Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

poruka: 218
|
čitano: 33.305
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Prvo da napomenem, ne radi se o trollanju, niti o potenciranju svađe, jednostavno raspravi.

Drugo, nisam znao odabrati podforum pa se nadam da je ovaj odgovarajući.

Pa da krenem...

 

U prošlosti sam bio strogi protivnik teze da PC gaming lagano umire. Ali kako vrijeme prolazi nalazim se u situaciji da sam i sam kupio konzolu i sve više vidim činjenice koje govore u prilog baš toj tezi. Ne želim da se takvo nešto desi, jer na kraju krajeva PC gamer sam veliki dio svog života i sve moje najdraže igre igrao sam na PC i dobar dio njih bile su ekskluzive, k vragu pa i prve "gaming korake" napravio sam na PC-u.

Da, PC gaming polako pada u drugi plan (ma da smatram da je već u drugom planu) i da, lagano umire. PC eventualno vidim kao platformu za MMO igre ako se stvari drastično ne promijene. Postoci su nešto šta ne možemo zanemarivati. Zadnji primjer je samo 3% PC igrača u franšizi koja je potekla sa PC platforme, govorim o COD-u, BF serijalu i sl... Ali ne dajte se zavarati, slična je situacija sa svim igrama.

 

Nego da krenem na bit teme, hoće li eventualna "smrt" gaminga značiti i "smrt" Windows OS-a?

 

Pogledajmo neke činjenice:

 

Nadogradnje

Postaje sve teže i teže posjedovati najnoviji i najjači hardver. Uzmite za primjer situaciju da kupite računalo, "creme of the crop" kako ameri kažu, skupo računalo namijenjeno gamingu. Nekoliko mjeseci kasnije kupite zahtjevnu igru i ostanete u čudu kako vaše računalo jedva pokreće tu igru na medium postavkama. Ovo je tužna stvarnost koja je u svijetu no. 1 razlog prelaska na konzole. U krajnjem slučaju i meni je bio jedan od bitnih razloga za kupovinu konzole.

 

DX 10/DX 11

Uz nadogradnju hardvera, dolazi i nadogradnja OS-a, jer stari dobri XP iako je već prošlost nalazi se na mnogim računalima a isti taj OS ne podržava ništa više od DX9.i

 

Ujednačeno okruženje za deopere

Zašto se developeri često okreću razvoju za konzole i zašto kada rade multiplatform naslove PRVO naprave verziju za konzole? Jednostavno! Zato što im je lakše. Svaka konzola jednog proizvođača je ista (svaki xbox je isti, svaki PS3 je isti, svaki WII je isti) hardversko se okruženje ne mijenja i developerima je lako optimizirati kod, ispolirati engine do savrššenstva i izvuči najbolje od hardvera. Kada razvijaju za PC, moraju se koncentrirati na bilijune mogućih kombinacija što je težak i trajan posao. Konzole su jednostavno prijateljsko okruženje za developera, tu mogu znati točno što će krajnji korisnik dobiti jer će svaki korisnik imati isto kao i oni.

 

Cijena

Za cca 2500 kuna kupite kompletni sistem, sav softver potreban je u njemu, kontrolere, headset, sve. Kada odem kupiti PC toliko potrošim na grafičku, procesor i kučište. A di su ostale stvari...

 

DRM

Veliki dio igara dolazi sa dragonskim DRM-om, onlajn aktivacijom, limitom na instalaciju i svačim nečim. Konzole ovo nemaju, instalirate igru gdje, kako i kada hoćete. Prodajete ju lako i svima sve radi.

 

Sve manje PC ekskluziva

U ovom trenutku sve je manje igara koje dolaze samo na PC, zapravo osim MMO žanra rijetke igre ne postoje na konzolama. Gotovo sve igre dolaze simultano ili ranije na konzolama. Spomenuti ću samo primjerice BF koji je nekoć označavao PC gaming. (BF BC - ekskluziva za konzole, BF 1943 - izašao na konzolama godinu dana ranije)  A zanimljivo za ovu temu je da mnogi MMO naslovi rade i primjerice na OS-X sistemu.

 

Sve više ekskluziva za konzole

Sve obrnuto od napisanog gore.

 

Portovi za PC napravljeni poslje izlaska igre

Ovakve igre često završe neslavno jer se desi da je port očajan i da je igra jednostavno pojednostavljena i da ju je lakše igrati na konzoli. Često je takvu igru bolje igrati na konzoli nego na PC. Posljednji primjer COD:MW2.

 

"Demografski" pomak ka konzolama

Većina ljudi mojih godina i oni mlađi usvijetu okreće se konzolama, sve češće imaju konzolu i neki stariji PC koji im služi za posao/školu/surfanje itd. Većina čak okreće svoju pažnju laptopima jer su praktičniji. Konzole su jednostavno mainstream, i mnogo je više igrača na konzolama, zbog toga je i veći izbor onlajn prijatelja.

 

I sad u samu srž teme...

 

Ovi me trendovi, iako sam ih prihvatio i djelomično sam dio konzolaške zajednice, plaše. Ne želim da PC gaming nestane, ali činjenice gore govore da mu budućnost i nije med i mlijeko. Ukoliko ne dođe do drastičnih promjena, konzole jednostavno preuzimaju gaming.

 

Tu dolazimo do biti moje teme. Znači li to i nestajanje Windowsa iz računala kućnih korisnika? 

Činjenica je da su gameri u pravilu jedini kućni korisnici koji su "vezani" za Windowse. Naravno, najveći profit MS ostvaruje u poslovnom sektoru i to se neće mijenjati. Ali dali nestanak gaminga sa PC-a otvara vrata ostalim OS-ovima.

 

Da napravimo nekakvu podjelu tipova kućnih korisnika na PC

  1. Ljudi koji ne znaju za druge OS-ove
  2. Igrači jer nemaju izbora
  3. Ljudi koji jednostavno preferiraju Win

 

Skupina 1 je najfleksibilnija. Jer za drugo ne znaju jer nije zastupljeno, ali porastom popularnosti ostali OS-ovi bi zasigurno bili bolji izbor, jer ova skupina koristi računalo za osnovne zadatke, a to mogu na svakom OS-u. Njima je apsolutno svejedno koji OS koriste.

Dok god mogu na fejs, majspejs ili pročitati mail i napisati dokument njima je dobro.

Pa zašto onda ne koristiti onaj jeftiniji OS, odnosno besplatni.

 

Skupina 2 ima jasnu budućnost ako pc gaming zbilja nestane. Preći će u skupinu 1 ili 3.

 

Skupina 3 su MS fanboyi, VB developeri ili jednostavno odani korisnici koji su probali drugo ali Win im je draži. Ova skupina će vjerojatno koristiti Win dok god mogu.

 

Kao zaključak se izvodi da u slučaju "smrti" pc gaminga ostali operativni sustavi dobijaju svoju šansu za uzeti veliki dio tržišnog kolača.

 

Vaša mišljenja?

 

Napomena - Ovo su sve kada/ako pretpostavke u cilju komentiranja...

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
38 14 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Ja mislim da ne jer ogromna vecina PC sluzi ipak u poslovne svrhe a tu je windws daleko najjaci. Pricam o workstation a ne o serverim i sl. Pogledaj bazu programa za winows. I jos jedna stvar jedna od tih konzolo dolazi iz microsofta i sigurno oni nece dozvoliti smrtwindows na eracun xboxa a pogotovo na racun playstationa ili wii. Ipak je MS prejak igrac da ne moze to balansirati.

16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Ma ne govorim o smrti Windowsa općenito, nego o smrti Windowsa u kućnim računalima...

Jasno je da u poslovnom sektoru Windows nije zamjenjiv.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

da nisam gamer tj da ne igram igre na pc(sada vec rjetko) imo bi na kompu linux(ubuntu lili mint)

jer za mene linux ima sve sto ima i windows u nekim stvarima jos i bolje.....

sad igram samo bad company i tu i tamo nabacim pes na ps3,a na kompu gotovo nista ajd jucer sam malo igro mount and blade 

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Baš se ne bih složio da hardware tako brzo zastarijeva. Zastarijeva ako želiš SVE igre igrati na MAX detaljima uz VISOK FPS.

 

Što se tiće Windowsa, dosta se u školama gura i prvo je okruženje koje ljudi upoznaju, pa je prijelaz malo teži.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
MrBlc kaže...

Baš se ne bih složio da hardware tako brzo zastarijeva. Zastarijeva ako želiš SVE igre igrati na MAX detaljima uz VISOK FPS.

 

Što se tiće Windowsa, dosta se u školama gura i prvo je okruženje koje ljudi upoznaju, pa je prijelaz malo teži.

ma nije tesko samo sto ljudi su navikli i nece nista drugo vidjet....sestra mi skupljala viruse stalno na xp-u pa sam joj stavil ubuntu prvo joj se nije svidio a nakon dan-dva bio joj bolji nego xp 

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ja sam skupina 3

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Ma ne govorim o smrti Windowsa općenito, nego o smrti Windowsa u kućnim računalima...

Jasno je da u poslovnom sektoru Windows nije zamjenjiv.

Volio bih vidjeti neku analizu koliko je workstationa u kucnoj a koliko u poslovnoj upotrebi. Nemoj racunati piratske windowse. Ipak mislim da ogroman broj licenci otpada na korporativne korisnike i OEM a d aje retail ipak manji dio a ni tu neki veci procenat nece radi igara prijeci na konzole ili na linux.

16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Buducnost PC gaminga zapravo vidim samo u igrama kao sto je Braid, World of Goo i slicno, jer su one pre "male" da bi se izdavale za konzole, bar mi se tako cini. A posto su to i jedine igre koje igram, nisam bas nesto tuzan sto ce pravi PC gaming umrjet. A to da ce windowsi umrjet ubrzo, kao i cijeli MS, je po meni dosta logicno, jer su vec predugo najjaci i vrijeme je da dodje nova generacija (kao sto je bilo sa IBM-om kada su dosli MS i Apple).

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
MS ni Windowsi zasigurno neće umrijeti... Ne budi bedast.

Radi se o kućnim korisnicima...
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Assassin kaže...

Buducnost PC gaminga zapravo vidim samo u igrama kao sto je Braid, World of Goo i slicno, jer su one pre "male" da bi se izdavale za konzole, bar mi se tako cini. A posto su to i jedine igre koje igram, nisam bas nesto tuzan sto ce pravi PC gaming umrjet. A to da ce windowsi umrjet ubrzo, kao i cijeli MS, je po meni dosta logicno, jer su vec predugo najjaci i vrijeme je da dodje nova generacija (kao sto je bilo sa IBM-om kada su dosli MS i Apple).

imas braid na ps3 za xbox neznam...imaju ti kozole nesto platformera a i najbolje platformer je na konzoli (little big planet)

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
hrvatskafarkasevec kaže...
Assassin kaže...

Buducnost PC gaminga zapravo vidim samo u igrama kao sto je Braid, World of Goo i slicno, jer su one pre "male" da bi se izdavale za konzole, bar mi se tako cini. A posto su to i jedine igre koje igram, nisam bas nesto tuzan sto ce pravi PC gaming umrjet. A to da ce windowsi umrjet ubrzo, kao i cijeli MS, je po meni dosta logicno, jer su vec predugo najjaci i vrijeme je da dodje nova generacija (kao sto je bilo sa IBM-om kada su dosli MS i Apple).

imas braid na ps3 za xbox neznam...imaju ti kozole nesto platformera a i najbolje platformer je na konzoli (little big planet)

Ma znam, ali nevjerujem da ce takve igre ikada izumrjeti na PC-u.

@Danny_HR Ako MS uskoro ne napravi nesto na podrucju Cloud Computinga, gotov je. Isto su tako i za IBM mislili da ce biti vjecan...

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ja sam skupina 1!!!

 

I Windowsi su najgori i nabugovitiji OS-ovi!!!

Jer kad pogledamo Windows XP(s obzirom na cijenu) , taj OS nema gotovo ništa u sebi od programa, A Linux ima i pored toga možeš birati koju ćeš radnu površinu!

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

 

da se gaming svijet "konzolizira" je  ocito kao i razlozi (povrh svega cijene)! ali opet mislim da ce uvjek biti hard core playera i developera koji ce ostat vjerni pc platformi! pa samim time ce biti jos i windosa za po doma ali vjerovatno piratskih tako da opet....

ostajem vjeran igrama na pc pa bile one na windowsima ili necem novom, nije me previse briga! glavno da pere!

JESUS SAVES!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ma to je sve ok, al je ipak play station  za igre. A da su windowsi skupi za to postoje torrenti. Da se mora kupovati windows pola ljudi nebi imalo komp nego pleyku.

ceRina:)
Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ne slažem se s tobom, propadanje PC gaminga neće uzrokovati propadanje Windows-a

 

Windows uglavnom može služiti i za poslovni rad, kao u nekim programima koji nisu kompatibilni sa MAC OS ili Linux (odnosno puno njih) tako da si pogrešno povezao.

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

ne smrt windowsa opcenito nego kod kucnih korisnika!

JESUS SAVES!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
BannedOnThisForum kaže...

Ne slažem se s tobom, propadanje PC gaminga neće uzrokovati propadanje Windows-a

 

Windows uglavnom može služiti i za poslovni rad, kao u nekim programima koji nisu kompatibilni sa MAC OS ili Linux (odnosno puno njih) tako da si pogrešno povezao.

za linux imas sve programe koje imas na windowsu

 npr.

ms word-open office

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ja ne vidim baš tako skoru propast PC gaminga.

FPS-ovi, RTS-ovi i MMO-ovi se na konzolama jednostavno ne mogu igrati kak spada.

U čistokrvnom FPS-u nema do kombinacije miša i tipkovnice, jednostavno su reakcije brže i veča preciznost pokreta.

U RTS-u nema do svih tih hotkey-eva i opet miša za kontrolu kamere.

Što se MMO-ova tiče, tu se nema što dodavati..   zašto nema WoW-a na konzolama još uvijek? Ukoliko i portaju novije MMO-ove na konzole, nema nikakvog razloga da ih prestanu proizvoditi za PC (jer milijuni igrača igraju MMO naslove upravo na toj platformi).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
hrvatskafarkasevec kaže...
BannedOnThisForum kaže...

Ne slažem se s tobom, propadanje PC gaminga neće uzrokovati propadanje Windows-a

 

Windows uglavnom može služiti i za poslovni rad, kao u nekim programima koji nisu kompatibilni sa MAC OS ili Linux (odnosno puno njih) tako da si pogrešno povezao.

za linux imas sve programe koje imas na windowsu

 npr.

ms word-open office

photoshop?

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
BannedOnThisForum kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
BannedOnThisForum kaže...

Ne slažem se s tobom, propadanje PC gaminga neće uzrokovati propadanje Windows-a

 

Windows uglavnom može služiti i za poslovni rad, kao u nekim programima koji nisu kompatibilni sa MAC OS ili Linux (odnosno puno njih) tako da si pogrešno povezao.

za linux imas sve programe koje imas na windowsu

 npr.

ms word-open office

photoshop?

gimp,whine?

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Moje misljenje je da Windows kao sistem i isti interes za njega nikad nece da nestane, jednostavno 90% nas (mislim od samih pocetaka) krenulo je upoznavanje sa ovim svijetom preko Windowsa... Naravno niko nije savrsen, pa tako ni Microsoft i u ovoj prici Windows, ali ja mislim da su udarili jos jace temelje 7-com, previse su user friendly, lagani za koristenje multimedijalnih prednosti, Internet i svi servisi dobro uvezani, podrska za Gaming svijet i vise nego dobar, ne znam sta bi moglo da ga povuce prema dnu, stvarno ne vjerujem da ista moze...

 

Naravno ima onih koji se ne slazu sa mojim misljenjem, mislim, ne moze neko ko se ne bavi ovim poslom i koga ne zanimaju previse stvari u vezi informatike, dici Linux sebi i uciti na njemu i krenuti preko njega, stvarno ne moze...

Šta se bijeli u gori zelenoj...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ali ipak, PC gaming će završiti kad i gaming na konzolama :P

 

KLIK

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

sad ste mi dali inspiraciju... idem si mint instalirat

Belji se

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

ja sam se iznenadio kad sam prešao na linux....uz to ima raznih distribucija koje su namjenjene puno slabijim strojevima..na to instalira se wine programi  i vrti koju god hoćeš pc igru....ima puno kombinacija.....što se tiče dx-a....svima mora biti jasno da je sve ovo komercijala u industriji...hoću reći..ako se ikad desi da konzole pređu kritičnu masu,odmah će se početi kalkulirati kako što više iz tog sektora iscijediti novac....sa svim stvarima je tako...još su konzole razmjerno nerasprostranjene da bi se pritisnuo taj dio..treba ih pustiti da se prošire...

16 godina
online
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Bravo za temu.

 

Počeo sam primjećivati u zadnje vrijeme sve više u igrama kod pomoći, stisni A+A+A+B ili tipkaj X, ili R1+L1+X, i ono stanem WTF?!?, pa se sjetim da su to komande za konzole.

I istina je da PC gaming propada, sve više igara izlazi na konzolama, i puno više igara izađe na konzolama, pa tek onda na PC-u.

 

Netko reče da hardware ne zastarijeva brzo, ja kad sam kupovao kupio sam skoro vrh tada, a to nije bilo bas daaaavno, nije da ne mogu igrati, ali već moram paziti kolike detalje stavljam jer ne može sve na max, a niti sam lud, niti imam dovoljno love da svaku godinu kupujem novu pilu.

 

Osobno imam win samo radi igara. Sve što radim, dobro sam radio i na Linuxu i nisam imao problema sa driverima, kojih sada imam. I u planu sam kupovati konzolu (čim se dokopam love) i čim kupim konzolu, win leti, a snimim fino neki linux i virtual box, ako mi baš bude trebao neki program iz win.

 

A to da će windows izumrijeti, iskreno ne vjerujem, jer vece firme koriste windows i teško da ce preći na bilo što drugo. Ali što se tiče malih korisnika ja sam siguran da će se broj korisnika windowsa smanjiti vremenom.

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

I ja imam PS3 (slično tebi Danny, ti imaš XBox360)ali moje mišljenje je ovakvo:

Ako PC Gaming izumre ne znači da će Windowsi izumrijeti, nego će se "samo" smanjiti prodaja OSa (ili računala općenito)!

A smrt Windowsima neće biti jer ima onih koji koriste sustav samo za aplikacije i izradu, programiranje itd. tako da to njima ne igra ulogu...

 

 

Toliko od mene...

 

pozz

 

 

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 12:01 (4ucker).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
4ucker kaže...

I ja imam PS3 (slično tebi Danny, ti imaš XBox360)ali moje mišljenje je ovakvo:

Ako PC Gaming izumre ne znači da će Windowsi izumrijeti, nego će se "samo" smanjiti prodaja OSa (ili računala općenito)!

A smrt Windowsima neće biti jer ima onih koji koriste sustav samo za aplikacije i izradu, programiranje itd. tako da to njima ne igra ulogu...

 

 

Toliko od mene...

 

pozz

 

P.S Veeeliki plus konzolama je što imaju "internet" te ga nije potrebno plaćati...

WTF ???????????????????????????????????

kakvu ti to rakiju cuclas?????

JESUS SAVES!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 11:54 (skank666).
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
4ucker kaže...

 

A smrt Windowsima neće biti jer ima onih koji koriste sustav samo za aplikacije i izradu, programiranje itd. tako da to njima ne igra ulogu...

Si do kraja čitao prvi post?

 

4ucker kaže...

P.S Veeeliki plus konzolama je što imaju "internet" te ga nije potrebno plaćati...

...A?!

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
skank666 kaže...
4ucker kaže...

I ja imam PS3 (slično tebi Danny, ti imaš XBox360)ali moje mišljenje je ovakvo:

Ako PC Gaming izumre ne znači da će Windowsi izumrijeti, nego će se "samo" smanjiti prodaja OSa (ili računala općenito)!

A smrt Windowsima neće biti jer ima onih koji koriste sustav samo za aplikacije i izradu, programiranje itd. tako da to njima ne igra ulogu...

 

 

Toliko od mene...

 

pozz

 

P.S Veeeliki plus konzolama je što imaju "internet" te ga nije potrebno plaćati...

WTF ???????????????????????????????????

kakvu ti to rakiju cuclas?????

Sryy, mislio sam na usluge koje nude, skidanje demoa itd.

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice