Retro Kutak

poruka: 12
|
čitano: 5.005
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Retro Kutak

Pozdrav,

        vidjeh ode u ovim vašim forumskim dvorima da nigdje nema onog malog crvenog brkatog koji trazi princezu iz davnijih vremena, pa se odlučio otvoriti ovako jedan kutak za gamere voljne rasprave ili samo jednostavnog pisanja o igricama koje su definirale njihovo poimanje o gaming svijetu. Želio bih naglasiti da bi supermoderatori mogli otvoriti neku temu ne kao "igrice općenito" već nešto kao "Retro Kutak" gdje bi se mi, gameri, zaljubljeni u jednostavnost, stil te priču igara koje su nam ispunjavale djetinjstvo, mogli raspisivati o svakoj igri pojedinačno a ne da se takve stvari gube među ove nove revolucionarne igre. 

Ako bi se to dogodilo obećajem da bi pisao barem šumu striborovu o takvim igrama jer sam takav gamer. Zaljubljen u prošli život naših malih, uspješnih likova koji su označili jedan dio moga života.

Također se ispričavam ako ovakva tema već postoji...nisam je imao na uvid.

Želio bih pisati o masi igara sada pa evo da počnem barem s nečime reći ću top 10 igara iz moga djetinjstva (naglasak da su ovo igre koje su ostavile najveći utisak na mene stoga nisu službeno najbolje igre )!!!Smijeh

 

 

  1. Super Mario All Star (standard)
  2. Contra (prva igra koju sam igrao na 8-bit konzoli)
  3. Duck Hunt (znam, znam ali tako sam volio one patke rešetati aaaaaaaaaa)
  4. Comix Zone (stripovi su mi u krvi a ovakav spoj ne mogu propustiti)
  5. Chrono Trigger (prvi rpg ikad igran)
  6. F-Zero (sjećam se rivalstva između mene i rođaka, jaooooooo)
  7. Street Fighter 2 (blaaaaaaaaankaaaaaaaaaa)
  8. Demons Crest ( neznam za vas ali ove je remek djelo)
  9. Final Fight (beat em up aahhhh gospodin hagar i ekipa uvijek spremni na zločin)
  10. Sonic The Hedgehog (volio sam brzinu i životinje...lol)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 2:11 (CROshalashaska).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Retro Kutak

Ne mogu vjerovati da nema retro gamera. Javite se ljudi da se prisjetiomo starih dana!Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Retro Kutak
Uf bilo je tu svacega...mnogima sam vec zaboravio ime, ali da, bile su zabavnije nego danasnje igre...
uglavnom, igralo se puno na commodoreu, "rambo" konzolama, poslije na plejki i kompu..
Najzabavnije su bile igre za dva igraca tipa..to je bila ludnica :D

Commodore;
- ms pacman*
- international karate
- commando
- avenger*
- delta
- neki smesni nogomet

Rambo;
- tank 1990 *
- contra*
- super mario
- duck hunt i oni kauboji
- street figter

bilo je tu jos svacega, od tetrisa i rucnih konzola do kompa i fife 98...

nekak su mi najjace urezane u sjecanje ostale tank 1990, contra, pacman, tetris i soccer...dobri stari dani :D
MSI 790FX-GD70, AMD TWKR, XFX4830 CF, Enermax 535w, 2x2 GB DDR3, F1 500Gb, TT Mambo, Razer Barracuda AC-1, Razer Deathadder, Razer Tarantula, Razer Exactmat, Razer Barracuda HP-1, Samsung P2270
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Retro Kutak

Sad ipak znam da nisam izmislio da postoji "rambo" konzola kad je to već netko drugi spomenuo. Znači ipak sam Contru igrao prvi put na toj konzoli ja mislim. Konzolu imam u sjećanju kao grdosiju joj da mi se opet igrati na njoj kako bi probudio sjećanja. Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Retro Kutak
CROshalashaska kaže...

Sad ipak znam da nisam izmislio da postoji "rambo" konzola kad je to već netko drugi spomenuo. Znači ipak sam Contru igrao prvi put na toj konzoli ja mislim. Konzolu imam u sjećanju kao grdosiju joj da mi se opet igrati na njoj kako bi probudio sjećanja. Smijeh

 

To ti je ovo. Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Retro Kutak
vlad0 kaže...
CROshalashaska kaže...

Sad ipak znam da nisam izmislio da postoji "rambo" konzola kad je to već netko drugi spomenuo. Znači ipak sam Contru igrao prvi put na toj konzoli ja mislim. Konzolu imam u sjećanju kao grdosiju joj da mi se opet igrati na njoj kako bi probudio sjećanja. Smijeh

 

To ti je ovo. Smijeh

To užasno podsjeća na Atari 2600...možda je neki rip-off dizajna. 

 

Atari 2600 Atari 2600
14 godina
offline
Retro Kutak

Mojih par igara na koje sam gubio dane...

Super Mario 1,2,3 

Dr. Mario

Tenkiči

Neznam kako se zvao biljar na staroj nintendovoj konzoli...

Bomberman

 

Volim tu i tamo odigrati koju rundu na emulatoru kad stignem Cool

Ako se dobro sjećam... tu konzolicu "Rambo" sam prije dosta godina znao vidjeti kako prodaju na tržnicama i raznim sajmovima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Retro Kutak
Prilicno sam mlad, tako da nisam ni bio ziv kada su se te igre igrale, ali puno vremena sam nesto istrazivao na tu temu, jer me oduvijek zanimalo kako je sve ovo izgledalo kad nisam ni bio ziv. Igrao sam neke stare igre, ali ne nesto puno. Npr. na ZX spektrumu igrao Turbo Espirit (to je vecinom prije 5-6 god., i ne, nisu moji kompjuteri vec sve od poznanika). Onako, bio sam iznenadjen detaljnoscu s obzirom kada se igrala. Igrao sam puno igara sa komodora 64, ne na komodoru vec pomocu emulatora, tek da vidim razlike izmedju tadasnjih konkurenata. Elite ce mi ostati u sjecanju dok sam ziv, iako je nisam odavno odigrao. Prvi put kada sam igrao, gledam u ekran i ono pitanje: o cemu se ovdje radi? I opet nevjerovatno da igra koja je velicine svega nekoliko kb ima tako puno detalja. E sad sto znam iz teorije. Citao sam o konkurenciji Amige i Ataria. Amiga je kako znam prva koja je mogla da ima 1mb rama (iako veoma skupo kako sam cuo). Atari je pak imao jaci procesor (8MHZ naspram 7mhz amige). Atari se koristio u muzici a amiga u filmu. Sada ne bi isao dalje i na PC XT itd vec sta je tema: igre!
Igrao sam neki RPG Nova ili tako nesto i nisam skonto. Zato jesam Stunt Car Racer (jest tesko vozit auto :D), i dan danas famoznu trku sa bagijima, sa odlicno odradjenim sistemom takmicenja po ligama. Neke poznanike ponekad uhvatim da je igraju i dalje. I da za kraj, Lamborghini... nesto, ne sjecam se. Ali se sjecam da je moglo 1vs 1 i da sam nekih mjesec dana samo nju igrao. Toliko
Loyal to the game
13 godina
neaktivan
offline
RE: Retro Kutak
Simon Ghost Riley kaže...
 I da za kraj, Lamborghini... nesto, ne sjecam se. Ali se sjecam da je moglo 1vs 1 i da sam nekih mjesec dana samo nju igrao. Toliko

Da nije možda igra za Nintendo 64 pod nazivom "Automobili Lamborghini". Ako je, tu sam ja dosta igrao na svom N64. Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Retro Kutak
Stvarno ne znam za koju je platformu prvobitno napravljena, jer sam igrao na emulatoru. Samo znam da je nesto najzaraznije sto sam igrao :D
Loyal to the game
10 godina
protjeran
offline
Retro Kutak

Ajde da malo probudim temu.

Ja najviše volim ove oldskool igre i platforme. Prije bi kupio SNES ili NES umjesto novih konzola. Igram NES, SNES, PlayStation, Apple II igre još danas. Nabavio sam SNES USB kontroler i imam u planu preći Super Mario RPG.

Sigurno ima još retro igrača! Javite se!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Retro Kutak

Naletio sam jucer na ovo, kad se vec prica o "retro"


https://archive.org/details/internetarcade

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice