Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 767.001
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ne vidim zašto ne.
Ipak je Amazon u pitanju.

S koje email adrese ti je stigao mail?
Najbolje da prvo pitaš zašto tako nešto uopće traže
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

mene je nedavno amazon.fr trazio fax, mislim da  sam pogrijesio sa billing adresom

i slucajno upisao shiping adresu . Otisao sam u banku, trazio izvod gdje se vidi rezervacija

za placanje na amazonu i moja adresa, sve to skenirao zajedno sa stranom osobne gdje se vidi adresa

i karticom kojom sam platio. Naravno , zacrni dijelove kao što je oib i broj kartice osim zadnje 4 znamenke...

napisi svoj mail i broj mobitela koji koristis na amazonu na taj papir i posalji faxom.

meni su otključali u roku sat vremena od slanja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Imam pitanje.

Naručujem s Amazona UK, dvije stvari. Jedna 200, jedna 550 kuna. Imam posebno Visa karticu samo za online kupovinu i na nju uplaćujem koliko mi treba. 
Kada sam "platio", nisam imao dovoljno novaca i odbilo je plaćanje. Zatim je automatski opet probalo, i sada na prikazu prometa(PBZ), imam dvije stavke "Rezervacija POS plaćanje amazon UK". Svaka oko 205 kuna.


Koji je to bog? Nije dovoljno za plaćanje narudžbe, ali kakve su oni meni novce skinuli?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje.

Naručujem s Amazona UK, dvije stvari. Jedna 200, jedna 550 kuna. Imam posebno Visa karticu samo za online kupovinu i na nju uplaćujem koliko mi treba. 
Kada sam "platio", nisam imao dovoljno novaca i odbilo je plaćanje. Zatim je automatski opet probalo, i sada na prikazu prometa(PBZ), imam dvije stavke "Rezervacija POS plaćanje amazon UK". Svaka oko 205 kuna.


Koji je to bog? Nije dovoljno za plaćanje narudžbe, ali kakve su oni meni novce skinuli?

 Sudeći po danim informacijama (relativno siromašno), Amazon ti je naplatio dva puta istu stvar, pretpostavljam "to nešto" od 200kn.

Ne mogu ti bolje od toga dati, pomoglo bi kada bi stavio screenshoot od od tog prometa gdje piše protuvalutni iznos koji se fakturira, a uz to priložiti i screenshot tih dviju stvari ili ako ne to, samo njihov TOČAN iznos u definiranoj valuti tj. u ovom slučaju u britanskim funtama.

 

I naravno da ću postaviti pitanje "zašto si uopće pokušao platiti ako si znao da nemaš dovoljan iznos?".

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...

 Sudeći po danim informacijama (relativno siromašno), Amazon ti je naplatio dva puta istu stvar, pretpostavljam "to nešto" od 200kn.

Ne mogu ti bolje od toga dati, pomoglo bi kada bi stavio screenshoot od od tog prometa gdje piše protuvalutni iznos koji se fakturira, a uz to priložiti i screenshot tih dviju stvari ili ako ne to, samo njihov TOČAN iznos u definiranoj valuti tj. u ovom slučaju u britanskim funtama.

 

I naravno da ću postaviti pitanje "zašto si uopće pokušao platiti ako si znao da nemaš dovoljan iznos?".

 Ali su te dvije naplaćene cifre različite. 

Nisam sad skužio što me točno tražiš.

 

Ja sam preko internet bankarstva sa RBA kartice prebacio na PBZ(tu koristim za online) i sat vremena kasnije "kupio". E, ali novci nisu još sjeli pa sam dobio obavijest da se ne može izvršiti transakcija. Jer sam bio siguran da novca ima(uplatio više no što treba), opet sam "kupio".

I onda sam opet dobio tu obavijest.

 

Onda sam "kupio" kasnije popodne i to od 200 kuna je prošlo, dobio sam mail da je poslano, a ovo od 500 kuna još nije.

 

Budući da nemam internet bankarstvo za PBZ, sutra ću otići po novi izvadak u banku.

 

Jel se može na Amazonu vidjeti tijek naplate?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje.

Naručujem s Amazona UK, dvije stvari. Jedna 200, jedna 550 kuna. Imam posebno Visa karticu samo za online kupovinu i na nju uplaćujem koliko mi treba. 
Kada sam "platio", nisam imao dovoljno novaca i odbilo je plaćanje. Zatim je automatski opet probalo, i sada na prikazu prometa(PBZ), imam dvije stavke "Rezervacija POS plaćanje amazon UK". Svaka oko 205 kuna.


Koji je to bog? Nije dovoljno za plaćanje narudžbe, ali kakve su oni meni novce skinuli?

 Rezervacija ne znaci da ti je nešto naplaćeno nego da su sredstva za to nešto rezervirana na tvom računu. Očito je došlo do neke greške, pa kad sustav u banci primijeti da je rezervacija stavljena, ali novci nisu naplaćeni onda se to skine, mislim da obično to ide unutar 24 sata.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

E super, hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
6 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi,

imam pitanjce , koliko bi dosao eura shipping od svih komponenta,tipkovnice,miša,slušalica i jos takvih proizvoda dvoje-troje...Koliko bi kostao shipping 30 ili 100 eura (previse).

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

Lp :D :)

 

Frutek
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Frutek123 kaže...

Pozdrav ljudi,

imam pitanjce , koliko bi dosao eura shipping od svih komponenta,tipkovnice,miša,slušalica i jos takvih proizvoda dvoje-troje...Koliko bi kostao shipping 30 ili 100 eura (previse).

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

Lp :D :)

 

 stavi iteme u kosaricu i vidi, niko to ne zna napamet

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Hvala na odgovoru , samo... kako da vidim? (Znam da sam glup :(  )

Frutek
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Zanima me u vezi ovoga na njemačkom amazonu, dva pitanjca

Piše kostenlose Lieferung, znači na tu cijenu proizvoda od 92.90eura ja ništa dodatno ne plaćam?

Inače taj proizvod ima garanciju 5g (od proizvođača), dali mi se ta garancija priznaje kod nas s obzirom da je proizvod kupljen van RH?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Prvo,stavi si Amazon na engleski.
Imaš official prijevod.

Drugo,za HR u 99.99% slučajeva nije free shipping,to ti je samo za DE.

Garancija jako ovisi,možeš poslati upit ovlaštenom servisu kod nas
robimarko@gmail.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Frutek123 kaže...

Hvala na odgovoru , samo... kako da vidim? (Znam da sam glup :(  )

 Kad sve staviš u košaru klikneš na nju i s desne strane će ti negdje pisati "estimate VAT, shipping..." i klikneš na to.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
robimarko kaže...

Garancija jako ovisi,možeš poslati upit ovlaštenom servisu kod nas

 Ma nije mi jezik takav problem, jedino me to za garanciju muči malo...

Ok, možda pošaljem upit, iako pošto nije tak velika razlika u cijeni bih ipak radije kod nas kupio

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pošalji upit,većina tradicionalnih brendova ima EU wide garanciju pa onda kod nas u ovlaštenom možeš iskoristiti garanciju.
robimarko@gmail.com
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Samo napomena iz vlastitog iskustva. Uzimao sam više puta Kindle Paperwhite eBook reader preko Amazon.de. Ne šalju ga u Hrvatsku pa sam morao preko Mailboxde. Zadnji put, ima tri tjedna, Mailboxde mi poslao Deutsche Postom, prođe deset dana ništa. Javljaju da je vraćen njima jer ne šalju zbog baterije. Drugi put slanje UPS-om (malo skuplje ali i brže), stiglo za 3 radna dana.

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Amazon šalje samo verziju bez oglasa koja je 20 eura skuplja.

Meni je zadnji put Paperwhite normalno došao Deutsche Postom preko MailboxDE-a.
robimarko@gmail.com
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Da, ali uz tih 20 eura još mislim da uzimaju i nešto za poštarinu do Hrvatske, a reklame će ti ukloniti bez problema, samo im se javiš. Mailboxde šalje u HR za 15ak eura. Proljetos je i meni jedan došao Deutsche Postom, ili nisu provjeravali, ili nije bilo te odredbe. Btw. taj proljetos su prvo greškom poslali u Kanadu... Naručio sam i dobio već preko 50 stvari iz Kine i nikad problema, dvaput iz Njemačke i oba puta cirkus.
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Peruneph kaže...
Da, ali uz tih 20 eura još mislim da uzimaju i nešto za poštarinu do Hrvatske, a reklame će ti ukloniti bez problema, samo im se javiš. Mailboxde šalje u HR za 15ak eura. Proljetos je i meni jedan došao Deutsche Postom, ili nisu provjeravali, ili nije bilo te odredbe. Btw. taj proljetos su prvo greškom poslali u Kanadu... Naručio sam i dobio već preko 50 stvari iz Kine i nikad problema, dvaput iz Njemačke i oba puta cirkus.

 Da,meni su reklame makli kada sam se javio supportu.
MailboxDE mi je dosta love uštedio,i PS4 sam tako uzeo.

robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Namjeravam uzeti PS4 sa amazon.de. Vidim da pisete o MailboxDE usluzi. Nisam je nikad koristio pa me zanima da li oni garantiraju da cu dobiti paket? Koju opciju izabrati posto sam na brzinu vidio da ima nekoliko opcija sa razlicitim cijenama?
Xbox: Muskarcina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pa ima nas dosta koji smo koristili MailboxDE i za sada nisu nikoga prevarili koliko ja znam.
Ako hoćeš brzinu onda imaš UPS i DHL
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Bi znal tko kolka je garancija na ova dva proizvoda.., ja ne vidim da gdje piše Link1 Link2

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Deutsche Post je najjeftiniji, ali nikako slati baterije ili bilo koji uređaj koji ima baterije u sebi preko DP. Malo skuplji ti je UPS, ali brže dođe i nema ograničenja za baterije. Razlike u cijeni povezane su i s vrijednosti pošiljke. Mene je npr. zadnji put UPS do 2 kg, osiguranje do 500€ koštao 17€, paket je došao za 4 radna dana
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pregledao sam temu na brzaka, ali ne vidjeh nigdje spomena o kupnji Amazon coina iz HR.

 

Naime probao sam promjeniti adresu na Njemačku, USA, bilo što, ali ne prolazi. Preko VPN-a isto, vjerojatno kuži pa ne da.

 

Da li ima kakav način za kupiti Amazon coine u HR?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Znaci jedan Store na amazon.de mi ne odgovara na vec 2 poruke kaj sam im poslal.., zna ko kak tome izaći na kraj? Mislil sam kontaktirati direktno amazon i javiti im za taj poblem, al opet neznam na koji odjel da šaljem...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi,

 

evo imam jedno pitanje, googlam vec neko vrijeme, ali i dalje ne mogu shvatit, dakle krenuo sam si kupiti external hdd za ps4, i kad sam si nasao jedan za 90 dolara koji se šalje za Hrvatsku, i na Njemačkom amazonu isti takav za 94 eura, nudi mi da se prijavim za nekakvu "Amazon Rewards Visa Signature Card" i s tim dobivam popust od 50%. Sve to zvuči primamljivo i zanimljivo, ali u čemu je štos? Mogu li se ja prijaviti, i ako mi odobre, mogu li ja samo jednom iskoristit to što mi nude, recimo za ovu kupovinu, i onda jednostavno otkazat to? Ne mogu nigdje nac da li se naplacuje koristenje ove kartice, tipa na mjesečnoj bazi, da li mogu otkazat tu karticu kad god želim i to bez troškova? 

Hvala, i unaprijed isprika ako već ima negdje objašnjeno na forumu, nisam uspio ništa nac.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Koja firma dostavlja s UK Amazona u Hrvatsku? U kojim terminima dostavljaju? Zanimalo bi me jer nema nikoga doma u prvoj smjeni pa da znam možda staviti da dostave na adresu gdje radim. U opcijama sam vidio i nešto kao da se može podesiti da se dostavlja susjedu ako vas nema doma.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Dal ako neko drugi naruči za tebe neki proizvod preko amazon.de, dal ti možeš slati natrag amazonu na reklamaciju ili mora baš osoba koja je to kupila?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Kolege forumasi, unaprijed isprike za noobovsko pitanje. Ima li netko iskustva sa kupovinom laptopa preko amazona? Naime bratic si takoder gleda novi laptop uzet. I bas je tamo nabasao na jedan. E sad nema reviewa niti icega ali pise da je to iz njihovog skladista. Jer je kao prodavac "amazon.com".

Ne bih htio da baca lovu bezveze a da ga nikad ni ne vidi. Ali s obzirom da je i dostava Amazon Primeom, mislim da ne bi trebalo biti problema, zar ne?

Cifra je nekih 1900 dolara koliko sam uspio zapamtit.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ako on iz Hrv naručuje, neka onda gleda sa europskih Amazona, tipa uk/de. Možda bi bilo dobro da pričeka Black Friday, zna bit hrpa dobrih ponuda na Amazonu..

 

Inače, ako naruči iz USA u Hrv, platit će PDV i carinu (nisam siguran jel ima carine na tehničku robu ni što točno spada pod to?)

 

Besplatnu dostavu u Hrv zaboravi, to vrijedi samo unutar države iz kojih je Amazon s kojeg naručuješ..

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 19:18 (Avensac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice