Šta se dešava sa igrama

poruka: 117
|
čitano: 22.164
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sta se dešaje sa igrama

što je novija igra to je manje igriva bar meni,u zadnje vrijeme nikako da nađem igru koja me more zasitit neznam je li problem u meni ili šta.

resident evil 4 5 nako nije loše u pola igranja mi je dosadila dok sam 3 prišao jedno 100 puta.

Dugo očekivani FUEL mislim ono vožnja i sve da ne nabrajam katastrofa igra sam je jedno 3 minute,

jedino cod 5 stvarno je dobar igram ga jedno godinu i jos mi nije dojadio.

fallout 3 onako nije za multiplaya.da pohvalim Call Of Juarez Bound In Blood dobro da je se netko sitio napraviti nesto u tome stilu a da nije dosadno.

Battlefield 2 je odličan jednostavno ne more dojadit jedva čekam 1945.

Wheelman,Burnout.Paradise The Ultimate Box sranje veliko samo se nesto vozikas.

Left 4 Dead me je zalipio za stolicu otao sam bez daha kao da je netko napravio igricu bas onako kako sam ja zamišlja ali dojaji.

sims 3 mislin ono triba ti kompijuter od 20000kn mislim da bi ti i onda digdi zastopalo nije loše jako opširno iako mislim da je izgubilo dušu.

ne znam sta da igram sta god počmem ili dojaji ili je tolko lose da se neda igrat.

Trenutno igram SUPER MARIO 3.

BAN
 
15 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sta se dešaje sa igrama

A evo u čemu je problem ( bar po meni ), u počeku je svaka igra bila različita i inovativna jer ih je bilo znato manje, sa razvojem i ogromnim povećanjem broja igara, developeri su očigledno počeli gubiti ideje, sada samo rade remakeove i nastavke starih hitova, što se mnogima ne sviđa, zato se svaka koliko-toliko inovativna igra proslavi ( ti si spomenuo COJ ), no ipak ukoliko se posao napravi dobro ( spomenuo si FO3), igra i dalje može biti izvrsna, dakle, to najviše ovisi od kreativnosti samih developera.

O očima n00bova svatko je cheater. U očima moderatora svatko je spamer. Quid latine dictum est altum viditur- Sve rečeno na Latinski zvuči pametno.
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sta se dešaje sa igrama

Točno je ovo što je Thuglife rekao. Bilo je na BOL-u o tome kako je neka firma dala milijun za istraživanje zašto igrači nisu zadovoljni. Znaš što su saznali? Saznali su da će igrači biti više zadovoljni, ako izlazi manje igara, ali kvalitetnih. I na to bezveze troše novce. Nego, umjesto da kukamo, imaš igara koje su prema žanru totalno nove ili rijetke, npr. Portal, Braid, Audiosurf, Guitar Hero, Zeno Clash, Trine, The Path, Plants VS Zombies(jest, tower defense igra, ali da je nešto slično postojalo i u tom obliku zabavno - NE), Overlord(da, to je akcijski RPG, ali je princip odličan i zabavan(kopira jednu stariju igru, osim njega jedinu igru tog principa), humor je awsum) i igru koja je RPG, ali je nešto sasvim uber, Mass Effect. Znam da neke još zna zabaviti igra iz GTA serijala probaj to. Ako ti se sviđa GTA, probaj Prototype(vrlo dobra igra po meni). Odlične igre su još uvijek prisutne(u malom postotku, ali su prisutne), makar je većini samo grafika bitna u zadnje vrijeme. Vidim da dobar dio foruma pod "Naj FPS" piše CoD4, Crysis i Far Cry 2. Meni je CoD4 bio odličan, ali da Crysis i FC2 nemaju ubergrafiku, bili bi prosječni shooteri. Pa gdje je ostao legendarni Half-Life, Serious Sam, Duke Nukem i mnogi drugi? Iskreno, mene ne brine što drugi vole, glavno da još uvijek ima pokoja igra na tržištu da me može pošteno zabaviti, da ju cijeli dan igram bez da mi dojadi, da se kod strašnih scena smrznem ko pi*ka, a kod duhovitih da se smijem kao kad gledam Pervana ili Knjaza. Dokle takva igra ne izađe, drži me Team Fortress 2,  definitivno najoriginalniji i (po meni) najbolji multiplayer FPS(dosta ih je kvalitetnih, ali se svim uglavnom svode na realno ratovanje, a TF2 je, priznajte najorginalniji). Od igara koje bi trebale izaći ili koje su izašle u zadnje vrijeme preporučam: Batman: Arkham Asylum(obavezno, pogotovo ako si ljubitelj Batman), Street Fighter IV(najbolja tučnjava na PC-u ikad), Overlord 2(being evil evil ist so uberawsum), gore navedene igre. Ja još čekam 2 igre koje će izaći ove godine: Red Faction: Guerilla(sandbox na Marsu, igra prepoznatljiva po tome što možeš uništiti skoro sve, vidiš kako padaju cigle kad rušiš zid, itd.) i igru koju najviše forumaša iščekuje: Call of Duty: Modern Warfare 2.

Normal's overrated!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 8:01 (Horagio).
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sta se dešaje sa igrama

Evo jedina igra koju sam ja prešao u zadnjih godinu i pol dana je Fallout 3, i sad ga opet prelazim. A one koje sam puno igrao, ali se ne mogu preći su CSS, PES i GRID. A isprobao sam jako puno igara. Žalosno je što u godinu i pol dana izađe par dobrih igara.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sta se dešaje sa igrama

evo ja da nesto kazem: zalosno je to ja kao ljubitelj nfs-a i dan danas igram underground 2(presao ga 12 puta)...presao sam sve nastavke poslje njega ali nijedan mu nije ni blizu(moje misljenje),evo u zadnje vrijem igram pure onako igra nije losa ali dosadi s vremenom...

I Dont need to Get a life...I am a Gamer I have lots of lives...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 9:20 (Gman).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama

Moje je mišljenje da je došlo do zamora ideja...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Šta se dešava sa igrama

ma bit će svega ljudi, prevelika se tu lova vrti da bi nas tako ostavili ko ribe na suhome...

 

 

strpljenje je vrlina

ideš...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 9:45 (pad0branac).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Niko nije spomenuo za bioshock,vrlo originalna igra sa zanimljivom prićom,a sad na jesen još i dolazi i nastavak sa multiplayeromSmijehTakođer jedan od originalnih igara je stalker serijal,po meni bio bi najbolji fps samo da ga bugovi nisu pokopaliNeodlučanPrvog stalkera samo igrao skoro godinu i pol ,prošao ga jedno 5 puta sve zajedno(2 put normalno,poslije sa fantastičnim modovima koji su činili igru potpuno drukčijom)A sad igram clear sky,i trebao bi brzo doć call of pripyat.Ima po meni dosta dobrih igri samo si treba nać ono što koga zanima.Mene inače sve ostale igre više manje dosade(bilo kakve tučnjave,arkade,sportske,vožnja)to mi dosadi.Fps,rts ima za bilo koga par naslova koji su odlični koji neće dosadit.Jedino što sam igrao od ostalih žanrova bi bio Braid,isto originalna igra.

 

Tako što se mene tiče,meni samo par igara da izađe i ja sam sretan,samo stalker,crysis i eventualno koja strategija(novi C&C)Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Šta nitko neigra novog WOLFENSTEINA? ?? ? lol Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama

Stari se... prerastas igre!:D

Ja kad sam bio mladi mogao sam svaku igru igrati i sve mi je bilo zanimljivo, sada sam jako suzio preference...

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama
Grafike neće biti puno bolja nego što je npr u crysis warhead-u kad dode dx11, nema šanse. U assassins creed 2 je grafika super.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama

To su bili dani gaminga kada je izasao prvi HL, deus ex i ostali odlicni naslovi.

http://h-sim.forumotion.net/forum.htm
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Šta se dešava sa igrama

Igra se igra ali je malo čudan, previše SF-a u igri :-) Inače GRID i ganjačina do bola, GTR2 rules.

15 godina
offline
RE: Šta se dešava sa igrama
Living.Dead kaže...

To su bili dani gaminga kada je izasao prvi HL, deus ex i ostali odlicni naslovi.

 

Eh....Deus Ex i System Shock 2.....the good days......

16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta se dešava sa igrama
Cro-gamer kaže...
Grafike neće biti puno bolja nego što je npr u crysis warhead-u kad dode dx11, nema šanse. U assassins creed 2 je grafika super.

Jos jedno djecje razmisljanje! Grafika uopce nije vazna, danas nema nove igre sa losom grafikom! Sve je u prici, igrivosti, vlastitim ukusima...

Vi grafikasi, sto ce vam bolje od Crysisa sto se tice grafike? Sto jednog dana kada grafika u igrama bude na razini "realne" grafike? Sto onda?

Zaboravi na grafiku covjece...

 

A i opet, dodes tu reklamirati Assasins Creed 2, eto mene bas briga kakva je grafika tamo, igra je dobra ali meni osobno nije sjela i to je to!

A i ne vjerujem da ce AC2 imati najljepsu grafiku... to ti je jos jedna tvoja zabluda jer si zaluden tom igrom i ne gledas objektivno!;D

15 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama
Jedina igra koju igram u zadnje vrijeme je Silent hill prvi dio.Igram je zato što ne patim za dobrom grafikom,a Silent hill je igriv i zabavan.
Po meni grafika nije na prvom mjestu kod igri.Totalno mi je zabavna i igra Plants vs zombies,iako sam je brzo prešao mogu nastaviti igrati uz nove biljke i neke zabavne dodatke(zen garden)
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Šta se dešava sa igrama

Ja sam u zadnje vrijeme igro Oblivion (ponovno), i bio sam zadovoljan (opet) s pricom i questovima, nakon sto sam je proso, poceo sam je prosirivat modovima, i opet je bilo dobro

 

trenutno igram Street Fighter 4, samo zato sto lici toliko na Street Figther-a 2 :)

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Grafika utječe na igru u velikom smislu, ali vidi GTA IV, grafika da si oči iskopaš, ali neoptimiziranost i zamorna priča unište želju za igrom. Remake-ovi nisu uvijek dobri, a ni nastavci, ali ne možete reć da sa nestrpljenjem ne očekujete diablo 3 i starcraft 2 koji dolaze 24.12 ako se ne varam. A i priča se da rade na novom warcraftu. Osobno mislim da prave strategije ne mogu biti dosadne, evo uzmimo za primjer WW2, toliko je igara na njegovu temu, a ja ću i opet po ko zna koji put koju strategiju na tu temu zaigrat, evo čim izađe dugo najavljivani RUSE, meni se čini zanimljiv. A što se tiče tržišta RPG-ova i FPS-ova rjetko da netko može ponuditi nešto novo (čast iznimkama), ali tu se jedino mogu razbacivati novom grafikom, nemaju baš što pridonijeti u priči. Premda... Mafia 2, to je to što se čeka...

Been there done that
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Nije ni grafika meni presudna al ono što više volim kod crysisa je što ima fizike,što možeš rušit kuće,što gad baciš bombu u neku baraku ona se raspadne i to.A ne u cod zakucaš 50 bombi ni drvo nije se srušiloNeodlučanTako je prije bio half life,puno fizike skojom možeš barat(pogotovo kad se dobije gravity gunNevinašce)Dok su u crysisu to još poboljšali pa stavili fiziku i na drveće kuće,meni jo to ful gušt.A jeste ikad probaly crysis preko multiplayera na dx10 serverima(bilo je i par na dx9)gdje je uključena fizika?Pa to postane totalna ludnica,nešto nepoisivo.Imaš onda zbilja osječaj da si u borbi sa puno eksplozija drveća koje se ruši(ono nije za ukras drvo padne na tebe a ti baš nisi pri energiji ubije te!)bačve koje lete ili jednostavno se vozit tenkom i rušit sve predsobomOsmijehTo svi govore crysis samo grafika a pola ljudi(a možda i više)nikad ovdje nije ni igralo ga preko neta i doživilo pravo iskustvo.Jedino je bed što nemogu svi igrat kako treba pa valjda većina onda i pljuje po njemu jer ga nemogu ko cod 250lock vrtit na ogromnoj rezi i svim upaljenim.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama

Oh da, ima ideja, rijetko ali ima, svake godine izađe barem 1-2 apsolutna remekdjela, za ovu godinu ste uglavom spomenuli ali 2010?

 

Ovo je jedna od njih: Star Wars: The old republic - Prezentacija (20 min) je OVDJE.

 

Imho, uvijek se nađe nešto što popravi godinu. No fear. Namigiva

 

 

From dying heaven To living hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Meni grafika dosta utječe na igrivost jednostavno mi je bolje,slađe igrat igricu, a kada se na to doda dobra priča, prostor i vrijeme događanja, dobra oružja i kontrole igrica je skoro savršena.

Crysis je jedna od najboljih igara ikada bar za mene, ne samo zbog grafike već i zbog mogućnosti i načina pristupanja zadatku, kad smo kod toga jedva čekam crysis 2.

 

 

Mass effect me također ugodno iznenadio, najbolji RPG koji sam prešao pa onda od iste tvrtke Star Wars : KOTOR I i II. Assassins creed je samo dobar, dosadan odmah nakon par misija prelineran je i okružje u svakom gradu je skoro isto samo bijele zidove gledam tu i tamo koja građevina drugačija, a misije su totalno iste.

 


Sad sam ostupio puno od teme, jedino šta mogu reći : ponestaje im ideja i jako teško je naći nove, a šta ih spašava? Upravo evolucija grafike i realnosti(dodavanje sve više novih mogućnosti).

 


A one spike o fotorealističnosti sumnjam da će se ostvarit dok smo mi živi, ako i naprave one sprave što stavljaš na glavu to neću ni probat, to je gore nego drogiranje. Samo mi treba da izgubim pojam o tome šta je stvarno, a šta nije.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Šta se dešava sa igrama

Grafika dosta mi znači, najviše volim kod igara je ta nelinearnost, odnosno kada imate na izboru rjesiti neki zadatak, a na vama ostaje na koji ga način rješiti. Da li će to biti taktika i suljanje, da li će to biti uleti-ko-rambo pristup, ostaje na vama. Zato mi je se i najvise dopao prvi Far Cry, Crysis je isto vrlo slična igra, al opet nesto fali u njoj, nije tako igriva kao fc. Od jos sličnih igara izdvojio bih MOH Airborne, koji isto tako je prilično nelinearan, al nazalost jako kratak. Vrlo je malo takvih igara nazalost, jedino se crytek trudi napraviti takve igre.

lol, lol, lol
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Stalker također ima veliku nelinearnost i odličnu atmoseferu+lagani efekt rpg-a dovoljno da učini stvari zanimljivijima bez levelanja i sličnih fora.Moh airborne je isto bio gušt al meni je nekako ww2 već dosadio,jednostavno previše igara je napravljeno na tu tematiku(hoću reć previše ih odigraoBelji se)Jednostavno mi onaj tomson i onaj spriengfield puške nisu gušt sad oću nešto moderno napredno,nešto puno močnije(tipa gaus gun u crysisuOsmijeh)hehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta se dešava sa igrama
Luka kaže...
danas nema nove igre sa losom grafikom! Sve je u prici, igrivosti, vlastitim ukusima...

Vi grafikasi, sto ce vam bolje od Crysisa sto se tice grafike? Sto jednog dana kada grafika u igrama bude na razini "realne" grafike? Sto onda?

Zaboravi na grafiku covjece...

Ustvari, ima ogroman prostor za napredak u grafici, i sam po sebi napredak u grafici nije loš... ali slažem se, za igru grafika je manje bitan dio. Tj. manje bitan dio igračima. Ciljana publika sadrži popriličan broj ljudi kojima nije bitna igra nego (pretjerivanje) efekti(ma). Nažalost.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
protjeran
offline
RE: Šta se dešava sa igrama
itf4n kaže...
Luka kaže...

Ustvari, ima ogroman prostor za napredak u grafici, i sam po sebi napredak u grafici nije loš... ali slažem se, za igru grafika je manje bitan dio. Tj. manje bitan dio igračima. Ciljana publika sadrži popriličan broj ljudi kojima nije bitna igra nego (pretjerivanje) efekti(ma). Nažalost.

Ja se bas i nebi slozio, i rekao bih da je Crysis maksimum trenutni, tj. nemoze bolje od toga dok nedodi novi API i grafičke kartice.

lol, lol, lol
16 godina
offline
RE: Šta se dešava sa igrama
PureEntity kaže...

Oh da, ima ideja, rijetko ali ima, svake godine izađe barem 1-2 apsolutna remekdjela, za ovu godinu ste uglavom spomenuli ali 2010?

 

Nije realno ubacitvati u ovu raspravu 2010. godinu!

Još nije završila ni 09., a hrpa igara tek treba izaći u sljedeća 4 mjeseca.

 

Oko same teme, slažem se s Lukom da starimo - kod mene je to očit slučaj.

Igre iz "mladosti" imaju mi posebno mjesto u srcu i odigral sam ih po nekoliko puta.

Također, imaju i veliki respekt kod mene, tako da unaprijed cijenim bilo koji nastavak ili pak remake.

 

No sve je to badava kad nemam volje igrati.

Najbolji primjer toga je Wolfenstein, remake igre koju sam obožaval.

Ali sad, kad je napokon došla u novom izdanju, dobroj izvedbi, meni se jednostavno ne igra, ne da mi se neda igrati, nego nemam volje, nekaj me sprečava.

Isto je i sa ostalim igrama.

 

U zadnje vrijeme ne pamtim ništa iz neke igre, dok iz onih starih, koje sam igral prije 10 godina, pamtim detalje!

Posljednja igra koju sam prešel do kraja i pamtim neke trenutke iz nje je Assasin's Creed (prije nje GUN) - meni zakon igra ali najviše iz razloga jer me podsjeća na - Tenchu, također vrlo staru igru.

Iz Tenchua se sjećam puno toga, dok iz AC-a baš i ne!

Također, od novih igara igral sam puno The Last Remnant - zašto?

Zato jer me jako podsjeća na Final Fantasy i djelo je SQUARE tima.

 

Ne znam kak i zbog čega i kome se to sve događa ali jedno je sigurno, nikad ali nikad mi više ni jedna konzola ili PC neće ponoviti onaj užitak igranja koji mi je pružil PlayStation ili Sega Saturn.

Silent Hill, Final Fantasy (VII, IX), Metal Gear Solid, Gran Turismo (1,2), Tenchu, CTR, Tomb Raider, Fifa 96, Legacy of Kain, Civilization (1, 2), Tekken 3, Crash Bandicoot, Wipeout... nema tih developera da izmisle bolje od toga i da se bilo koja današnja igra ugura u taj moj popis.

 

 

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
15 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Za autora:

 

STALKER je prava igra koja ce te zadrzati pred monitorom satima!Ima odlicnu postapokalipticnu atmosferu,neke RPG elemente i veliku trajnost.Dakako i tu je ta famozna nelinearnostOsmijehNa prvi pogled ti se nece svidjeti ali trebas odigrati barem 30 min i vidit ces kako ce igra poceti djelovati na tebe.Namigiva

Batman je zakon!
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Šta se dešava sa igrama

Ma nisu igre toliko loše koliko su prije igrači igrali sve što im je došlo pod ruku i sve je to bilo ubernovo i supika. Danas kad ljudi već ohohoho igraju igre postaju sve izbirljiviji. Prije sam mogo igrat sve jer je sve bilo novo a danas kad je to sve manje više viđeno naravno da dolazi do zasićenja. Danas su igre punooo bolje nego prije samo smo mi postali puno zahtjevniji. I mislim da su strategije najviše napredovale od svega

 

 

EDIT:probaj novi anno,empire ili company.ja osobno kad ih igram nemogu statCool

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 12:04 (Suvre).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Šta se dešava sa igrama

Mislim da tu vise mozemo pricat o nekakvom prosjecnom padu kvalitete jer ipak izadje dosta dobrih igara koje ste gore nabrojali. Hiperprodukcija je uvijek bila sranje (to kvalitetno moze izvuc samo Stephen King) pa se u globalu cini da sve igre gube ono nesto, ali nije bas tako...

 

A za sljedecu godinu mogu samo spomenut Diablo III, Starcraft 2, Dragon Age: Origins, COD: MW2 (ko zna sto sam jos zaboravio) i mislim da imamo sto igrati cijelu godinu :) Samo ne treba dozvolit da nam masa drugih igara koje ce izac, a neminovno ce spadat u kategoriju poluproizvoda, pokvare okus...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta se dešava sa igrama
bik kaže...

Šta nitko neigra novog WOLFENSTEINA? ?? ? lol Smijeh

Ja sam igral, igra je totalno sranje. Morat ću malo dulje igrat, možda promjenim mišljenje.

Normal's overrated!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice