Red Dead Redemption 2

poruka: 2.924
|
čitano: 657.644
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Službeno je, Red Dead Redemption 2 stiže iduće god
14 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Evo odigrah kojih 5-6 sati od sinoć. Inicijalno pokretanje famozni error sa launcherom, ugasio AV odmah sve proradilo bez greške.

 

Pogledao nekoliko tih performanse tutorijala na youtubu za grafičke postavke jedno 50-60% toga su overkill stvari koje kada se uključe totalno ubijaju framerate a daju marginalno ljepše vizualno iskustvo.

 

Sa mojim rigom (u moj PC) što je danas totalno prosječan stroj radi grafičke, nakom malo tweakanja, traženja zlatne sredine, teksture na Ultra ,aniso x4, global illumination na high, shadows high, soft shadows medium, long-far shadows low, ssao medium, reflection quality medium, mirror quality medium, water physics and reflections low, water refraction medium (voda uz kao što svi kazu jedan od najvećih fps killera ovdje za praktički nezamjetnu razliku u kvaliteti) volumentric lighting medium, raymarch res. off, particle quality medium, particle lightning medium, tesselation high, MSAA off,  TAA medium ili high, FXAA off, geometry level of detail max bars, grass view distance 3 bara, tree quality high, paralax occlusion mapping medium, decal quality medium, fur quality medium.

 

+ ovo ako imate AMD karticu My Documents/Rockstar games/Settings/System.xml (otvorit sa notepad)  editirat asycn settings : klik na edit-find upisat ComputeEnabledValue upisati true umjesto false value u navodnike, save and exit.

 

 

+ što je doktor napisao više puta amd sharpening ON ako imate potrebu za tim, igra u snow prologu ima na mom rigu uz ove postavke 55-65 fpsa, poslje na chapter 2 gdje kreće open world butter smooth 60+ fpsa konstantno, nema štekanja, nema dropova, 5-6 odigro igru bez rušenja i ikakvih problema, čak i radeon relive radi savršeno. Zabio sam FPS lock cap na 60 fpsa u AMD radeon settings da mi ne radi screen tearing i da ne moram palim vsync radi toga što imam 60hz refresh monitor, i čak tu igra ljepše radi nego 90% drugih igara pri isključenom vsync.

 

Za 270 kn što sam muljao sa vpn i uz ovu grafu , igrati ovakvu igretinu koja je više odličan interaktivni film nego igra, super iskustvo

 

Sama kvaliteta igre je klasični scenarijo : I još samo da vidim ovo, i veeeeeć je 5 ujutro, treba se ustati u 6 ujutro , fak it kuhaj lonac kafe:D

 

Te ultra-high fore na svemu da moraš imati je potpuno nepotrebno i marginalne su razlike u mnogo tih postavki, igra i na ovome gore izgleda ko san, ljudi relax i enjoy. Nemora sve ić u 4k ultra holy shit maximum detail engage modu.

 

Ovo je toliko dobro da bi odigro i na low ako treba.

 

EDIT: monitor mi je 1920x1200 16:10 ratio 24" najnoviji amd driveri + obavezno čišćenje starih drivera sa Display Driver Uninstaller cleanerom preko safe moda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 15:06 (Colossus7).
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Dodinho kaže...

 

Zamisli sramote, wild west igra i moraš jahati u open word igri... SMEĆE!

 Činjenica je da ga ima previše pogotovo u situacijama gdje ga ne bi trebalo biti toliko. Dobiješ misiju, jašeš do točke A. Dođeš to točke A - jaši do točke B. Napokon si na točki B i počinje prava misija koja uključuje - jahanje. Uspješno riješiš misiju i želiš novu? Vrati se na točku A. Prvih desetak sati nije problem, no nakon određenog vremena postane zamorno i dosadno, pogotovo što ćeš kroz neke puteve proći nebrojeno puta. I to sve best fast travela. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 15:10 (Vandit).
16 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Vandit kaže...
Dodinho kaže...

 

Zamisli sramote, wild west igra i moraš jahati u open word igri... SMEĆE!

 Činjenica je da ga ima previše pogotovo u situacijama gdje ga ne bi trebalo biti toliko. Dobiješ misiju, jašeš do točke A. Dođeš to točke A - jaši do točke B. Napokon si na točki B i počinje prava misija koja uključuje - jahanje. Uspješno riješiš misiju i želiš novu? Vrati se na točku A. Prvih desetak sati nije problem, no nakon određenog vremena postane zamorno i dosadno, pogotovo što ćeš kroz neke puteve proći nebrojeno puta. I to sve best fast travela. :)

 Ali fast travel postoji i funkcionalan je. Ja sam ga koristio više puta na relaciji St. Denis - Valentine.

Koristite blage riječi i jake argumente
6 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Znam, to se odnosilo na vrijeme prije nego se otključa Fast travel. ;)

 

Da se razumijemo, igra je fenomenalna i zavidim svima koji ju po prvi puta prolaze. Stvarno ima nezaboravnih scena, misija, side misija i krajolika. Jedina zamjerka s moje strane ide jahanju. I kontrolama, ali to se odnosi na PS4 verziju. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 15:19 (Vandit).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Po pitanju anisotrpoic filteringa!

To u svakoj igri na max jer su udaljene teksture ljepše a ima 0% utjecaja na performanse. U svakoj igri

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Meni je taj pocetni dio do chaptera 3 najbolji. Tu se najvise likovi razvijaju i pacing je najbolji, kasnije su misije šlampavo napravljene dosta njih su kao neki filler sve se svodi na shooting gallery do zadnjih par misija gdje igra zavrsava. Opcenito im fali kreativnosti kod izrade misija, a to se posebno vidi pred kraj igre.
To im jedino zamjeram inace bi mi igra bila 10/10.

 

Jahanje je vrh i lov isto je super :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Riješio sam treasure hunt one mape što nađeš tamo gdje i onaj gold bar, to je biti taj treasure hunt koji smo dobili specail edition, nagrada je stvarno pozmašna, odo sad od campa napraviti hotel 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Nadam se da će i na Steam-u biti svih tih editiona...  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Pozdrav, nisam citao zadnje stranice isprike ako ke netko vec pitao. Znaci igram po par sati i sve super i onda samo odjednom stane sve i igra crasha. Jel se događa jos nekom i kako rjesit? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Prešao sa r3 1200 na r5 2600 igra radi odlicno ali iz nekoga razloga crash svakih 15-20 minuta pa ovo je za poludit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 17:52 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
HCgamingCRO kaže...

 Slazem se skroz. Igra je znaci prepuna sadrzajem i ovako random dogadjaje sa NPC likovima jos nisam vidio...znaci dodjem u bar i sjedi lik kojem sam pomogao jer ga je ugrizla zmija brijem  i sjeti se NPC toga i zapocne lagani small talk.

Pokusavam citati svaki kurcic  mali, papire,pisma novine ma bas sve igra je toliko duboka da jednostavno nekad u nekim situacijama i nekim pejzazima samo zinem koliko detalja ima.

Nego sam te htio pitati, znas mozda sta sa onim kostima sto nadjes kao arheolosko nesto ili je to samo achievement kad ih nadjes sve..

I ako moze pomoc dobio sam 5,6 slika poznatih revolverasa od jednok lika isto u jednoj birtiji u valentine-u i di da ih trazim sad nema nekog quest marka na mapi.

 

 

Te kosti dinosaura su ti dio side questa, kojeg dobiješ od neke babe arheologinje koja iskopava kosti. Jbg, zaboravio sam sad na kojoj sam lokaciji naletio na nju, ali mislim da je negdje između kampa i Valentinea. Uglavnom, nakon toga kad god naiđeš na kosti pošalješ joj pismom lokaciju i kad ih sve nađeš quest je gotov. Što dobiješ, ne znam, nisam ni blizu kraja. 

 

Inače, je li netko pronašao onog lika što su ga rastavili na komade i ostavili da visi ispod mosta? Noge, ruke, glava odrezana, a tijelo razapeto da visi s malog drvenog mostića. Horror scena, negdje blizu Valentinea kad se ide iz kampa. U ustima sam mu našao dio mape, ali iz te mape uopće ne prepoznajem kud bih trebao ići. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
online
Red Dead Redemption 2

Izašao danas novi driver za Nvidia grafe pa updateirajte. Sad sam odigrao 2 sata u komadu bez crasha.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 5
9 godina
offline
Red Dead Redemption 2

ovo mi je najbolji pištolj u igri, poprilično je jak kad ih koristite u paru. može se kupiti samo u Saint Denisu.

ne znam kad točno se otključava, navodno negdje između chaptera 4 i epiloga.

skinuo sam 100% save file, pošto sam priču već prešao na konzoli, ali paralelno prelazim priču ispočetka.

ako igrate prvi put, ne preporučam da skidate save file zbog spoilera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Red Dead Redemption 2

Racku, još se ruši. Sad se 2 puta u 20 min.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Red Dead Redemption 2

evo i ja preko ruskog vpna kupio :D nisam mogao da cekam narodnu verziju koliko ste dobro pisali o igrici :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Gašenjem cloud save kategorije za RDR2 u launcheru donekle osiguran oko sat vremena bez rušenja... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Red Dead Redemption 2

nemojte nikad uc u usrani pvp modes na rdr onlineu jer je to postao mrtvi kampfest sa rolling block rifleom i naravno priključenim kontrollerom koji ima aimbot a ne aim assist, jebena sramota

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2

ryzen 5 2600x te radeon rx 570 4gb (trebala je biti 470 ali dobio sam mrvicu jaču)....

igra mi se preporodila. 1080p, nešto ultra, nešto high. prosjek je 50-60 fps. povećao sam resolution scale na 1.250 i imam 35-38 fps u valentines ali igra izgleda neopisivo ljepše ovako. sad moram smisliti što smanjiti da dobijem malo više fps a da ne kvarim previše detalje. jedino je gpu temperatura cca 75 a cpu 77 pa kad se upale ventilatori sve si mislim da će netko od mojih u kući doći gledati koji k... se to čuje haha. grafička ima 2 poprilično glasna ventilatora kad krenu raditi iznad 2000 rpm ali headset na glavu i ja ne čujem ništa :D 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 3:57 (Skullscar1989).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2

https://www.ign.com/articles/2018/11/12/79-amazing-little-details-in-red-dead-redemption-2

 

88. Horses have testicles with realistic physics, including shrinking in cold weather.

 

hahaha

16 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Skullscar1989 kaže...

povećao sam resolution scale na 1.250 i imam 35-38 fps u valentines ali igra izgleda neopisivo ljepše ovako. sad moram smisliti što smanjiti da dobijem malo više fps a da ne kvarim previše detalje. 

 

 Imaš AMD karticu, uključi Radeon Image Sharpening i vrati rezoluciju na normalu.

12 godina
offline
Red Dead Redemption 2

kako točno funkcionira save sustav dok se free roama, lovi, loota itd. (U misijama sam na teži način otkrio da se mora do  kraja misija odraditi (ode pola sata igre u nepovrat).)

Mora li se vratiti u kamp i leći u krevet ili samo doći u kamp ili kako.

Rijetko imam više od pola sata dnevno za igru(osim vinkendom) pa da ni ne planiram neki veći objective ako nemam više vremena.

znam da me je to živciralo i u svakom GTA naslovu, ali prije sam bar imao više vremena(nije bilo malog djeteta) pa me nije toliko diralo, šteta da u današnje vrijeme nemaju bolji save sustav.

Zato mi je Witcher 3 zakon, iako ga igram pomalo već 3 godine, mogu ga igrati doslovno 5 minuta, prosetati malo ili porazgovarati s nekim i saveati i sutra nastavim dalje.

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

story - save game

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 8:28 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
doktor1 kaže...

story - save game

 ček ozbiljno, a niš očito sam slijep...

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
15 godina
offline
Red Dead Redemption 2

ja kad stavim onu opciju asycn na true imam manje fpsova nego kad je na false :) jos se moram pogirati sa grafickim postavkama... high, utlra medium postavke uradim benchmark prosjek fpsa 49-50

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Skullscar1989 kaže...

https://www.ign.com/articles/2018/11/12/79-amazing-little-details-in-red-dead-redemption-2

 

88. Horses have testicles with realistic physics, including shrinking in cold weather.

 

hahaha

 

to je smiješno i sve, ali ne kužim zašto se gubi vrijeme i energija na tako nešto. bolje da su umjesto toga napravili još jednu ili dvije kvalitetne misije. fora je napraviti igru sa zanimljivim detaljima, ali konkretno ovaj detalj nikako ni ne primjetiš u igri

5 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Cansee kaže...

 

to je smiješno i sve, ali ne kužim zašto se gubi vrijeme i energija na tako nešto. bolje da su umjesto toga napravili još jednu ili dvije kvalitetne misije. fora je napraviti igru sa zanimljivim detaljima, ali konkretno ovaj detalj nikako ni ne primjetiš u igri

 Ti ne gledaš konju u jaja dok igraš?  Čudak

Sve Vas Volim
15 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Molio bi ako ima itko da igra na GTX 1070 na 1440p rezoluciji da podijeli svoje postavke i koliki fps postiže u igri. 

Meni se čini da dobivam manje FPSa nego bi trebao. I ono što mi je čudno...netko je napisao da na snijegu ima manje fpsa nego kada ode negdje u šumu...kod mene je to obrnuto...na snijegu radi glatko, a čim sam došao u onaj dio gdje nema snijega, pada fps. Npr. onaj dio kada ekipa ide pljačkati vlak. Sa nekih 45-50 padne na nepodnošljivih 30-ak. 

Ne znam, možda bi morao kompletno počistiti drivere i ponovno instalirati...

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 9:55 (unique83).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Slučajno našao ovog konja... Odlične "performanse"...

Treba napomenut da sam na 9% main story sa igrom tako da mi je ovo dobrodošlo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Red Dead Redemption 2

Gdje si ga našao, 2 puta sam se vraćao gore u planine kod onog jezera i nema ga nigdje.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Baš gore. Tražio sam bizona i našo njega...

Na mapi je ikona od legendarnog bizona pa preko puta jezera i te ikone...

Treba ga vidjet jer je skroz bijeli pa se stopi sa pozadinom

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Službeno je, Red Dead Redemption 2 stiže iduće god
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice