Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

poruka: 99
|
čitano: 41.290
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

Evo ovako, mnogi se pitaju kako napravit svoj server? Naime, odgovor je nikako. Vi možete napraviti svoj server ali za četvero ljudi. Pa, ni hostinzi nemogu sami obavit posao (pritom mislim na Hrvatske hostinge). Oni imaju mali plugin koji poboljšava ping i lagg. Mnogi n00bovi dođu na server i reklamiraju ,,svoj server" koji su napravili preko HLDSa. Naravno, to nevalja. Evo tutorial ako radite za Counter Strike.

 

 

Prvo što trebamo je :

HLDSupdatetool http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe
NoSteamPatcher http://www.gameszone.ro/downloads/no-won-steam.zip
MetaMod http://sourceforge.net/projects/metamod/
StatsMe http://sourceforge.net/projects/statsme/

 

KORAK 1

 

Napravite folder gdje će server biti instaliran. Naprimjer D:\HLDS

Otvorite HLDSSupdatetool i kliknite next. Prihvatite i odredite gdje vam se server nalazi (Naprimjer Browse D:\HLDS i dupli klik na njega.)

 

KORAK 2

 

Sada otvorimo Start>Run> i upišemo "cmd" i upišemo cd D:\HLDS

 

KORAK 3

 

Sada upišite hldsupdatetool-command update -game valve -dir.

 

Ovo vam pokreće skidanje datoteka koje su potrebne za vaš server da bi radio.

 

Kada vidite da piše HLDS installation up to date tada ćemo instalirati mod za server.

 

Kao i prije, na D:\HLDS upišite hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir

 

Kada je mod skinut, očekuje vas poruka HLDS installation up to date

 

Sada moramo zapachati server da prihvaća non-steam klijente.

 

Otvorite no-won-steam.zip koji ste skinuli ranije i raspakirajte ga u D:\HLDS

 

Sada moramo podesiti .cfg od servera. Otvorite D:\HLDS\cstrike i tamo bi trebali naći server.cfg. Otvorite ga u Wordpadu, obrišite sve što je u njemu i na posao 

 

hostname "<HOSTNAME>"
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 1
mp_freezetime 3
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password <PASSWORD>

 

Kod <HOSTNAME> možemo napisati ime servera (naprimjer I Am Alive's server)

Pod <PASSWORD> možemo upisati password koji će odgovarati vama i adminima. Ono služi da kontrolirate server.

 

 

KORAK 4

 

Instaliranje Admin Moda

 

Skinuli smo ranije halflife-admin-2.50.60-win.zip i možemo ga raspakirate gdje želite. Pokrenite install_admin.vbs, zatim će vas pitati gdje ga želite instalirati. Vidjet će te više direktorija, ali odaberite D:\HLDS. Napišemo broj direktorija. Tada će nas pitati koji mod želimo instalirati, mi kliknemo na cstrike. To je to.

 

KORAK 5

 

Instaliranje StatsMe

 

Prije smo skinuli statsme-2.8.3-cstrike.zip. Raspakujte sve u D:\HLDS\cstrike

Idite na D:\HLDS\cstrike\addons\metamod i otvorite plugins.ini sa WordPadom i tamo dodajte sljedeću crtu na vrhu od postojeće:

win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll

 

Sada idite na D:\HLDS\cstrike\addons\statsme i otvorite statsme.cfg sa WordPadom

Kod sm_menupassword promjenite password iz r3wt u bilo koju drugu (To morate napraviti. U protivnom, vaš server neće raditi.).

 

Da napravimo /rank i /top10 otovorite statsme.cfg i kod sm_storebyauth stavite 0 umijesto 1.

 

Kako pokrenuti server?

 

Napravite shortcut za D:\HLDS\hlds.exe na desktopu.

Na desktopu desni klik na ikonu>properties i kliknite na target D:\HLDS\hlds.exe i dodati ovu crtu (ostavite prostora između D:\HLDS\hlds.exe i koda)

-console -game cstrike + ip External IP +sv_lan 1 +maxplayers +map de_dust2 -nomaster

 

Primjer za target

 

D:\HLDS\hlds.exe -console -game cstrike +ip 69.69.123.231 +sv_lan 1 +maxplayers 22 +map

de_dust2 -nomaster

 

Da pokrenete server samo kliknite samo kliknite na hlds.exe

 

Eto, to je to... Ako imate kakvih problema ostavite ih u komentarima i ja ću urediti post i napisati riješenje. Pozdrav Namigiva

Ako ti je netko pomogao, nemoj spammat sa Hvala nego klikni ispod potpisa hvaLa :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 23:11 (I Am Alive).
 
43 1 hvala 41
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

Odlično i dosta dobro objašnjeno i detaljno.

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

Hvala vam! Kada uhvatim vremena stiže i za Call of Duty Osmijeh

Ako ti je netko pomogao, nemoj spammat sa Hvala nego klikni ispod potpisa hvaLa :D
 
9 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
I Am Alive kaže...

Hvala vam! Kada uhvatim vremena stiže i za Call of Duty Osmijeh

Još bolje

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

opa .. nesto korisno i od tebe ;)

 

hehe salim se .. odlicno obavljen posao .. mnogima ce pomoci !

- xFire: rebelsy - bc2: rebelsyz0r - please add me ! -
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

Jedan od rijetkih novih korisnika koji naprave nešto korisno, inače samo žicaju i pitaju gluposti o skidanju i slično.

Svaka čast!

No one gets left behind.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 22:58 (thuglife).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
thuglife kaže...

Jedan od rijetkih novih korisnika koji naprave nešto korisno, inače samo žicaju i pitaju gluposti o skidanju i slično.

Svaka čast!

on nije nov

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
P4k1 kaže...
thuglife kaže...

Jedan od rijetkih novih korisnika koji naprave nešto korisno, inače samo žicaju i pitaju gluposti o skidanju i slično.

Svaka čast!

on nije nov

okay okay, however, nemojte u offtopic kad vas molim..Izlanuo se

 

BTW: sutra stiže kako napravit CoD... Pripremite se Namigiva

Ako ti je netko pomogao, nemoj spammat sa Hvala nego klikni ispod potpisa hvaLa :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 23:01 (I Am Alive).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
P4k1 kaže...
thuglife kaže...

Jedan od rijetkih novih korisnika koji naprave nešto korisno, inače samo žicaju i pitaju gluposti o skidanju i slično.

Svaka čast!

on nije nov

Znam ja tko je on, ali treba dečku dati malo poticaja svejedno, svi griješimo Namigiva.

Ovaj put pamet u glavu.

No one gets left behind.
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

CoD2 ili CoD4 Izlanuo se?

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
I Am Alive kaže...

CoD2 ili CoD4 Izlanuo se?

Za cod4 pls. Mucim se vec dugo i nista, i molim te detaljno objasni. Tnx!!

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Imao bih da sam krao.&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 11:01 (Lud ko puška).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
Lud ko puška kaže...
I Am Alive kaže...

CoD2 ili CoD4 Izlanuo se?

Za cod4 pls. Mucim se vec dugo i nista, i molim te detaljno objasni. Tnx!!

ja sam za CoD4!

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

Okay...

Prepare, stiže..

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

KORAK 1

 

Port Forwarding. Morate imati prave portove otvorene. Ako neznate kako to napraviti posjetite http://portforward.com/routers.htm i pratite upute

 

Morate otvoriti portove

 

UDP:28960
UDP:20800
UDP:20810

 

Kada smo to napravili možemo na slijedeći korak!

 

KORAK 2

 

Ovo nije toliko teško kao korak 1.

Moramo napraviti dobar cfg. Možete skiniti dedicated.CFG.

Skinite taj cfg. i otvorite ga sa notepadom (može i wordpad). Kada smo to napravili promjenimo rcon i host name. Kada ste to napravili stavite ga u folder C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare\main (obično je taj dir.) 

 

KORAK 3

 

Kada imamo editirani cfg. stavljen u main dir. moramo napraviti jos jedan shortcut za iw3mp.exe, stavite ga na desktop i promjenite ime u dedicated.exe. Morate imati jedan normalan za igranje i jedan za dedi. server. Sada klik na dedicated.exe pa gdje piše target dopišite +set dedicated 2 +set sv_punkbuster 1 +exec dedicated.cfg +map_rotate. iw3mp bi trebao izgledati ovako C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare\iw3mp.exe +set dedicated 2 +set sv_punkbuster 1 +exec dedicated.cfg +map_rotate

Sada kliknite apply.

 

Okay, ovo bi sad bilo to. Samo trebate double click na dedicated.cfg i vaš server radi. Ima još dvije stvari koje trebate znati. Vaš IP. Samo googlajte my ip i trebali bi dobiti masu rezultata. To služi kada resetirate internet vezu da vas ljudi nemoraju tražit kada vam se promjeni IP. Ako imate static IP nema problema.

 

Sada kliknite na dedicated.exe i trebala bi vam se pokreniti cod4 consola. To je normalno da znate da vaš server radi..

 

Sada možete reći prijatelju vaš IP servera. A IP adresa servera je vaša ip adresa i naravno port 28960. Ako želite postaviti statičnu DNS/IP adresu, pročitajte korak 4.

 

KORAK 4

 

Ako dođe do dinamičkog problema IP adrese, koje smo spomenuli ranije, možete otvoriti account na no-ip.com.

Možete postaviti modificirani DNS account. Poslije čega će te morati skinuti njihov program i instalirati ga na vaše računalo.

 

1. Napravite account

2. Logirajte se na vaš account

3. Stisnite ,,Add" na vašem accountu koji je ispod Host/Redirects na lijevo.

4. Razmislite o Host nameu i napišite ga pod hostname u sredini

5. Odaberite domenu koja će doći sa skočnim menijem.

6. Provjerite jeli vam piše adresa pod IP Adress kućici.

7. Sada kliknite na Create a host gumb

8. Skinite njihov software

9. Instalirajte pa pokrenite program, pa se logirajte.

10. Trebalo bi automatski pronaći vaš account sa vašim host nameom kojeg ste odabrali na njihovoj stranici.

 

Sada samo kliknite gumb pored njega i to je to.

Eto, ako ima kakvih problema napišite pa ću editirat post..

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
 
7 0 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
I Am Alive kaže...

Evo ovako, mnogi se pitaju kako napravit svoj server? Naime, odgovor je nikako. Vi možete napraviti svoj server ali za četvero ljudi. Pa, ni hostinzi nemogu sami obavit posao (pritom mislim na Hrvatske hostinge). Oni imaju mali plugin koji poboljšava ping i lagg. Mnogi n00bovi dođu na server i reklamiraju ,,svoj server" koji su napravili preko HLDSa. Naravno, to nevalja. Evo tutorial ako radite za Counter Strike.

 

Malo mi pojasni ovo žuto. Pod "mali plugin", misliš li na amx addon koji maskira stvarni ping (čitaj: torrenti ubijaju propusnost, a meni ping 16...)

 

Prvo što trebamo je :

HLDSupdatetool http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe   --Nije neophodno, dovoljno je imati dobru, updateanu verziju (ZCP npr.)
NoSteamPatcher http://www.gameszone.ro/downloads/no-won-steam.zip      --Kakav ti je ovo steam emulator?!  RevEmu je najbolji. Tačka.
AdminMod + MetaMod http://ovh.dl.sourceforge.net/source....50.60-win.zip     --Amx mod x je definitivno najbolji (također baziran na Metamodu-u), ima daleko

najviše plugina...


StatsMe http://ovh.dl.sourceforge.net/source....3-cstrike.zip                 --Nepotrebno...

 

Fali ti dproto, omogućava p47 i 48 klijentima da se spoje na p48 server

Mogao si spomenuti i neki od Dyn dns servisa, svima sa dinamičkim IP adresama gotovo pa neophodni...

 

Zašto bi neko koristio gotov server config?

 

Pod <PASSWORD> možemo upisati password koji će odgovarati vama i adminima. Ono služi da kontrolirate server.   --Sa Amx-om je sve mnogo, mnogo jednostavnije... Moguće je imati neograničen broj admina/modova, sa različtim ovlastima. I mnogi pluginovi jako pojednostavljuju administraciju.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
nedIm kaže...
I Am Alive kaže...

Evo ovako, mnogi se pitaju kako napravit svoj server? Naime, odgovor je nikako. Vi možete napraviti svoj server ali za četvero ljudi. Pa, ni hostinzi nemogu sami obavit posao (pritom mislim na Hrvatske hostinge). Oni imaju mali plugin koji poboljšava ping i lagg. Mnogi n00bovi dođu na server i reklamiraju ,,svoj server" koji su napravili preko HLDSa. Naravno, to nevalja. Evo tutorial ako radite za Counter Strike.

 

Malo mi pojasni ovo žuto. Pod "mali plugin", misliš li na amx addon koji maskira stvarni ping (čitaj: torrenti ubijaju propusnost, a meni ping 16...)

 

Prvo što trebamo je :

HLDSupdatetool http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe   --Nije neophodno, dovoljno je imati dobru, updateanu verziju (ZCP npr.)
NoSteamPatcher http://www.gameszone.ro/downloads/no-won-steam.zip      --Kakav ti je ovo steam emulator?!  RevEmu je najbolji. Tačka.
AdminMod + MetaMod http://ovh.dl.sourceforge.net/source....50.60-win.zip     --Amx mod x je definitivno najbolji (također baziran na Metamodu-u), ima daleko

najviše plugina...


StatsMe http://ovh.dl.sourceforge.net/source....3-cstrike.zip                 --Nepotrebno...

 

Fali ti dproto, omogućava p47 i 48 klijentima da se spoje na p48 server

Mogao si spomenuti i neki od Dyn dns servisa, svima sa dinamičkim IP adresama gotovo pa neophodni...

 

Zašto bi neko koristio gotov server config?

 

Pod <PASSWORD> možemo upisati password koji će odgovarati vama i adminima. Ono služi da kontrolirate server.   --Sa Amx-om je sve mnogo, mnogo jednostavnije... Moguće je imati neograničen broj admina/modova, sa različtim ovlastima. I mnogi pluginovi jako pojednostavljuju administraciju.

Pa ako stavimo AMX mod X moramo uređivat dodatno .ini fileove, a to bi potrajalo

HLDSupdatetool je obavezan, vjeruj mi na riječ

Nije to steam emulator to ti je patch ili da kazem crack. Treba ti gotov server config, jel, otprilike svi imaju isto, no naravno mogu podesiti samo kako žele. To je mali server, ništa veliko.

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

jel to slučajno copy/paste?

It's gonna be Legen.......waait.....wait for it....DARY!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

jel to slučajno copy/paste?

neeee.. ajd nađi copy/paste odakle sam to mogao...

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
I Am Alive kaže...
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

jel to slučajno copy/paste?

neeee.. ajd nađi copy/paste odakle sam to mogao...

zašto bi našo? imam pametnijeg posla.

 

samo sam pitao, nema problema.

It's gonna be Legen.......waait.....wait for it....DARY!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
Pa ako stavimo AMX mod X moramo uređivat dodatno .ini fileove, a to bi potrajalo --Sve se svodi na 2 linije

HLDSupdatetool je obavezan, vjeruj mi na riječ --Jesi siguran, meni nije trebao, jesi li se susreo sa CS-om koji već ima HLDS?!

Nije to steam emulator to ti je patch ili da kazem crack. --Server patchevi/crackovi se nazivaju steam emulatori, vjeruj mi na riječ.
I ako si već kompetentan da pišeš tutorial, trebao bi to da znaš... I revEmu je najbolji

Treba ti gotov server config, jel, otprilike svi imaju isto, no naravno mogu podesiti samo kako žele. To je mali server, ništa veliko. --Pa i defaultni radi sasvim dobro za "mali server"

A žuto?





Ovo šaljem s m.bug, sa normalnog stalno neki HTML formating error?!
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIAL

Možda glupo pitanje, ali zanima me da li to za COD 4 vrijedi i za COD 2 ili je drukčije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
nidjo123 kaže...

Možda glupo pitanje, ali zanima me da li to za COD 4 vrijedi i za COD 2 ili je drukčije?

Drugačije je za CoD 2, kada uhvatim vremena (preko Uskrsšnjih praznika) ću napravit i za dvojku.

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA

Jel to 100% radi??
I da, kak da znam IP ? iii, oće to radit mojim frendovima ako im ja pošaljem, odnsno, koji IP im trebam poslat? :)

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
Stipa.03 kaže...

Jel to 100% radi??
I da, kak da znam IP ? iii, oće to radit mojim frendovima ako im ja pošaljem, odnsno, koji IP im trebam poslat? :)

Upišeš na google my ip i odeš na prvi rezultat. A port je onaj port koji si forwardo...

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA

Evo meni neće odma na početku napraviti ovo u cmd-u... Uđem u cmd... I otvori mi se ovo ispod (samo što nepiše ovo što sam ja napiso "C:/HLDS")
I ja upišem C:/HLDS i kaže da ga ne priznaje kao naredbu? Kako bi trebalo ić ?

Evo i slike : http://i42.tinypic.com/2wdmrew.jpg


P.s Windowsi su mi na D: disku, pa sam ja stavio ovo na C: (arihva) i točno je sve napisano.. :L

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 22:55 (Stipa.03).
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
Stipa.03 kaže...

Evo meni neće odma na početku napraviti ovo u cmd-u... Uđem u cmd... I otvori mi se ovo ispod (samo što nepiše ovo što sam ja napiso "C:/HLDS")
I ja upišem C:/HLDS i kaže da ga ne priznaje kao naredbu? Kako bi trebalo ić ?

Evo i slike : http://i42.tinypic.com/2wdmrew.jpg

Napisao si krivu crticu..

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
I Am Alive kaže...
Stipa.03 kaže...

Evo meni neće odma na početku napraviti ovo u cmd-u... Uđem u cmd... I otvori mi se ovo ispod (samo što nepiše ovo što sam ja napiso "C:/HLDS")
I ja upišem C:/HLDS i kaže da ga ne priznaje kao naredbu? Kako bi trebalo ić ?

Evo i slike : http://i42.tinypic.com/2wdmrew.jpg

Napisao si krivu crticu..

A kako napraviti onu drugu crticu?

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
Stipa.03 kaže...
I Am Alive kaže...
Stipa.03 kaže...

Evo meni neće odma na početku napraviti ovo u cmd-u... Uđem u cmd... I otvori mi se ovo ispod (samo što nepiše ovo što sam ja napiso "C:/HLDS")
I ja upišem C:/HLDS i kaže da ga ne priznaje kao naredbu? Kako bi trebalo ić ?

Evo i slike : http://i42.tinypic.com/2wdmrew.jpg

Napisao si krivu crticu..

A kako napraviti onu drugu crticu?

Alt GR pa Q

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
I Am Alive kaže...
Stipa.03 kaže...
I Am Alive kaže...
Stipa.03 kaže...

Evo meni neće odma na početku napraviti ovo u cmd-u... Uđem u cmd... I otvori mi se ovo ispod (samo što nepiše ovo što sam ja napiso "C:/HLDS")
I ja upišem C:/HLDS i kaže da ga ne priznaje kao naredbu? Kako bi trebalo ić ?

Evo i slike : http://i42.tinypic.com/2wdmrew.jpg

Napisao si krivu crticu..

A kako napraviti onu drugu crticu?

Alt GR pa Q

Ali opet isto :( :
http://i39.tinypic.com/iviyqx.jpg

Probo sam upisati velikim i malim slovima HLDS...

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti svoj dedicated server - TUTORIA
Stipa.03 kaže...

Ali opet isto :( :
http://i39.tinypic.com/iviyqx.jpg

Probo sam upisati velikim i malim slovima HLDS...

Nekak zdefano. Neznam stvarno što bi moglo bit...

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice