Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

poruka: 10
|
čitano: 1.871
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina

Lijep pozdrav svima,

Kako je ludilo u zadnje vrijeme s tim bitcoinma, molim vas, jel mi moze neko objasniti malo vise oko svega toga.

Dakle razumim kupnju i prodaju, ali kako ide to kod nas u hr kod prodaje bitcoina i dobivanja HRK ili Eur na bankovni racun?

Hvala unaprijed svima :)

0 0 hvala 0
3 godine
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

Imaš fino već otvorene dvije prekrase teme: 

Bitcoin - pitanja i odgovori i Altcoins - Pitanja i odgovori

A kaj se tiče poreza, evo ti dvije korisne objave iz gore navedenih tema da te poštedim muke, prva i druga..

6 godina
Hvala puno na brzom odgovoru :)
8 godina

Je li netko pokušao kupovati kriptovalute sredstvima tvrtke u obliku investicije? Problem je što ne mogu nigdje otvoriti račun na burzi na ime tvrtke da imam bilo kakav dokaz pred poreznom. Ujedno problem je i što u slučaju isplate dobiti na račun vlasnik računa na burzi je privatna osoba što bi mogao biti problem prilikom transfera.

Ukratko, ne želim kombinirati privatni Coinbase račun sa transakcijama tvrtke.

Hvala,

Imp

0 0 hvala 0
7 godina
impaelas kaže...

Je li netko pokušao kupovati kriptovalute sredstvima tvrtke u obliku investicije? Problem je što ne mogu nigdje otvoriti račun na burzi na ime tvrtke da imam bilo kakav dokaz pred poreznom. Ujedno problem je i što u slučaju isplate dobiti na račun vlasnik računa na burzi je privatna osoba što bi mogao biti problem prilikom transfera.

Ukratko, ne želim kombinirati privatni Coinbase račun sa transakcijama tvrtke.

Hvala,

Imp

To bi se trebalo informirati u samoj poreznoj, pošto iskreno ne znam koji je proces kod kupovanja i poreza kod pravnih osoba. Ukoliko dođeš do informacija, onda ih javi da ih postamo u FAQ temu. 

8 godina

Pozdrav,

Razgovarao sam sa RRIFom i dobio sljedeću informaciju.

Možeš trgovati sa računa tvrtke u obliku investicije u vrijednosne papire, druge valute.

Prijava se radi sa stanjem na 31.12 (koju vrijednost točno ne znam jer su dnevne fluktuacije velike). Dakle gleda se vrijednost valute koju si kupio na dan 31.12. i ta se vrijednosti koristi za obračun poreza na dobit. 

Ujedno su rekli da nema potrebe za dostavljanjem nikakve posebne papirologije od strane mjenjačnice itd. Ja ću zbog svog osobnog mira voditi evidenciju transakcija u excelu za svaki slučaj.

Nadam se da je nekome pomoglo.

0 0 hvala 0
6 godina

Kupujem ETH u manjim kolicinama. Zainteresovani na pm

0 0 hvala 0
7 dana

Pozdrav,

jel ima tko privatno da bi prodao BITCOIN. Veliku količinu BITCOINA
Kupio bi od privatne osobe ili tvrtke koja posjeduje bitcoine
nikako ne preko burze.

Ako ima neka se slobodno javi

0 0 hvala 0
7 godina

Bitcoin-mjenjacnica.hr

0 0 hvala 0
7 godina

pcekspert forum.... podforum mining, tema tržnica valutama....

javite se tamo, ja sam nekoliko transakcija (većih) imao sa ljudima sa foruma i sve ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice