Rezolucija

poruka: 13
|
čitano: 3.148
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

Bok ekipa, imam jedno pitanje. Uzeo sam novu konfu, ludilo je, igre lete na njoj, al monitor mi je ostao od stare. samsung, ok monitor. Zanima me, obzirom da je ovome sad rezolucija 1680 x 1050, da li bi mi se isplatilo uzimati novi monitor sa većom rezolucijom? Da li bi se osjetila neka veća razlika u kvaliteti slike u igrama?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rezolucija

Bilo bi ti u redu da pređeš na 1080p. Osjetit ćeš razliku sigurno, to je fullhd rezolucija (1920x1080). Samo ovisi koju grafičku imaš, al sve novije teraju 1080p bez problema.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rezolucija

970 gtx. ;)

hmh, treba mi neki jeftini 24', imaš neku preporuku? ili bolje da pitam na hardver

thx 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Rezolucija

Evo ovaj moj pod MOJ PC. Svakako preporučam, za tu cijenu VA panel, jako kvalitetne boje i ta veličina 

13 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

jel misliš na ovu temu koji monitor kupiti? posta sam i tamo ;)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rezolucija

Mislio sam na monitor koji je pod rubrikom moj pc tu ljevo ispod moje slike. Riječ je o Acer G247HLbid. 

13 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

aha :D

fala. i, dojmovi za taj monitor su pretpostavljam dobri? :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

Nemoj bit naivan. Monitor koji imaš je praktički 1080p, samo je 16:10 omjera stranica. Novim monitorom nećeš dobiti ništa osim malo više širine što sigurno ne vrijedi 2k kunića.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

a ovaj koji sad imam je 1680 x 1050. ne misliš da bi bilo značajne razlike u grafici u igrama?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rezolucija

Grafika bi bila jednaka samo bi imao malo širi FOV (field of view), možeš vidjet kako bi ti izgledalo da isforsiraš 16:9 rezoluciju na svom monitoru. Imat ces dvije crne trake gore i dole, ali ce FOV biti onakav kakav bi imao na novom ekranu. Da nemaš nikakav monitor, onda je možda za gaming malo bolji taj 16:9, ali pošto već imaš to što imaš nema smisla davati 2k kuna za minimalno unaprijeđenje.
Radje za te novce ubodeš SSD disk, još rama, platiš skuplji internet.

 

13 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

ja sam onako laički mislia da bi full hd rezolucija od 1920 x 1200 (ili 1080) značila i više nekakvih detalja.

znači nije to to? u biti ne dobijem ništa po pitanju ljepote same grafike ingame?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Rezolucija
Haywire kaže...

u biti ne dobijem ništa po pitanju ljepote same grafike ingame?

 Ne.

 

Dobiješ eventualno veći ekran i veću rezoluciju (više prostora za rad), a ako uzmeš ekran jednake veličine kao što i sada imaš, slika će ti biti oštrija (ali i manja -> skaliranje). PPI calculator - korisno za usporedbu.

 

Računaj na to da će ti slika biti šira, što ne odgovara svima.

 

Moj savjet ti je da ne ideš na 1080p već da uštediš novaca i ideš na 1440p na nekih 26-27 inča, taj prelazak se više isplati.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Rezolucija

aha, thx. dosta su skupi ti monitori od 26-27''. mislim da onda ništ od toga. računa sam na bolju grafiku, kao više detalja i to sve. al u zabludi sam :D

hvala za odgovor

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice