Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.159.628
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima li neko da je naručivao mobitel preko aliexpress-a, treba mi neki pouzdani retalier, htio bi naručiti malo skuplji mob ali sve mi je ovo nekako "labavo" i cijene su dosta prihvatljivije nego kod nas pa sam skeptičan  ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2017 8:24 (BackboNet).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
BackboNet kaže...

Ima li neko da je naručivao mobitel preko aliexpress-a, treba mi neki pouzdani retalier, htio bi naručiti malo skuplji mob ali sve mi je ovo nekako "labavo" i cijene su dosta prihvatljivije nego kod nas pa sam skeptičan  ?

 Imaš temu kineski mobiteli pa pogledaj tamo. Bio je TopOne, ali vidim da još ima božićnu poruku pa možda više nije. Nisam pratio neko vrijeme, ali ekipa na temi o kineskim mobitelima će sigurno znati.

 

EDIT: Zapravo sigurno više nije jer ima samo front page, a nema store.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2017 8:31 (udarnik60).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Tema je ovdje, popis trgovina je u toj prvoj poruci. TopOne više ne posluje, ima hrpa drugih koji su dobri i provjereni, samo ako je netko mislio izbjeći carinjenje u Hrvatskoj, to je danas puno teže. Treba čitati poruke od kraja teme i gledati na iskustva forumaša.

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Iskreno nisam baš zainteresiran za kineze, više za mainstream brandove koje također vidim da se prodaju na aliexpressu po dosta povoljnijoj cijeni nego kod nas...tražim konkretno neki sa europskim warehouse-om da me što manje izađu dodatni troškovi...jer naravno ne želim platiti više

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Trebam dobiti 2 refunda radi ostecene/defektne robe,za koliko vam sjeo refund kad je odoboren ? Pise cca 15 dana,jel sjedne ranije sta ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima netko kupon za AliExpress da si smanjim cijenu jednog proizvoda? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Trebao bih kupiti telefon sa aliexpress a imam PBZ visu u kunama, to jest žiro račun, kako ide konverzija na aliexpress i koliko se gubi kod njih ?

Inače je svježe otvoren račun baš za kupovinu preko neta i izvana, nisam još ništa aktivirao od dodatnih mogućnosti vezano za karticu, ne kužim se baš najbolje.

Šta da kažem u banci da želim ? Internet bankarstvo ili šta već da si olakšam kupovinu i da mi se transakcije ne odbijaju prilikom kupovina ?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
honor8 kaže...

Trebao bih kupiti telefon sa aliexpress a imam PBZ visu u kunama, to jest žiro račun, kako ide konverzija na aliexpress i koliko se gubi kod njih ?

Inače je svježe otvoren račun baš za kupovinu preko neta i izvana, nisam još ništa aktivirao od dodatnih mogućnosti vezano za karticu, ne kužim se baš najbolje.

Šta da kažem u banci da želim ? Internet bankarstvo ili šta već da si olakšam kupovinu i da mi se transakcije ne odbijaju prilikom kupovina ?

 

 

 

bump

14 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ali nema veze s konverzijom nego tvoja banka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

I nista se ne "gubi".... To je provizija koju imaju svi.....

6 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
honor8 kaže...

Trebao bih kupiti telefon sa aliexpress a imam PBZ visu u kunama, to jest žiro račun, kako ide konverzija na aliexpress i koliko se gubi kod njih ?

Inače je svježe otvoren račun baš za kupovinu preko neta i izvana, nisam još ništa aktivirao od dodatnih mogućnosti vezano za karticu, ne kužim se baš najbolje.

Šta da kažem u banci da želim ? Internet bankarstvo ili šta već da si olakšam kupovinu i da mi se transakcije ne odbijaju prilikom kupovina ?

 

 

Ok hvala na odgovoru.

A ovo ofarbano ?

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

 

pošto sam korisnik ebaya dosta dugo, dali ja u AliExpressu mogu uvesti svoj PayPal račun i odmah kupovati? Ili moram svejedno proći neki proces verifikacije račune (PayPala).... odnosno dal će biti problema ako koristim isti PayPal na dvije trgovine?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AliExpress nejde preko paypala već imaju neki svoj sistem "Alipay". Ak me sjećanje dobro služi nema nikakve verifikacije, samo upišeš svoje podatke i podatke kartice i to je to.
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
AliExpress nejde preko paypala već imaju neki svoj sistem "Alipay". Ak me sjećanje dobro služi nema nikakve verifikacije, samo upišeš svoje podatke i podatke kartice i to je to.

 to mogu napraviti sa VISA Electron? 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Da, koristim ju i ja (erste).
10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima li tko iskustva sa reklamacijom? 

 

Naručio sam nećaku ledice za tablicu ali ne pašu i poslao sam selleru sliku i nudi mi pazi popust od 8,5$ a koštale su 11 sa poštarinom. 

 

Kaj da otvorim dispute ili šta? Ne znam kak je sa poštarinom tj tko plaća u ovoj situaciji? Poslao mi je neodgovarajući proizvod. Ima odličan feedback.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nudi ti popust, ali ih ne moraš vraćati nazad, jer bi te poštarina koštala više nego same ledice. Prihvati da ti vrati taj ponuđeni iznos.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručio bih jednu matičnu ploču iz Kine, prodavač na Aliexpressu ima opciju slanja preko DHL-a pa bi to odabrao jer sam pročitao da je kod njih sve uračunato u poštarinu. Roba je 80$ + DHL 30$. Zanima me ako bi morao još platiti pdv ili neke druge troškove?

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

DHL iz Kine (osim ako je drugačije navedeno kod prodavača) ti znači da još plaćaš PDV i DHL-u carinske troškove koji su dosta veći nego kod obične pošte.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Oko 100-120 kn vise.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
XXX-Man kaže...

DHL iz Kine (osim ako je drugačije navedeno kod prodavača) ti znači da još plaćaš PDV i DHL-u carinske troškove koji su dosta veći nego kod obične pošte.

 Što predstavlja ovo, ''obične pošte'' ?

Ako bih naručio iz UK, ili neke države EU, preko recimo amazon UK ili e bay UK, jel se i tad plaća carina i PDV ?

14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ako naručuješ iz EU nema carine i pdv-a.

Samo pazi da je stvarno u eu, npr. predmeti koji se prodaju na ebay.co.uk ne moraju se uopće nalaziti u UK.

 

Pa obična pošta, kad prodavač pošalje standardnom poštom, ne dostavnom službom.

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 18:32 (XXX-Man).
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sad sam našao da se ista stvar prodaje za istu cijenu na DHgate, izgleda da je isti prodavač sa Aliexpressa. Jel onda svejedno sa koje stranice naručim? Također ima besplatni shipping i dhl za 30$

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Svjedno ćeš platiti PDV i carinske troškove, a ako uzmeš DHL onda njihovu poštarinu i njihove troškove.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
10 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav!

Kupio bi sa AliEx neki TV box (oko 60-70$) i kod nekih sellera piše da je shipping preko PostNL. Pretpostavljam da je to preko nizozemske pošte.

Da li netko zna da li će, ako dostava ide preko te PostNL, trebati platiti PDV na taj box? Da li netko ima iskustva s dostavom preko PostNL?

Inače sam već naručivao hrpu stvari sa AliEx, ali nikad preko te dostavne službe, uvijek preko AliEx Standard Shipping ili China Airmail. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ako na carini procijene da je vrijednost preko iznosa iznad kojega se plaća PDV, tražit će te račun i morat ćeš platiti PDV.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

gdje mogu kupiti kopije satova? Prije se moglo na Aliexpress, ali ocito su to sve maknuli... koje ima jos stranice za to?
Vidio sam za iOffer, dali je tamo sigurno?

http://www.kava.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gale92 kaže...
kbenzema kaže...
AliExpress nejde preko paypala već imaju neki svoj sistem "Alipay". Ak me sjećanje dobro služi nema nikakve verifikacije, samo upišeš svoje podatke i podatke kartice i to je to.

 to mogu napraviti sa VISA Electron? 

 registrirao sam se na alipay,visa elec. od hpb

aliexpress je za verifikac.kartice naplatio ili 0.01 USD

to već stoji 5 dana u banci na čekanju

zanima me mogu li nastaviti kupnju,alipay, ili moram čekati odgovor od banke

12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

zanima me kolika bi bila carina na 3d printer koji košta 1000 dolara s aliexpress-a?

Pokusao sam nac na stranici al je toliko nepregledno da nisam mogao nac te sam odustao.

Dali ona iznosi 0 kao za ostale elektroničke uređaje?

hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nisam nikad kupovao preko aliexpressa pa me zanima daju li uvijek tracking number ili postoji određen iznos za koje daju tn?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice