Nizak fps kod igara

poruka: 7
|
čitano: 1.149
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Nizak fps

Dakle, kupio sam novu graficku karticu MSI RADEON RX470 ARMOR u nadi da cu moci igrati igre u boljem ugodaju nakon sto mi je sa starijom gtx 460 znao opadati fps (pogotovo u novim igrama). Nakon sto sam ju stavio u komp, reinstalirao sam windowse i sve od nule krenuo jer sam ionako to planirao pa rekao eto super se potrefilo. Kada sam isao testirati kako mi radi u igrama, vidio sam odmah da mi je fps malo bolji, ali ne onoliko koliko sam mislio da ce biti. Dobio sam mozda 20-30 fpsa na igrama i to na rijetkima. To mi je problem buduci da pretezno igram neke igre koje su dosta stare kao npr cod4 u kojem sam mislio da cu imati 250 fps lock bez problema, ali on redovno pada do 120 i takvih cifri. Instalirao sam nove drivere za graficku i nista se nije promijenilo, takoder sam pogledao i dok mi je sama igra upaljena bez icega drugog koristi se nekih 20% proca i 20% memorije (kada je samo chrome upaljen uzme mi nekih 40-60% memorije).

Ispod su moje specifikacije, nadam se da cete mi moci pomoci. Samo da jos dodam da nisam provjeravao ovih dana temperature, ali kada sam clockao procesor sam gledao u programima za reguliranje temperature i bilo je sve ok.

 

AMD FX 8320 8 jezgri 3.5 ghz clockan na 4 ghz

MSI RADEON RX470 ARMOR 

8 gb ram

napajanje 550 w corsair

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nizak fps kod igara

Molim bilo koga za bilo kakav savjet... ne znam je li u dobrom podforumu, ali trebam pomoc molim vas

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nizak fps kod igara

Chrome sigurno koristi vise memorije od COD4, tako da se oko toga ne mislis. Provjeri da ti nije ukljucen neki power saving mode u power opcijama na control panelu za pocetak. Kako mjeris fps? Da li je moddan cod4 ili serveri na kojima igras? 

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nizak fps kod igara

Za stare igre je bitniji procesor. Mada bi FX trebao biti dosta, ali ako je 30+ igraca na serveru onda ce padat fps bez obzira kakvu graficku imas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nizak fps
Help pls kaže...

To mi je problem buduci da pretezno igram neke igre koje su dosta stare kao npr cod4 u kojem sam mislio da cu imati 250 fps lock bez problema, ali on redovno pada do 120 i takvih cifri.

 Koliko ti Hz monitor ima?

12 godina
protjeran
offline
Nizak fps kod igara

Provjeri si gpu usage, fx je "preslab" za tu rx 470 zbog slabasnog ipc-a koji je na razini intelovog od prije cca 5+g!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nizak fps kod igara
Za cod4 i 250fps lock trebas imati proc na cim vecem taktu, kao sta je receno problem je u jako slabom ipc kod fx. Proban se malo poigrati sa custom cfg. Probaj od d1abla sa cfg factory.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice