Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS

poruka: 7
|
čitano: 8.727
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS

Evo ja osobno koristim za sve fps igre 25,5 cm/360 pa me zanima koliko ima igrača a da još koriste low postavke sensitivity-a  pošto smo obasipani miševima s visokim dpi-em i fast shooterima gdje nema više toliko zatvorenih prolaza kao što su npr. u cs fps-u bile mape gdje si takoreć znao da te protivnik neće iznenaditi s nekog povišenog zaklona ili brdo prozora i sl. ili ti doći nenadano s leđa radi point respawna.

8 High sens (7 do 16 cm/360)
5 Mid sens (17 do 23 cm/360)
4 Low sens (24 do .... cm/360)
Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 17:11 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS

Evo da se još nadovežem na temu s svojim osobnim mišljenjem o dpi postavkama.Znam da je isprana tema ali moj zaključak je da je taj famozni dpi ustvari hardwersko rješenje s kojim si olakšate postavke sensitivity-a da nemorate radit famozna skriptiranja u igri za korištenje raznih tipova oružja ili ulaziti u game options postavke osjetljivosti miša itd,itd. da bi promjenili osjetljivost prilikom igranja igre.Tokom godina igranja isključivo fps shootera činjenica iza koje stojim je da dpi uglavnom ne igra ama baš nikakvu ulogu što se tiče bilo kakve prednosti pred drugim igračima.Pošto osobno koristim low sens niti nemogu na večini igara staviti dpi veči od 800 jer mi je okret za 360 prebrz a i bitna je stavka da se taj razmak od točke A do točke B ne mijenja radi daleko važnije tzv. mišične memorije ruke(oni koji su se bavili nekim sportom znaju o čemu je riječ).Nije da nisam probao igrati s večom osjetljivosti miša i to recimo tjedan dana da mi uđe u grif ali mi jednostavno ne paše jer igram s cijelom rukom jer da mi npr. odgovara igrati samo iz ručnog zgloba vjerojatno bi i uzeo teži miš i nafrljio dpi do jedne normalne razine.Stvarno sam rjetko doživio da sam radi low postavki bio upucan s leđa ili da se nisam uspio obračunati s nekim face to face na pola metra udaljenosti a da ne govorim o preciznosti koja je milimetarska na veče daljine što odma pobija i uvriježeno pravilo da sa večim dpi-em dobijaš i bolji,precizniji pomak po pikselima pa si zato i precizniji.Sve navedeno je rezultat dugog bavljenja fps sportom i iako sam uvijek spreman prihvatiti nove tehnologije i ideje ali ovaj dpi je jednostavno za mene čisti placebo kojim se želi postaviti neki standard koji to uopče nije jer mu praksa ne drži vodu.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS

pa otprilike i imaš pravo.neznam,meni je u bf3 jako brz miš.

frendovi kad dođu kod mene i igraju ga svi kažu hebote al je brz.

al u takvim igrama ti je važan onaj minimalni trzaj da dođeš do sredine ekrana u što manjem mogućem vremenu jel tako? barem ja tako em mislim ,a i em znam po sebi u samoj praksi igranja te vrste fps-a.

sada šta igra svoju ulogu kad tvrtke prodaju sad miševe od 5400dps-a za cca 700 kn ako ti svejedno podesiš na nekih 1800dps-a jer sve ovo iznad je prebrzo??čemu onda to?

mora da je za ogromne ekrane pa njima koliko toliko dođe do razlike ili nas jednostavno žene ,a mi plaćamo i drkamo na takve stvari ,stvarno neznam.

Battlelog CRO_ZeNGe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u
$inke kaže...

................

DPI ima veću ulogu za preciznost senzora i poželjno je smanjiti koliko god moguće osjetljivost miša u Windowsima i samoj igri, a DPI na mišu si visoko nabiti.

Kao što si sam rekao, DPI postavke su hardversko rješenje i to je svakako bolje od softwerskog podešavanja osjetljivosti zbog raznih algoritama, interpolacija (i čega sve ne) za računanje putanja miša.

Laički rečeno: Povećanjem osjetljivosti miša u Windowsima i/ili samoj igri, a da je pri tome DPI nizak može dovesti do preskakanja piksela na ekranu, u obrnutom slučaju do toga neće doći.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS

Senzitivnost u bilo kojoj igri smanjim na nula ili priblizno nuli, a DPI povecam sto vise odnosno koliko mi odgovara

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS

Ja koristim miš iz Konzuma za 30kn, na high sensitivity i radi savršeno ;D 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koje postavke miša(sensitivity) preferirate u FPS
Evo malo sam još eperimentirao sa sensom i stavio extremno low čak 45cm/360 i nemogu vjerovat da sam od prve imao takoreć jedan od boljih scorova do sada.Igram bo2 i bc2.
Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice