Pravimo jedinstveni MMORPG

poruka: 19
|
čitano: 3.589
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

  Zovem se Ivan Bartolić,dolazim iz Sl.Broda imam 36 godina i već 12 godina živim i radim u Naganu.

 

Možda vam se naslov čini čudan,ali izdvojite nekoliko minuta da ovo pročitate i nadasve ozbiljno shvatite.

 

    U Naganu radim kao prevoditelj za jednu firmu koja se bavi pravljenjem računalnih igara.Firma radi na velikom projektu pravljenja jedinstvene MMORPG igre,koja je u početnoj fazi(izlazak se očekuje negdje u Veljači 2013 g).Ideja je jednostavna,temu,likove,svjetove,skillove.....creirate VI,tj.igraci cjeloga svjeta,jer vi ste najbolji kritičari samih igara,jer igrate više nego mi,koju ju pravimo.Slicna tema ovoj,danas se objavljuje popularnim forumima diljem svjeta,zato eto-Bug Online je prestavnik svim zemljama bivše Jugoslavije.

Od vas se očekuje da objavljujete postove svojih ideja,želja,nedostataka u ostalim popularnim mmorpg(znaci,ono što ne bih voljeli),u cilju da napravimo što bolju igru.Svaka orginalna ideja biti če novčano nagrađena,te če autor biti počaščen objavljivanju njegova imena u igri!

Zbog politike same firme zabranjeno mi je govoriti o nazivu igre,imenima itd.

Ponavljam,molim vas da ovo shvatite kao ozbiljnu stvar i da osvjetlite obraz ljudi sa ovih prostora.Također i moderatore Bug Foruma da ne izbrišu temu,barem do moga posta u kojemu ču objaviti sve o igri!

 

Početne smjernice:

 

Igra če biti besplatna.

Klasični RPG,dakle napredovanje kroz igru.Umjesto LV biti če godine.Počinjete kao djete,te tokom igre odrastate u odraslu osobu.

Veči LV ili godina neče nužno odlučivati o snazi lika,več če inteligencija igrati veliku ulogu.

Postojati če 4 globalne rase,narod Vatre,Podzemlja,Vode i Zraka.Svaka vrsta ce se djeliti na:

Lovce

Magičari

Svečenici

Ratnici

Krotitelji

Vilenjaci

Cjela igra neče imati nikakvu priču,tj.vi če te igranjem kreirati povjest i budučnost.Naravno,postojati če netrepeljivost između rasa.

Važno je napomenuti također,da če svaki lik biti poseban,ovisno o vašem načinu igranja.To nam omogučuje novi engine,ožiljci dobiveni tokom igre ostaju(točnije-samo poslje pvp-a) za cjeli život lika,također i stil života kreira lika(debljanje.....)

Razni skilovi pojedinih igrača če biti unikatni,tj.vi čete sami kreirati skilove,takoder i oruzije,oklope itd.

 

 

         Nadam se da sam bio dovoljno jasan.Pišite o svemu,o svjetu,o rasama,vrstama,kako bi vi htjeli da recimo vasa Maga izgleda,zivi,bori se itd....

 

Unapred se zahvaljujem!

 
13 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Probaj napraviti neku betu da se mogu unaprijed otkrit bugovi i ostali problemi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Ako takvo sto ikada izade,sigurno ce se naplacivatiPlač

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

E ovako,posto obozavam igrati RPG,imam par mozda blesavih ideja:

 

Ta podvrsta KROTITELjA,u biti to bi trebao biti kao Summoner ili Warlock,ako se ne varam.Zar ne bi bilo super kada bi on mogao pozivati,tj "krotiti" mobove,cudovista koje mlatimo za levelanje?Znaci,svaki bi bio poseban,jer je mobova puno i svaki ima svoj atack.Takoder bi bilo zakon da moze ukrotiti nekoga bossa.A za oruzije bih mu dala Bić(jer je on odlika jednog krotitelja).

 

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Eo jedan ideja za "podvrstu"!
Zvali bi se "SPEEDERI" (malo glupo ime no radim na tome) Dakle ta bi podvrsta bila brza od ostalih no ne previse te bi nosila lagani oklop i oruzje takodjer bi bila u stanju craftati svoje itemse.Ta ržpodvrsta bi imala brzi lvl-up nego ostale no imala bi manji defence i attack! Za oruzja bi se mogli koristiti od maceva to laganih cekica i bodeza! I to je jedina ideja koju zasad imam! 

Prodajem SE V640i pogledajte u oglasima! pp kupci!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 16:44 (Luxy2501).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Najvažnije od svega da bude besplatan

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Bilo bi zakon da se po mapi nailaze kojekakvi predmeti koji bi se poslje mogli spajati da se dobi neko oružje štit ili tako nešto igra bi postala jako zanjimljiva od ostalih koji su jako dosadni.

Jako bi dobro bilo da dok si malo djete da imaš neke virtualne roditelje koji te uče kako preživjeti u igri.Otac bi te učio kako da se boriš protiv nekih zlikavaca a majka bi učila kako se stvaraju mačevi od tih predmeta koji se nailaze po mapi i tako ako se još nećeg sjetim dodam Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Hm...neznam zakaj, ako ste već u ovoj fazi razvoja...da skratim.

 

WoW ima hordu na jednom, alliance na drugom otoku, Aion ima gayeve na jednom, badasse na drugoj polutci (PvP se odvija na spoju između njih). Ono kaj želim reći je da su skupine uvijek na taj način podijeljene, i da bi mogle doći jedne drugime moraju neke kriterije zadovoljit koji variraju od igre do igre.

 

Ima jedna stvar koja me oduvijek intrigirala, a koliko ne vidim nijedan dev se nije sjetio. Radi se o sljedećem.

 

Imali bi 3 svijeta u igri koji su zajedno, ali igrači nemogu zadirat u tuđe radi svojih nedostataka. Napravio bi se svijet ko bilo koji drugi, al teritoriji ne bi bili fizički odvojeni ko u igrama dosad.

Grupe bi se mrzile, ili osjećale netrpeljivost a živjele bi odvojeno, jedni bi bili morska bića, drugi kopnena, a treći leteće spodobe. I sukladno tome jedni bi živjeli u morima/jezerima, drugi u planinama/visinskim predjelima (ili napraviti lebdeća kopna ko u Avataru), a dvonošci... na kopnu. Svaka od tih 3 grupa bi imala po 3 rase, ili više ako smo domišljati.

 

Znam da nije preoriginalno, ali to nije sve.

 

Da bi mogli ovi morski kreteni zaletavat se u naselja ovih na kopnu, moraju zaraditi, ili na neki način doći do sposobnosti disanja i hodanja (Little mermaid ftw :D ) da mogu raidat. Naravno to vrijedi za sve 3 rase, svaka grupa bi morala nekaj drugo zadovoljit da se mogu fightovi odraditi.

Oni bi se odvijali u fortresima koji su po cijelom svijetu, kontrola nad njima daje određene prednosti, pa je u interesu da ih drži netko. Tu bi se stalno odvijale borbe...fortresi bi bili kao manji gradovi...ili još bolje City Stateovi.

 

Da ne duljim, imam toliko ideja na tu temu da ne stane u 3235 postova.

 

Nadam se da sam nekome dao dobru ideju s ovime. Nisam uspio 80% što sma htio prenijeti prenio, al nadam s da će se shvatiti.

 

Znam da ovo ne pomaže autoru, jer očito igra je prešla idejnu fazu :D .

Kladionicarski tipovi na http://betsandtips.blogspot.com/
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Da nadodam u igri bi bilo dobra da ima vise svjetova no da budu raznoliki! Ali bila bi fora ako bi mogao novcima (u igri) kupovati iteme i kostime i tak to!

Prodajem SE V640i pogledajte u oglasima! pp kupci!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pravimo jedinstveni MMORPG

Novcana nagrada za originalne ideje? Lol.

 

Pa ti si ili prvoklasni trol ili je projekt osudjen na propast.

Kod MMO-ova nista 'originalno' ne prolazi, i nikad ni nece. MMO igraci ni sami ne znaju sto zele, to je opcepoznata cinjenica.

Jedini nacin da napravis koliko-toliko uspjesan MMO je da ukrades sve dobro od postojecih, izbacis sve lose, i strosis i zadnji cent na poliranje. Taj proces kosta par desetaka milijuna dolara (cca 50), tim od cca 100tinjak ljudi koji svi znaju svoj posao.

 

Pod br2, trazis ideje u Oktobru 2010, a planiras izdati igru u Veljaci 2013? ???

Ma naravno...

 

Zapravo mi se ne da ni pisati vise :-D

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 19:05 (Deus ex machina).
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
Deus ex machina kaže...

Novcana nagrada za originalne ideje? Lol.

 

Pa ti si ili prvoklasni trol ili je projekt osudjen na propast.

Kod MMO-ova nista 'originalno' ne prolazi, i nikad ni nece. MMO igraci ni sami ne znaju sto zele, to je opcepoznata cinjenica.

Jedini nacin da napravis koliko-toliko uspjesan MMO je da ukrades sve dobro od postojecih, izbacis sve lose, i strosis i zadnji cent na poliranje. Taj proces kosta par desetaka milijuna dolara (cca 50), tim od cca 100tinjak ljudi koji svi znaju svoj posao.

 

Pod br2, trazis ideje u Oktobru 2010, a planiras izdati igru u Veljaci 2013? ???

Ma naravno...

 

Zapravo mi se ne da ni pisati vise :-D

Moram priznati i ja sam bila na pocetku dosta skepticna,na temu,ali,kada bolje razmislim,zasto da je trolovska tema?Mislim da cak,ako je istina,NAPOKON da se netko takvoga sjetio-istina,sumnjam da ce itko dobiti novac za ideje,ali nema veze,lijepo bi bilo prepoznati nesta svoje u nekoj igri.

Molim vas da mi ne vrijedate komsiju,ipak on ne pravi igru,sam je rekao da je prevoditeljSmijeh

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
MandaTDI kaže...

Moram priznati i ja sam bila na pocetku dosta skepticna,na temu,ali,kada bolje razmislim,zasto da je trolovska tema?Mislim da cak,ako je istina,NAPOKON da se netko takvoga sjetio-istina,sumnjam da ce itko dobiti novac za ideje,ali nema veze,lijepo bi bilo prepoznati nesta svoje u nekoj igri.

Molim vas da mi ne vrijedate komsiju,ipak on ne pravi igru,sam je rekao da je prevoditeljSmijeh

Prevoditelj od 36 godina koji ne zna razliku izmedju tvrdog i mekog c? Yea right...

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
14 godina
online
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
Deus ex machina kaže...
MandaTDI kaže...

Moram priznati i ja sam bila na pocetku dosta skepticna,na temu,ali,kada bolje razmislim,zasto da je trolovska tema?Mislim da cak,ako je istina,NAPOKON da se netko takvoga sjetio-istina,sumnjam da ce itko dobiti novac za ideje,ali nema veze,lijepo bi bilo prepoznati nesta svoje u nekoj igri.

Molim vas da mi ne vrijedate komsiju,ipak on ne pravi igru,sam je rekao da je prevoditeljSmijeh

Prevoditelj od 36 godina koji ne zna razliku izmedju tvrdog i mekog c? Yea right...

Da, to je i meni odmah upalo u oči, i odmah mi je zvučalo neozbiljno....

I see dead people
15 godina
protjeran
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
Deus ex machina kaže...
MandaTDI kaže...

Moram priznati i ja sam bila na pocetku dosta skepticna,na temu,ali,kada bolje razmislim,zasto da je trolovska tema?Mislim da cak,ako je istina,NAPOKON da se netko takvoga sjetio-istina,sumnjam da ce itko dobiti novac za ideje,ali nema veze,lijepo bi bilo prepoznati nesta svoje u nekoj igri.

Molim vas da mi ne vrijedate komsiju,ipak on ne pravi igru,sam je rekao da je prevoditeljSmijeh

Prevoditelj od 36 godina koji ne zna razliku izmedju tvrdog i mekog c? Yea right...

Al svejedno ne vidim zašto se ne bi mogli ispucati s idejama...možda upravo na kontu toga netko s nečim krene. Barem ti bi trebal nekaj znat o kreativnosti, i na koji način se dolazi do dobrih i pametnih ideja.

Kladionicarski tipovi na http://betsandtips.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 20:39 (doxy).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
doxy kaže...

Al svejedno ne vidim zašto se ne bi mogli ispucati s idejama...možda upravo na kontu toga netko s nečim krene. Barem ti bi trebal nekaj znat o kreativnosti, i na koji način se dolazi do dobrih i pametnih ideja.

Pa, nemam nista protiv ideja, zapravo nisam napao niti jednu... osim pocetne ideje da se takav mmorpg moze izgurati u tom periodu i s takvim poslovnim modelom biti uspjesan...

Sto se toga tice samo naprijed, no tema je otvorena s naslovom "Pravimo jedinstveni MMORPG", pa mozda da otvoris neku drugu?

 

Edit:

Btw, samo da komentriam - nove ideje? Vjeruj mi, u 99% slucajeva nema nicega 'novog'... sve su to stare reciklirane ideje, zapakirane u novo ruho.

Nove ideje _nitko_ ne zeli igrati, jer kad ljudi igraju igre, zele nesto sto im je poznato, zele odmoriti i opustiti mozak, ne suprotno.

 

Vrlo je malen broj gamera koji su spremni otpustiti svoje navike da bi potpuno uzivali u nekoj novoj igri.

Sad, ko je krivac za to sto su gameri zbunjeni u 'drugacijoj' igri, to je vec drugo pitanje :-D

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 20:44 (Deus ex machina).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
stavi opciju stvaranja custom klasa, to mi je u oblivionu bilo zakon
50Niggas
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
Deus ex machina kaže...
MandaTDI kaže...

Moram priznati i ja sam bila na pocetku dosta skepticna,na temu,ali,kada bolje razmislim,zasto da je trolovska tema?Mislim da cak,ako je istina,NAPOKON da se netko takvoga sjetio-istina,sumnjam da ce itko dobiti novac za ideje,ali nema veze,lijepo bi bilo prepoznati nesta svoje u nekoj igri.

Molim vas da mi ne vrijedate komsiju,ipak on ne pravi igru,sam je rekao da je prevoditeljSmijeh

Prevoditelj od 36 godina koji ne zna razliku izmedju tvrdog i mekog c? Yea right...

Usporedno prateci temu:

http://www.bug.hr/forum/topic/ideje-sugestije-prijava-problema-pomoc/bug-reforma-jezika/73251.aspx

...dolazim do zakljucka,da ljudi sa ovih prostora ocito pate od necega...Bog zna od cega.

Pa zasto su potrebni takvi komentari?Svi smo ga razumili,ako imate nekakvu ideju,napisite ju i pomozite,ako ne,jednostavno stisnite TU i to je to!

U biti ne mozemo nista izgubiti.

 

 

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
15 godina
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
Luxy2501 kaže...

Eo jedan ideja za "podvrstu"!
Zvali bi se "SPEEDERI" (malo glupo ime no radim na tome) Dakle ta bi podvrsta bila brza od ostalih no ne previse te bi nosila lagani oklop i oruzje takodjer bi bila u stanju craftati svoje itemse.Ta ržpodvrsta bi imala brzi lvl-up nego ostale no imala bi manji defence i attack! Za oruzja bi se mogli koristiti od maceva to laganih cekica i bodeza! I to je jedina ideja koju zasad imam! 

Neznam koliko je ozbiljna ova tema, no hajde.

Po meni ti Seederi su malo pretjerivanje, mislim da je mnogo bolje da jedna klasa moze biti mnogo prosirena i da se moze mnogo toga kombinirati, tako da kroz cjelu igru utjece mnogo toga na tvoju brzinu, izgled i sve, jer mislim da je glupo imati 20 klasa, cak je i ovo navedeno mozda previse, ljepse je imati osjećaj razvijanja lika, koji ce biti mozda i jedinstven.

(Npr. kod odabira likova npr. kod Warrior mozemo odabrati glavnu "liniju" čovjeka, no kroz igru radeći teske fizicke poslove rastu misići, brada, čovjek dobiva na brzini, tesko oruzje mu donosi jacinu no oduzima brzinu, lakse savladava s njim sto je čovjek fizicki na većem lvlu, noseći stalno teze oruzje povecava se covjeku snaga, brzina manje, noseci lakse obratno)

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pravimo jedinstveni MMORPG
dodajte puno spellovima magovima, neka nebude kopija wowa...
morate i zbog ovog pazit, dali cete se fokusirati na azijsko ili zapadno trziste, wow je savrseni primjer balansa koji se ipak malo (sve vise i vise) naginje prema istoku...
50Niggas
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice