Želim napraviti igru

poruka: 16
|
čitano: 6.177
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Najbolji game development software za početnike?

Bok ljudi... 

Imam ideju za igru (FPS) i želio bih ostvariti tu ideju, no to bi mi bila prva igra i tu nemam iskustva... ali najveći problem je što nemogu izabrat u kojem softwareu da radim. Mislio sam igru napraviti u Unity ili Cryengine, ali to nisu baš početnički softveri (to je moje mišljenje, a rekao sam da nemam previše iskustva u ovom polju) pa bih želio prvo savladati to u nekom lakšem softveru za game-development...

Recite mi vaša mišljenja i glasajte u kojem softveru bi bolje bilo napraviti FPS igru =) 

3 Unity
7 CryEngine
10 Unreal Engine
0 Nenavedeno
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Želim napraviti igru

mozda zvucim pre-optimisticno, ali ako uspijes napraviti nesto slicno cod2 ili cod4 imat ces veliki broj igraca, i jaku kompetitive scenu :)

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
1 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Želim napraviti igru
Hvala na optimistici! ;)
Nisam mislio napravit FPS kao CO2 niti ništa u tom stilu jer inače ne volim baš ratne igre, nego imam ideju za The Hunger Games igru...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Želim napraviti igru
LordLulla kaže...
Hvala na optimistici! ;)
Nisam mislio napravit FPS kao CO2 niti ništa u tom stilu jer inače ne volim baš ratne igre, nego imam ideju za The Hunger Games igru...

 Nemoj govoriti da ti netko kao ja ne bi ukrao ideju! Šalim se, inače pazi tokom procesa izrade kome dajes pristup tvojem radu i sretno! 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Želim napraviti igru
LordLulla kaže...
Hvala na optimistici! ;)
Nisam mislio napravit FPS kao CO2 niti ništa u tom stilu jer inače ne volim baš ratne igre, nego imam ideju za The Hunger Games igru...

 Nadam se da će igra imati vrhunski multiplayer uvezan sa odličnom pričom.

 

Ukoliko je uspiješ izdati uvjeren sam da ćeš zaraditi velike količine novca, požuri!!! 

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
15 godina
offline
Re: Najbolji game development software za početnik
LordLulla kaže...

Bok ljudi... 

Imam ideju za igru (FPS) i želio bih ostvariti tu ideju, no to bi mi bila prva igra i tu nemam iskustva... ali najveći problem je što nemogu izabrat u kojem softwareu da radim. Mislio sam igru napraviti u Unity ili Cryengine, ali to nisu baš početnički softveri (to je moje mišljenje, a rekao sam da nemam previše iskustva u ovom polju) pa bih želio prvo savladati to u nekom lakšem softveru za game-development...

Recite mi vaša mišljenja i glasajte u kojem softveru bi bolje bilo napraviti FPS igru =) 

 Gle, najbolje probaj tu na forumu jos si potraziti par ljudi,podijelite ideje te zajedno napravite, sam ces tesko napraviti ista u cryenginu i unity-u ili unreal enginu...od programiranja do 3d modeliranja, sound editinga, voice-actinga, samog smisljanja price, animacija itd sve sto ide u fps je jako dugacak proces...Ako mislis ista ozbiljnije, i ja cu ti sam pomoc ako ista trebas,vec sam bio u par projekata sto se tice igara al sve propalo radi loseg rukovodstva :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 18:47 (dado16).
10 godina
neaktivan
offline
Želim napraviti igru

Ok, hvala vam puuno. Vrlo ste ljubazni svi, no mislim da već imam par ljudi koji bi mi mogli pomoć ako se odlučim za ostvarivanje igre. Ali još uvijek mi niste odgovorili na glavno pitanje: u ovome nemam nikakvoga iskustva i treba mi software od kojeg bih počeo (neki manji projekt napravio) da se uvježbam i usavršim to i ako znate neki dobar software koji je lak za korištenje i za početnike molim vas preporučite mi ga. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 18:54 (LordLulla).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Želim napraviti igru
Unreal nije tezak, dosta stvari radis preko kismeta a da ne moras ni znat programirat... tak da, slobodno sa njim probaj
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
neaktivan
offline
Želim napraviti igru

Nadam se da kužiš da u slučaju da iskoristiš "The hunger games" naziv ili neki od likova iz filma da možeš imati nekih problema sa copyrightom.


Inače, sretno sa igrom :) (obavezno nas obavijesti o tome kako projekt ide tu na forumu )

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Želim napraviti igru

Osobno sam koristio CryEngine, mogu reči da je relativno lagan što se tiče samog kreiranja mape. Dalje od toga nisam išao jer nisam imao potrebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Želim napraviti igru

Ja bih ti preporucio da pocnes sa Unity-em, po meni je jednostavniji od Unreal-a za pocetnike. CryEngine nisam probao stoga neznam iz iskustva jeli jednostavniji ali ako ista znaci prema onome sto sam vidio tu i tamo Unity je jednostavniji.

Pronadi neki tutorial za pocetnike, ovdje ih imas nekoliko http://unity3d.com/learn/tutorials/modules

Preporucam da pocnes sa Roll-a-ball, to ces jako brzo zavrsiti jer je igra jako jednostavna, te nakon toga idi na survival shooter (mozes i space shooter ako hoces ali survival shooter je noviji tutorial).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Želim napraviti igru

Ok, hvala vam! Probat ću onda prvo s Unityem da naučim osnove svega toga. Ako išta bude od projekta, javim vam na ovu temu. Još jednom, hvala, ljudi!

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2015 18:51 (LordLulla).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Želim napraviti igru

Nego, još samo jedno pitanje... Jel dovoljno dobar besplatni Unity 5?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Želim napraviti igru

Da, Unity 5 (Personal edition, Pro se placa) je dovoljno dobar, samo se pobrini da skines najnoviju verziju, 5.1 u ovom trenutku ako se nevaram.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Želim napraviti igru
Hvala :-)
10 godina
neaktivan
offline
Želim napraviti igru

Žao mi je, otpada projekt :(

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice