Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 767.286
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
SEYOboy kaže...
pbandov kaže...
SEYOboy kaže...

Na amazon.co.uk sam 8.9.2018. kupio proizvod.

Jos uvijek ne postoji nikakav update na broju za praćenje pošiljke.

Je li tko imao sličan problem?

Ovo piše na amazonu: From UPS on Sunday, 9 September:Possible delay in delivery due to arrival at incorrect carrier facility.

 

 Italija je inače poznata po "gubitcima" poštanskih pošiljaka. Još tužnije ako je južnije. Gle, najgori slučaj, prigovor i refund. Ako već nisi, kontaktiraj sellera i pitaj kakva je situacija.

 dobio sam povrat novca. pošiljka je vraćena amazonu. čudno.

ovo je već druga pošiljka sa amazona koja mi nije stigla.

 Rijetko češ ispušit pare na velikim trgovinama poput Amazona. Ali svakako izbjegavaj Italiju.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

kk

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 13:14 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Kupio sam nekoliko rabljenih knjiga sa amazona, seller je World of Books Ltd i jedan je dosla u katastrofalnom stanju, sva izraubana i ostecena a reklamirana kao "very good" ... seller ne odgovara na poruke vec tjedan dana, jel itko vracao knjige natrag, ima li tko kakava iskustva s time, hoce mi vratiti sredstva za postarinu natrag u UK tj jel se isplati uopce zamarat s time?

10 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Gledam da kupim cijeli komp u komponentama sa americkog amazona jer su cijene jako niske, i sve komponente šalju u besplatno u hrvatsku. Samo mi nije jasno da li ce biti naplacena carina ili nece. Znam da sa njemackog amazona nema carine, a na americkom mogu ustedjeti pun kufer jer je free shipping. Ako ima netko informacije o carini molio bih pomoc.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Jesi ziher da je poštarina besplatna? Ulogiraj se i odi na checkout pa vidi kaj ti izbaci. Teško da je besplatno, a i lupit će ti carinu+pdv sigurno na paket - Ne isplati se. Kupuj takve stvari iz Europskih shopova.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Da ipak nije besplatna 103 dolara, ali pise da je ukljuceno 'clearing in customs'. Sa time me ispadne isto ko sa amazon.de gdje imam besplatan shipping

14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel netko zna da li mogu negdje kupiti Amazon Gift Card. Konkretno za Amazon.de ali da mogu platiti paypalom. Dobio sam neke novce na paypal i jeftinije mi kupiti giftcard nego ih povlačiti jer su lihvari u banci a tako i tako kupujem na amazonu nešto pa da se iskorsiti.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
lars82 kaže...

Jel netko zna da li mogu negdje kupiti Amazon Gift Card. Konkretno za Amazon.de ali da mogu platiti paypalom. Dobio sam neke novce na paypal i jeftinije mi kupiti giftcard nego ih povlačiti jer su lihvari u banci a tako i tako kupujem na amazonu nešto pa da se iskorsiti.

 

 

 

 Evo da sam sebi odgovorim. Kupio gift card na www.aufladen.de. 50e sa njihovm fee ispao me 51.50, plaćeno paypalom. Gift card stigao u roku minute i uspješno redeeman na www.amazon.de.

 

15 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Mogo sam ti ja kupit i sendat ti kod za tih eVro i nest vise  salim se, enđoj... 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Vjeojatno cu uzeti preko amazon.de crucial ssd i oni dolaze sa pet godina garancije. Imam li ja tu garanciju ili je imaju

samo ljudi koji je kupe iz njemacke?

I ako se kojim slucajem pokvari ssd placam li ja postarinu ili amazon?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Vjeojatno cu uzeti preko amazon.de crucial ssd i oni dolaze sa pet godina garancije. Imam li ja tu garanciju ili je imaju

samo ljudi koji je kupe iz njemacke?

I ako se kojim slucajem pokvari ssd placam li ja postarinu ili amazon?

 ako amazon prodaje onda imas. pogledaj ko prodaje jer preko njega je garancija.

ako se pokvari placas postarinu a oni ti vrate 100% troska samo im se moras javiti na support i slikati racun

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kupujem matičnu s amazon.de, piše mi da je dostava free. Jel stvarno bude free dostava ili će me opljačkati? I koliko će mi paypal još uzeti na cijenu od 290€?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Grisha kaže...

Kupujem matičnu s amazon.de, piše mi da je dostava free. Jel stvarno bude free dostava ili će me opljačkati? I koliko će mi paypal još uzeti na cijenu od 290€?

 ako tako pise onda ne bi smjelo biti problema. paypal uzima neku proviziju (ne znam tocnu) ali znam da mozes u postavkama paypala sloziti da ti banka preracunava valute tak da ti onda manje skinu.

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

kolko sam skuzio dostava ti pise na checkoutu, i paypal ti nece nista uzeti jer ne mozes s paypalom platit

8 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Nisam nikada prije ništa kupovao sa Amazona. No jučer sam na Američkom Amazonu kupio Lenovo Explorer WMR headset. Novi, direkt od Lenova. Kad sam naručivao odabrao sam Amazon Global priority shipping. U opisu te usluge piše da oni olakšavaju dostavu tako što izračunavaju cijenu carine. Tako da kad sam sve platio, naplatili su mi cijenu samog artikla, troškove dostave i customs depozit od nekih $70.

 na kojem moram

Eh sad pošto nisam nikada naručivao nešto ovim putem, nešto mi nije jasno. Naime jutros mi je stigao SMS od DHL-a, koji obavlja dostavu. Poslali su mi link Na kojem traže nekakav AWB i EORI broj. Nemam pojma što je to i da li trebam išta unositi ovdje pošto sam Amazonu platio unaprijed troškove carine?

Twitch-WTFrack
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Sta ne mozes platit Paypalom? 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
DuxCro kaže...

Nisam nikada prije ništa kupovao sa Amazona. No jučer sam na Američkom Amazonu kupio Lenovo Explorer WMR headset. Novi, direkt od Lenova. Kad sam naručivao odabrao sam Amazon Global priority shipping. U opisu te usluge piše da oni olakšavaju dostavu tako što izračunavaju cijenu carine. Tako da kad sam sve platio, naplatili su mi cijenu samog artikla, troškove dostave i customs depozit od nekih $70.

 na kojem moram

Eh sad pošto nisam nikada naručivao nešto ovim putem, nešto mi nije jasno. Naime jutros mi je stigao SMS od DHL-a, koji obavlja dostavu. Poslali su mi link Na kojem traže nekakav AWB i EORI broj. Nemam pojma što je to i da li trebam išta unositi ovdje pošto sam Amazonu platio unaprijed troškove carine?

 

Platio si unaprijed i troškove carinjenja će to (valjda) pokriti, ali da bi se paket moga ocariniti na tebe trebaš dati navedene podatke.

 

https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/upute-3514/registracija-subjekata-eori/2486

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

8 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Superiška. Nisam imao pojma o tome. Još jedna birokratska glupost koja nam je natovarena ulaskom u EU. Još veča glupost je to što se zahtjev za EORI brojem MORA slati poštom ili osobno donijeti u nadeležni carinski ured. Nedaj Bože da se u 2018. nešto riješi preko interneta. I sad ja moram čekati kada će mi neki birokrat poslati taj prokleti EORI broj, dok mi paket leži na carini i još piše da se ležarina naplaćuje 35kn po danu. Skoro svaki dan se moram podsječati da živim u Alan Fordovskoj kvazi državi.

 

U biti, da li ja moram slati taj zahtjev za EORI broj? Koliko vidim po netu taj broj je jednostavno  slova HR + vaš OIB.

Twitch-WTFrack
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 14:36 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

pa amazon ne prima paypal

16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
DuxCro kaže...

Superiška. Nisam imao pojma o tome. Još jedna birokratska glupost koja nam je natovarena ulaskom u EU. Još veča glupost je to što se zahtjev za EORI brojem MORA slati poštom ili osobno donijeti u nadeležni carinski ured. Nedaj Bože da se u 2018. nešto riješi preko interneta. I sad ja moram čekati kada će mi neki birokrat poslati taj prokleti EORI broj, dok mi paket leži na carini i još piše da se ležarina naplaćuje 35kn po danu. Skoro svaki dan se moram podsječati da živim u Alan Fordovskoj kvazi državi.

 

U biti, da li ja moram slati taj zahtjev za EORI broj? Koliko vidim po netu taj broj je jednostavno  slova HR + vaš OIB.

EORI nije "naša" imišljotina, znam da su ga neki zatražili i mailom.

Moraš ga izvaditi, ne možeš samo navesti HR+OIB.

Inače se to radi ranije, ne kad roba dođe.

8 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
DuxCro kaže...

Superiška. Nisam imao pojma o tome. Još jedna birokratska glupost koja nam je natovarena ulaskom u EU. Još veča glupost je to što se zahtjev za EORI brojem MORA slati poštom ili osobno donijeti u nadeležni carinski ured. Nedaj Bože da se u 2018. nešto riješi preko interneta. I sad ja moram čekati kada će mi neki birokrat poslati taj prokleti EORI broj, dok mi paket leži na carini i još piše da se ležarina naplaćuje 35kn po danu. Skoro svaki dan se moram podsječati da živim u Alan Fordovskoj kvazi državi.

 

U biti, da li ja moram slati taj zahtjev za EORI broj? Koliko vidim po netu taj broj je jednostavno  slova HR + vaš OIB.

EORI nije "naša" imišljotina, znam da su ga neki zatražili i mailom.

Moraš ga izvaditi, ne možeš samo navesti HR+OIB.

Inače se to radi ranije, ne kad roba dođe.

 Piše na stranicama ministarstva financija da se ne može mailom. Siguran sam da se u razvijenim državama EU može. Probao sam zvati nadležni carinski ured nekoliko puta. Naravno da se nitko ne javlja. 

 

Twitch-WTFrack
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 8:23 (DuxCro).
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
DuxCro kaže...
Old Iggy kaže...
DuxCro kaže...

Superiška. Nisam imao pojma o tome. Još jedna birokratska glupost koja nam je natovarena ulaskom u EU. Još veča glupost je to što se zahtjev za EORI brojem MORA slati poštom ili osobno donijeti u nadeležni carinski ured. Nedaj Bože da se u 2018. nešto riješi preko interneta. I sad ja moram čekati kada će mi neki birokrat poslati taj prokleti EORI broj, dok mi paket leži na carini i još piše da se ležarina naplaćuje 35kn po danu. Skoro svaki dan se moram podsječati da živim u Alan Fordovskoj kvazi državi.

 

U biti, da li ja moram slati taj zahtjev za EORI broj? Koliko vidim po netu taj broj je jednostavno  slova HR + vaš OIB.

EORI nije "naša" imišljotina, znam da su ga neki zatražili i mailom.

Moraš ga izvaditi, ne možeš samo navesti HR+OIB.

Inače se to radi ranije, ne kad roba dođe.

 Piše na stranicama ministarstva financija da se ne može mailom. Siguran sam da se u razvijenim državama EU može. Probao sam zvati nadležni carinski ured nekoliko puta. Naravno da se nitko ne javlja. Sve birokrate treba pred zid. Beskorisni ste.

 

 Ja sam isto trebao taj EORI broj. Ispunio sam taj zahtjev i poslao žurno poštom. Drugi dan od slanja ujutro sam dobio mail s potvrdom EORI broja. Poslao mailom kurirskoj službi i ubrzo dobio paket. Ništa dodatno nisam plaćao.

8 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
KASA kaže.

 Ja sam isto trebao taj EORI broj. Ispunio sam taj zahtjev i poslao žurno poštom. Drugi dan od slanja ujutro sam dobio mail s potvrdom EORI broja. Poslao mailom kurirskoj službi i ubrzo dobio paket. Ništa dodatno nisam plaćao.

 Ja sam poslije čitao da nipošto ne treba uzimati žurnu dostavu ako se naručuje sa Amazona. Jer onda to ide DHL-om koji još na troškove dostave koje ste unaprijed platili Amazonu zaračuna 125kn. Nažalost, nije bilo druge opcije dostave sa Američkog Amazona osim njihovog "Global Priority shipping." Što je zapravo žurna dostava. 

 

EDIT

 

Evo jutros sam dobio mail od regionalnog carinskog ureda da im se može mailom slati zahtjev za EORI broj i taj broj se dobije na mail tijekom dana. Iako na stranicama ministarstva financija izričito piše da ne može mailom nego samo osobnim dolaskom ili poštom. 

Twitch-WTFrack
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 8:51 (DuxCro).
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Na linku koji sam ti već stavio u prethodnom postu, opisano ti je ovo što pitaš.

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

U tvom slučaju, troškove carinskog postupka i špeditera pokriva Amazon, ako si uzeo tu uslugu.

14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
DuxCro kaže...
KASA kaže.

 Ja sam isto trebao taj EORI broj. Ispunio sam taj zahtjev i poslao žurno poštom. Drugi dan od slanja ujutro sam dobio mail s potvrdom EORI broja. Poslao mailom kurirskoj službi i ubrzo dobio paket. Ništa dodatno nisam plaćao.

 Ja sam poslije čitao da nipošto ne treba uzimati žurnu dostavu ako se naručuje sa Amazona. Jer onda to ide DHL-om koji još na troškove dostave koje ste unaprijed platili Amazonu zaračuna 125kn. Nažalost, nije bilo druge opcije dostave sa Američkog Amazona osim njihovog "Global Priority shipping." Što je zapravo žurna dostava. 

 

EDIT

 

Evo jutros sam dobio mail od regionalnog carinskog ureda da im se može mailom slati zahtjev za EORI broj i taj broj se dobije na mail tijekom dana. Iako na stranicama ministarstva financija izričito piše da ne može mailom nego samo osobnim dolaskom ili poštom. 

 Nisi me shvatio. Poslao sam žurno poštom zahtjev za EORI brojem jer mi je paket već stigao i tražili su me taj broj. Kako ne bi plaćao tu ležarinu i tko zna kaj

8 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
KASA kaže...
DuxCro kaže...
KASA kaže.

 Ja sam isto trebao taj EORI broj. Ispunio sam taj zahtjev i poslao žurno poštom. Drugi dan od slanja ujutro sam dobio mail s potvrdom EORI broja. Poslao mailom kurirskoj službi i ubrzo dobio paket. Ništa dodatno nisam plaćao.

 Ja sam poslije čitao da nipošto ne treba uzimati žurnu dostavu ako se naručuje sa Amazona. Jer onda to ide DHL-om koji još na troškove dostave koje ste unaprijed platili Amazonu zaračuna 125kn. Nažalost, nije bilo druge opcije dostave sa Američkog Amazona osim njihovog "Global Priority shipping." Što je zapravo žurna dostava. 

 

EDIT

 

Evo jutros sam dobio mail od regionalnog carinskog ureda da im se može mailom slati zahtjev za EORI broj i taj broj se dobije na mail tijekom dana. Iako na stranicama ministarstva financija izričito piše da ne može mailom nego samo osobnim dolaskom ili poštom. 

 Nisi me shvatio. Poslao sam žurno poštom zahtjev za EORI brojem jer mi je paket već stigao i tražili su me taj broj. Kako ne bi plaćao tu ležarinu i tko zna kaj

 Ma shvatio sam te. Uglavnom, nisam još dobio nikakav odgovor od njih, niti sam ga čekao. otišao sam na ovu stranicu i ukucao HR + moj IBAN i vidim da su ga aktivirali, pa sam poslao potrebne podatke DHL-u. Eh sad, pošto mi je ovo prvi put da naručujem nešto sa Američkog Amazona, nadam se da mi neće natovarivati neke nove troškove pošto mi je Amazon unaprijed uzeo za poštarinu + troškovi carine.

Twitch-WTFrack
8 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Evo dobio danas u 10:37 obavijest od Amazona da je paket u ZG. Naručio u Utorak popodne. Paket je išao preko Los Angelesa, Njemačke i italije do ZG u manje od 72 sata. I sad mi DHL pošalje obavijest da će im trebati 4 dana da mi dostave paket  iz ZG na kućnu adresu hahaha.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Može li mi netko ovo objasniti

1. Proizvod za kojeg kaže da je free delivery

 

2. gore desno piše zelenim slovima - Your order qualifies for FREE DELIVERY

 

3. Na Dispatch cijena je već 303,56 - znači cijena proizvoda se dignuta za 4,57 € zbog nečega, pojma nemam čega

 

4. Uračunato 16,36€ poštarine i pakiranja... Razumijem da ako šalješ poštom moraš platiti poštarinu, ali i pošta je neka vrsta dostave. Ako je dostava besplatna čemu onda poštarina? Isto kao što plaćaš poštarinu tako moraš platiti i cijenu dostave ako ide preko neke firme koja radi dostavu. Hoću reći, za mene je poštarina = dostava.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Poštarina u RH s Amazona nikad nije bila besplatna bez obzira što piše na početnoj stranici proizvoda, cijenu shippinga ćeš tek vidjeti kad dođeš do "dispatch" (3. slika) + cijena se još uveća za razliku PDV-a.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Poštarina u RH s Amazona nikad nije bila besplatna bez obzira što piše na početnoj stranici proizvoda, cijenu shippinga ćeš tek vidjeti kad dođeš do "dispatch" (3. slika) + cijena se još uveća za razliku PDV-a.

 Bilo je već ovih upita no neki odbijaju čitat. Kao što kolega kaže, neovisno o prvim podacima, poštarina gotovo UVIJEK ide u naplatu. Taj "FREE" se odnosi samo na lokalne dostave. Npr. ako je riječ o britanskom amazonu (amazon.co.uk) a da naručuješ iz engleske na englesku adresu, onda će zaista biti de facto FREE. Ako naručuješ sa njemačkog amazona (amazon.de) na adresu u NJEMAČKOJ, onda je također de facto besplatno.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice