ka), upisao cd key i to je to. Ako je igra za Steam onda ju cd keyem aktiviraš i skineš. Sva priča.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
slade24 kaže...

Koliko kompliciranih odgovora na tako jednostavno pitanje i još dodatno zbunjujete čovjeka. Jednostavno, kupiš cd key, odeš na neku torrent stranicu i lijepo skineš istu tu igru za koju si kupio cd key, instaliraš igru koja će te sama prilikom instalacije tražit da upišeš cd key i ti tada upišeš cd key koji si kupio i amen. Sva mudrost. Igru ćeš uvijek naći na netu, nemaj briga oko toga. Nedavno sam kupio cd key za Assassins Creed Brotherhood, skinuo clone dvd (to ti je čista kopija igre bez cra*ka), upisao cd key i to je to. Ako je igra za Steam onda ju cd keyem aktiviraš i skineš. Sva priča.

Dakle, nije ju problem skinut. A gdje se to inače skidaju te igre preko cd-keya, rekli ste preko nekog torenta, jel to neka stranica posebna za skidanje igara ili?

AMD Phenom II x 6 1090T
12 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

A čemu toliko kompliciranje? Da jednostavno doeš u dućan i kupiš igricu ? A ne sada kupiti cd-key, skinuti ovo, skinuti ono, utipkati vamo, utipkati tamo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?

trol?

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CD-key za igre, kako to funkcionira?
  1. Kupiš CD Key
  2. Ako si kupio STEAM verziju CD Key-a odi na Steam i registriraj se.
  3. Skini Steam program
  4. Nađi igru koju želiš na Steamu i upiši CD Key (koji si ranije kupio) na Steam i on će ti je početi skidati.

 

Ako nisi kupio Steam verziju CD Keya,odi na The Pirate Bay,nađi igru koju želiš,skini je pomoću uTorrenta i instaliraj je. Tijekom instalacije će te pitati CD Key koji ćeš upisati.

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
AtomicBomb kaže...

A čemu toliko kompliciranje? Da jednostavno doeš u dućan i kupiš igricu ? A ne sada kupiti cd-key, skinuti ovo, skinuti ono, utipkati vamo, utipkati tamo.

Zato jer je u dućanu svaka igrica kod nas, skuplja za 100-150kn nego vani. Kupi 6-7 igrica, pa to pomnoži, pa ćeš vidjet koliku si cifru dao našim lopovima.

AMD Phenom II x 6 1090T
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD-key za igre, kako to funkcionira?
lzgr kaže...
  1. Kupiš CD Key
  2. Ako si kupio STEAM verziju CD Key-a odi na Steam i registriraj se.
  3. Skini Steam program
  4. Nađi igru koju želiš na Steamu i upiši CD Key (koji si ranije kupio) na Steam i on će ti je početi skidati.

 

Ako nisi kupio Steam verziju CD Keya,odi na The Pirate Bay,nađi igru koju želiš,skini je pomoću uTorrenta i instaliraj je. Tijekom instalacije će te pitati CD Key koji ćeš upisati.

To te ja pitam, kratko i jasno.

AMD Phenom II x 6 1090T
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice