Preporučite mi igre za klinca od 7 god

poruka: 54
|
čitano: 10.060
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 6-7 god

Složio sam od viška komponenata koje su mi se vukle po ladicama (i uz neka sitna ulaganja) pristojno polovno računalo koje ću pokloniti nećaku. Najbitnije komponente: Celeron 2,2 GHz, 2 GB RAM, Radeon 9200 Pro (128).

 

Prvenstveno će računalo služiti za školu (kucanje tekstova, PowerPoint i sl. stvari) i surfanje, ali ovo je dovoljno dobra konfiguracija i da zavrti neke jednostavnije (starije) igre pa sam odlučio staviti mu gore i pokoju igru prije nego mu odfuram kantu.

 

Bilo bi super ako bi igre imale i neku edukativnu vrijednost, a ne da mi samo izlistate sve žive i nežive FPS-e iz 2004. Smijeh Kao što piše u naslovu, klinac trenutno ima 6 (uskoro 7) godina. Thnx.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 7:42 (vlad0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

možda Shrek Forever After

 

evo recenzija igre: KLIK

 

ne znam da li će se moći pokrenuti je ona prva koje sam se sjetio

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 7:46 (patch123).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Moja preporuka: Legići, autići, pistolji na vodu... sve samo dalje od kompa...

I'm going woo woo
 
49 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 6-7 god

Super mario, Super mario bros, neki stariji need for speed, most wanted bi mu možda radio.

13 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god
Captain Claw,Ignition,Croc,Pandemonium,MDK od starije garde,od novije Lego Creator,Lego Island,Lego Racers..Simsi stariji..itd..Micro machines također..kakav dobar Pinball..
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 6-7 god

mozda lopta, bicikl, role, covjece ne ljuti se, autich na daljinsko upravljanje, vlakich.......

16 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Broken Sword, od prvog nastavka, pa nadalje. Osmijeh

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
tnakir kaže...

Moja preporuka: Legići, autići, pistolji na vodu... sve samo dalje od kompa...

 

Haha, ma sve 5 - neće on sigurno dane provoditi pred računalom, ali ako već sjedne koji put bolje da ima nešto što barem koliko-toliko razvija sive stanice. :]

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
tnakir kaže...

Moja preporuka: Legići, autići, pistolji na vodu... sve samo dalje od kompa...

Moja preporuka isto.

 

 

A ako već mora za računalo, onda nešto poput Učilice.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
tnakir kaže...

Moja preporuka: Legići, autići, pistolji na vodu... sve samo dalje od kompa...

 

Vidim da neki i to pišu. Pištolj na vodu ??? Zašto??? Legići??? Pa ne vole svi lego kocke. Moj nečak ih mrzi... A možda njegov nečak više voli igrati nogomet ili se vani družiti s prijateljima nego igrati se s legičima... A zašto mu nisi preporučio Barbiku i Kena??? Smijeh Pa što je toliko loše u PC-u??? Ako je PC tako jako loš. Zašto vi ''visite'' nad njim??? Ako mu se sviđa PC i igre pa neki mali igra.

 

Evo jedne dobre igre za PC: Rocket Knight od Konami-a. Igra je zabavna i odlična.

 

Evo i trtailer-a:

Svaki old school gamer bi se trebao sječati ovog naslova.

 

Ako želiš da igra ols school dobre igre skini NES ili SNES emulator i igre. Kupi mu neki PC joystick i zabava možepomoči. Vlad0 ako ti je potrebna pomoč ja ti mogu uploadati neke igre na bilo koji hosting site želiš. Samo mi pošalji pm.

 

To je to. Nadam se da če nečak uživati.

15 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Karikirao sam, nek igra nogomet, nek hvata gustere, nek se igra na indijance i kauboje i slicno...

 

Komp zatupljuje, komp asocijalizira... Zasto sam ja na kompu? To mi je posao... Nazalost dnevno znam biti i po 20h ispred kompa...

I'm going woo woo
 
4 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
God of war ako imas ps3 :P
Probaj neki lego... Worms... I nesto poput ucilice! Imas onu ''nasu'' ucilicu.
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
tnakir kaže...

Karikirao sam, nek igra nogomet, nek hvata gustere, nek se igra na indijance i kauboje i slicno...

 

Komp zatupljuje, komp asocijalizira... Zasto sam ja na kompu? To mi je posao... Nazalost dnevno znam biti i po 20h ispred kompa...

 

i ja radi posla , ali radi zabave isto. Osmijeh Biti puno za PC-jem može biti loše za oči, kičmu i itd... Ali malo vremena da se klinac igra nije loše. Nadam se da se ne ljutiš što sam malo agresivnije odgovorio. Sramim se

 

Smatram da su igre i upotreba PC-ja dobre za razvoj iteligencije , ali u umjerenim količinama. Pošto taj klinac ima tek 7 god. roditelji bi mu trebali odrediti koliko slobodnog vremena smije provesti za PC-jem a kolko vani i itd. Ma nek uživa mali je. Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 9:56 (Njambris).
15 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Ma ne ljutim se ja tako lako :)

 

Mozda je to subjektivno, ali ja bih radije bio vani nego visio za kompom. A to koliko komp pozitivno utjece na inteligenciju kod djece... To je diskutabilno...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
tnakir kaže...

Ma ne ljutim se ja tako lako :)

 

Mozda je to subjektivno, ali ja bih radije bio vani nego visio za kompom. A to koliko komp pozitivno utjece na inteligenciju kod djece... To je diskutabilno...

 

Tada se čini da sam ja više ljubitelj tehnologije. Čak i na godišnji odmor za sobom nosim barem laptop i iPhone Smijeh . A bez intreneta bi poludio. LOL Znaš kako vele 100 ljudi 100 čudi. Npr. moju curu računala skoro da i ne intresiraju. Igranje igra, surfanje internetom... ma jok. Smijeh Jedino voli slušati glazbu  i glerdati filmove na Pc-ju. He,he šta češ.

 

Sorry što sam skrenuo s teme. Sramim se

14 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Sve to ovisi od djeteta i roditeljskog stava prema tome. Npr. ja sam isto kao klinac imao imao komp / konzolu (286-icu, SN), pa sam svjedno provodio masu vremena vani (nogomet, košarka, bagminton), a igre su bile više dodatan povod za druženje - s time da smo čak češće igrali i tonu "offline" klasika poput ČNLJS, Crnog Petra, a kasnije i šah, 7-icu, Monopol i sl... Kako-kad nam je došlo (i ovisno o tome koliko nas se skupilo). Tako da ne vidim ništa loše u tome da tu i tamo odigra nešto edukativno / zabavno na kompu (stariji naslovi!). Čak štoviše, mislim da je to puno bolja opcija nego da sjedi pred TV-om i pasivno promatra "vrhunsku" TV zabavu novog doba.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
tnakir kaže...

Ma ne ljutim se ja tako lako :)

 

Mozda je to subjektivno, ali ja bih radije bio vani nego visio za kompom. A to koliko komp pozitivno utjece na inteligenciju kod djece... To je diskutabilno...

Pa, računalo sigurno utječe pozitivno na inteligenciju kod djece, ali samo ako ga dijete koristi kao alat ili pomagalo za učenje. FPSovi i slične igre u ranoj dobi mogu povećati agresivnost i slično, ali nekakve interaktivne igre sa animiranim, karikiranim životinjama ili one gdje je primjerice potrebno dobro zbrojiti ili pomnožiti dva broja za sljedeći nivo mogu samo pozitivno utjecati. Dobro je od rane dobi početi dijete navikavati na računalo (npr., učiti ga bojama dok ima 2-3 godine). Naravno, ako je vani sunčano neka se igra klasičnim načinima (autići, lego-kockice, nogomet...). Djeca ionako mnogo vremena provode pred televizorom, pa zašto ne bi to isto vrijeme provodili za računalom sa istim tim likovima, samo što bi sve bilo puno interaktivnije.

 

14 godina
protjeran
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Predlažem igru za 7-godišnjaka: Neka ide van se igrati sa svojim vršnjacima.

 

Najzdravije psihološki i fizički.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
Buffer Overflow kaže...

Predlažem igru za 7-godišnjaka: Neka ide van se igrati sa svojim vršnjacima.

 

Najzdravije psihološki i fizički.

  A što ako vani pada kiša?

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
lukavg kaže...
tnakir kaže...

Ma ne ljutim se ja tako lako :)

 

Mozda je to subjektivno, ali ja bih radije bio vani nego visio za kompom. A to koliko komp pozitivno utjece na inteligenciju kod djece... To je diskutabilno...

Pa, računalo sigurno utječe pozitivno na inteligenciju kod djece, ali samo ako ga dijete koristi kao alat ili pomagalo za učenje. FPSovi i slične igre u ranoj dobi mogu povećati agresivnost i slično, ali nekakve interaktivne igre sa animiranim, karikiranim životinjama ili one gdje je primjerice potrebno dobro zbrojiti ili pomnožiti dva broja za sljedeći nivo mogu samo pozitivno utjecati. Dobro je od rane dobi početi dijete navikavati na računalo (npr., učiti ga bojama dok ima 2-3 godine). Naravno, ako je vani sunčano neka se igra klasičnim načinima (autići, lego-kockice, nogomet...). Djeca ionako mnogo vremena provode pred televizorom, pa zašto ne bi to isto vrijeme provodili za računalom sa istim tim likovima, samo što bi sve bilo puno interaktivnije.

 

Učilica da...

 

Ali COD i slicno... ne... djeca jos ne razlikuju dobro i zlo, ne kuze da kad tom zvizne jerrya peglom, da to jerrya ne boli, ali kad on zvizne sestru peglom onda sestra ide na shivanje glave.

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

stvarno ste dosadni: nek se igra vani, nek lego, nek autici... istina to je puno bolje.. to nemam rijeci... al ak mu tetak( nebitno kaj si mu) zeli poklonit komp on ce to uciniti... on vas nije pitao dal da mu da komp il neku igracku vec vas je pitao za neku igru za klinca..on topic:kung fu panda ti je odlicna avanturica, san andreas- moji mali bratici to obozavaju, jazz jackrabbit 2- odlicna za djecu..

ஜ۩۞۩ஜ NSR u ♥ ja u kurcu ஜ۩۞۩ஜ feel the fire that burns in your heart --> MOTORBIKES ♥
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god
Preporucio bih igricu zvanu Neverhood... Starija igra koja je jedna od vrlo podcijenjena. Nju sam igrao u mladosti i evo, najbolja igrica u mom zivotu. Ne vjerujem da ju je itko igrao, a da ga ta igra nije dirnula u srce.

Takoder neke arkade tipa Captain Claw te igrice poput Broken Sword, Worms, et cetera.
I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

nabavi mu npr: Kao The Kangaroo 1,2,Neiberhoods from Hell 1,2, Lego Football Mania,možda pokoji stariji NBA,FIFU...

probaj mu nabavit IQ testove inteligencije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 14:59 (pc ovisnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporučite mi igre za klinca od 7 god
E probaj skinuti trackmaniu, ona je besplatna! No opet zabavna preporuca se za klince do +5
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
15 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Ma COD 1 obavezno nek prođe par puta da se ufura u FPS-ove.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Sedmogodišnjaka bi mogle zabaviti male web igre koje skineš sa neke stranice poput miniclipa. Dalje sve igre sa BigFish. To su ti igre poput traženja objekata itd. Od ovog ostalog mogu ti preporučiti igre poput Shreka.

 

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Evo nešto što moj 6-godišnji brat voli igrati.

Bookworm Adventures
Zabavna igra u kojem se slaganjem riječi bori protiv raznih mitoloških bića.

Dosta je zahtijevna, ali mogu reći da je naučio dosta engleskih riječi.

 

 

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

NES emulator i super mario bros.

Ako već ide igrat igre, nek ide od korjena :)

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

Left For Dead 2! Smijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Preporučite mi igre za klinca od 7 god

l4d 2 definitivno Šutim + resident evil 5 + FEAR + doom 3 ... taman igre za djete od 7g..

ஜ۩۞۩ஜ NSR u ♥ ja u kurcu ஜ۩۞۩ஜ feel the fire that burns in your heart --> MOTORBIKES ♥
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 17:25 (killer4987).
Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice