Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 767.159
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ako ti je preskupo 1300kn, razmisli o tome da iskoristiš amazonovu današnju (black friday) ponudu, i nabaviš novi Kindle druge generacije za 89 USD. Koliko sam pročitala, ta ponuda počinje u 9 sati po njihovom vremenu i trajat će dosta kratko. Pa eto, proguglaj malo :)

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ako sam nesto narucio UPS-om, da li je OK sto Overseas u Hrvatskoj povodo dolaska tog paketa i potrebe za carinjenjem trazi moju punomoc i kopiju osobne iskaznice? Je li to normalna procedura? {#}

 

Malo sam nesiguran jer ipak traze kopiju osobne i punomoc, ali racun koji su mi prilozili u mailu jest moj racun i jesu artikli koje sam kupio...

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
RaLe kaže...

Ako sam nesto narucio UPS-om, da li je OK sto Overseas u Hrvatskoj povodo dolaska tog paketa i potrebe za carinjenjem trazi moju punomoc i kopiju osobne iskaznice? Je li to normalna procedura? {#}

 

Malo sam nesiguran jer ipak traze kopiju osobne i punomoc, ali racun koji su mi prilozili u mailu jest moj racun i jesu artikli koje sam kupio...

ja sam rijetko koristio UPS ali dosad nisu tražili, ali mislim da je to normalno.....nzm, jel to trebaš odnjet njima ili kako ?

Dont bug me!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
RaLe kaže...

Ako sam nesto narucio UPS-om, da li je OK sto Overseas u Hrvatskoj povodo dolaska tog paketa i potrebe za carinjenjem trazi moju punomoc i kopiju osobne iskaznice? Je li to normalna procedura? {#}

 

Malo sam nesiguran jer ipak traze kopiju osobne i punomoc, ali racun koji su mi prilozili u mailu jest moj racun i jesu artikli koje sam kupio...

ja sam rijetko koristio UPS ali dosad nisu tražili, ali mislim da je to normalno.....nzm, jel to trebaš odnjet njima ili kako ?

mailom il faksom.

 

ono sto mene zanima je sto bude ako ja ne pristanem na to i nakon 15 dana paket se vrati amazonu. dobijem li refund, bar neki?

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
RaLe kaže...
pbandov kaže...
RaLe kaže...

Ako sam nesto narucio UPS-om, da li je OK sto Overseas u Hrvatskoj povodo dolaska tog paketa i potrebe za carinjenjem trazi moju punomoc i kopiju osobne iskaznice? Je li to normalna procedura? {#}

 

Malo sam nesiguran jer ipak traze kopiju osobne i punomoc, ali racun koji su mi prilozili u mailu jest moj racun i jesu artikli koje sam kupio...

ja sam rijetko koristio UPS ali dosad nisu tražili, ali mislim da je to normalno.....nzm, jel to trebaš odnjet njima ili kako ?

mailom il faksom.

 

ono sto mene zanima je sto bude ako ja ne pristanem na to i nakon 15 dana paket se vrati amazonu. dobijem li refund, bar neki?

nema refunda, ti si odbio predati dokumente za preuzimanje pošiljke.Ali što se ovog tiče, mislim da je ovo više normalna procedura.Neće ti ništa biti ako daš kopiju osobne.

Dont bug me!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
RaLe kaže...
pbandov kaže...
RaLe kaže...

Ako sam nesto narucio UPS-om, da li je OK sto Overseas u Hrvatskoj povodo dolaska tog paketa i potrebe za carinjenjem trazi moju punomoc i kopiju osobne iskaznice? Je li to normalna procedura? {#}

 

Malo sam nesiguran jer ipak traze kopiju osobne i punomoc, ali racun koji su mi prilozili u mailu jest moj racun i jesu artikli koje sam kupio...

ja sam rijetko koristio UPS ali dosad nisu tražili, ali mislim da je to normalno.....nzm, jel to trebaš odnjet njima ili kako ?

mailom il faksom.

 

ono sto mene zanima je sto bude ako ja ne pristanem na to i nakon 15 dana paket se vrati amazonu. dobijem li refund, bar neki?

nema refunda, ti si odbio predati dokumente za preuzimanje pošiljke.Ali što se ovog tiče, mislim da je ovo više normalna procedura.Neće ti ništa biti ako daš kopiju osobne.

 Eto hvala... javim poslije kak je proslo, troskove i to, da ljudi znaju ;)

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
RaLe kaže...

 Eto hvala... javim poslije kak je proslo, troskove i to, da ljudi znaju ;)

odlično {#}

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ima tko kakav kvalitetan link gdje se mogu naći e-knjige na hrvatskom jeziku?

Sve što sam do sada izgooglao je Bogu za plakat ili ekavica ili neki nepotpuni tekstovi.

Našao sam Bibliju (ali u pdf-u), a zanimaju me teme povijesti, politika, sociologija, rječnik pojmova i sl.

Thx.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
Zare66 kaže...

Ima tko kakav kvalitetan link gdje se mogu naći e-knjige na hrvatskom jeziku?

Sve što sam do sada izgooglao je Bogu za plakat ili ekavica ili neki nepotpuni tekstovi.

Našao sam Bibliju (ali u pdf-u), a zanimaju me teme povijesti, politika, sociologija, rječnik pojmova i sl.

Thx.

 

uff...teško da češ tako nešto naći.I da, to što kažeš na ekavici, vjeruj mi da svi prolazimo istu frustraciju, i što je najgore, svi govore za hrv kako je tehnološki najrazvijenija a nema ni knjige prevedene. (inače ja programersku literaturu ugl. uzimam na takav način i sve do sada je na ekavici).Recimo amazon ti ima e-knjige ali nevjerujem da ima na hrv.E ali čekaj, na šta ti misliš kao e-knjiga ako nije dobro u PDF-u ?

 

Inače, jedino da pretražuješ tako na netu ali za kupiti stvarno nebih garantiro ni 2%.Tu zaostajemo jako.

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori

Mislim da PDF nije najpogodniji format za e-citace (Kindle) ali ako nema druge dobro je i to. 
Ja sam programersku literaturu kupovao kod nas po knjižarama i uvijek me ljutilo što je to literatura stara već koju godinu. Informatika je ipak takva da nešto staro par godina i više nije in. Sada kada mi nešto treba nađem na Rapidsheru (na engleskom) ili si naručim na Amazonu. Nije da mrzim ikoga ali imam određenu averziju kada u našim knjižarama u ruke uzmem neki prijevod informatičke literature i vidim da je to na teškoj ekavici. Fakat su na području prijevoda nažalost napredniji od nas.

 

Gore spomenuta literatura mi treba za starog on se baš i ne služi engleskim. Tražim mu nešto na njemačkom ili naravno na hrvatskom ali vidim da niti Nijemci nemaju pretjeran izbor e-izdanja.

Ne znam kako razmišljaju naši izdavači ali meni je nekako logično obzirom da smo malo tržište pa se ne isplati masovno tiskati knjige da se iste paralelno objave i u e-formatu. Znam da trenutno potražnja za e-formatom i nije osobita ali je cijena "tiskanja" e-formata praktično nikakva. Mislim da izdavači još nisu svjesni toga koje su prednosti e-izdanja. Uz primjerenu cijenu siguran sam da bi povećali prodaju izdanja, a uvijek će biti onih koji će htjeti imati i knjigu s tvrdim koricama.

14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

evo ovako zanima me dostava carina i pdv za ovaj proizvod

 

znaci sve al ama bas sve troskove koje moram platit

 

malada
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
malada kaže...

evo ovako zanima me dostava carina i pdv za ovaj proizvod

 

znaci sve al ama bas sve troskove koje moram platit

 

nešto manje od 300kn ako računaš PDV (s obzirom da prelazi 160kn)

ali nisam siguran da ovo možeš naručiti, s obzirom da je to elektronika.Probaj preko amazon sellera naručiti ili preko onog gdje ti piše "Fulfillment by amazon".Ako tamo nemožeš onda ni na jednom nemožeš.

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

jel to 300 sa carinom

 

i kad idem na checkout pa na shiping and payment pise mi croatia kao ponudeno

malada
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
malada kaže...

jel to 300 sa carinom

 

i kad idem na checkout pa na shiping and payment pise mi croatia kao ponudeno

ne vjerujem da će ti na to ići carina.Za ponudu dostave ti uvijek piše Croatia, ali dali ti kaže da može dostaviti u hrv ?

Dont bug me!
13 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

gdje mogu naci da biram igre do $25 al da ima international shiping ??
ja sam nasao al opet kad idem kaze mi da nepodrzava moju zemlju

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori

Znači ja bih na Amazonu kupio neke knjige.Oko 5 komada.Mogu li ja nekako dobiti samo pdf verziju jer vidim na njihovim stranicama da imaju Kindle edition i Paperback.Pa me zanima da li to za Kindle mogu ovako na računalu čitati.Hvala.{#}

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
emerik kaže...

Znači ja bih na Amazonu kupio neke knjige.Oko 5 komada.Mogu li ja nekako dobiti samo pdf verziju jer vidim na njihovim stranicama da imaju Kindle edition i Paperback.Pa me zanima da li to za Kindle mogu ovako na računalu čitati.Hvala.{#}

ako ima kindle edition onda sigurno ima i za komp.Ono logično, zašto nebi prodali knjigu za pc ako neželiš papir xD

http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=kcp_pc_mkt_lnd?docId=1000426311

 

prođi ovaj link i to ti je to {#}

Dont bug me!
15 godina
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori

OK,super.Ako baš kupim papirnatu verziju,moram platiti carinu?Ako kupim,mogu dobiti obje edicije?

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
emerik kaže...

OK,super.Ako baš kupim papirnatu verziju,moram platiti carinu?Ako kupim,mogu dobiti obje edicije?

na knjige neide carina, ali nikako nemožeš obije dobit xD, mislim digi verzija ti je uvijek jeftinija (faktički bi trebala biti besplatna kao i sam internet, ali ovo je svijet takav kakav je xD )

inače, imaš sve o amazonu pojašnjenjo na mom tutorialu {#}

Dont bug me!
15 godina
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori

Daš molim te link?

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
Dont bug me!
13 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ja imam $25 na amazonu al nikako nemogu nac nesto do $25 dollara sta ima shiping za bosnu i herzecgovinu...
daj molim vas nadjite mi i posaljite link.........

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
GamerFromBiH kaže...

ja imam $25 na amazonu al nikako nemogu nac nesto do $25 dollara sta ima shiping za bosnu i herzecgovinu...
daj molim vas nadjite mi i posaljite link.........

imaš knjiga na izobilje.....

Dont bug me!
13 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

imal nes drugo osim knjiga nema veze sta je ... jer nisam fan knjga . :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ima nes neko pametno da mi preporuci?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
GamerFromBiH kaže...

ima nes neko pametno da mi preporuci?

a gle, taman da tražim.....nzm, 25$......pogledaj ako hočeš neki album ili film.....nemožeš s amazona igračke i te stvari naručivati, samo "kulturne" medije....recimo da ja imam tih 25$ valjd bih si uzeo neku trilogiju ili cd soundtrack od nekog filma gdje je skladatelj Hans Zimmer. xD

Najmani je problem portošiti :P

 

evo ti jedna stvar koju bih recimo ja volio, sviram klavir a volio bih naučiti i usnu harmoniku, pa evo (primjer):

http://www.amazon.com/gp/product/047033729X/ref=s9_wishx_gw_ir05?ie=UTF8&coliid=I2CEH6J79WATXB&colid=APLC9Y3KM4NP&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=08AYJ9N7F4YDGBB2TXQR&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938811&pf_rd_i=507846

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 22:38 (pbandov).
16 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Nemojte mi zamjeriti, ali nisam čitao prijašnje postove, pa ako je već objašnjeno, bilo bi lijepo kad bi mi netko to opet objasnio/dao svoje mišljenje.

Mislio sam naručiti par tenisica, vrijednost 110$, free shipping. Sad, jel bi mi lupili carinu, ako da koliko otprilike, i jel bi mi lupili PDV 23% na njih?

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 22:59 (FlyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
FlyBoy kaže...

Nemojte mi zamjeriti, ali nisam čitao prijašnje postove, pa ako je već objašnjeno, bilo bi lijepo kad bi mi netko to opet objasnio/dao svoje mišljenje.

Mislio sam naručiti par tenisica, vrijednost 110$, free shipping. Sad, jel bi mi lupili carinu, ako da koliko otprilike, i jel bi mi lupili PDV 23% na njih?

sve to bi ti lupili ;) , patike su luxuz a cijena je prešla 160 kn

Dont bug me!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...

sve to bi ti lupili ;) , patike su luxuz a cijena je prešla 160 kn

  Našao sam ih za 730 kuna kod nas u dućanu, tako da me to ispadne jeftinije neg ovo kad se zbroje sva davanja državi.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amazon - pitanja i odgovori
FlyBoy kaže...
pbandov kaže...

sve to bi ti lupili ;) , patike su luxuz a cijena je prešla 160 kn

  Našao sam ih za 730 kuna kod nas u dućanu, tako da me to ispadne jeftinije neg ovo kad se zbroje sva davanja državi.

da....bolje onda ovdje kupi.

Dont bug me!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice