Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 895.424
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GSP kaže...

Malo sam zvao danas pa evo naknada ovih banaka za sepa transfer...

 

pbz 0.5 % max 370 kn treba biti klijent

rba 0.35% max 300kn netreba biti klijent

zaba 90 kn po nalogu treba biti klijent

erste 2% treba bit klijent

adiko 1% netreba biti klijent

otp 1% treba biti klijent

sperbank 0.50 % max 500 treba biti klijent

U Zabi je provizija 30 kn za internetsku uplatu transfera - provjereno!

 

 

...
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozz

Zanima me di mogu najjednostavnije kupit bitcoin sa prepaid poklon karticom il preko paypala a da nije velika provizija?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Miro kaže...
GSP kaže...

Malo sam zvao danas pa evo naknada ovih banaka za sepa transfer...

 

pbz 0.5 % max 370 kn treba biti klijent

rba 0.35% max 300kn netreba biti klijent

zaba 90 kn po nalogu treba biti klijent

erste 2% treba bit klijent

adiko 1% netreba biti klijent

otp 1% treba biti klijent

sperbank 0.50 % max 500 treba biti klijent

U Zabi je provizija 30 kn za internetsku uplatu transfera - provjereno!

 

 

 to je sve uživo što sam ja zvao

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Guglaj samo "Paypal to bitcoin" naci ces nesta, ali najjednostavnije je preko www.bitcoin-mjenjacnica.hr tamo sam vec kupio preko 2000kn bitcoina, nikad nisam imao problema s njima
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja bi savjetovao ljude da izbjegavaju slovenski Bitstamp. Evo do neki dan sam bio presretan s njima a onda kad sam se odlučio na drastičniji potez duboko se razočarao.

naime uplatio sam 1000€ putem kartice na račun i dobio sve potvrde od banke, procesora i samog BS da je prošlo ali 1000€ se nije pojavilo na računu.

Do dana današnjeg nisam uspio dobit nikog iz tehničke podrške ni ikakav odgovor od njih, a po nekim čitanjima s neta izgleda da nisam jedini s problemima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nisam nikad kupovao toliko veliku svotu, tako da nemam direktnog iskustva. Na bitcoin-mjenjačnici piše da, u slučaju većih svota, procesuiranje traje duže. Možda je do tog? Iako, trebali bi ti javiti iz supporta. Bilo kako bilo, javi kad dobiješ nove informacije. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Stonerlord kaže...

Pozz

Zanima me di mogu najjednostavnije kupit bitcoin sa prepaid poklon karticom il preko paypala a da nije velika provizija?

 Većina traži kartice sa 3D secure codeom. Addiko će uvesti na jesen, a pbz nema podržane. Za ostale ne znam. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
Stonerlord kaže...

Pozz

Zanima me di mogu najjednostavnije kupit bitcoin sa prepaid poklon karticom il preko paypala a da nije velika provizija?

 Većina traži kartice sa 3D secure codeom. Addiko će uvesti na jesen, a pbz nema podržane. Za ostale ne znam. 

 

Errrmmm kako ja onda kupujem sa svojom PBZ? 

10 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bio bih vrlo zahvalan ako ima neka dobra duša  da mi posalje neki link, ili pdf gdje mogu pročitati i naučiti o bitcoin-u i općenito o kriptovalutama.

Vidio sam da je u novom broju bug-a dosta napisano, da li je netko čitao? Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Vidio si clanak ali ga nisi procitao vec cekas da ga neko tebi preprica ili da se snimi film????????????Jeste neko je citao.....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Torent kaže...

Vidio si clanak ali ga nisi procitao vec cekas da ga neko tebi preprica ili da se snimi film????????????Jeste neko je citao.....

 Bravo, upravo to sam napisao. Zelim da mi netko objasni u dvije minute i da zaradim masnu lovu odmah sutra. Hvala ti na pomoci.

 

Lijepo sam zamolio ako netko ima par dobrih linkova gdje pise o tome, ili postoji knjiga koja se isplati uzeti, ili npr bug. Nista drugo nisam trazio

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ivan72478 kaže...
Torent kaže...

Vidio si clanak ali ga nisi procitao vec cekas da ga neko tebi preprica ili da se snimi film????????????Jeste neko je citao.....

 Bravo, upravo to sam napisao. Zelim da mi netko objasni u dvije minute i da zaradim masnu lovu odmah sutra. Hvala ti na pomoci.

 

Lijepo sam zamolio ako netko ima par dobrih linkova gdje pise o tome, ili postoji knjiga koja se isplati uzeti, ili npr bug. Nista drugo nisam trazio

 

 Pusti njega, danas je ustao na lijevu nogu.

Imaš na BUG-u dobru temu o kriptovalutama, minanju itd. Imaš google, imaš forum ovdje http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=286708&page=60...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dala kaže...

 

 Pusti njega, danas je ustao na lijevu nogu.

Imaš na BUG-u dobru temu o kriptovalutama, minanju itd. Imaš google, imaš forum ovdje http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=286708&page=60...

 Hvala puno, pogledati cu 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ivan72478 kaže...
Dala kaže...

 

 Pusti njega, danas je ustao na lijevu nogu.

Imaš na BUG-u dobru temu o kriptovalutama, minanju itd. Imaš google, imaš forum ovdje http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=286708&page=60...

 Hvala puno, pogledati cu 

Imaš i tu nešto:http://www.bug.hr/forum/topic/internet/altcoins-vijesti-spekulacije-rasprava/251351.aspx

Sretno!

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
freman kaže...

Ja bi savjetovao ljude da izbjegavaju slovenski Bitstamp. Evo do neki dan sam bio presretan s njima a onda kad sam se odlučio na drastičniji potez duboko se razočarao.

naime uplatio sam 1000€ putem kartice na račun i dobio sve potvrde od banke, procesora i samog BS da je prošlo ali 1000€ se nije pojavilo na računu.

Do dana današnjeg nisam uspio dobit nikog iz tehničke podrške ni ikakav odgovor od njih, a po nekim čitanjima s neta izgleda da nisam jedini s problemima.

 de dobro je

 

ja sam uplatio neki dan putem SEPE-e iznos za koji je tvoj bakšiš i trebalo je ravno 1 dan da sjedne na račun.već je u altcoinsima.bitstamp je zakon

 

uostalom rečeno vam je vec tisucu puta da velike iznose neuplacujete putem kartica, pogotovo zbog fees...al dobro, šta ja znam

15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja pročitah temu u bugu, ali bilo mi je malo bezveze, ali ja sam u tome oko 2 godine pa sam već 80,90% toga znao. Za početnike bi rekao da je ok/vrlo dobro.

 

Moja je krivica što sam očekivao nešto napredniji tekst s opisima altcoina i analizama tržišta i burzi.

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Je to je dobar newbie guide

 

Vec i vidjam po drugim mjestima najezdu klinaca koji su od rodjendana ustekali 100 eura i uplacuju putem maminih kartica( ode tu cca 8%}  na btc ili eth u namjeri da se obogate...al neka bar raste marketcap

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GSP kaže...

Je to je dobar newbie guide

 

Vec i vidjam po drugim mjestima najezdu klinaca koji su od rodjendana ustekali 100 eura i uplacuju putem maminih kartica( ode tu cca 8%}  na btc ili eth u namjeri da se obogate...al neka bar raste marketcap

Mene kao totalnog outsidera zanima na koji način možeš kupit nešto, a da ne ide preko kartica?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 19:36 (naarr).
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
naarr kaže...
GSP kaže...

Je to je dobar newbie guide

 

Vec i vidjam po drugim mjestima najezdu klinaca koji su od rodjendana ustekali 100 eura i uplacuju putem maminih kartica( ode tu cca 8%}  na btc ili eth u namjeri da se obogate...al neka bar raste marketcap

Mene kao totalnog outsidera zanima na koji način možeš kupit nešto, a da ne ide preko kartica?

 

SEPA nalogom, ili osobno kod onog lika na Kozari Boku keš na ruke

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Šta treba uraditi kako bi mogao naplaćivati usluge u Bitcoinu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tony kaže...

Šta treba uraditi kako bi mogao naplaćivati usluge u Bitcoinu?

 

Dati nekome adresu svog walleta?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

magazinrs ili pcshop službeno prima btc kao oblik plaćanja u trgovini. Ono super, jedino što su cijene nešto veće ako se plaća u btc iako logika govori da bi trebale biti manje, ustvari. Iako, ne znam koji payment processor koriste možda tu ide velika naknada? Znam kad je počelo s tim u svijetu da su cijene bile i do 10% niže ako se plaća u btc, konkretno za informatičku opremu.

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
koorpa kaže...

magazinrs ili pcshop službeno prima btc kao oblik plaćanja u trgovini. Ono super, jedino što su cijene nešto veće ako se plaća u btc iako logika govori da bi trebale biti manje, ustvari. Iako, ne znam koji payment processor koriste možda tu ide velika naknada? Znam kad je počelo s tim u svijetu da su cijene bile i do 10% niže ako se plaća u btc, konkretno za informatičku opremu.

 

Kod nas uvijek naopako :)

 

Ali nije čovjek napisao na kakav način želi koristiti BTC, ja recimo modificiram

BIOS-e za majnanje ethereuma i asmo dam ljudima adresu walleta da mi uplate

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zasto bi bila cijena niza 10% ???

 

Cijena je ta koja je, isto kao i tecaj...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Može preporuka za wallet? Pošto je firma u pitanju nije problem ni dignit svoj server pa da to bude wallet? Otvoren sam za sve prijedloge.

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kina ukida mjenjačnice, ne cryptovalute. Na burzi je slobodan pad. Samo HODL :)

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

Kina ukida mjenjačnice, ne cryptovalute. Na burzi je slobodan pad. Samo HODL :)

 

 

Kakav hodl, prodat pa kupit, samo treba znat procjenit kad uc natrag...

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ansha kaže...
hrvooje kaže...

Kina ukida mjenjačnice, ne cryptovalute. Na burzi je slobodan pad. Samo HODL :)

 

 

Kakav hodl, prodat pa kupit, samo treba znat procjenit kad uc natrag...

 

pa loži nas da hodlamo da on može lakše prodat.

 

@Kant

 

trgovci u cijeni imaju uračunate bankarske namete, iako to nije 10% ali neki udio uglavnom je. Uglavnom nije razlog da cijena naraste, već padne barem za namet banke. Iako, u vremenima o kojima ja govorim transakcija preko chaina nije koštala par dolara već par centi, tako da nemam pojma 

monetary revolution
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
koorpa kaže...
....

 

pa loži nas da hodlamo da on može lakše prodat.

 

@Kant

 

trgovci u cijeni imaju uračunate bankarske namete, iako to nije 10% ali neki udio uglavnom je. Uglavnom nije razlog da cijena naraste, već padne barem za namet banke. Iako, u vremenima o kojima ja govorim transakcija preko chaina nije koštala par dolara već par centi, tako da nemam pojma 

 Kakve namete? Malo vi previse cirkusite sa tim bankarskim nametima koje BT nema.... Upravo kod BT ima namete jer sigurno nece pazar predati u BT nego ga mora konvertovati u domacu valutu i tu su troskovi i kojom to logikom cijna treba biti niza u BT nego u domacoj valuti? De malo proucite materije prije nego poccnete mlatiti o nekakvim zavjerama i sl budalastinama....

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ne razumijem ja tebe ništa

 

 

https://bitpay.com/tour

monetary revolution
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 15:54 (koorpa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice