Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 768.504
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Icefox kaže...

Kupio bi nekoliko knjiga sa americkog amazona pa me zanima ima li tko iskustva s tim. Pise da imam besplatnu postarinu na racun 34 usd. Hoce li se na tu cijenu racunati porez i carina kad paket dode u hr?

 Kao prvo, jesi li siguran da ta poštarina nije besplatna samo za USA, jesi li provjerio na checkoutu?

 

A drugo, nema carine ali ima PDV na pošiljke veće od 22E i manje od 150E.

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta/442

 

Osim ako ti amazon te knjige ima negdje na EU skladištima, pa ti pošalje iz EU

 

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
sosta kaže...
Icefox kaže...

Kupio bi nekoliko knjiga sa americkog amazona pa me zanima ima li tko iskustva s tim. Pise da imam besplatnu postarinu na racun 34 usd. Hoce li se na tu cijenu racunati porez i carina kad paket dode u hr?

 Kao prvo, jesi li siguran da ta poštarina nije besplatna samo za USA, jesi li provjerio na checkoutu?

 

A drugo, nema carine ali ima PDV na pošiljke veće od 22E i manje od 150E.

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta/442

 

Osim ako ti amazon te knjige ima negdje na EU skladištima, pa ti pošalje iz EU

 

 Upravo sam provjerio, besplatna dostava vrijedi samo za USA. Trazio sam ih na UK i cijena ispada ista, a u DE ih nema u ponudi.
Dali je bolje kupiti preko britanskog amazona ili mi je svejedno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 8:58 (Icefox).
13 godina
online
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Usporedi konačnu cijenu sa checkouta na oba Amazona, na USA cijenu dodaj možebitni PDV i carinske troškove od nekih 70-ak kuna, pa vidi što ti je bolje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Icefox kaže...
sosta kaže...
Icefox kaže...

Kupio bi nekoliko knjiga sa americkog amazona pa me zanima ima li tko iskustva s tim. Pise da imam besplatnu postarinu na racun 34 usd. Hoce li se na tu cijenu racunati porez i carina kad paket dode u hr?

 Kao prvo, jesi li siguran da ta poštarina nije besplatna samo za USA, jesi li provjerio na checkoutu?

 

A drugo, nema carine ali ima PDV na pošiljke veće od 22E i manje od 150E.

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta/442

 

Osim ako ti amazon te knjige ima negdje na EU skladištima, pa ti pošalje iz EU

 

 Upravo sam provjerio, besplatna dostava vrijedi samo za USA. Trazio sam ih na UK i cijena ispada ista, a u DE ih nema u ponudi.
Dali je bolje kupiti preko britanskog amazona ili mi je svejedno?

 Zbog EU u 99% situacija je jeftinije preko svih europskih, pa tako i sa Amazon UK-a. Prvo zbog carine a dalje zbog, naravno, dostave. No uvijek provjeri prije nego odlučiš, zna biti rijetka okolnost da bude povoljo. Besplatne dostave imaju samo lokalni amazoni. Znači Amazon.com je free za cijeli SAD, Amazon.co.uk za cijeli UK, Amazon.de za cijelu Njemačku itd.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

jel netko naručivao sa amazon.fr? Tražim si Kindle Paperwhite bez reklama i najjeftinije što sam našao je na francuskom amazonu 110€ + dostava, na njemačkom je 120.

ima li negdje jeftinije? ali mora biti novo jer će to biti poklon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
darkborg kaže...

jel netko naručivao sa amazon.fr? Tražim si Kindle Paperwhite bez reklama i najjeftinije što sam našao je na francuskom amazonu 110€ + dostava, na njemačkom je 120.

ima li negdje jeftinije? ali mora biti novo jer će to biti poklon.

 Teško da češ naći jeftinije novo igdje kada ti je većina EU pod istim standardom. Kupi obični kindle

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
darkborg kaže...

jel netko naručivao sa amazon.fr? Tražim si Kindle Paperwhite bez reklama i najjeftinije što sam našao je na francuskom amazonu 110€ + dostava, na njemačkom je 120.

ima li negdje jeftinije? ali mora biti novo jer će to biti poklon.

 Teško da češ naći jeftinije novo igdje kada ti je većina EU pod istim standardom. Kupi obični kindle

 Ma uzeo bih paperwhite zbog backlighta jer osoba kojoj ide je navikla čitati e-books na mobu i po danu ali često i po mraku kad legne spavati 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
darkborg kaže...
pbandov kaže...
darkborg kaže...

jel netko naručivao sa amazon.fr? Tražim si Kindle Paperwhite bez reklama i najjeftinije što sam našao je na francuskom amazonu 110€ + dostava, na njemačkom je 120.

ima li negdje jeftinije? ali mora biti novo jer će to biti poklon.

 Teško da češ naći jeftinije novo igdje kada ti je većina EU pod istim standardom. Kupi obični kindle

 Ma uzeo bih paperwhite zbog backlighta jer osoba kojoj ide je navikla čitati e-books na mobu i po danu ali često i po mraku kad legne spavati 

 Fair enough, no koštat će te druže, ideš preko 110€ da ga j***

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
darkborg kaže...
pbandov kaže...
darkborg kaže...

jel netko naručivao sa amazon.fr? Tražim si Kindle Paperwhite bez reklama i najjeftinije što sam našao je na francuskom amazonu 110€ + dostava, na njemačkom je 120.

ima li negdje jeftinije? ali mora biti novo jer će to biti poklon.

 Teško da češ naći jeftinije novo igdje kada ti je većina EU pod istim standardom. Kupi obični kindle

 Ma uzeo bih paperwhite zbog backlighta jer osoba kojoj ide je navikla čitati e-books na mobu i po danu ali često i po mraku kad legne spavati 

 Fair enough, no koštat će te druže, ideš preko 110€ da ga j***

 na kraju ipak naručio sa amazon.de, čak su i spustili cijenu za tri eura 

sveukupno 130€, ljubav nema cijenu, jel tako 

13 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 17:55 (bing01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Koliko sam razumio dostava sa Amazon.de je 7.5€ + 2.5€ po svakom sljedećem Kg? Htio sam naručiti neki monitor, piše da ima oko 4.4kg i na kraju checkouta mi kaže da je dostava 23,46€. Po kojoj formuli to oni računaju?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kako vi uopće dobivate da vam Amazon dostavlja u HR? Meni za sve veli does not ship to Croatia :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Tema je malo slaba, ali možda vrijedi pitati. 

 

ovako, imam situaciju, kada popunim adresu gdje će mi slati, odbije mi to sve jer imam slova poput '' đ,č,ć ''. 

 

 

E sada, mogu li umjesto npr. TuĐmana napisati Tudjmana? Kako sada to izvesti?

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pa naravno
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Thx
Optimizam je nedostatak iskustva.
10 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Problem:

Narucio sam iz Indije pakiranje od 3 ista primjerka (3er bundle) i jasno slika i opis kazu da se salju 3 proizvoda.

Međutim poslali su samo 2. Brizljivo spakirano je dvoje, i tocno je velicina kutije za 2.

Poslao sam juce poruku prodavatelju iz Indije, ali jos nista nije odgovorio, ima rok 48 sati. Zatrazio sam refund 1/3 cijene, jer je poslao 2 umjesto 3 proizvoda.

Mogu li i kako kontaktirati amazonovu sluzbu za korisnike?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

npr kupujem hranu za pse wolfsblut i zaracunaju mi veliku postarinu...
kako da (pomocu filtera ili kako vec) napravim da mi prikaze samo ovu hranu sto direktno amazon prodaje pa da mi nakon tih 29€ posiljka bude besplatna?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Htio bi naruciti sa amazon.de neke stvari, a prvi put kod njih narucujem jer uvjek sam kupovao preko alija i ebay.

Na skoro svim stvarima pise da ne salju u hrvatsku, a kad se registriram i ubacim u kosaricu mi normalno hoce proci

checkout sa free shippingom. Jel se trebam bojati hoce li mi poslati ili je to normalno?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

pozdrav momci,

 

zna li tko kako funkcionira povrat robe natrag njima? radi se o zamjeni, samo sto prvo moram njima vratiti robu da mi posalju zamjenu;

pa me  zanima da li mogu preko bilo koje kurirske sluzbe poslati i tko placa dostavu, ja ili oni?

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
LeftY_CRO kaže...

pozdrav momci,

 

zna li tko kako funkcionira povrat robe natrag njima? radi se o zamjeni, samo sto prvo moram njima vratiti robu da mi posalju zamjenu;

pa me  zanima da li mogu preko bilo koje kurirske sluzbe poslati i tko placa dostavu, ja ili oni?

 Koliko se sjećam mislim da refundiraju do €8.50 troškove slanja njima.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Lijep pozdrav, na amazon.de sam pokušao kupiti Samsung Galaxy S7 par puta, pritom svaki put su odbili order iako sam imao i više nego dovoljno na Visa Electron kartici (za žiro račun u Zagrebačkoj banci). Naime, sad su mi zaključali račun dok im ne pošaljem fax sa "recent credit card statement". Pretpostavljam da sad moram do banke da mi isprintaju to i da im pošaljem tobsa skeniranom osobnom, Visa karticom, email adresom, brojem moba i to je to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Nisam nikad koristio ovo čudo, i danas napravim račun, ispišem sve podatke, dodam Visa karticu i idem kupit. Nađem knjigu koju hoću, stavim u košaricu, potvrdim adresu, potvrdim način plaćanja (Visa) i na onom zavrsšnom ekranu gdje piše ukupna cijena sa dostavom opet potvrdim te dođem do ekrana Order placed. Dobijem mail potvrde, ali mi novac nije skinut sa računa? Koja je to logika i kako to funkcionira? Zašto mi novac nije skinut te kako se zapravo plaća? Prodavač je iz VB i uredno šalje u HR. Napravio sam cancel narudžbe dok ne budem imao više informacija.

 

EDIT: vidim sad da na cancel orderu piše "In most cases, you pay for items when we ship them to you, so you won't be charged for items that are canceled." - funkcionira li to tako uvijek kod njih? Jer sam navikano na eBay, platiš odmah i gas.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 22:04 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

zanima me da li će igra raditi na hrvatskom računu ako ju kupim jer nešto piše da samo nijemci mogu?

link

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 17:00 (Matoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ovo bi naručio, pošto je Američki proizvod i nigdje nisam našao u europi da se može kupiti.

 

LINK

 

Označeno je kao na linku, da dostavljaju u hr i da je dostava 15dolara. Ukupna cijena za platiti je oko 285 dolara. Plaćam li ja još na to ikakav iznos mimo ove transakcije? Carina, išta? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Imam problem. Već bilo koji glazbeni album koji da pokušam kupiti na amazon.de, pokaže mi ovo upozorenje. Već sam jednom prije mjesec dana kupio glazbeni album na amazon.de i sve je okej prošlo, ali sada, već mi je ovo peti album da mi ne želi kupiti. Pomoć ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Naručio sam danas preko amazona.de i kod payment metode sam odabrao credit card. Imam pbz visu debitnu karticu koja mi je povezana s tekućim računom, dal sam dobro napravio ili sam trebao odabrati da platim preko bank account? Pitam jer mi lova nije skinuta s računa, a narudžba ima status "Not yet dispatched". Obično dok kupujem nešto preko te kartice prilikom plaćanja trebam još potvrditi s m-tokenom,a sad me nije tak nešt tražilo.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kod amazona ne treba onaj token, ni mene nikad ne trazi na amazonu, a lovu ce ti skinut s racuna tek onda kad order bude shipped. 

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

netko?

12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Matoje kaže...

zanima me da li će igra raditi na hrvatskom računu ako ju kupim jer nešto piše da samo nijemci mogu?

link

 Valjda s razlogom piše tako. A zapravo mislim da ju ni nemožeš kupiti ako nisi iz njemačke ili austrije, probaj dodati u košaricu pa ćeš vidjeti.

matrix777 kaže...

Ovo bi naručio, pošto je Američki proizvod i nigdje nisam našao u europi da se može kupiti.

 

LINK

 

Označeno je kao na linku, da dostavljaju u hr i da je dostava 15dolara. Ukupna cijena za platiti je oko 285 dolara. Plaćam li ja još na to ikakav iznos mimo ove transakcije? Carina, išta? 

 plaćaš pdv i carinu na sve što dolazi izvan EU i skuplje je od (čini mi se) 22€

iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Imam problem. Već bilo koji glazbeni album koji da pokušam kupiti na amazon.de, pokaže mi ovo upozorenje. Već sam jednom prije mjesec dana kupio glazbeni album na amazon.de i sve je okej prošlo, ali sada, već mi je ovo peti album da mi ne želi kupiti. Pomoć ?

 Zavisi od kojeg sellera kupuješ, ima ih više a dosta ih ne šalje u hr.

11 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

Zanima me šta mogu kupit do 20$ dobio sam gift card, moze jos nadoplata od 15$ max al ne vise, sve sta sam naso shipping se placa previse. Neke slušalice ili tak neš tek tolko da potrošim to

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice