Agresivni marketing?

poruka: 32
|
čitano: 8.337
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Što mislite o pomalo agresivnom tipu marketinga kojeg koriste vodeći hr portali kao što su net.hr, tportal pa čak i bug on line.

Govorim o onim pop-up flash reklamama koje sakriju pola stranice i vrte se sve dok ne pronađete obično jaaako mali x za izlaz...

Čovjek bi pomislio da je prošlo vrijeme dosadnih java-script-pop-up reklama a sad ovo.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Agresivni marketing?

pa i Bug online je imao takav pristup,  neko vrijeme Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Agresivni marketing?

Mah nerviraju me, ali od sponzora se zivi Bogataš


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Agresivni marketing?

Iritantni su,  mislim  da više štete nego koriste  za  oglašivače.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Agresivni marketing?

 

                  Gledam i sužavam vidno polje da što prije pronađem "x", te ugasim isti. Štoviše, kad sam na nekom sajtu, prvo gledam ono što stoji i ne miče se, tako da na ovo praktički i ne obraćam pozornost. Mada reklama nalazi puno uvijenih načina da dođe do osjetila potrošača, korisnika i tako dalje....


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Agresivni marketing?

Napisao sam nesto o marketingu na ovom forumu pa necu ponovo pisati, ali je ok


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Agresivni marketing?

Kao da i nije tu. Jednostavno vidim crni ekran i ne pada mi na pamet trosit umnu snagu na citanje tih gluposti.


...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 640MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Agresivni marketing?
Ja predlazem da napisemo za firefox dodatak (skriptu) za te Pop-up Flash reklame , tako da ih automatski gasi. Nevolim nikakvo nametanje, a pogotovo reklama koje nisu niti zanimljive a ni smijesne.
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Čudi me što se takve reklame pojavljuju na nekima od najposjećenijih stranica u hrvatskoj. Kao da ne dobiju dovoljno novaca za statične bannere :S Na stranice sa raznim pop-up bannerima prije se gledalo sumnjivo i svagdje ste mogli čitati kako je to nešto što treba izbjegavati pri izradi web stranice.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Ako koristite FireFox samo si instalirajte ekstenziju AdBlock sa one stranice Add-ones od FireFoxa i 99% tih poruka ce vam se prestati pojavljivati i jos usto vam se nece pojavljivati one ostale reklame tipa vi ste milijunti posjetitelj i dobili ste nagradu!

Meni to super radi!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?

ne shvaćaju da tim popup reklamama samo odvraćaju posjetitelje....

 

kladične bannere toleriram.. mora se od nečega živjeti i ako se web dobro složi.. banneri mogu biti izuzetno

uočljivi i efikasni... no ovo......

 

ovo je čista zaje....cija....   prekri mi ekran s glupostima koje ni ne pogledam i onda neka ja klikam 2 minute da to sve maknem.

 

zbog toga sam prestao dolaziti na neke portale.

 

takva promidžba nema nikakav efekt (zapravo nikakav pozitivan)

 

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2008 11:56 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?
hondo kaže...

ne shvaćaju da tim popup reklamama samo odvraćaju posjetitelje....

 

kladične bannere toleriram.. mora se od nečega živjeti i ako se web dobro složi.. banneri mogu biti izuzetno

uočljivi i efikasni... no ovo......

 

ovo je čista zaje....cija....   prekri mi ekran s glupostima koje ni ne pogledam i onda neka ja klikam 2 minute da to sve maknem.

 

zbog toga sam prestao dolaziti na neke portale.

 

takva promidžba nema nikakav efekt (zapravo nikakav pozitivan)

 

 u potpunosti se slažem...

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
Agresivni marketing?

Kratko: kada vidim takvu reklamu, više ne dolazim na tu stranicu.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Ne posjecujes BUG OnLine, T-Portal, Net.hr?


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Agresivni marketing?

Ljudi nije to marketing to su reklame! Razlika je velika. A ako reklame vise stete nego sto koriste treba ih smaknuti, ali za to treba istraziti misljenje, mozda putem ankete?


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Da u pravu si, ako se dobro sjećam iz srednje škole, marketing bi bio istraživanje tržišta... Ljudi ne barataju baš sa tim pojmovima pa tako ni ja. Ne vjerujem da takva vrsta promocije nije uspješna, inače se ne bi koristila. Otvoriš stranicu, pred tobom iskoči reklama i ne možeš da je ne vidiš... U potrazi za izlazom klikneš na nju umjesto na x i otvori se neka druga stranica umjesto one koju si naumio. Ne volim gledati televizijski program upravo zbog užasnih reklama koje doslovce zatupljuju a ne mogu se preskočiti. Sada to prelazi i na internet izgleda.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Agresivni marketing?

Ne sjecas se dobro :) Marketing je nauka/znanost (ukratko). A reklama je sredstvo ekonomske propagande i kao takva nije podobna za sve primjene ali zato ima drugih sredstava. Mene isto nerviraju takvi oblici koji te zaskoce kad dodjes na stranicu dok su mi one po krajevima stranica cool i djeluju uredno.


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?
Aral kaže...

Kao da i nije tu. Jednostavno vidim crni ekran i ne pada mi na pamet trosit umnu snagu na citanje tih gluposti.


 Kad bi to bilo tako jednostavno. Neki od tih oglasa prekrivaju ključni tekst na stranici, po koji si i došao, a ne možeš ih se riješiti ni scrollanjem... A taj tekst i taj site ti u životu trebaju i ne možeš ih poslati kvragu.. a križića za zatvaranje reklame nigdje, ili u pokušaju da ga pogodiš zapravo klikneš reklamu i otvori ti se stranica oglašivača i grrrrr...
Bolno frustrirajuće.
16 godina
neaktivan
offline
Agresivni marketing?

Pa i websiteovi moraju od nečeg živjeti. Fora je u tome da jedno prikazivanje tog pop-up bannera donese 3-5 puta veću zaradu od klasičnog bannera...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Ma mrzim te attention whore reklame... Uvijek se iznenadim kad s nekog drugog stroja koji nema FF & adblock ucitam BOL pa me zasipa sa svih strana Bogataš

Doma sam vec pomislio da su maknuli te iritantuse, ali ipak se prevarih. Svaka cast adblocku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?

Misliš li da je pošteno blokirati reklame na siteu kojeg posjećuješ? To je gotovo jedini izvor prihoda, a u 90% slučajeva se reklame naplaćuju po prikazivanju...

16 godina
offline
Agresivni marketing?

Pa nek izvole onda napravit pristojne reklame! Ovakve reklame uopce ne privlace ljude nego ih samo odbijaju od tog proizvoda.


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?

Ta reklama je univerzalni standard koji stoji u ponudi svih mogućih svjetskih agencija koje se bave internet marketingom. Neće sad jedan site (Bug.hr ili Net.hr, svejedno) ići kotra cijelog svijeta i uskratiti oglašivačima pravo da se reklamiraju na taj način. Ono što oni mogu uraditi je staviti visoki cijenu za taj način oglašavanja. A ti blokiranjem pop-upa kažnjavaš site koji posjećuješ, uskraćuješ mu prihode, a zauzvrat dobiješ gomilu besplatnog sadržaja...

16 godina
offline
RE: Agresivni marketing?
LondonCity kaže...

Misliš li da je pošteno blokirati reklame na siteu kojeg posjećuješ? To je gotovo jedini izvor prihoda, a u 90% slučajeva se reklame naplaćuju po prikazivanju...

 A da li je posteno da oni svojim vjernim citateljima svjesno seru u oci? Na raznim natjecajima "top hrvatskog weba i sl. sranja" spremno pljuju takve primjere, ali kad su sami u pitanju, e onda sve prolazi... Uostalom, i sami se vole pohvaliti kako im ide super, naklade rastu, tu su Bug, Mreza, Enter, pa ostalo izdavastvo, ma ruze na svakom uglu... Tako da nisu bas u tolikom skripcu s parama da se moraju prodavat na sve mile nacine.

A sto se tice mog obola njihovim reklamama, bez brige, mjesecno pljucnem 35 kn za 40-ak punih stranica cistih reklama u papirnatom izdanju Buga. Tako da ja kvotu svoje "gradjanske duznosti" redovno ispunjavam.

I onda jos citam Olegovu kolumnu o kontekstualnom oglasavanju na webu, i kako web trpi (kao neopravdano) puno veca sranja nego sto bi proslo na papiru... A svoje dvoriste bas ne metu tako redovno, jer ne mozes ni ukucat "www.bug.hr" u browser a da ne dobijes samar posred frule... Pretpostavljam da je jos uvijek tako, jer kao sto rekoh, zbog adblocka sam u neznanju, mozda se nesto i promijenilo na bolje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?

Čekaj malo, ja ovdje nisam govorio konkretno o Bugu (ako sam spomenuo website Bug.hr, onda je to samo primjera radi). Govorio sam općenito o upadljivim reklamama na siteovima. Uopće ne ulazim u Bugov princip poslovanja (niti me to zanima); želim samo objasniti da je većini siteova oglašavanje (pa kakvo god ono bilo) jedini izvor prihoda i da nije fair blokirati te reklame...

16 godina
offline
Agresivni marketing?

Ma nemam ja predrasuda prema Bugu, ja blokiram sve redom :p

 

Uostalom, da se nadovezem s jednom paralelom, u rangu Nadalovog forehanda... Isto tako se planira i onaj novi standard za HD medije na kojem bi ti lijepo ubacili reklamu usred filma, koju naravno ne bi nikako mogao preskociti ili nedajboze ubrzati, jer eto neko tamo zivi od toga, kupuje si jahte, vile i jadnicak sav strepi sta ce i kako dalje. Sigurno ti ne bi nimalo smetalo, jel? Kupio si si HD plasmu/LCD za bijesne pare, Blu-Ray player, posudio film za 25 kn ili ga kupio za ne znam ni sam vise koliko, ali nijeeee to jos dosta, daj jos malo kad si vec tu.

 

Naravno da siteovi zive od toga, ali mene smetaju samo ti prisilni nacini oglasavanja, "normalne" reklame su nam ionako vec davno usle u normalni dnevni raspored odlaganja smeca kroz oci u mozak pa nam je vise svejedno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2008 19:22 (Pixidar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?

To je legalno, mada ja mislim da nije pošteno...

16 godina
protjeran
offline
RE: Agresivni marketing?
Opalaa !! kaže...

pa i Bug online je imao takav pristup,  neko vrijeme Namigiva

Ima ga i sad. Srećom tu je flashblock i adblock. A Oleg je lijepo govorio u BUGovoj temi oko HTMLa kako pop-up treba izbjegavati.Smijeh

>Misliš li da je pošteno blokirati reklame na siteu kojeg posjećuješ? To je gotovo jedini izvor prihoda, a u 90% slučajeva se reklame >naplaćuju po prikazivanju...

Rasplakat ću se.Plač

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Agresivni marketing?
DrNasty kaže...

Ljudi nije to marketing to su reklame! Razlika je velika.


 imaš pravo.... velika je razlika između marketinga, promocije i silovanja naših umova..... velika.....

nije mi samo jasno zašto to zakoni toleriraju. tj. ništa ne poduzima vlast u vezi toga.

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
16 godina
offline
Agresivni marketing?

Meni isto smetaju, ali nekako pretrpim dok ne nađem X.....


Oko za oko, četkica za zube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice