Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava izdvojena tema

poruka: 695
|
čitano: 238.220
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
14 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

I na kucoinu je od 4 ujutro po našem vremenu , platforma za trejdanje im je užas bolji je poloniex ,a binance da ne govorim

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

ja sam nešto nešto sitno ubacio u iqeon

https://iqeon.io/news/110

 

A i za iota-u bi ovo mogao biti dobar mjesec

https://hackernoon.com/iota-real-world-use-cases-are-coming-ab1d8240cf09

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 11:27 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
loky4i4 kaže...

I na kucoinu je od 4 ujutro po našem vremenu , platforma za trejdanje im je užas bolji je poloniex ,a binance da ne govorim

 ako mislis da je kucoin katastrofa, rebas vidjeti BigOne....

 

ako cemo do kvalitete trejding platforme onda od poloniex daaaaaaleko bolji a Binance jos par puta bolji...

 

Inace bas gledam na Big One - koji je Mitch preporucio za kupovinu MTN-a tamo i dalje stoji na 0,24USD (2942 Sat) a na Kucoinu (4273 Sat)

 

Sve bi to bilo divno i instant profit kada bi se ista moglo povuci sa BigOne-a.....

 

Ako se kome da patiti s time .... evo vam nacina da zaradite  50%

 

Ako se opernatite i savlada vas napad dobrote javim vam moju adresu za donacije :-)

Tko ne riskira, ne profitira
14 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Mitch kaže...

 

Stvar je u tome sta se oni gledaju u odnosu na ETH, a ne u odnosu na FIAT.

 kao što rekoh potonio kao i svi ostali što tonu dok btc pada 

16 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Bolje da novce šta želite uložit tj. spalit, donirate za kupnju nekog uređaja koji će spašavat živote.

Ovde ćete upropastit svoj a nećete nikome pomoći.

Da se razumijemo ovde se može još uvijek zaradit ali će zaradit samo mali dio ulagača.

S obzirom po priči i pisanju cijelokupne zajednice mislim da se ovde zarada računa u jednoznamenkastima promilima ulagača.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 15:42 (Bestija).
Moj PC  
0 5 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Bestija kaže...

Bolje da novce šta želite uložit tj. spalit, donirate za kupnju nekog uređaja koji će spašavat živote.

Ovde ćete upropastit svoj a nećete nikome pomoći.

Da se razumijemo ovde se može još uvijek zaradit ali to je sve u jednoznamenkastim postocima pa i manje,

ali s obzirom po priči i pisanju cijelokupne zajednice mislim da se ovde zarada računa u jednoznamenkastima promilima.

 

Svatko bira svoj nacin da spali novce :-) a ovdje u biti ne spali nego ih "donira" spretnijima od sebe :-)

 

Kao sto sam na burzi naucio pred 10+ godina ulazi samo ono što si spreman izgubiti. Samo i jedino tako mozes nesto napraviti od "ulozenog".

Ovo sve pada zato sto je unazad 3-4 mjeseca uslo previse ekipe koja je mislila zaraditi ogromne novce a veliki igraci su nanjusili ovce za striženje.

 

Bestija, vjerovao ili ne ali jos uvijek se moze dobro zaraditi ali to vrhnje ce pokupiti oni koji vode kolo i oni koji nanjuse trend.

 

 

 

 

Tko ne riskira, ne profitira
6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
loky4i4 kaže...
Mitch kaže...

 

Stvar je u tome sta se oni gledaju u odnosu na ETH, a ne u odnosu na FIAT.

 kao što rekoh potonio kao i svi ostali što tonu dok btc pada 

 relativno... zavisi kako gledas.

 

Ako je netko vec imao x ETH-a onda nista nije palo, tj cak moze pretvoriti  2919 Sat u 4310Sat...  i anulirati gubitak na vrijednosti ETH-a prema Fiat-u....

 

Sve ovisi o perspektivi.

 

i opet cu reci, ulazite samo ono sto ste spremni izgubiti....

 

A za katastroficare....

 

BTC 05.02.2017 - 881USD

BTC 05.02.2018 - 7640USD

Profit 6759USD

 

ETH 05.02.2017 - 10USD

ETH 05.02.2018 - 769USD

Profit 759 USD

 

Dal moze nize, moze... dal moze na nulu također...

Dal moze gore, isto tako moze.

 

Biti ce upravo onako kako veliki igraci zele da bude

 

Tko ne riskira, ne profitira
15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
NoobMiner kaže...
loky4i4 kaže...

I na kucoinu je od 4 ujutro po našem vremenu , platforma za trejdanje im je užas bolji je poloniex ,a binance da ne govorim

 ako mislis da je kucoin katastrofa, rebas vidjeti BigOne....

 

ako cemo do kvalitete trejding platforme onda od poloniex daaaaaaleko bolji a Binance jos par puta bolji...

 

Inace bas gledam na Big One - koji je Mitch preporucio za kupovinu MTN-a tamo i dalje stoji na 0,24USD (2942 Sat) a na Kucoinu (4273 Sat)

 

Sve bi to bilo divno i instant profit kada bi se ista moglo povuci sa BigOne-a.....

 

Ako se kome da patiti s time .... evo vam nacina da zaradite  50%

 

Ako se opernatite i savlada vas napad dobrote javim vam moju adresu za donacije :-)

 To nije MTN, to je Metronome.

15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
loky4i4 kaže...
Mitch kaže...

 

Stvar je u tome sta se oni gledaju u odnosu na ETH, a ne u odnosu na FIAT.

 kao što rekoh potonio kao i svi ostali što tonu dok btc pada 

https://www.kucoin.com/#/trade.pro/MTN-ETH

 

 

Zato je dobar za kupit sad po 0.31 :)

 

 

Nije nista palo u odnosu na ETH...to sto je ETH na 700$ je vec druga prica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 16:00 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Mitch kaže...

 Zato je dobar za kupit sad po 0.31 :)

 I to je upitno pošto još ne znamo hoće li btc probiti 7000 i ići do 5600-5800$

15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nece past ispod ICO cijene sigurno, pumpat ce ga
16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Mitch kaže...
Nece past ispod ICO cijene sigurno, pumpat ce ga

Šta se pumpalo pumpalo, veliki igrači su masovno izašli sad će ostati samo mali, a tada se možete pozdraviti s rastom. Ovde je povratak na početne vrijednosti vrlo izgledan.

Naravno neće to ići preko noći ali sam uvjeren da Vas čekaju puno veći padovi nego ste im svjedočili prethodnih mjesec dana.

14 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Lol veliki igrači shortaju tako da mogu ponovno upasti na manjoj cijeni xd https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html prije ćemo mi mali otpasti.... Jebeni Poloniex znači poslao sam xrp u 17h misleći doći će brže pa ću shortati sa polugom ,i još nije sjelo ,vjerojatno će stići kad btc bude 5800

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 21:06 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Bestija kaže...

Bolje da novce šta želite uložit tj. spalit, donirate za kupnju nekog uređaja koji će spašavat živote.

Ovde ćete upropastit svoj a nećete nikome pomoći.

Da se razumijemo ovde se može još uvijek zaradit ali će zaradit samo mali dio ulagača.

S obzirom po priči i pisanju cijelokupne zajednice mislim da se ovde zarada računa u jednoznamenkastima promilima ulagača.

 

 Otiđi u obližnje banke pa reci njima da doniraju za kupnju, ili otiđi u sabor pa zamoli njih da dovedu državu u red, da se za takve stvari ne mora donirati nego da država kupi porezom koji svi mi plaćamo. 

 

Btw ovo pišem s laptopa, baš nedavno sam kupio SSD bitcoinom, stvarno je brži puno sada. :)

Kada je bitcoin bio na 15-20k dolara, onda su svi govorili "da sam bar uložio kad je bio 100 dolara" a sad kada je pao tj napravio realnu korekciju cijene onda govorite "znao sam da će pasti, sve je to balon". Svako toliko imamo takvog jednog u temi, i ni jednog od tih ljudi nitko nije pitao mišljenje, niti se razumije u ovo što se događa. Isto tako, kao i njima ću i tebi reći da nije tvoj interes što ljudi rade sa svojim novcem, jer nije tvoj novac, te da ostaviš ljude da pričaju o temi koja ih zanima. Čitav podforum je otvoren od strane urednika Bug-a te on podržava aktivnost u podforumu. Čak je i editirao prvi post u temi za Bitcoin, tako da nema potrebe za ovakvim postovima. Ja, kao i svi ostali, nećemo na temelju tvog posta mijenjati mišljenje o ovome. Ukoliko te zanima nešto oko kriptovaluta, rudarenja ili blockchaina, slobodno se raspiši i pitaj. Ali ukoliko ćeš cloggati temu ovakvim postovima, onda radije budi što dalje od ovog podforuma. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
footballer kaže...
Bestija kaže...

Bolje da novce šta želite uložit tj. spalit, donirate za kupnju nekog uređaja koji će spašavat živote.

Ovde ćete upropastit svoj a nećete nikome pomoći.

Da se razumijemo ovde se može još uvijek zaradit ali će zaradit samo mali dio ulagača.

S obzirom po priči i pisanju cijelokupne zajednice mislim da se ovde zarada računa u jednoznamenkastima promilima ulagača.

 

 Otiđi u obližnje banke pa reci njima da doniraju za kupnju, ili otiđi u sabor pa zamoli njih da dovedu državu u red, da se za takve stvari ne mora donirati nego da država kupi porezom koji svi mi plaćamo. 

 

Btw ovo pišem s laptopa, baš nedavno sam kupio SSD bitcoinom, stvarno je brži puno sada. :)

Kada je bitcoin bio na 15-20k dolara, onda su svi govorili "da sam bar uložio kad je bio 100 dolara" a sad kada je pao tj napravio realnu korekciju cijene onda govorite "znao sam da će pasti, sve je to balon". Svako toliko imamo takvog jednog u temi, i ni jednog od tih ljudi nitko nije pitao mišljenje, niti se razumije u ovo što se događa. Isto tako, kao i njima ću i tebi reći da nije tvoj interes što ljudi rade sa svojim novcem, jer nije tvoj novac, te da ostaviš ljude da pričaju o temi koja ih zanima. Čitav podforum je otvoren od strane urednika Bug-a te on podržava aktivnost u podforumu. Čak je i editirao prvi post u temi za Bitcoin, tako da nema potrebe za ovakvim postovima. Ja, kao i svi ostali, nećemo na temelju tvog posta mijenjati mišljenje o ovome. Ukoliko te zanima nešto oko kriptovaluta, rudarenja ili blockchaina, slobodno se raspiši i pitaj. Ali ukoliko ćeš cloggati temu ovakvim postovima, onda radije budi što dalje od ovog podforuma. 

 

potpisujem....

 

inace, smatram da se ovdje trebaju s vremena na vrijeme javiti i zloguki proroci ali NE i trolovi.

 

Iskustvo mi kaze da su trolovi oni koji za necim zale i na ovaj nacin kompenziraju neke svoje frustracije, ali to je samo moje misljenje sta ne :-)

 

Dakle na ponovimo:

 

Apokalipticni postovi, sve pet i dobrodosli su sto se mene tice. Cak bi rekao da su potrebni da se sagleda situacija i iz druge perspektive

Trolanje.... pfuj

 

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
13 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

 

 

monetary revolution
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ovo meni više liči na nekog tko misli da sve zna i da je u pravu što se tiče svega, te onaj koji misli da mi tu kruha bez motike zarađujemo. Kad ono mi umjesto motike kupimo brašna, kvasca i svega ostaloga, zapečemo kruh i prodamo ga za više, pa tako dalje. Evo, zadnjih dana je burza dionica pala brutalno, možda bi trebali otići na Wall Street govorit brokerima kako je sve gotovo, kako je to sve balon itd. Sve dok je ovog takvi ljudi će govoriti da je to sve balon itd. Za razliku od njih, ukoliko sve stvarno propadne (ne govorim da hoće), ja sam prvi koji će u svim kripto temama napisati da sam bio u krivu i da je ipak stvarno bio balon. No, dok mi kriptovalute donose novce na bilo kakav način, ja sam stojim iza toga. Samo ne govorim ljudima što da rade sa svojim novcem, ja sam tu samo da ljudima olakšam put, iz tog razloga su te teme otvorene. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
footballer kaže...
Bestija kaže...

Bolje da novce šta želite uložit tj. spalit, donirate za kupnju nekog uređaja koji će spašavat živote.

Ovde ćete upropastit svoj a nećete nikome pomoći.

Da se razumijemo ovde se može još uvijek zaradit ali će zaradit samo mali dio ulagača.

S obzirom po priči i pisanju cijelokupne zajednice mislim da se ovde zarada računa u jednoznamenkastima promilima ulagača.

 

 Otiđi u obližnje banke pa reci njima da doniraju za kupnju, ili otiđi u sabor pa zamoli njih da dovedu državu u red, da se za takve stvari ne mora donirati nego da država kupi porezom koji svi mi plaćamo. 

 

Btw ovo pišem s laptopa, baš nedavno sam kupio SSD bitcoinom, stvarno je brži puno sada. :)

Kada je bitcoin bio na 15-20k dolara, onda su svi govorili "da sam bar uložio kad je bio 100 dolara" a sad kada je pao tj napravio realnu korekciju cijene onda govorite "znao sam da će pasti, sve je to balon". Svako toliko imamo takvog jednog u temi, i ni jednog od tih ljudi nitko nije pitao mišljenje, niti se razumije u ovo što se događa. Isto tako, kao i njima ću i tebi reći da nije tvoj interes što ljudi rade sa svojim novcem, jer nije tvoj novac, te da ostaviš ljude da pričaju o temi koja ih zanima. Čitav podforum je otvoren od strane urednika Bug-a te on podržava aktivnost u podforumu. Čak je i editirao prvi post u temi za Bitcoin, tako da nema potrebe za ovakvim postovima. Ja, kao i svi ostali, nećemo na temelju tvog posta mijenjati mišljenje o ovome. Ukoliko te zanima nešto oko kriptovaluta, rudarenja ili blockchaina, slobodno se raspiši i pitaj. Ali ukoliko ćeš cloggati temu ovakvim postovima, onda radije budi što dalje od ovog podforuma. 

 Samo kratko, ne pišem iz zavisti, počeo sam pisati kada je bitcoin bio oko 18000$ da ga je najbolje shortati.

Pišem jer vidim da večina koji pišu nemaju veze s tržištem i kako ono diše nego jednostavno kao ovce ulažu novce, zasljepljeni suludim rastom kripto valuta i nadom u basnoslovnu zaradu.

Ja stvarno imam dobre namjere ali takvih kao ti tvrdoglavih tipova koji nemaju elementarna znanja o tržištu ima dosta i njima ne treba nikakva pomoć jer oni znaju sve.

Ako zbog mojeg pisanja spasim ili barem potaknem ijednog čitatelja ovog foruma na bar dodatno razmisljanje o ulaganju ja ću biti sretan,

16 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Evo, ima ekiprekoja od 2013 ceka da pukne balon

 

:) 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=771933&page=8

 

Pet godina razliker a ista spika

 

:) 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 22:56 (Kant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Bestija kaže...

 Samo kratko, ne pišem iz zavisti, počeo sam pisati kada je bitcoin bio oko 18000$ da ga je najbolje shortati.

Pišem jer vidim da večina koji pišu nemaju veze s tržištem i kako ono diše nego jednostavno kao ovce ulažu novce, zasljepljeni suludim rastom kripto valuta i nadom u basnoslovnu zaradu.

Ja stvarno imam dobre namjere ali takvih kao ti tvrdoglavih tipova koji nemaju elementarna znanja o tržištu ima dosta i njima ne treba nikakva pomoć jer oni znaju sve.

Ako zbog mojeg pisanja spasim ili barem potaknem ijednog čitatelja ovog foruma na bar dodatno razmisljanje o ulaganju ja ću biti sretan,

 Sve pet, reagirao sam kako sam reagirao jer mi idu na živce ti postovi dežurnih eksperata, istim stilom kako si ti napisao. Ukoliko si post shvatio napadno, ispričavam se. 

 

Ne tvrdim da znam sve, no isto tako ne ulažem više nego što mogu podnijeti da izgubim, kao što preporučam svima. Također, već sam prošao par velikih dipova (poslijednji pad prije ovog je bio ovu jesen) pa nemam nikakvih briga, a smeta me kad se stvara strah bez ikakvih objašnjenja. Zato sam i napisao da ima ljudi koji mijenjaju mišljenja doslovno kako tržište pada ili se diže. Čak me je par ljudi sad u prosincu pitalo kako bi uložili, na što sam im rekao da prvo dobro istraže, a sad govore kako im je drago da nisu uložili jer je to sve balon i da je pukao i da je sve gotovo itd. Ovo je, za razliku od puno ostalih tržišta, jako nestabilno tržište, što se cijena tiče, i s tim sam i ušao u ovo. Tu volatilnost u cijenama vidim kao odličnu priliku da se u kraće vrijeme multiplicira ulog, naravno, sve dok se ulaže koliko je čovjek spreman izgubiti. 

 

Također, kao i ti, potičem istraživanje prije ulaganja, tko god me pitao. No na tvoj post sam jednostavno reagirao kako jesam jer je klasičnog formata: odoše vam novci, bolje da ste uložili u nešto drugo itd. To ne stvara razmišljanje o ulaganju nego reakciju koja će biti ili kao moja, da odbijam i ispadam tvrdoglavi sveznalica, ili da se netko toliko uplaši da uopće ne ulazi u tržište. 

 

Ukoliko stvarno želiš pridonijeti temi sa "suprotne fronte", zasigurno si dobrodošao (ja prvi podržavam rasprave), no, molim te, nemoj pisati kao fejs komentatori koji nisu nikad čuli za blockchain. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Kant kaže...

Evo, ima ekiprekoja od 2013 ceka da pukne balon

 

:) 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=771933&page=8

 

Pet godina razliker a ista spika

 

:) 

 Bog te mazo. Natukli preko 900 stranica ?!?!?!

Nekada se govorilo - milijun Hrvata, milijun nogometnih strucnjaka.

Sada ce biti - milijun Hrvata, milijun strucnjaka za ulaganje u kriptovalute

Moram to procitati (ili barem ovogodisnje komentare) kada nadjem vremena. Komedija - zagarantirana...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Plemenit cilj Bestija :-) ali ozbiljno

 

Samo, tanka je granica između trolanja i upozoravanja.

 

Svatko ima neke svoje ideje sta i kako, i treba ih obavijestiti o rizicima. Pazi, Rekao sam obavijestiti a ne skakati za vrat :-)

 

Iz trenutne perspektive onaj koji je uletio na 20k je u Deeeeeeebeloj pushioni... ali dal ti ili ja znamo sto ce biti sutra ili za tri godine.... ali sta je s onima koji su usli na trenutnih 7k?

 

Svoje pretpostavke baziram na cistoj matematici, tehnickoj analizi i naravno psihologiji krda

 

Ono sto bi mene zabrinulo je da promet padne ali ne i cijena. Kraval pocinje kad nema kupaca a ne kada pada cijena.

 

I jos jednom kazem.... treba gledati odnos market cap-a i postotak koji je protrgovan uz jos kojesta...

 

Koju situaciju je lakse zamisliti BTC na 20k i promet od 1% Market capa

ili

BTC na 7k i promet od 10% market Capa

 

Kad ces lakse postici bolju cijenu i utopiti nesto?

 

 

Cisto da nacrtam jednog noob-a na burzi (jel svi smo to prosli)

 

Kupis nesto na 100

Padne na 80

Napunis gace

Prodajes na 80

ali vec je na 70

kazes necu

padne na 60

postavis na 60 ali spustio se 50 i vidis da nema kupaca......

 

i sad odjednom nema vise nikoga ni na 40....

 

 

Mislim, ekipa... Cak i u ovo vrijeme padova daytrading cvjeta. necu vam govoriti koji coini su posebno osjetljivi na svingove to vam je za domacu zadacu iliti uradak po novohrvatskom

 

Dal mogu biti u krivu, naravno da mogu. Nemam kristalnu kuglu, da je imam sigurno ne bih bio ovdje ili....

 

Upozoriti da, stvarati paniku ne

 

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
16 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

1

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 23:21 (Bestija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
1
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 23:22 (Bestija).
16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
1
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 23:22 (Bestija).
16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
footballer kaže...
Bestija kaže...

 Samo kratko, ne pišem iz zavisti, počeo sam pisati kada je bitcoin bio oko 18000$ da ga je najbolje shortati.

Pišem jer vidim da večina koji pišu nemaju veze s tržištem i kako ono diše nego jednostavno kao ovce ulažu novce, zasljepljeni suludim rastom kripto valuta i nadom u basnoslovnu zaradu.

Ja stvarno imam dobre namjere ali takvih kao ti tvrdoglavih tipova koji nemaju elementarna znanja o tržištu ima dosta i njima ne treba nikakva pomoć jer oni znaju sve.

Ako zbog mojeg pisanja spasim ili barem potaknem ijednog čitatelja ovog foruma na bar dodatno razmisljanje o ulaganju ja ću biti sretan,

 Sve pet, reagirao sam kako sam reagirao jer mi idu na živce ti postovi dežurnih eksperata, istim stilom kako si ti napisao. Ukoliko si post shvatio napadno, ispričavam se. 

 

Ne tvrdim da znam sve, no isto tako ne ulažem više nego što mogu podnijeti da izgubim, kao što preporučam svima. Također, već sam prošao par velikih dipova (poslijednji pad prije ovog je bio ovu jesen) pa nemam nikakvih briga, a smeta me kad se stvara strah bez ikakvih objašnjenja. Zato sam i napisao da ima ljudi koji mijenjaju mišljenja doslovno kako tržište pada ili se diže. Čak me je par ljudi sad u prosincu pitalo kako bi uložili, na što sam im rekao da prvo dobro istraže, a sad govore kako im je drago da nisu uložili jer je to sve balon i da je pukao i da je sve gotovo itd. Ovo je, za razliku od puno ostalih tržišta, jako nestabilno tržište, što se cijena tiče, i s tim sam i ušao u ovo. Tu volatilnost u cijenama vidim kao odličnu priliku da se u kraće vrijeme multiplicira ulog, naravno, sve dok se ulaže koliko je čovjek spreman izgubiti. 

 

Također, kao i ti, potičem istraživanje prije ulaganja, tko god me pitao. No na tvoj post sam jednostavno reagirao kako jesam jer je klasičnog formata: odoše vam novci, bolje da ste uložili u nešto drugo itd. To ne stvara razmišljanje o ulaganju nego reakciju koja će biti ili kao moja, da odbijam i ispadam tvrdoglavi sveznalica, ili da se netko toliko uplaši da uopće ne ulazi u tržište. 

 

Ukoliko stvarno želiš pridonijeti temi sa "suprotne fronte", zasigurno si dobrodošao (ja prvi podržavam rasprave), no, molim te, nemoj pisati kao fejs komentatori koji nisu nikad čuli za blockchain. 

 

Evo možeš li mi ti napisati koja ti je vodilja kod ulaganja u bitcoin ili neku drugu kripto valutu ?

Recimo, napiši koliki ti rast očekuješ i na kojoj bi razini prodao sve ili dio svojih ulaganja (recimo bitcoin)?

Dali ćeš staviti kakav stop loss nalog u slučaju pada vrijednosti i ako hoćeš koja bi to razina bila?

Iman tu još tonu pitanja ali dao sam ti par pitanja da te potaknem na razmišljanje, kako tebe tako i ostale čitatelje.

Može i neko drugi dati nekakvo svoje razmišljanje.

16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
NoobMiner kaže...

Plemenit cilj Bestija :-) ali ozbiljno

 

Samo, tanka je granica između trolanja i upozoravanja.

 

Svatko ima neke svoje ideje sta i kako, i treba ih obavijestiti o rizicima. Pazi, Rekao sam obavijestiti a ne skakati za vrat :-)

 

Iz trenutne perspektive onaj koji je uletio na 20k je u Deeeeeeebeloj pushioni... ali dal ti ili ja znamo sto ce biti sutra ili za tri godine.... ali sta je s onima koji su usli na trenutnih 7k?

 

Svoje pretpostavke baziram na cistoj matematici, tehnickoj analizi i naravno psihologiji krda

 

Ono sto bi mene zabrinulo je da promet padne ali ne i cijena. Kraval pocinje kad nema kupaca a ne kada pada cijena.

 

I jos jednom kazem.... treba gledati odnos market cap-a i postotak koji je protrgovan uz jos kojesta...

 

Koju situaciju je lakse zamisliti BTC na 20k i promet od 1% Market capa

ili

BTC na 7k i promet od 10% market Capa

 

Kad ces lakse postici bolju cijenu i utopiti nesto?

 

 

Cisto da nacrtam jednog noob-a na burzi (jel svi smo to prosli)

 

Kupis nesto na 100

Padne na 80

Napunis gace

Prodajes na 80

ali vec je na 70

kazes necu

padne na 60

postavis na 60 ali spustio se 50 i vidis da nema kupaca......

 

i sad odjednom nema vise nikoga ni na 40....

 

 

Mislim, ekipa... Cak i u ovo vrijeme padova daytrading cvjeta. necu vam govoriti koji coini su posebno osjetljivi na svingove to vam je za domacu zadacu iliti uradak po novohrvatskom

 

Dal mogu biti u krivu, naravno da mogu. Nemam kristalnu kuglu, da je imam sigurno ne bih bio ovdje ili....

 

Upozoriti da, stvarati paniku ne

 

Daytrading samo rijetko, jer nećeš doživiti duboku starost :). Trenutačno nema dovoljno kupaca da se cijena održi na ovim nivoima ili da polagano pada. Kupaca ima ali cijena mora pasti 10-15-20 % a to nije dobro, nikako.

Zanima me kolike su najveće poluge na bitcoin?

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Bestija kaže...

Evo možeš li mi ti napisati koja ti je vodilja kod ulaganja u bitcoin ili neku drugu kripto valutu ?

Recimo, napiši koliki ti rast očekuješ i na kojoj bi razini prodao sve ili dio svojih ulaganja (recimo bitcoin)?

Dali ćeš staviti kakav stop loss nalog u slučaju pada vrijednosti i ako hoćeš koja bi to razina bila?

Iman tu još tonu pitanja ali dao sam ti par pitanja da te potaknem na razmišljanje, kako tebe tako i ostale čitatelje.

Može i neko drugi dati nekakvo svoje razmišljanje.

 Može, nije nikakav problem. 

 

Pošto ne daytrade-am, svi trade-ovi su mi više manje za mid ili long term. Time izbjegavam masivne pump and dumpove. Vodilja kod ulaganja je kao i sve drugo. Tražim što više informacija što se tiče projekta. U to naravno ulaze whitepaper i roadmap. U toj fazi istraživanja dobijem inicijalni dojam o projektu - da li ima ikakve korisne primjene (plus je ako ima primjenu povezanu sa svijetom van interneta, time da je blockchain "pomoć" ili nekakvo sredstvo za lakše obavljanje radnje u stvarnom svijetu). Ovdje se opraštam od 90% valuti koje istražujem, pošto većina njih nema nikakvu primjenu koja nije različita od nečeg već vani, ili samo "fast transaction and smart contracts", za to postoje bitcoin, ethereum, litecoin, neo itd. Također, dobije se informacija da li je uopće token potreban za taj projekt (neki projekti uopće ne zahtijevaju vlastiti token, a imaju ga, to je "red flag"). Ukoliko čekira taj box, idem dalje. Proučavam kako bi funkcionirao taj sistem, da li je realan način riješavanja problema (smatram da su najbolja ulaganja u projekte koji riješavaju neki problem, kao što je recimo Ethos). Ukratko, preko dostupnih informacija saznajem informacije o projektu, timu koji je iza njega i njihovim pozadinama, te ostale tehničke stvari (supply i market cap recimo). Nakon samostalnog istraživanja odem na social networks (telegram, reddit itd) i pogledam ako mi je nešto promaknulo. Zatim na temelju svega toga odlučim da li želim uložiti. To ovisi o mom dojmu da li će nešto zaživjeti ili ne (neki put sam u pravu, neki put ne - recimo, za Bitconnect sam ispočetka govorio da je scam (ponzi), mogao sam zaraditi ulaganjem, no iskreno, nisam htio riskirati jer sam znao da će neočekivano doći do tog što je došlo). To je ukratko opisano.

 

Dugoročno gledano (5-10 godina) - očekujem rast samo možda 20-30 valuta, za ogromnu većinu (preko 90%) smatram da će otići u propast jer ne nude ništa posebno, a neke su već otišle jer su očiti scam. Za tih 20 - 30 valuta očekujem više manje da su najbolje valute (tj tehnologije iza njih) u svom području, uz možda nekolicinu rivalstva unutar tih valuta. Realno gledano, imati tisuće kriptovaluta je nepotrebna glupost. Isto tako smatram da ova volatilnost neće trajati zauvijek, po mom mišljenju će trajati dok ne ostane tih 20-30 (možda više, no sumnjam da će biti preko 50). Onda će se cijene tokena stabilizirati i neće biti prilika za rast od 200% itd kao što vidimo danas. Samu vrijednost u nekoj fiat valuti ne mogu očekivati jer je to čisto predviđanje, a kupovinu na predviđanje ne podržavam niti to radim. 

Zasad nemam neki apsolutni cash out cilj, mada imam milestone-ove na kojima bi isplaćivao neki postotak dobiti, ili kupio nešto potrebno u tom trenu s bitcoinom (kao što sam kupio SSD). Tako da je moj odgovor ovakav: dio malo po malo kako se diže vrijednost ulaganja, a kada bih morao sve isplatiti, onda bih isplatio sve u slučaju da mi osigura život slijedećih 10-15 godina. Vrlo vjerojatno bi te novce uložio u nešto drugo, i dalje radio. Naravno, ukoliko bih pokrenuo svoj vlastiti biznis, onda bi se posvetio tome. 

 

Uvijek mi je postavljen stop loss na valutama u mid termu. Uvijek su 20% ispod cijene u kojima sam ih kupio (zasad se samo par puta triggeralo, a Lisk npr nikad nije, nakon ATH, došao ispod 4x vrijednosti na kojoj sam ga kupio). Naravno, tu govorim o cijeni u Btc, ne usd. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Bestija kaže...
NoobMiner kaže...

Plemenit cilj Bestija :-) ali ozbiljno

 


 

Mislim, ekipa... Cak i u ovo vrijeme padova daytrading cvjeta. necu vam govoriti koji coini su posebno osjetljivi na svingove to vam je za domacu zadacu iliti uradak po novohrvatskom

 

Dal mogu biti u krivu, naravno da mogu. Nemam kristalnu kuglu, da je imam sigurno ne bih bio ovdje ili....

 

Upozoriti da, stvarati paniku ne

 

Daytrading samo rijetko, jer nećeš doživiti duboku starost :). Trenutačno nema dovoljno kupaca da se cijena održi na ovim nivoima ili da polagano pada. Kupaca ima ali cijena mora pasti 10-15-20 % a to nije dobro, nikako.

Zanima me kolike su najveće poluge na bitcoin?

 

 

Malo sam skratio :-)

 

E da, hvala onom koji je postao link na forum.hr ono, uzeo sam kokice i gledam jednu fantasticnu komediju. Fantasticno mi je gledati kako ekipa mijenja misljenje... stas profesionalna deformacija pa primjecujem uzorke...

 

Daytrading

 

Hvala, na pitanju radi fantasticno. Dok god ima ovaca za strizenje a postavis dovoljno niske granice + average down zarađujes. Necu sad reklamirati tool koji upravo istrazujem i njegove postavke ali mogao bi mi ubrzati zaradu.

evo na primjer:

 

 

 

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Dal trenutno gubim s obzirom da imam sve vise btc-a koji vrijede manje... Da naravno

 

Ali dal bi imao jos manju vrijednost u Fiatu bez toga... e pa imao bi...

 

Kao sto rekoh dokupiti cu jos btc-a kad padne na 4-5 tako da iskoristim average down i na BTC-u...

 

Mene zabavlja jer se igram s lovom koja mi ne treba. netko pusi, netko pije, netko visi u kladionici.... Ako dobijem super za moj ego ( i novcanik) ako izgubim tjah sta sad

Tko ne riskira, ne profitira---- Ulazite samo ono sta ste spremni izgubiti, i da... ja nisam financijski savjetnik ovo je samo moje razmisljanje
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 0:24 (NoobMiner).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice