Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava izdvojena tema

poruka: 695
|
čitano: 237.601
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
16 godina
moderator
online
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Vidim danas se malo uzjogunio ETH, nakon "dugo" vremena... :)

 

Trenutno je na 330 dolara...

 

 

...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Novi token AUTHORSHIP vezan za Ethereum. Ima zanimljiv koncept. Dijele besplatno 75 komada svim zainteresovanim pa ako nekog zanima:

 

75 ATS besplatno

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 6:20 (Widowmaker).
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Pozdrav ekipa,

 

istrazivao sam dosta po Google-u al s obzirom na previse placenih stranica za reklamiranje kojekakvih exchange siteova,zanima me vase iskustvo.Koji exchange site za tradeanje preporucujete,di su najmanje provizije,a da se moze tradeat sa sto vise valuta?Ja sam koristio bittrex,livecoin i bitkonan nesto sitno,al nije to to.

 

Hvala lijepa na odgovorima,

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Danas je jako crveno na marketu, NEO je na 32 dolara, IOTA na 80ak centi, BTC čak ispod 3800 dolara. 

 

Ukoliko ćete iskoristiti današnji dan za kupovinu, na koje coine ciljate? Ja sam mislio uložiti u Civic (CVC). Trenutno je na 40ak centi, bio je i na 20, no sumnjam da će se cijena spustiti toliko dolje. Što se tiče samog coina, smatram da će, ukoliko tim odigra sve kako treba, biti vrijedan barem par dolara (supply im je 1 milijardu, pa mislim da neće biti ogromne vrijednosti) zbog tehnologije tj platforme koja je u igri. Više se može pročitati na njihovim stranicama, a u suštini se radi o enkripciji podataka, transakcija, sigurnost osobnih podataka (ID theft protection). Kažem ako dobro odigraju sve, jer je problem sigurnosti nadaleko poznat u virtualnim vodama i sigurno će biti još blockchain tehnologije koja će to nuditi. Zasad im je marketing dobar, i nude aplikacije za iOS i Android, i drže se plana.

 

Drugi coin koji bih kupio je TenX, tjt PAY. Glavna ideja tog coina je plaćanje kriptovalutama koristeći njihovu TenX karticu, bez provizija itd. Coin je, kad sam čuo za njega, tj kad sam vidio da ima oveći volume na Bittrexu (onaj slideshow na glavnoj stranici svih marketa gdje se prikazuju top volume coini, top % gain itd), bio oko 5 dolara, a sada je pao na 3.30, što me nagnalo da ih kupim. Trenutni supply je 100tinjak mln coina, a market cap je 350mln, što znači da ima puno prostora za rast cijene coina, a i total market supply nije velik (200milijuna) tako da smatram da će se ova investicija itekako isplatiti.

 je jedan kratki video koji objašnjava koliko je lako kupovati s ovom karticom. Mjesto radnje je McDonalds. 

 

Disclaimer: Ponavljam, kao već par puta. Ovo su moja ulaganja koja sam podijelio s forumašima. Bazirana su na mojim istraživanjima koja su puno veća od gore opisanih, no preduga za pisanje tu. Gore su navedeni razlozi koji su me nagnali da istražujem o ovim coinima. Istražite prije kupovine, jer ne preuzimam odgovornost za vaša ulaganja. Ako uložite u ove coine i profitirate, nitko sretniji od mene, no, molim vas, istražite što više prije donošenja odluke. Coina ima svakakvih, i prvi dojam mi je bitan u smislu da, ako coin ostavi loš dojam (nikakva svrha veća od brzih transakcija i decentralizacije, što svaki coin nudi) onda niti ne istražujem. Osoba sam koja čvrsto vjeruje u ideje koje nudi blockchain tehnologija. Isto tako, iako je prošlo jako puno (10 godina) od kreiranja tj korištenja Bitcoina, smatram da smo još uvijek u early adopting fazi. To znači da ima jako puno coina, većina njih nisu tj neće biti korištena. Smatram da će doći do velikog smanjenja kvantitete coina, te će se koristiti njih maksimalno 50-ak, pošto, ponavljam, puno coina nudi isto što nudi i Bitcoin, Litecoin itd, a jedina svrha je zarada ljudi koji su ih napravili. Ne postoji niti jedan razlog zašto bi netko zamijenio Bitcoin zaneki coin koji je 700.-ti po market capu a radi isto. tu sad ne govorim za tradere (oni znaju često uzet manje poznat jeftin coin, zbog pump n dumpa (Fedoracoin u zadnje vrijeme). Govorim o ljudima koji bi blockchain koristili kao platežno sredstvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 12:45 (footballer).
 
3 1 hvala 1
15 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ja sam na više coin-a, neki od njih su DNT i OAX, nakon što su došli na kineski exchange, cijena im je jako pala, trebao bi biti dobar trenutak za uložiti (https://keepingstock.net/binance-coin-listing-price-dump-mixing-up-investor-phsychology-6a47641d2a1).

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ja sam prekjucer samo nadokupio jos NEO-a kad je bio na 34$. Mislim da NEO-a nikad dosta. Imao sam srece sto sam kupio i jos dok je bio AntShares i cijena mu je bila oko 6$.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Widowmaker kaže...

Novi token AUTHORSHIP vezan za Ethereum. Ima zanimljiv koncept. Dijele besplatno 75 komada svim zainteresovanim pa ako nekog zanima:

 

75 ATS besplatno

 I šta se radi s tim tokenima?

15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Trenutno ih prodaju za ethereum da skupe sredstva za svoju platformu (plaćanje autora, prevodilaca i izdavača za knjige i kupovanje knjiga i publikacija). Do sada su skupili sredstava u vrijednosti od preko 540000 USD i prešli su minimum koji su trebali da skupe tako da se kampanja već sada smatra uspješnom. Kada se prikupljanje sredstava završi 14. rujna / septembra tokeni će biti distribuisani onima koji su ih kupili ili dobili ovih 75 besplatnih i moći će se prodavati za novac ili razmjenjivati za druge kriptovalute na exchangeovima na kojima bude izlistan token.

Na njihovoj stranici piše kako je vrijednost ovih besplatnih tokena preko 10 USD (za 75 komada ukupno), e sada to može višestruko da poraste ako ova platforma za koju će se tokeni koristiti bude dobro prihvaćena i ako se budu dosta koristili, ali može i pasti ili se može bude desiti da budu bezvrijedni ako ih niko ne bude koristio i kupovao. Ali kako su tokeni besplatni i ništa te ne košta da ih uzmeš vrijedi pokušati pa ako se zaradi neki dolar OK, a ako ne nikom ništa, ništa nismo ni uložili.

 

Besplatne tokene i ostale informacije koje vas zanimaju možete dobiti na linku ispod:

 

75 ATS besplatno

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Koji mi wallet treba za primiti te tokene? Imam JAXX za Ethereum inace ali ne znam podrzava li tokene. Mogu li na Bittrex?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Nisam siguran za Jaxx, mada mislim da ne podržava. Ja koristim službeni wallet sa etherum.org, ali on ti traži da skineš kompletan blokchain što može potrajati. Ako ne želiš full wallet možeš koristiti https://www.myetherwallet.com

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Nisam ih iskoristio jer ne znam na koji wallet ostaviti coine, ali hvala na linku :)

Što se tiče samog coina, on ulazi u tu neku čudnu skupinu coina, barem po meni. Isto kao i Reddcoin. Ti coini traže nevjerojatan period za implementaciju i korištenje (koliko razumijem, oba su fokusirana na plaćanje freelancer ljudi preko neta, tj Reddcoin za tipping). To zvuči kao super ideja (zaobilaženje banki, direktan i brz transfer novca itd) no koliko vremena treba da se to sve implementira? Ukoliko uspiju, to je investicija na bolesno dugo razdoblje, a smatram da se cijena coina neće previše dizati zbog toga što Reddcoin ima masivan supply, a i sumnjam da bi kompanija ciljala na to da im jedan coin vrijedi recimo 20 dolara. 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
footballer kaže...

Nisam ih iskoristio jer ne znam na koji wallet ostaviti coine, ali hvala na linku :)

Što se tiče samog coina, on ulazi u tu neku čudnu skupinu coina, barem po meni. Isto kao i Reddcoin. Ti coini traže nevjerojatan period za implementaciju i korištenje (koliko razumijem, oba su fokusirana na plaćanje freelancer ljudi preko neta, tj Reddcoin za tipping). To zvuči kao super ideja (zaobilaženje banki, direktan i brz transfer novca itd) no koliko vremena treba da se to sve implementira? Ukoliko uspiju, to je investicija na bolesno dugo razdoblje, a smatram da se cijena coina neće previše dizati zbog toga što Reddcoin ima masivan supply, a i sumnjam da bi kompanija ciljala na to da im jedan coin vrijedi recimo 20 dolara. 

 Ja se nadam da za par godina 1 redcoin bude 1$ 

15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
footballer kaže...

Nisam ih iskoristio jer ne znam na koji wallet ostaviti coine, ali hvala na linku :)

Što se tiče samog coina, on ulazi u tu neku čudnu skupinu coina, barem po meni. Isto kao i Reddcoin. Ti coini traže nevjerojatan period za implementaciju i korištenje (koliko razumijem, oba su fokusirana na plaćanje freelancer ljudi preko neta, tj Reddcoin za tipping). To zvuči kao super ideja (zaobilaženje banki, direktan i brz transfer novca itd) no koliko vremena treba da se to sve implementira? Ukoliko uspiju, to je investicija na bolesno dugo razdoblje, a smatram da se cijena coina neće previše dizati zbog toga što Reddcoin ima masivan supply, a i sumnjam da bi kompanija ciljala na to da im jedan coin vrijedi recimo 20 dolara. 

 ATH će imati 100 miliona tokena, Reddcoin 27 milijardi i 500 miliona, što znači da će ATH imati 275 puta manje coina u opticaju. Na stranici iz linka koji sam ostavio se mogu pronaći brojne informacije o tokenu, kako će se kretati distribucija, whitepaper, roadmap i slično. Takođe kažu da će preporučena cijena tokena kada izađe na berzu za mjesec dana biti 0,15$ što znači da će ovih 75 tokena vrijediti 11,25$. Naravno to se može promijeniti prve sekunde od izlaska na berzu pa može ići strelovito dole ili gore ili ostati u ovim okvirima od 0,15$ po komadu. 

Ali opet naglašavam, ovo je potpuno besplatno tako da se apsolutno ne može ništa izgubiti osim nekoliko sati vremena ako se hoće pročitati šta i kako.

 

I za kraj jedan zanimljiv intervju sa CEO ATH tokena:

http://blocktribune.com/site-aims-disrupt-book-publishing-ethereum/

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Zadnjih dana je na marketu dosta crveno, kupujete dipove? :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Evo gledam dokle ce NEO past pa da dokupim jos po najboljoj cijeni. Vjerujem da je ovo samo privremen pad radi zabrane investiranja u ICO u Kini.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Pozdrav ekipa,

 

Ako ima zainteresiranih za diskusiju o kriptovalutama na kavi(nažalost, samo Zagreb je opcija) ja sam zainteresiran sjesti i popričati. Izmjeniti mišljenja i znanja - PP

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

A zasto se za ATS tokene daje ethereum wallet,ako ce to vec bit ATS token kad krene u opticaj?Mislim razumijem da je token baziran na ETH,jel nesto propustam ili?

 

btw. evo i moj referal link ako koga zanima tih free 75 ATS tokena: http://bounty.authorship.com/ref/W8134260

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
eragon kaže...

A zasto se za ATS tokene daje ethereum wallet,ako ce to vec bit ATS token kad krene u opticaj?Mislim razumijem da je token baziran na ETH,jel nesto propustam ili?

 

btw. evo i moj referal link ako koga zanima tih free 75 ATS tokena: http://bounty.authorship.com/ref/W8134260

 Nemaju svoj wallet još, na što bi trebali poslati svoje tokene? Valjda su bazirani na ethereum chainu pa ti je svejedno sada.

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Market je danas nenormalno crven. Neo na 20 dolara, tenx na 2.9, gas na 10. Dosta novca je izašlo s tržišta zadnjih par dana, a ICO ban u kini je malo zeznuo Neo. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Je li pametno uzeti NEO sad?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ne moze ti niko to reci sto je pametno ili ne. Moras sam proucit i vidit je li pametno, ali ako zelis ulozit u NEO jer mislis da ce kroz koju godinu biti puno jaci onda je sad svakako dobar trenutak je je cijena pala za 50% u odnosu na prije 2 tjedna. Ja sam recimo danas kupio jos NEO shareova jer planiram drzati ih sigurno godinu, a mozda i vise. Ovisno kakva bude situacija s developmentom i trzistem opcenito.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Što vi mislite o ovom padu danas?

Meni izgleda mi da je pretjeran jer zabrana ICO u kini i nije toliko velika stvar.

Ostatak svijeta i dalje može sudjelovati u ICO, a kinezi mogu nakon toga kupiti na crypto burzama. Sve ovo pokazuje koliko su zapravo ulagači skeptočni prema kriptovalutama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
axos kaže...

Što vi mislite o ovom padu danas?

Meni izgleda mi da je pretjeran jer zabrana ICO u kini i nije toliko velika stvar.

Ostatak svijeta i dalje može sudjelovati u ICO, a kinezi mogu nakon toga kupiti na crypto burzama. Sve ovo pokazuje koliko su zapravo ulagači skeptočni prema kriptovalutama.

 Pročitaj malo bolje moj prošli post. Kinezi su u panici i pitanje je dali će uopće moći trgovati. Od tuda i takav pad...

14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Nece na NEO toliko utjecati long term ta zabrana ICO u Kini jer je to samo djelicak onoga sto cini NEO. Samo sta je trenutno hype oko toga pa svi zaboravljaju da su NEO i ETH smart contract based coinovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
axos kaže...

Što vi mislite o ovom padu danas?

Meni izgleda mi da je pretjeran jer zabrana ICO u kini i nije toliko velika stvar.

Ostatak svijeta i dalje može sudjelovati u ICO, a kinezi mogu nakon toga kupiti na crypto burzama. Sve ovo pokazuje koliko su zapravo ulagači skeptočni prema kriptovalutama.

 buraz jel ti znas koliko ima kineza na netu?nek ih samo jako mali broj trguje kriptom pa si ti razmisli koji je market cap od njih

13 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
GSP kaže...
axos kaže...

Što vi mislite o ovom padu danas?

Meni izgleda mi da je pretjeran jer zabrana ICO u kini i nije toliko velika stvar.

Ostatak svijeta i dalje može sudjelovati u ICO, a kinezi mogu nakon toga kupiti na crypto burzama. Sve ovo pokazuje koliko su zapravo ulagači skeptočni prema kriptovalutama.

 buraz jel ti znas koliko ima kineza na netu?nek ih samo jako mali broj trguje kriptom pa si ti razmisli koji je market cap od njih

 Nije bitno koliko ih je, neko koliko je u postotku para njihovih. Za sad je samo sigurno da su ICO protuzakoniti, ali još se nezna za trgovanje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Jakic007 kaže...

Nece na NEO toliko utjecati long term ta zabrana ICO u Kini jer je to samo djelicak onoga sto cini NEO. Samo sta je trenutno hype oko toga pa svi zaboravljaju da su NEO i ETH smart contract based coinovi.

 NEO (a i ETH isto tako) ima golemi poetncijal u blockchainovima koji će nastati na njihovim tehnologijama, koji dolaze iza njih, na njihovoj platformi (npr. Red Pulse). Ako si zabranio ICO, zabranio si i njih.
U biti si im oduzeo po nekoj mojoj slobodnoj procjeni cca 80% vrijednosti (ne uzimati za ozbiljno).

Tako da ne zaboravljaju svi, nego neznas - ti ;).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
axos kaže...
GSP kaže...
axos kaže...

Što vi mislite o ovom padu danas?

Meni izgleda mi da je pretjeran jer zabrana ICO u kini i nije toliko velika stvar.

Ostatak svijeta i dalje može sudjelovati u ICO, a kinezi mogu nakon toga kupiti na crypto burzama. Sve ovo pokazuje koliko su zapravo ulagači skeptočni prema kriptovalutama.

 buraz jel ti znas koliko ima kineza na netu?nek ih samo jako mali broj trguje kriptom pa si ti razmisli koji je market cap od njih

 Nije bitno koliko ih je, neko koliko je u postotku para njihovih. Za sad je samo sigurno da su ICO protuzakoniti, ali još se nezna za trgovanje.

 Tako je, ne zna se. Nesigurnost = pad. Da se ti ujutro probudiš i saznaš da će ti država sutra možda zabranit trgovanje cryptovalutama- dal bi mirno spavao? Čekao da se to raspetlja?

Ne bi, izašao bi u fiat po kratkom postupku. To većina i radi.

10 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Kupovina EOS-a, Da ili ne?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice